Wiadomości

stat

PZPN dopiero teraz zapłacił za Euro 2012

fot. UM w Gdańsku

Pomorski Związek Piłki Nożnej otrzymał 100 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Jest to zwrot kosztów, które ponieśliśmy na organizację i promocję Euro 2012 w Gdańsku. Musieliśmy się o te pieniądze upomnieć - mówi nam prezes okręgu, Radosław Michalski.PZPN za organizację finałów mistrzostw Europy w 2012 roku otrzymał od UEFA 6,5 milionów euro. Jednak okręgowe związki, które były zaangażowane w przygotowania do Euro 2012, bo na ich terenie odbywały się mecze turnieju, musiały się upomnieć o pieniądze dla siebie.

- Trudno mówić, że to prezent. Trzeba było negocjować i przypominać się o te pieniądze. Ostatecznie stanęło na tym, że każdy z okręgowych związków z Gdańska, Poznania, Wrocławia i Warszawy otrzymał po 100 tysięcy złotych. To zwrot kosztów, które ponieśliśmy przy organizacji i promocji turnieju - podkreśla Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Pieniądze z PZPN już wpłynęły na konto okręgu. Piłkarskie władze w Gdańsku mogą je wydać na dowolny cel, według własnego uznania.

- Nie będzie ekstra wydatków. Te pieniądze przeznaczymy na bieżącą działalność okręgu - dodaje prezes Michalski.

Przypomnijmy, że na PGE Arenie odbyły się cztery mecze Euro 2012, a grali m.in. Hiszpanie z Włochami, którzy następnie zmierzyli się w wielkim finale. Ponadto w Gdańsku można było obejrzeć mecze z udziałem: Irlandii, Chorwacji, Niemiec i Grecji.

Na stałe podczas turnieju stacjonowali na Pomorzu właśnie: Hiszpanie (Mistral Gniewino), Niemcy (gdański Dwór Oliwski) oraz Irlandczycy (sopocki Sheraton oraz stadion w Gdyni).

Opinie (26)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane