Lechia znów wygrała sparing 3:2

4 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Dwoma golami strzelonymi Sandecji Aleksandar Kovacević zrobił duży krok, by pozostać w Lechii Gdańsk. Dwoma golami strzelonymi Sandecji Aleksandar Kovacević zrobił duży krok, by pozostać w Lechii Gdańsk.

Piłkarze Lechii Gdańsk drugi sparing na zgrupowaniu w Gniewinie zakończyli zwycięstwem 3:2. We wtorek biało-zieloni takim rezultatem zakończyli mecz z beniaminkiem ekstraklasy - Sandecją Nowy Sącz. Dzięki dwóm golom Aleksandra Kovacevicia i kolejnym w trakcie przygotowań trafieniu Mateusza Lewandowskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść spotkanie, w którym przegrywali już 0:2. Trener Piotr Nowak wystawił do gry 20 piłkarzy. Nie było wśród nich kontuzjowanego Rafała Wolskiego, który jest przymierzany do Legii Warszawa.

Kovacević 55, 73, Lewandowski 64 - Kolew 45+1, Piter-Bućko 53

LECHIA (I połowa): Kuciak - Maloca, Nalepa, Wawrzyniak - Stolarski (24 Lewandowski), Łukasik, Matras, Krasić - F.Paixao, M.Paixao, Kuświk
(II połowa) Zelenika - Janicki, Maloca, Gamakow - Fila, Schikowski, Matras (70 Łukasik), Kovacević, Lewandowski - Mila, Mak

SANDECJA: Gliwa - Straus, Szufryn, Piter-Bućko, Basta - Dudzic, Baran, Kasprzak, Cetnarski, Danek - Piszczek oraz Brzyski, Kolew, Trochim, Korzym, Kuban, Gałecki

TAK LECHIA TŁUMACZY PODWYŻKĘ CEN KARNETÓW

Piotr Nowak ponownie w trakcie letnich przygotowań zastosował ustawienie 1-3-4-3. W porównaniu z "11", którą posłał jako pierwszą do gry z Chojniczanką, szkoleniowiec dokonał tylko dwóch zmian. Wystawił Pawła Stolarskiego, który w sparingu z I-ligowcem wniósł dużo ożywienia w ofensywie w drugiej połowie, a także Daniela Łukasika, pauzującego w ostatnią sobotę z powodu urazu. Ponadto bliżej bramki cofnięty został Jakub Warzyniak, który tym razem był jednym z trzech defensorów.

Niestety, Stolarski nie wytrwał na boisku nawet przez pół godziny. Po faulu Jonatana Strausa doznał kontuzji. Ten obrońca Sandecji jako pierwszy sprawdził także Dusana Kuciaka, strzelając już w 7. minucie. Bramkarz Lechii był na posterunku.

Jeszcze w inauguracyjnym kwadransie biało-zieloni odpowiedzieli dwoma strzałami Marco Paixao. Jednak król strzelców ekstraklasy z minionego sezonu nie zdołał pokonać Michała Gliwy.

TAK RELACJONOWALIŚMY SOBOTNIE ZWYCIĘSTWO SANDECJI W GDYNI

Natomiast pod koniec pierwszej połowy zdecydowanie zaatakowali rywale. Potężne bomby w kierunku bramki oddali: Bartłomiej DudzicTomasz Brzyski. Po uderzeniu tego pierwszego Lechię uratowała poprzeczka.

Kuciak nie dał się pokonać Adrianowi Dankowi. Jednak wobec uderzenia Aleksandera Kolewa był już bezradny. Co ciekawe ci dwaj piłkarze strzelali gole w sobotę w Gdyni, gdy Sandecja wygrała z Arką 2:0.

Natomiast taki wynik w Gniewinie pojawił się w 53. minucie. Wówczas defensorów Lechii zaskoczył stoper beniaminka ekstraklasy - Michał Piter-Bućko, który wykorzystał zagranie Mateusza Cetnarskiego, który został wypożyczony przez Sandecję z Cracovii.

Dopiero niekorzystny wynik, podobnie jak w sparingu z Chojniczanką, zachęcił Lechię do skuteczniejszej gry. Kontaktową bramkę po pięknym uderzeniu z dystansu zdobył Aleksandar Kovacević. Serb, który walczy o powrót do gdańskiej drużyny po wiosennym wypożyczeniu do Śląska Wrocław, też trafił 73. minucie po akcji Sebastiana Mili.

MATEUSZ LEWANDOWSKI CHCE SIĘ UCZYĆ OD JAKUBA WAWRZYNIAKA. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NOWYM LEWYM OBROŃCY LECHII

Wówczas było już 3:2, gdyż w 64. minucie wyrównał Mateusz Lewandowski. Dla piłkarza, który również wiosnę spędził na Dolnym Śląsku, a przez Lechię został pozyskany z Pogoni Szczecin, to już drugie trafienie. W sobotę to jego strzał przesądził o zwycięstwie 3:2 nad Chojniczanką.

DLACZEGO ZAGRANICZNE KLUBY TYM RAZEM NIE GRAJĄ Z LECHIĄ?

