Wiadomości

Mistrzostwa Europy w biegach przeszkodowych OCR. Przygotuj się do Open Race

W Gdyni będzie można wystartować w mistrzostwach Europy OCR w formule Open. Dla debiutantów przygotowanie się do startu powinno zająć kilkanaście treningów.
W Gdyni będzie można wystartować w mistrzostwach Europy OCR w formule Open. Dla debiutantów przygotowanie się do startu powinno zająć kilkanaście treningów.

30 czerwca w ramach mistrzostw Europy w biegach przeszkodowych w Gdyni, odbędzie się bieg w formule Open. Start na dystansie 5 km z 40 przeszkodami to idealna okazja, aby spróbować swoich sił w biegach OCR. Do startu trzeba trochę potrenować, ale w Trójmieście nie brakuje miejsc i grup, z którymi można to zrobić.Od 27 do 30 czerwca w Gdyni odbędą się mistrzostwa Europy 2019 w biegach przeszkodowych. Organizatorzy ze Stowarzyszenia biegów przeszkodowych OCR Polska spodziewają się około 4000 uczestników z całego kontynentu. Oprócz tych, którzy uzyskają kwalifikacje i wystartują w elicie oraz kategoriach wiekowych, z takimi samymi wyzwaniami, udział będą mogli wziąć wszyscy chętni.

Ostatnie fale startów rozgrywane będą w kategorii Journeyman, w których kwalifikacja nie jest wymagana, ale sam wyścig rządzi się tymi samymi prawami i zasadami. Te zasady to m.in. system opaskowy i wymóg pokonania przeszkody samodzielnie. Liczba prób jest nieograniczona, a w przypadku braku możliwości jej pokonania zawodnik traci opaskę, co eliminuje go z walki o medale. Uczestnicy bez opaski dalej biorą udział w zawodach kontynuując pokonywanie trasy, natomiast ich rezultat klasyfikuje ich ostatecznie poza zawodnikami, którzy opaski do mety doniosą.

Więcej informacji na temat mistrzostw Europy na stronie ocrec2019.comOsobna historia to kategoria Open Race, która zostanie rozegrana w ostatnim dniu mistrzowskich zmagań, czyli w niedzielę 30 czerwca.

- To propozycja biegu dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w biegach OCR a jednocześnie wystartować w imprezie rangi mistrzostw Europy. Na 5-kilometrowej trasie znajdzie się około czterdzieści przeszkód. W serii Open dozwolone jest pomaganie sobie podczas biegu, a za nieporadzenie sobie z którymś z zadań przewidziane są jedynie karne ćwiczenia. Uczestnicy wystartują w kilkudziesięcioosobowych falach. Przewidujemy udział gości specjalnych. Pojawią się osoby znane, ale i "superbohaterowie", a jedną z czterech serii w ramach biegu Open będzie seria Military, czyli fala mundurowa - wyjaśnia Ewa Chłopska-Wasielewska, koordynatorka imprezy z ramienia OCR Polska.
Wpisowe wynosi 240 zł. Dochód z biegu Open Race częściowo przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Zapisz się do startu w biegu Open- Jeszcze 2-3 lata temu takie biegi w Polsce były sportem raczkującym. Przeszkody były więc łatwiejsze i tej sprawności nie trzeba było aż tyle. Teraz trzeba się już przygotować do takiego startu. Nie tylko biegowo, bo bieg to jedynie składowa tego, czego potrzeba, aby ukończyć start. Za niepokonanie przeszkody są karne burpeesy, a na przykład dwieście w ciągu jednego biegu kosztuje sporo energii - mówi nam Michał Wasielewski, członek stowarzyszenia OCR Polska, który na koncie ma m.in. wygraną w listopadowym Biegunie, udział w 24-godzinnym biegu OCR w Las Vegas czy 15. miejsce w swojej kategorii wiekowej mistrzostw Europy.
W kategorii Open każda niepokonana przeszkoda to dodatkowe zadania karne. Warto więc zadbać nie tylko o technikę, ale i o kondycję.
W kategorii Open każda niepokonana przeszkoda to dodatkowe zadania karne. Warto więc zadbać nie tylko o technikę, ale i o kondycję. mat. prasowe
- Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę i połknięcie bakcyla. Aby jednak pokonać trasę w limicie czasu, trzeba trochę potrenować: bieganie, ćwiczenia ogólnorozwojowe, drążek, zwisy, nauka bujania na multiringu, wchodzenie po linie czy pokonywanie ścianek. Myślę jednak, że dwa treningi w tygodniu przez dwa miesiące, spokojnie wystarczą - dodaje Wasielewski.
W Trójmieście nie brakuje zajęć, w ramach których można przygotować się do udziału w biegu. Bezpłatne zajęcia OCR Path co niedzielę o godz. 15 na terenie Adventure Park Kolibki zobacz na mapie Gdyni prowadzi grupa BigYellowFoot Adventure Team. Równolegle prowadzone są w tym czasie zajęcia dla dzieci Gorillas OCR dla dzieci w wieku 5-11 lat, na które miesięczny karnet kosztuje 90 zł.

Przeczytaj o zajęciach OCR PathDobrym elementem treningu będą także zajęcia w Movement Arenie zobacz na mapie Gdańska. Zawierają one elementy parkouru i kalisteniki. Odbywają się w piątki o godz. 18.

Treningi OCR prowadzi także jeden z bardziej znanych polskich klubów OCR - xRunners. W poniedziałki o godz. 6:30 odbywają się treningi siłowo-sprawnościowe w Total Fitness przy ul. Rzeczypospolitej zobacz na mapie Gdańska. We wtorki o godz. 18 xRunners prowadzą treningi praktycznie z wykorzystaniem klatki Raptoring (dedykowanego sprzętu z wieloma chwytami, które spotkać można na biegach przeszkodowych) w klubie Cross Core przy ul. Grunwaldzkiej zobacz na mapie Gdańska. W czwartki o godz. 18 w klubie Forfit przy ul. Hynka zobacz na mapie Gdańskaodbywają się treningi praktyczne na outdoorowym torze przeszkodowym. W różne dni tygodnia treningi biegowo-interwałowe mają miejsce m.in. na schodach prowadzących na gdański punkt widokowy "Pachołek" zobacz na mapie Gdańska. Chętni do udziału w treningach mogą zgłosić się przez Facebooka.

Poszukaj więcej informacji na temat treningów, biegów i inicjatyw związanych z biegami OCR

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (1)

  • i po co te wszystkie treningi

    jak na imprezie i tak czekasz jak puszczony przed tobą grubas zrobi sobie focie na przeszkodzie lub słodkie i**otki raczą wreszcie się odsunąć

    to nie żadne zawody - to mistrzostwa błazenady

    • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane