Gdańscy futsaliści na przeciwnych biegunach

16 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Politechnika Gdańska szybko podniosła się po bolesnej porażce z liderem I ligi w Toruniu. Zespół Michała Janiaka nie dał szans gościom z Białegostoku. Politechnika Gdańska szybko podniosła się po bolesnej porażce z liderem I ligi w Toruniu. Zespół Michała Janiaka nie dał szans gościom z Białegostoku.

Futsaliści Politechniki Gdańskiej wygrali w hali Centrum Sportu Akademickiego z Elhurt-Elmet Helios Białystok 4:0 (1:0) i wciąż pozostają w czołówce I ligi. Gorzej w ekstraklasie widzie się AZS UG, które na wygraną czeka od 26 kwietnia. W hali AWFiS podopieczni Szymona Hartmana ulegli zespołowi Gatta Active Zduńska Wola 2:5 (1:3).

Politechnika Gdańska - Elhurt-Elmet Helios Białystok 4:0 (1:0)
Bramki: samobójcza 19, Horbacz 23, Wardowski 29, 37

POLITECHNIKA: Ciesielski - Pawlicki, Urtnowski, Wardowski, Iwosa-Horbacz, Kozakiewicz, Osiński, Grącki, Nowicki, Mikucziński, Rathnau, Pytka.

Zespół Politechniki Gdańskiej szybko podniósł się po bolesnej porażce w Toruniu, gdzie miejscowe FC pożegnało ich zdobywając cztery bramki w ciągu 60 ostatnich sekund. Podopieczni Michała Janiaka powetowali sobie tę porażkę i zgłosili akces do walki o pozycję wiceldiera.

POLITECHNIKA STRACIŁA CZTERY GOLE W MINUTĘ

Wprawdzie gdańszczanie na pierwsze trafienie w meczu z Heliosem czekali niemal całą pierwszą połowę. Szlak przetarł... zawodnik rywali strzelając gola samobójczego.

Po przerwie Politechnika rozstrzelała gości już własnymi siłami. Po stałym fragmencie gry gospodarze podwyższyli na 2:0, ale to nie zaspokoiło ich apetytu. Dwa trafienia dołożył Piotr Wardowski.

- Poprawiliśmy sobie nieco nastroje, ale wciąż szkoda nam porażki w Toruniu. Póki co, wygląda na to, że pozostaje nam walka o drugą lokatę. Musi być nasza! Zapewnia bowiem udział w walce o baraż z trzecią od końca drużyną w ekstraklasie - mówi strzelec dwóch bramek, a zarazem prezes zespołu.

Zobacz bramki z meczu Politechnika Gdańska - Helios Białystok.

10. AZS WSIiU Malwee Łódź 7 0 0 7 12:43 0

AZS UG GDAŃSK - Gatta Active Zduńska Wola 2:5 (1:3)
Bramki: Poźniak 18, Broner 26 - Krawczyk 1, 21, Marciniak 13, Adamski 19, Marciniak 24

AZ UG: Gonda - Musik, Friszkemut, Pawicki, Depta, Widzicki, Poźniak, Broner, Madani, Wesserling

GATTA ACTIVE: Słowiński - Krawczyk, Olejniczak, Marciniak, Szymczak, Adamski, Stanisławski, Budka, Milewski, Szewczyk, Szypczyński.

Gorzej wiedzie się właśnie w najwyższej klasie rozgrywkowej drugiej gdańskiej drużynie. Na wygraną w futsal ekstraklasie zawodnicy AZS UG czekają od 26 kwietnia, gdy w ostatnim meczu poprzedniego sezonu pokonali Remedium Pyskowice ostatecznie pozbawiając ten zespół szans na utrzymanie.

AKADEMICY WYRZUCILI REMEDIUM Z EKSTRAKLASY

W meczu z Gattą Active niespodzianki nie było. Walcząca o czołowe lokaty drużyna ze Zduńskiej Woli już w pierwszej minucie zdobyła bramkę po stałym fragmencie gry. Odgryźć się gościom próbowali Tomasz MusikDominik Depta, ale nieskutecznie. Po szybkiej akcji na 2:0 podwyższył natomiast Michał Marciniak.Gola kontaktowego dla gdańszczan zdobył Tomasz Poźniak, ale po błędzie defensywy AZS UG szybko odpowiedział Daniel Krawczyk.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, od bramki dla przyjezdnych. Na dodatek znów do siatki trafił Krawczyk i po raz kolejny po stałym fragmencie gry! Chwilę później było już 5:1, a jedyne na co było stać gospodarzy to bramka Tomasza Bronera zmniejszająca rozmiary porażki.