Energa Wybrzeże Gdańsk oddala się od play-off. Porażka z Chrobrym Głogów

Torus Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk zdobył w sobotę sześć bramek dla Wybrzeża.
Adrian Kondratiuk zdobył w sobotę sześć bramek dla Wybrzeża. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energa Wybrzeża Gdańsk przegrali przed własną publicznością z Chrobrym Głogów 25:28 (14:12) i tym samym są coraz dalej od miejsca w czołowej ósemce, dającego awans do play-off. Zespół Marcina Lijewskiego jeszcze w 41. minucie kontrolował wynik. Później jednak oddał inicjatywę gościom.

Szczypiorniści Arki Gdynia choć przegrali, postawili się Azotom Puławy. Przeczytaj relację z meczu, oceń zawodników i trenera

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Ciołak, Frańczak, Gądek, Gajek, Gauden, Janikowski 1, Komarzewski 1, Kondratiuk 6, Oliveira 5, Papaj 2, Prymlewicz, Salacz 4, Wróbel 6

Chrobry: Kapela, Stachera - Babicz 7, Bartczak, Bekisz, Biegaj 5, Czapla 3, Klinger 2, Krzysztofik 1, Makowiejew 2, Orpik, Podobas, Rydz 4, Sadowski 3, Stelmasik 0, Tylutki, Warmijak, Wawrzyniak, Więdłocha, Zdobylak

Potrzebujący zwycięstwa jak tlenu w kontekście awansu do fazy play-off, szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk podejmowali w sobotę Chrobrego Głogów. Była to siódma drużyna w tabeli PGNiG Superligi, którą zespół Marcina Lijewskiego miał szanse przegonić w ligowej tabeli. Przed meczem w hali AWFiS tracił do niej 7 pkt. Ewentualna porażka niemal przekreślała szanse na dogonienie Chrobrego.

Gospodarze fatalnie weszli w mecz. Pierwszą bramkę, za sprawą Adriana Kondratiuka zdobyli dopiero w 9. minucie gry (1:3). Od razu musieli wziąć się za odrabianie strat. Dwie bramki Mateusza Wróbla zmniejszyły je do 3:4. Do remisu udało się doprowadzić dopiero w 21. min. Przyniosła go seria trafień, w której uczestniczyli Kondratiuk, Wróbel oraz Ramon Oliveira (8:8). Następnie Wróbel oraz Paweł Salacz dali gdańszczanom pierwsze w meczu prowadzenie 10:9. To nie było wszystko, na co w pierwszej połowie było stać Wybrzeże. W 25. min seria 4:0 powiększyła ich przewagę do 14:11. Przed przerwą gościom udało się zmniejszyć stratę tylko o gola (14:12).

W 33. min Kondratiuk zadbał o to, aby ponownie wynosiła ona trzy trafienia (16:13). Niestety po tej bramce Chrobry zanotował serię 3:0 i szybko wyrównał wynik na 16:16. Po raz ostatni gdańszczanie byli na prowadzeniu w 41. min, gdy trafiał Oliveira (19:18). Brak celnego rzutu przez 5 kolejnych minut sprawił, że goście przejęli inicjatywę (19:22). Od tego momentu Chrobry trzymał Wybrzeże na dystansie co najmniej jednej bramki, a pod koniec starcia dwóch trafień. Tym samy zgarnął cenny komplet punktów.