• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

AZS AWF Nata przygotowuje się do sezonu!

Maciej Napiórkowski
17 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Już w najbliższą sobotę o godzinie 11 kończą się wakacje i zawodniczki Naty AZS AWF Gdańsk wybiegną na pierwszy trening.
Chwilę później odbędzie się spotkanie sympatyków pomorskiego handballu i drużyny akademiczek. Po raz ostatni będzie można zobaczyć zawodniczki, które nie zagrają już w barwach Naty. A są to: Lidia Saczuk, która zasili szeregi Jelfy Jelenia Góra, Małgorzata Kapelusiak - najprawdopodobniej zakończy sportową karierę oraz Galina Łotariewa - wraca po rocznym wypożyczeniu do Startu Gdańsk. Zapewne ta ostatnia zawodniczka będzie największym osłabieniem Naty. Pozostałe bramkarki znacznie odbiegają umiejętnościami od popularnej Gali. Jej miejsce będą starały się zapełnić Monika Wicha, Małgorzata Sadowska oraz powracająca do pierwszej drużyny Beata Piłatowska.
Do zespołu dołączyły ponadto: Katarzyna Szumowska (juniorka) oraz Marta Seruga (poprzednio Beskid Nowy Sącz) i Karolina Pawlak (Piotrkovia Piotrków Tryb.), które rozpoczynają studia na AWFie.

Dalsze plany to przede wszystkim 11 dniowy obóz przygotowawczy w Zakopanem, na który drużyna wyruszy 23 lipca. Potem turniej kontrolny w Iławie i kolejne zgrupowanie w Spale. Ekipa wróci do Gdańska 24 sierpnia. Zawodniczki wystąpią jeszcze w Akademickich Mistrzostwach Polski w Gorzowie, odbędą kilka sparingów na własnych obiektach i ... start w lidze! Pierwszy pojedynek 14 września w Lubinie z tamtejszym Zagłebiem.
Pierwszy mecz w Chalange Cup już w nowym 2003 roku (4/5 stycznia)

Zawodniczkom, trenerom i działaczom życzy powodzenia w nowym sezonie.
Maciej Napiórkowski

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane