Amerykanie i reprezentant Czarnogóry na testach

6 lipca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Tomasz Dawidowski strzelił Wiśle Płock dwa gole w sparingu Tomasz Dawidowski strzelił Wiśle Płock dwa gole w sparingu

Piłkarze Lechii rozgromili w sparingu Wisłę Płock 7:0 (2:0). Rywale, którzy zostali zdegradowani z I ligi najwyraźniej nie wytrzymali tempa narzuconego przez gdańszczan, gdyż grano nietypowo dwa razy po 50 minut. Na testy do biało-zielonych stawił się reprezentant Czarnogóry, Slobodan Lakicević, ale po meczu został odesłany do domu. Pierwszego gola strzelił zaś Ukrainiec Oleksander Pyszczur. Wieczorem mieli dojechać Amerykanie Johnny Arteaga oraz defensywny pomocnik Teddy Niziołek

.

Buzała 2, Dawidowski 2, Pyszczur, Andruskievicius, Pietrowski

LECHIA: (I połowa) Małkowski - Deleu, Wołąkiewicz, Kożans, Andriuskevicius - Popielarz, Bajić, Nowak - Zejglić, Pyschur, Lukjanovs.
(II połowa): Kapsa - Deleu (Kawa), Janicki, Bąk, Lakicević - Wiśniewski, Surma, Pietrowski - Wójcicki (Szuprytowski), Dawidowski, Buzała.

WISŁA: Kamiński - Nadolski, Pacan, Szwarga, Wiśniewski - Chwastek, Solecki, Nowacki, Mitura - Burski, Koczon oraz Mierzwa, Skowron, Klepczyński, Adamczyk, Stański, Lewandowski, Pracki i Grzelak.

Tomasz Kafarski wypróbował 24 z 25 piłkarzy, których ma obecnie na zgrupowaniu. Na ławce został tylko trzeci bramkarz. Nowym zawodnikiem był Lakicević. To 22-letni lewy obrońca z Macedonii. Ostatnie półrocze spędził w Buducnosti Podgorica. Wcześniej próbował sił w Niemczech. Był piłkarzem Wehen Wiesbaden i rezerw Bayeru 04 Leverkusen. Grał w młodzieżowej reprezentacji Czarnogóry, a w seniorskiej drużynie narodowej zaliczył jeden występ.

Przed przerwą gola strzelił jednak inny lewy obrońca. Na wykupienie Vytautasa Andriuskeviciusa z Kowna Lechia jest zresztą już zdecydowana. Natomiast cieszy bramka testowanego napastnika z Ukrainy, Oleksander Pyszczura.

Na dobre worek z bramkami w sparingu z Wisłą rozwiązał się po przerwie. Wówczas gdańszczanie zdobyli aż pięć goli. W płockiej drużynie nie wystąpił jeszcze wychowanek Lechii, Robert Hirsz, który otrzymał zgodę macierzystego klubu na testy w spadkowiczu z zaplecza ekstraklasy.

Przypomnijmy, że inny młodzieżowiec, który nie mieści się w gdańskiej drużynie, Maciej Osłowski jest na testach w Dolcanie Ząbki, a Karol Piątek otrzymał zgodę na podjęcie negocjacji o transferze definitywnym z LkS Niecierza, beniaminku I ligi.

Lechia ostatni sparing podczas zgrupowania w Gutowie Małym rozegra 10 lipca z ŁKS Łódź. Do drużyny na sprawdzian mają dołączyć jeszcze amerykańscy pomocnik i napastnik. Andrzej Szarmach poleca gdańszczanom: Johnny'ego Arteagę i Teddy'ego Niziołka.

Opinie (57) ponad 20 zablokowanych

• No prosze, 7 bramek w tym dwie Buzała coś zaczyna się dziać. :) (2)

Aż się miło patrzy na taki wynik, byle by w sezonie tak strzelali ; )
    TYLKO LECHIA !

• 66 10

• Pawel Buzala nasza duma i chwala

Mino paru wtop mysle ze cos z niego jeszcze bedzie,widać chlopak sie stara.Ma ambicje do gry i stara sie zaistniec w skladzie czego niektorym brakuje.

• 13 3

• no i co z tego ze 7...

teraz to moga i przegrywac tyle byle w lidze strzelali ta jedna bramke wiecej od rywali

• 4 0

• dobrze ale wielkiej areczki już nigdy nie pokonają (5)

• 19 81

• dobra dobra to sie okaże,niedziel skóry na niedźwiedziu,ostatnio tez miała arka wygrac i był płacz śledziów

• 28 3

• popieram kolegę

• 5 5

• popieram kolegę (1)

na Rugby też przyjechali pokazac jacy to nie są "wielcy" a standardowo wracali ze spuszczonymi głowami. Sezon na pewno do najłatwiejszych należec nie będzie ale Arko - to nie Lechia powinna się martwic o utrzymanie.