• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

''Bądź szermierzem swojego losu''.

27 listopada 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Pod takim hasłem wyszli do swoich sympatyków floreciści i florecistki Sietom AZS AWF Gdańsk. Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku powołają do życia już szósty Klub Kibica. Impreza rozpocznie się o godzinie 9.30.

Gdańszczanie dążą do zmiany postrzegania floretu jako specjalności tylko dla fachowców. Dlatego podczas kwietniowych mistrzostw świata juniorów i kadetów utworzyli kącik szermierczy, w którym nie tylko można było dowiedzieć się wszystkiego o szermierce czy zdobyć autograf albo wspólne zdjęcie z gdańskimi mistrzami, ale także stoczyć walkę symulacyjną z komputerem oraz wykonać specjalny test na refleks. Plonem nawiązanych kontaktów są kolejne Kluby Kibica.

Wizyta akademików w Pucku, gdzie zostali zaproszeni przez Zdzisława Pruchniewskiego, dyrektora szkoły i Krystynę Czubachowską, nauczycielkę wf, będzie miała wiele punktów. Fechtmistrz Tadeusz Pagiński przedstawi tradycje białej broni i sportu szermierczego. Jego kolega po fachu, Stanisław Szymański sędziować będzie walkę pokazową, a Longin Szmit poprowadzi pokaz zbiorowy szermierki z udziałem Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku. Ponadto do dyspozycji młodzieży będą wicemistrzynie olimpijskie: Magdalena Mroczkiewicz i Anna Rybicka oraz medaliści mistrzostw świata i Europy: Ryszard Sobczak i Wojciech Szuchnicki. Gospodarze będą mogli też spróbować sił w rozmaitych konkursach, a nawet poddać się testowi odwagi.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane