Piłkarze krytykują grę Arki Gdynia: nierozsądna, nieodpowiedzialna, dziecinna

15 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Michał Nalepa krytycznie o grze Arki Gdynia w końcówce meczu w Zabrzu: dziecinna i nieodpowiedzialna. Michał Nalepa krytycznie o grze Arki Gdynia w końcówce meczu w Zabrzu: dziecinna i nieodpowiedzialna.

- W końcówce meczu nie powinniśmy grać tak dziecinnie i nieodpowiedzialnie - ocenił Michał Nalepa. - Powinniśmy zagrać rozsądniej - dodał Damian Zbozień. Po porażce Arki Gdynia w Zabrzu z Górnikiem 0:2 piłkarze żółto-niebieskich nie szczędzili krytyki własnej postawy w ostatnich minutach spotkania 22. kolejki ekstraklasy.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi żółto-niebieskich

- Mieliśmy swój plan. Chcieliśmy kontrolować grę poprzez utrzymywanie się przy piłce. Wydaje mi się, że piłka była częściej przy naszych nogach, jednak to rywal był groźniejszą drużyną - mówił Aleksandar Rogić na pomeczowej konferencji prasowej.
54-procentowe posiadanie piłki Arki w Zabrzu nie przełożyło się na sytuacje podbramkowe. W drugiej połowie żółto-niebiescy nie oddali żadnego strzału na bramkę rywali. Nie potrafili pomóc szczęściu, które było przy nich, gdy w pierwszej połowie Igor Angulo nie wykorzystał karnego. W końcówce meczu posypała się także ich gra w defensywie. I za postawę w końcówce krytyki nie szczędzili... piłkarze Arki.

Raport Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0
Raport fitness

- W 100-procentach byliśmy w stanie wywieźć co najmniej punkt. Pod koniec drugiej połowy graliśmy bardzo nieodpowiedzialnie. Zamiast wybronić wynik, zaczęliśmy grę otwartą, co chwila próba dryblingu, strata, gra w jedna i druga stronę. Nie możemy tak grać, jeśli chcemy się utrzymać. Sami jesteśmy sobie winni. W końcówce meczu nie powinniśmy grać tak dziecinnie i nieodpowiedzialnie - m.in. tak mówił Michał Nalepa przed kamerą Arka TV.
Trener Arki zrobił w Zabrzu tylko dwie zmiany. Jak się okazało po meczu tylko ta w 88. minucie wiązała się ze strategią szkoleniowca. Roszada poczyniona 20 minut wcześniej była wymuszona.

- Pod koniec pierwszej połowy zacząłem mieć problemy z żołądkiem. W przerwie wziąłem jakieś leki, ale niewiele pomogły. Dlatego musiałem zejść i od razu udałem się od razu do szatni - przyznał Maciej Jankowski na oficjalnej stronie klubu.

Sprawdzony sposób na zażegnanie konfliktu na linii właściciel - kibice

Górnik oddał tego dnia ponad dwukrotnie więcej strzałów od Arki, a co ciekawe miał więcej celnych uderzeń (9) niż gdynianie w ogóle podjęli prób (8) w tym zakresie.

- Nie podłamaliśmy się poprzeczką, niewykorzystanym karnym, czy innymi sytuacjami. Cały czas dążyliśmy do tego, by tę bramkę zdobyć - podkreślał Marcin Brosz, zabrzański szkoleniowiec.
Tej wiary w powodzenie najwyraźniej zabrakło żółto-niebieskim. Po porażce Arka traci do 12. miejsca, które zajmuje Górnik, już 6 punktów, a ponadto ma gorszy bilans bezpośrednich meczów z tą drużyną (1:0, 0:2). Przypomnijmy, że ten parametr w pierwszej kolejności będzie decydujący, gdyby na koniec sezonu zasadniczego zespoły mieć będą ten sam dorobek.

12. miejsce jest ostatnim dającym w drugiej fazie rozgrywek cztery mecze u siebie, a trzy na wyjeździe. Drużyny z niższych lokat ten układ gier mają odwrotny.