LETNIE SPARINGI LECHII GDAŃSK
Bilans: 2 zwycięstwa, bramki 6:4

1.07 Gniewino: Chojniczanka 3:2
Bramki dla Lechii: Grzegorz Kuświk, Florian Schikowski, Mateusz Lewandowski

4.07 Gniewino: Sandecja Nowy Sącz 3:2

PRZECZYTAJ JAK 7 CZERWCA PISALIŚMY O MOŻLIWOŚCI PRZEJŚCIA WOLSKIEGO DO LEGII

Z uwagi na kontuzję kolana nie może grać Rafał Wolski. Jednak ten uraz nie przekreśla transferu pomocnika do Legii Warszawa. O takiej możliwości informowaliśmy już blisko miesiąc temu. Tym bardziej, że teraz mistrzowie Polski szukają wzmocnień do drugiej linii po odejściu swojej największej gwiazdy - Vadisa Odjidja-Ofoe.

Ponadto z powodów zdrowotnych w Gniewinie w żadnym ze sparingów nie wzięli udziału: Sławomir Peszko, Grzegorz WojtkowiakJoao Nunes.

Od jutro grono trenujących będzie jednak większe. Po urlopie, po młodzieżowym Euro 2017 do Lechii dołączył Lukas Haraslin.

RAFAŁ WOLSKI: ODWDZIĘCZYŁEM SIĘ ZA ZAUFANIE. WYWIAD Z POMOCNIKIEM

RUCHY KADROWE LECHII GDAŃSK PRZED SEZONEM 2017/18
Przyszli: Florian Schikowski (pozycja pomocnik, ostatni klub Borussia Moenchengladbach, Niemcy, kontrakt w Lechii do 30.06.2020), Michał Nalepa (obrońca, Ferencvarosi Budapeszt, Węgry, 30.06.2021), Mateusz Matras (pomocnik, Pogoń Szczecin, 30.06.2021), Mateusz Lewandowski (obrońca, Pogoń Szczecin, wiosną na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, 30.06.2020) - wszyscy wolne transfery, Aleksandar Kovacević (narodowość Serbia, pomocnik, Śląsk Wrocław, 30.06.2018), Damian Podleśny (bramkarz, Wigry Suwałki, 30.06.2019), Daniel Łukasik (pomocnik, SV Sandhausen, Niemcy) - wszyscy po wypożyczeniach

Mogą przyjść: Yuri Ribeiro (obrońca, Portugalia), Aurelio Buta (obrońca, Portugalia) - obaj na wypożyczenia z Benfica II Lizbona, Adam Chrzanowski (obrońca, Fiorentina, Włochy) - po wypożyczeniu, Patryk Lipski (pomocnik, Ruch Chorzów) - wolny transfer

Odeszli: Adam Dźwigała (pomocnik, Wisła Płock, po wypożyczeniu do Górnika Łęczna i następnie rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron, wolny transfer), Piotr Wiśniewski (pomocnik, koniec kariery, asystent pierwszego trenera Lechii), Mateusz Bąk (bramkarz, koniec kariery, trener bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Lechii), Simeon Sławczew (pomocnik, Sporting Lizbona, Portugalia, koniec wypożyczenia), Maciej Makuszewski (pomocnik, Lech Poznań, transfer definitywny po wypożyczeniu), Michał Chrapek (pomocnik, Śląsk Wrocław), wolny transfer, Bartłomiej Pawłowski (pomocnik, Zagłębie Lubin, wolny transfer), Denis Perger (Słowenia, obrońca, koniec kontraktu), Gino van Kessel (Curacao, napastnik, Slavia Praga, Czechy, koniec wypożyczenia), Przemysław Macierzyński (napastnik, ostatnio na wypożyczeniu w Benfice Lizbona, koniec kontraktu), Martin Kobylański (pomocnik, Preussen Muenster, wolny transfer), Vanja Milinković-Savić (Serbia, bramkarz, AC Torino, Włochy, transfer definitywny)

Mogą odejść: Rafał Wolski (pomocnik, Legia Warszawa), Dusan Kuciak (Słowacja, bramkarz, oferta PAOK Salonik, Grecja), Ariel Borysiuk (pomocnik, Queens Park Rangers, Anglia)

AKTUALNA KADRA LECHII GDAŃSK

Opinie (71) 10 zablokowanych

• Z 0:2 na 3:2 (4)

A Alexowi się przypomniał mecz z Probierzem :)

Teraz tylko czekać na 1 napastnika, rozgrywającego i można grać.
    "Tyły" są ogarnięte, można dyskutować czy taki Lewy jest przyzwoity na lewą obronę, ale przynajmniej są zmiennicy na każdą pozycję.

Czekać na Lipskiego i jakiegoś kocura w ataku i do przodu jak to mówi Marco :)

• 52 4

• (3)

Nie wiem czy Lipski będzie wzmocnieniem po ewentualnym transferze Wolskiego,którego ja nie rozumiem.Wolsk jeżeli będzie w LECHII,to będzie tylko uzupełnieniem kadry.Wolski i Kuciak powinni zostać w Lechii.

• 16 0

• Na razie Wolski jest w Lechii (1)

Jeśli mają go sprzedać to niech zedrą z ległej.Wolski miał w całym sezonie trzy fajne mecze, reszta piach albo kontuzja tak jak teraz..