Akcje z podręcznika

18 listopada 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Lechii Gdańsk pokonali na własnym boisku Stal Stalowa Wola 3:0 (0:0). Gole zdobyli: Rafał Kosznik w 53., Piotr Cetnarowicz w 58. i Krzysztof Brede z rzutu karnego w 90. minucie. Był to 16 kolejny II-ligowy pojedynek biało-zielonych bez porażki przy ul. Traugutta.

LECHIA: Bąk - Pęczak, Brede, Manuszewski, Kosznik - Wiśniewski (83 Buzała), Szulik (74 Żuk), Pawlak, Wojciechowski (81 Fechner), Kalkowski - Cetnarowicz.

STAL: Wietecha - Ławecki, Wieprzęć, Drabik, Maciorowski - Iwanicki (63 Kowalczyk), Kusiak, Ożóg, Sierżęga, Pałkus (56 Krawiec) - Gęśla (56 Stręciwilk).

Sędziował: Pielak (Warszawa). Żółte kartki: Wojciechowski (Lechia), Kowalczyk, Stręciwilk, Drabik (Stal). Widzów: 4500.

Już w pierwszej połowie gospodarze dużo strzelali. Jednak uderzenia mijały bramkę bądź były blokowane. Najbliżej szczęścia przed przerwą był Maciej Kalkowski. Kapitan Lechii po dośrodkowaniu Piotra Wiśniewskiego główkował z pięciu metrów, ale nad poprzeczką. W tej odsłonie do najtrudniejszej interwencji Tomasza Wietechę zmusił... Jaromir Wieprzęć. Środkowy obrońca Stali w 43. minucie przeciął dośrodkowanie Kalkowskiego do Cetnarowicza, ale uderzył tak piłkę niefortunnie głową, że gdyby nie refleks bramkarza gości, futbolówka wpadłaby tuż przy słupku. - Drużyna gra dobrze. Wszystko pójdzie jeszcze lepiej, gdy padnie gol - uspokajał w przerwie Karol Piątek, który tego dnia pauzował za kartki i na grę patrzył z wysokości trybun.

Lechia przełamała Stal po przerwie w ciągu pięciu minut, a obie bramki były jakby z podręcznika piłkarskiego. Najpierw Sławomir Wojciechowski wrzucił piłkę w "16" z wolnego. Obrońcy wybili ją wprost pod nogi Marcina Szulika i zaczęli wybiegać do przodu, aby złapać gdańszczan na spalonego. "Szulo" spokojnie przerzucił futbolówkę nad defensywą gości. Jako jedyny wystartował do niej... lewy obrońca. Kosznik znalazł się sam na sam z bramkarzem. Strzelił jak na rasowego napastnika przystało. Tym samym świętował zdobycie pierwszego gola w II lidze.

W 58. minucie - kto wie, czy nie byliśmy świadkami najładniejszej akcji w całej rundzie wiosennej. Wojciechowski przedarł się lewym skrzydłem. Mając na plecach obrońcę, w pełnym biegu zdołał dośrodkować, a piłkę do siatki "szczupakiem" wpakował Cetnarowicz. Stali trzeba oddać, że próbowała kontratakować i kilkakrotnie zmusiła Mateusza Bąka do interwencji. Jednak trzeciego gola zdobyli gdańszczanie. Marcin Drabik ściął w polu karnym Sebastiana Fechnera. Niezawodnym egzekutorem jedenastki okazał się ponownie Krzysztof Brede.

Dwugłos trenerski:

Tomasz Borkowski: - Sporo musieliśmy się napracować na te trzy punkty. Było dużo walki, nawet tej w parterze. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że czas najwyższy pokazać charakter. Uważam, że zajmowane po jesieni miejsce w tabeli, jest adekwatne do naszych aktualnych możliwości.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Unia Janikowo - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1). Bramki: Krzysztof Kretkowski (32 min. - karny), Marcin Dzienis (3), Michał Trzeciakiewicz (90). Odra Opole - ŁKS Łomża 1:2 (0:1). Andrzej Rybski (5) - Hugo (63), Iwo Zubrzycki (72). Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:0 (1:0). Radek Sourek (10), Sebastian Dudek (86-karny). Polonia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:2). Marek Citko (26), Jacek Kosmalski (89) - Vuk Sotirović (32, 45). Polonia Bytom - Miedź Legnica 3:1 (2:1). Adam Mójta (19-samobójcza), Mariusz Mężyk (22), Grzegorz Podstawek (72) - Dominik Płaza (26). Podbeskidzie Bielsko Biała - Biała Ruch Chorzów 0:1 (0:0). Przemysław Łudziński (73). Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Św. 1:1 (0:1). Hubert Robaszek (11) - Jacek Berensztajn (70-karny). Górnik Polkowice - Kmita Zabierzów 1:1 (0:1). Marek Gancarczyk (67) - Pokrywka (1).

• 0 0

• LECHIA DA RADE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

• 0 0

• WŁADCY PÓŁnocy!!!Achhhh jakisz to byl piękny widok :D

Widząc śledziowską dumę odwrócona po raz kolejny do góry kołami.....:D Cuś pięknego:]

• 0 0

• LECHIA LECHIA LECHIA najlepsza !!!

3:0 !!!

• 0 0

• zapamietacie i wy śledzie to co powiedział ten koleś

"Sławomir Adamus: - Lechia wygrała w pełni zasłużenie, bo była od nas pod każdym względem lepsza. My musimy wiedzieć zresztą, gdzie jest nasze miejsce w szeregu i szanować to co mamy ."