Czy będzie zmiana trenera Lechii?

Rafał Sumowski
19 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trener przygotowania fizycznego Adam Owen (na zdjęciu) zastąpił Piotra Nowaka przy linii bocznej podczas drugiej połowy meczu z Sandecją. Trener przygotowania fizycznego Adam Owen (na zdjęciu) zastąpił Piotra Nowaka przy linii bocznej podczas drugiej połowy meczu z Sandecją.

W drugiej połowie piątkowego meczu z Sandecją, zza linii bocznej poczynaniami piłkarzy Lechii dyrygował... trener przygotowania fizycznego Adam Owen. - W przerwie uznaliśmy, że tak będzie lepiej. Nie ma w tym drugiego dna - enigmatycznie skomentował sytuację trener Piotr Nowak. Szkoleniowiec już przed przerwą, nasłuchał się z trybun wielu nieprzyjemnych słów pod swoim adresem, w tym nawołujących do dymisji. - Zagraliśmy bardzo słabo, ale nie tędy droga. Od personalnych ataków na mnie czy prezesa Adama Mandziarę ważniejszy powinien być doping dla piłkarzy - twierdzi Nowak. Spekuluje się, iż dla szkoleniowca może to być koniec pracy w gdańskim klubie. Wśród kandydatów na jego następce wymieniany jest m.in. Marcin Kaczmarek.

LECHIA PRZEGRAŁA Z SANDECJĄ. RELACJA, WIDEO, ZDJĘCIA, OCENY

Czy Lechia powinna zwolnić trenera Piotra Nowaka i zatrudnić innego szkoleniowca?

Mecz z beniaminkiem miał być dla Lechii okazją do wyjścia z niemocy w postaci czterech kolejnych ligowych meczów bez zwycięstwa i porażki w Pucharze Polski. Optymizm, który pojawił się po wyjazdowym remisie w Szczecinie, prysnął na Letnicy już w pierwszej połowie, gdy fatalną postawę defensywy wykorzystał Bartłomiej Dudzic i dwukrotnie pokonał Dusana Kuciaka.

Kibicom puściły nerwy i na postawę piłkarzy biało-zielonych zareagowali gwizdami. Najbardziej oberwało się jednak prezesowi Adamowi Mandziarze i trenerowi Piotrowi Nowakowi. Fani domagali się dymisji jednego i drugiego skandując hasła, których nie wypada nam przytaczać.

- Zagraliśmy bardzo słabo, ale nie tędy droga. Od personalnych ataków na mnie czy prezesa Adama Mandziarę ważniejszy powinien być doping dla piłkarzy. To oni są na boisku egzekutorami tego, co sobie zakładamy - kwituje całe zajście trener Nowak.

Tak kibice Lechii żegnali gwizdami piłkarzy po pierwszej połowie meczu z Sandecją.

Szkoleniowiec całą drugą połowę spędził na ławce rezerwowych, a przy linii bocznej zastąpił go trener przygotowania fizycznego Adam Owen. To nie pierwsza tego typu sytuacja, bo w minionym sezonie podczas majowego meczu z Wisłą w Krakowie, Nowaka po przerwie zastąpił jego asystent Maciej Kalkowski. Wówczas przyczyną takiej decyzji były problemy zdrowotne pierwszego szkoleniowca. Tym razem niekoniecznie.

LECHIA WYGRAŁA W KRAKOWIE. PROBLEMY ZDROWOTNE TRENERA NOWAKA

- Po prostu uznaliśmy w szatni, że tak będzie lepiej. Nie ma w tym drugiego dna - enigmatycznie odpowiada Nowak.
Rzeczywiście było, choć tylko przez pierwszy kwadrans. Trudno ocenić na ile w tym zasługa Owena, który posiada stopień doktora zdobyty na Uniwersytecie w Lyonie, ale sterowana przez niego zza linii bocznej Lechia potrzebowała zaledwie 11 minut, aby doprowadzić do wyrównania. Niestety, tego wyniku nie dało się poprawić, ani nawet utrzymać.

ADAM OWEN TRENEREM PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO LECHII. PRACOWAŁ M.IN. W CELTIKU, BENFICE I Z KADRĄ WALII

- W pierwszej połowie nie czuliśmy gry, choć taktykę Sandecji mieliśmy bardzo skrupulatnie rozpisaną. Wiedzieliśmy jak wyprowadza ataki do boku, a dwie bramki straciliśmy własnie po takich akcjach. W szatni bez krzyków pokazaliśmy naszym piłkarzom właściwą drogę i zaczęli grać tak jak założyliśmy. W pewnym momencie zwolniliśmy jednak tempo, które powinniśmy kontynuować. Inna sprawa, że przy trójce doświadczonych obrońców piłka nie może tak łatwo przechodzić przez piłkarzy, którzy nie są kryci. Ja pewnych rzeczy na boisku za nich nie zrobię - podsumowuje Nowak.

