Deleu z kontraktem, Małkowski z kontuzją

13 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Deleu otrzyma szanse na strzelenia gola w ekstraklasie. W 48 wcześniejszych meczach w Lechii to mu się nie udało. Dzisiaj Brazylijczyk podpisał nowy kontrakt. Deleu otrzyma szanse na strzelenia gola w ekstraklasie. W 48 wcześniejszych meczach w Lechii to mu się nie udało. Dzisiaj Brazylijczyk podpisał nowy kontrakt.

W przedostatnim dniu zgrupowania we Wronkach piłkarze Lechii zremisowali w sparingu z II-ligowym Zniczem Pruszków 1:1 (0:1). Asystę zaliczył testowany w biało-zielonych barwach Ricardinho, który na powitanie otrzymał swojsko brzmiący pseudonim "Rysiu". Natomiast inny Brazylijczyk - Deleu przedłużył kontrakt z gdańskim klubem o kolejny sezon. W sobotę podopieczni Bogusława Kaczmarka o godzinie 12.00 zmierzą się z Chrobrym Głogów, a po zakończeniu tego spotkania wyruszą w drogę do domu

.

Duda 52 - Rackiewicz 24 (karny)

LECHIA: Buchalik (46 Sobczak) - Pietrowski, Bieniuk, Kostrzewa, Andriuskevicius - Zyska (67 Kozłowski), Surma - Wojciechowski (46 Kacprzycki), Poźniak, Tuszyński (46 Ricardinho) - Duda

W ostatnich dniach zgrupowania we Wronkach Bogusław Kaczmarek podzielił podopiecznych na dwie grupy. Pierwsza z nich dzisiaj wystąpiła w sparingu, a druga normalnie trenowała, by do gry kontrolnej wyjść w sobotę.

W najlepszym nastroju był Luiz Carlos Santos Deleu. Brazylijczyk jest drugim piłkarze z tych, którym 30 czerwca skończyły się kontrakty, który został w Lechii. 28-latek podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Przypomnijmy, że wcześniej nowy, dwuletni angaż otrzymał Krzysztof Bąk (czytaj więcej).

Natomiast mniej powodów do zadowolenia ma Sebastian Małkowski. Bramkarz, który ma największe szanse na numer jeden między słupkami, naciągnął więzadło w stawie skokowym. Dla niego treningi na zgrupowani we Wronkach się już skończyły. Do zajęć powinien wrócić we wtorek, gdy biało-zieloni zameldują się przy ul. Traugutta. W drugiej połowie dzisiejszego sparingów w bramce zaprezentował się 19-letni Patryk Sobczak, który jesienią ma szansę być trzecim golkiperem seniorów.

Na czwarty zespół grupy wschodniej II ligi minionego sezonu trener Kaczmarek nie wystawił najmocniejszego składu. Z podstawowych piłkarzy Lechii w "11" znalazł się tylko Łukasz Surma. Po raz pierwszy w gdańskich barwach od czternastu lat wystąpił Jarosław Bieniuk. I nie był to udany powrót. To właśnie 33-letni stoper faulował w polu karnym, co dało Zniczowi karnego, zamienionego na gola przez Marcina Rackiewicza.

Z pięciu testowanych graczy zaprezentowało się od początku dwóch: 22-letni napastnik Paweł Wojciechowski, ostatnio grający w holenderskim Willem II Tilburg oraz 18-letni pomocnik Wojciech Zyska z Gryfa Tczew. Od razu po przerwie szanse dostał Ricardinho, a później wszedł również Filip Kozłowski z Gopło Kruszwica. Z ławki całe spotkanie obejrzał Mateusz Górka z Olimpii Elbląg.

To właśnie Brazylijczyk, ochrzczony przez gdańszczan pseudonimem "Rysiu", asystował przy golu Adama Dudy w 52. minucie sparingu. Była to pierwsza po przerwie, ale czwarta w tym spotkaniu sytuacja bramkowa dla biało-zielonych. Wcześniej Mateusz Czarniecki dobrze bronił strzał Dudy i Surmy, a na zakończenie pierwszej połowy Patryk Tuszyński posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Gra zakończyła się remisem, choć w 84. minucie - mówiąc językiem siatkarskim - piłkę meczową miał Duda. Do pojedynku sam na sam z bramkarzem 21-letniego napastnika wyprowadziło podanie Surmy, ale Adam kopnął piłkę wprost w bramkarza.

Pozostałe letnie sparingi Lechii
Bilans: 2 remisy, bramki 4:4

7 lipca (Międzychód): Wisła Kraków 3:3 (2:3)

• Trenujcie chłopaki trenujcie!!! (1)

Oby ten nowy sezon nie był tak beznadziejny jak ten, który minął.

• 92 5

• Będzie jeszcze gorszy z finiszem w pierwszej lidze.

To więcej niz pwene.

• 4 20

• budżetowy klub sportowy (7)

i co napinacze?!!! ze słabiutkim drugoligowcem wymęczony remis. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni

• 16 92

• wszystko się okaże w ekstraklasie...no albo jak w waszym przypadku walke o utrzyanie w 1-wszej lidze. (4)

grali sami młodzi albo testowani. większość podst. składu będzie grała jutro.

• 32 1

• (3)

Ty chyba nie znasz wogóle swojego klubu. Pokaż mi tych wszystkich młodych albo testowanych: Bieniuk, surma, Buchalik, Pietrowski

• 3 26

• oj rybo (2)

z PODSTAWOWEGO składu był jedynie Surmik.