Inauguracja na remis

10 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Łukasz Trałka uratował remis dla Lechii. Łukasz Trałka uratował remis dla Lechii.

Na inaugurację ekstraklasy piłkarze Lechii wywieźli remis z Wrocławia 1:1 (0:1). Gdańszczanie punkt zdobyty na Śląsku zawdzięczają Łukaszowi Trałce, który strzelił wyrównującego gola w 56. minucie meczu. Chwilę wcześniej gospodarze zmarnowali rzut karny.

Bramki: Sotirovic 17 - Trałka 56.

ŚLĄSK: W.Kaczmarek - Celeban, Pokorny, Wójcik, Cap - Ostrowski, Mila, Górski (68 Ulatowski), Gancarczyk, Sobociński (63 Łudziński) - Sotirović.

LECHIA: Kapsa - Piątek, Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik - Kaczmarek (70 Andruszczak), Trałka, Cacić (46 Kasperkiewicz), Rogalski - Kowalczyk (65 Cetnarowicz), Buzała.

Sędzia: Bartos (Łódź). Żółta kartka: Wójcik (Śląsk).

Bohaterem spotkania mógł być Vuk Sotirović. Napastnik, o którego przed sezonem zabiegała także Lechia, otworzył wynik w 17. minucie. Natomiast w 54. minucie podszedł do rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Gancarczyku. Na szczęście dla gdańszczan strzał napastnika Śląska trafił w poprzeczkę.

Przed przerwą jeszcze dwukrotnie Sotirović domagał się karnego, ale sędzia nie zagwizdał. Po zmianie stron Lechia zagrała bardziej odważnie. Od razu po wznowieniu gry mógł wyrównać Paweł Buzała, ale przelobował bramkarza i... bramkę. Po chwili groźnie strzelał Rafał Kosznik, ale również niecelnie.

Dwie minuty po niefortunnym strzale z karnego Sotirovica było 1:1. Trałka wykorzystał błąd Wojciecha Kaczmarka. W 58. minucie bramkarz Śląska zrehabilitował się, broniąc uderzenie Buzały. W końcówce miejscowi rezerwowi Ulatowski i Łudziński próbowali zmienić rezultat, ale po kontrze szanse miał też Maciej Rogalski. Gdański skrzydłowy strzelił niecelnie, a Paweł Kapsa pewnie wyłapywał piłki po uderzeniach wrocławian. Z przebiegu gry podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0), Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2 (1:2), Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:3 (1:0), ŁKS Łódź - Odra Wodzisław 0:0, Piast Gliwice - Cracovia 2:0 (1:0), Wisła Kraków - Polonia Bytom 1:0 (0:0), Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 0:0.

• za co do rezerw :):) (1)

w końcówce mógł zatrzymac piłkę ale nie udalo się wzne ze mamy 1 pkt.

a na rezerwy to ty idz :)

• 0 0

• Buzała słabiutko...

biegał owszem szybko, tylko że nic z tego nie wynikało. Jak traci piłkę to macha łapkami jak mały Jasio z I c, bo mu zabawki zabrali. Oprócz biegania nie pokazał nic, a to za mało jak na napastnika.