TUTAJ PEŁNY RAPORT Z MECZU LECHIA - SANDECJA (.PDF)

W znacznie lepszym nastroju był szkoleniowiec Sandecji Radosław Mroczkowski.

- Zdobyliśmy punkty na trudnym terenie i to nas cieszy. Scenariusz do przerwy był dla nas bardzo fajny. Później się pogubiliśmy, ale jeśli pracujesz do końca z charakterem, życie potrafi oddać takie sytuacje. Mecz kosztował nas sporo zdrowia, ale dzięki temu potrafiliśmy dużo nadrobić. To bardzo motywujące do dalszej pracy, ale nie popadamy w hurraoptymizm po zwycięstwie nad Lechią - komentuje trener gości.
WAWRZYNIAK PRZED MECZEM Z SANDECJĄ: KONTUZJE NIE MOGĄ NAS TŁUMACZYĆ

Piątkowe spotkanie już po 25 minutach zakończył Jakub Wawrzyniak. Obrońca Lechii nabawił się urazu i zmienił go Milos Krasić.

- Milos sam wraca po kontuzji i szykowałem go do gry w mniejszym wymiarze czasowym. Musiałem wpuścić go na boisko wcześniej na skutek urazu Kuby Wawrzyniaka, który uskarżał się na ból ścięgna achillesa i w pierwszych chwilach nie wyglądało to dobrze. Musimy go jednak dokładnie przebadać, na razie nie wiem, na ile poważny jest to uraz - wyjaśnia Nowak.
Spekuluje się, iż dla szkoleniowca może to być koniec pracy w gdańskim klubie. Wśród kandydatów na jego następce wymieniany jest m.in. Marcin Kaczmarek. To syn byłego szkoleniowca Lechii Bogusława Kaczmarka, który zresztą sam też miał już okazję prowadzić Lechię w latach 2004-06 i awansował z nią z IV do II (obecnej I) ligi. Ostatnie lata spędził w Wiśle Płock, z którą awansował do ekstraklasy, a następnie zajął z nią 12. lokatę. W lipcu rozstał się z klubem.

Wyniki 6 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (0:2)
  • ARKA GDYNIA - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
  • Cracovia - Górnik Zabrze 3:3 (1:2)
  • Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 3:0 (1:0)

Opinie (257) ponad 20 zablokowanych

• Dobrze, że nie panienka

Trener, który boi się podjąć wyzwania i ulega presji trybun nie powinien być trenerem. To miało miejsce w przypadku Nowaka, który jak kundel schował się do "budy". W zwyczaju jest, że w przypadku niedomagań trenera jego miejsce zajmuje jego asystent (M. Kalkowski)a nie trener pożal się boże przygotowania fizycznego. Jak przygotowana jest przez niego drużyna do sezonu widać na każdym meczu. Teraz też sił i szybkości wystarczyło na 15 - 20 minut drugiej połowy a potem było człapanie zespołu. Tłumaczenia Nowaka są na poziomie przedszkolaka a nie trenera z aspiracjami. Jak się boi to niech trenuje trampkarzy, chociaż tam może dostać po pysku od zdenerwowanego rodzica.

• 0 0

• Nowaka może uratować tylko seria zwycięstw
    i to przekonywujących zwycięstw
    najlepszym czasem na zaczęcie tej serii są mecze w krakowie i w gliwicach
    wierzę że lechia się podniesie , a narazie przynosi wstyd!
    apel do graczy : trzeba dawać z siebie 110% a czasmi więcej!

• 0 0

• kaczmarek (2)

to jakiś żart???? Kaczmarek ta szatniowa mafia wciągnie go nosem w ułamku sekundy.,bedzie im nosił ręczniki pod prysznic ,tylko Bartoszek ten typ to się nie da. tylko czy nasz prezes nie dostanie zawalu jak mu trener nawrzuca.

• 8 6

• Jestes z rodziny tego bartoszka?powtarzasz swoje posty co chwila pod roznymi nickami

Obiecal ze odpali ci dziale jak mu robote zalatwisz?

• 0 0

• Nowakiem bracia też kręcili jak chcieli. Bartoszek, Kaczmarek - bez różnicy.

