Energa Wybrzeże Gdańsk zdobyła punkt w Puławach. Porażka po karnych z Azotami

Torus Wybrzeże Gdańsk

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z z Azotami Puławy po serii rzutów karnych 3:4. Po 60 minut gry było 24:24 (11:12). Punkt i postawa zespołu Marcina Lijewskiego w starciu z wyżej notowanym rywalem to duży sukces. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie u siebie przegrali różnicą aż 16 bramek.

W niedzielę szczypiorniści Arki Gdynia zagrają z Piotrkowianinem. Przeczytaj zapowiedź tego meczu

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Grzelak 1, Gumiński 1, Jarosiewicz 5, Kaleb, Kasprzak 1, Łyżwa, Masłowski 2, Matulić 4, Panić 4, Podsiadło 3, Prce, Rogulski 3, Seroka, Titow

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak, Gajek 1, Janikowski 2, Komarzewski 4, Kondratiuk 8, Oliveira, Papaj 2, Prymlewicz 2, Salacz 1, Sulej, Wróbel 4

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk mieli do wyrównania rachunki z Azotami Puławy. Z tą drużyną doznali najwyższej porażki w pierwszej rundzie rozgrywek 16:31. Choć i tym razem nie byli faworytem w starciu z piątym w tabeli rywalem, to jednak potrafili stawić mu czoła.

Trafianie do bramki rozpoczął Mateusz Wróbel (0:1), a następnie prowadzenie Wybrzeża podtrzymał Krzysztof Komarzewski (1:2). I choć za moment Azoty doprowadziły do remisu 3:3, to Adrian Kondratiuk oraz ponownie Komarzewski dali przyjezdnym przewagę dwóch goli (3:5). Jeszcze lepiej było w 17. minucie, gdy do bramki trafił Paweł Salacz (5:8). Niestety gdańszczanie nagle zablokowali się w ataku aż na 11 min. A to sprawiło, że przegrywali 8:10. Odblokowali ich Ksawery Gajek i Komarzewski (10:10) jednak w końcówce pierwszej połowy przyjezdni ponownie oddali inicjatywę gospodarzom (12:11).

Azoty odskoczyły na początku drugiej połowy na 13:11, ale przewagę gospodarzy szybko zniwelowali Wojciech PrymlewiczPiotr Papaj (13:13). Pomiędzy 36. a 39. Wybrzeże zaliczyło serię 3:0 i wydawało się, że gdańszczanie ponownie pędzą po niespodziankę (15:17). Tym razem to jednak Azoty szybko doprowadziły do remisu. Zacięty mecz mieliśmy nie tylko w wyniku. Za chwilę za czerwone kartki z boiska wylecieli Ante Kaleb oraz Michał Bednarek. To jednak nie wpłynęło na przebieg meczu. Starali się to zrobić Komarzewski, Wróbel oraz Kelian Janikowski. Dzięki ich trafieniom w 57. min. Wybrzeże prowadziło 23:21. W 39 min. ważną interwencją popisał się Artur Chmieliński, gdańszczanom udało się długo utrzymać piłkę w ataku, do tego trafienie zaliczył Wróbel (22:24). Azoty odpowiedziały jeszcze trafieniem, po czasie dla Marcina Lijewskiego Wybrzeże miało 15 sekund do końca. Niestety sędziowie zagwizdali im przetrzymanie piłki, a do remisu doprowadził Paweł Podsiadło.

To przyniosło rzuty karne. Kondratiuk, Prymlewicz oraz Wróbel nie pomylili się, niestety zrobił to w czwartej serii Ramon Oliveira, a po nim także Jacek Sulej. A że Azoty wykonywały karne perfekcyjnie, to wygrały.