- Utrudniliśmy sobie jeszcze bardziej sytuację w tabeli. Do 80. minuty mieliśmy punkt. Wtedy powinniśmy rozsądniej zagrać, bo grając na wyjeździe, dostaliśmy gola z kontry - przyznał przed klubową kamerą Damian Zbozień.

Kibice Arki Gdynia ukarani za wulgaryzmy wobec większościowego akcjonariusza

Dwa najbliższe spotkania z Rakowem Częstochowa i ŁKS Łódź Arka rozegra u siebie. Musi je bezwzględnie wygrać, jeśli nie chce na dobre "zagrzebać" się w strefie spadkowej ekstraklasy.

22 lutego o godzinie 15 kibice, którzy na ostatnim meczu zajmowali miejsca w sektorze "Górka" zwołują się przed stadionem. To efekt kary nałożonej przez Komisję Ligi, która zabrania tym osobom zajęcia miejsc na trybunach w najbliższym spotkaniu.

Arka w specjalnym oświadczeniu informuje, że sprawą zajmie się po otrzymaniu orzeczenia odnośnie zastosowanej kary.

"Informujemy, że do chwili obecnej do Klubu nie wpłynęło orzeczenie zawierające uzasadnienie decyzji(...) Działanie w obronie kibiców, którzy zostali ukarani decyzją Komisji Ligii za samą obecność na Trybunie Górka, może być skuteczne jedynie poprzez działania zgodne z literą prawa i procedurami.(...) Liczymy na wsparcie kibiców niezależnie od potencjalnego procesu odwoławczego, podczas meczu z Rakowem Częstochowa. Drużyna potrzebuje Waszego wsparcia!" - tak m.in. napisał klub w oświadczeniu.

16 ŁKS Łódź 22 4 3 15 21:40 15
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-02-16

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)
  • ŁKS Łódź - Wisła Płock 0:0
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:0
  • Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 0:0
  • Cracovia - Lech Poznań 2:1 (0:1)

Opinie (198) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• Wow. No w koncu wiadomo o co chodzi. (3)

Czyli teraz to już z górki! Żartuje....

• 36 6

• Dno już osiągnięte. (2)

Arka z Sarreransem w składzie to drużyna grająca w osłabieniu. Vejinowić bardzo słaby kontrakt gwiazdy ligi a gra fatalnie jak młodzik wchodzący do zespołu. Mangoma dramat natychmiast musi go Helstrup zastąpić. Zbozień wszedł i osłabił drużynę. Gra obronna Arki to nieporozumienie jako całość Arce bramki strzela się lekko łatwo i bez karnie bo nikt nie przejmuje się kryciem. Trener nie ma pomysłu na grę zmiany zawodników po 80 min. gry to efekt bezradności i braku pomysłu tak było z Cracovią tak było w Zabrzu. Słabo to na przyszłość wróży. Pozytywów nie zauważyłem.

• 13 2

• Sarrerans (1)

najlepszy na boisku. Steinbors znowu wpuścił dwie flegmy. Bramkarz do wymiany.

• 11 5

• A statystyki są innego zdania.

Statystyki zarówno tego meczu jak i wszystkich poprzednich potwierdzają moją tezę. Arka z Serrarensem w składzie to zespół grający w osłabieniu ja gdyby grali w dziesiątkę. Braki tego zawodnika we wszystkich elementach gry są tak duże i tak wyraźne że szkoda czasu na pisanie. Co umie zrobić dobrze z czego zapamiętamy go za 5 lat z niczego. Nic nie potrafi na boisku zrobić na poziomie ekstraklasowym.

• 7 4

• Co mecz to samo... (5)

Przed meczem gadki że są zmotywowani na 100% i na pewno będą walczyć o zwycięstwo
    A po meczu szukanie jak zwykle jakiś wymówek i gadka że nie wyszedł ten mecz!
    Piłkarzyki pajacyki wam przez cały sezon żaden mecz nie wyszedł!

• 77 5

• piłkarze realizują taktykę trenera (4)