• 1 3

• Nowak do DYMISJI NATYCHMIAST razem z Mandziarą

Skoro trenera to nie jest wina , że taka jest sytuacja to po co to dalej firmuje ?
    Jasne , że Nowak ma wywalone na zespół, kibiców na Lechię. Brak mu jak po prostu.
    Ricardo Moniz chciał coś zrobić i mu się udawało, ale wtrącali się Piekarskie i inne menadżerki kto miał zagrać więc wolał nie uczestniczyć w tej paradzie.
    A Nowak śpiewa jak mu zagrają i dlatego on i cała zgraja pseudo dyrektorów z Mandziarą na czele WON.
    Zastanawiam się czy Mandziara dyktuje głównej księgowej jak ma rozliczać każdy miesiąc.

• 0 0

• Zaraz Zaraz. (2)

Nowak Nowakiem ale czy ta grupka najemników o dość znany nazwiskach nagle nie wie jak się gra w piłkę? Każdy z nich jest słabszy od pierwszoligowca? To Oni przynoszą wstyd i Razem z Mandziarą są do wypi.... Na nich będę gwizdał
    ps. A Nowak to dobry trener tylko bez jaj. Nie potrafi powiedzieć prawdy kiedy trzeba

• 2 0

• U mojej babci każdy kogut bez jaj dawał głowę. I na rosół.

• 0 1

• Super trener. Tylko bez jaj. Poza tym siwy dym. Ty gościu masz jaja? Sorry, wiem, nie masz. ...a szkoda gadać.

• 0 1

• NOWA I MADZIARA RĘCE PRECZ OD LECHII !!! Pora pogonić tych nieudaczników

Nowak ciągle myśli, że wygrywa drużyna która wymienia więcej podań i dłużej utrzymuje się przy piłce a brami strzela się dla jaj.....

• 0 1

• Nie, nie będzie zamiany trenera. Zamienią palanta na parasol. I cała zamiana.

• 1 1

• Czy pan Kaczmarek to dobry trener dla Lechii

• 0 4

• Ok

Żaden normalny biznesmen nie powinien się interesować się Lechią dopóki kibice nie oczyszczą się z bandytów napadajacych na zawodników i niszczących mienie własnego klubu!!!

• 1 0

• Kibic Lechii

Fajne komentarze poprzedników , jeden na temat pracy Nowaka - analiza trafna tylko podsumowamie bezmyślne tzn. Arka zasłużyła na pochwałę za co ,za kupienie utrzymania??? Kibicuję Lechii, chcę aby Arka również grała w lidze i gdy Lechia będzie 5 to niech Arka będzie 6. W czym chcesz chwalić i kiedy Arkę po wczorajszym meczu a może gdy skompromitowany stał się jej współwłaścicielem , gdyby nie obecne układy władzy siedziałby w więzieniu to ja wolę Madziarę. Kolejny komentarz Nowak powinien odejść po Legii , po największym sukcesie Lechii w historii (8 meczach z najlepszymi w Polsce bez straty bramki) lecz się kolego. Następny przykład Nowak słup "ja zmieniałem pracę " , każdy trener w Polsce to słup którego mogą zwolnić po każdym meczu bo to jest taki zawód. Kupcie sobie klub na którym będziecie chcieli zarabiać, ciekawe czy będziecie chcieli nie mieć wpływu na transfery. W Lechii jest dużo złej atmosfery tak po stronie właścicieli to prawda , właściciel włożył kasę , waczył z lepszymi i bogatszymi klubami (Legia , Lech) o mistrza i nie udało się. Kibice nie dopisali z frekwencją woleli historycznie najlepszy sezon ogladać w domu, właściciela nie interesuje jaka była frekwencja w innych klubach ale w stosunku do zainwestowanych środków NIE MA W GDAŃSKU KIBICÓW. Teraz najprawdopodobniej będzie wersja budżetowa drużyny a jak kibice to oleją (oczywiście mogą) to odejdzie z klubu właściciel aby dalej nie tracić kasy. Sporo kontraktów nieudanych słyszę , pokażcie klub w Polsce który ma połowę udanych kontraktów Legia ???? może Lech?? Wiadomo było że filantrop nie kupił klubu i będzie kupował i sprzedawał a wy chcecie aby on dokładał a kibice którzy mieli zapełnić stadion będą w domach ogladali mecze to się nie uda. Rozumiem teraz bo nie grają ale w zeszłym grali a i tak nawet na finałach 1/3 stadionu była zajęta , więc nie opłaca się robić w Gdańsku piłki jeszcze. Żale gdy Maloca , Janicki , Borysiuk odszeli ??? Proszę zobaczyć gdy wymienieni zawodnicy przychodzili to co pisaliście na forach, podobnie z Milą = kibice wymusili ten transfer. Możecie zarzucać klubowi dużo i mieć rację ale KIBOLE którzy przebijają opony w autokarze naszej Lechii , niszczą auto prezesa i napadają na zawodnika Lechii