Piłkarki Sztormu wciąż nie do zatrzymania

26 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Bez względu na to który rywal staje naprzeciwko piłkarek Sztormu, musi godzić się z porażką. W całym sezonie gdańszczanki przegrały tylko raz, a na wiosnę pozostają niepokonane. Bez względu na to który rywal staje naprzeciwko piłkarek Sztormu, musi godzić się z porażką. W całym sezonie gdańszczanki przegrały tylko raz, a na wiosnę pozostają niepokonane.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk pokonały na wyjeździe Polonię Poznań 3:0 (1:0). Dla liderek grupy północnej to dziesiąty triumf z rzędu! Natomiast już od 535 minut z czystym kontem pozostaje bramkarka gdańszczanek Magdalena Kołacz.

Bramki: Wierzbicka 15, 60, Zańko 70
SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, Dopke (84 Zawadzka), A.Bużan, Wróbel - Zańko, Słowińska (20 Stasiulewicz), K.Bużan, Słowy (80 Cywińska), Kamińska (50 Pielowska) - Wierzbicka (78 Sikorska)

Mecz z trzecim zespołem w tabeli kosztował gdańszczanki sporo sił. Gra była ostra i już w 20 minucie trener Robert Chałaszczyk musiał zmienić Klaudię Słowińską, która została ukarana żółtą kartką, a kolejna kara dla niej "wisiała w powietrzu". Na szczęście wcześniej Sztorm AWFiS objął prowadzenie po tym, gdy z dośrodkowania z rzutu wolnego Natalii Świętoniowskiej piłkę w bramce umieściła Karolina Wierzbicka.

Przed zmianą stron przyjezdne miały jeszcze jedną dobrą sytuację, ale po w pojedynku sam na sam z golkiperką Martyna Zańko z ostrego kąta uderzyła nad bramką. Polonia zdołała odpowiedzieć jedną groźną akcją, zakończoną jednak niecelnym uderzeniem.

Po zmianie stron drugiego gola zdobyła Wierzbicka. Z rzutu rożnego dośrodkowywała Marta Stasiulewicz, ale uderzenie Kingi Bużan odbiła bramkarka. Na jej nieszczęście wprost przed siebie, gdzie z dobitką nie miała problemu zdobywczyni pierwszego gola w tym meczu. Wynik ustaliła Zańko, która drugi raz nie pomyliła się w sytuacji sam na sam i skutecznie wykończyła jedną z kontr gdańszczanek.

Dla Sztormu AWFiS to już dziesiąta wygrana z rzędu. Ponadto swój rekord śrubuje Magdalena Kołacz. Gdańska bramkarka jest niepokonana już od 535 minut. Po raz ostatni piłkę z siatki w meczu ligowym wyciągała 9 listopada ubiegłego roku w 5. minucie wygranego 4:1 meczu z SMS Łódź.

Niewiele brakowało a Sztorm w ten weekend odskoczyłby drugiemu w tabeli SMS Łódź na 5 punktów. Łodzianki w końcówce meczu ze Stomilem Olsztyn zdołały jednak doprowadzić do zwycięstwa 1:0.

• 1 0

• Brawo Kaja! Jeszcze więcej brameczek w przyszłych meczach!

• 1 0

• Super

Brawo dziewczyny :) o to chodzi. Małymi krokami. Gratulacje.

• 1 0

• Brawoooooo!

Jesteście mocne i dalej musi być dobrze!!!

• 0 0

• ;)

Z calym szacunkiem dla was ale z taka gra typu: kopnij -biegnij w ekstralidze bedziecie chlopcem do bicia ambicji nie mozna wam odmowic ale pilkarsko slabo to wyglada