Bez wyskoków

12 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Siatkarki Gedanii nadal na wyjeździe nie potrafią zdobyć seta, a co gorsza, we Wrocławiu nie miały nawet ku temu sposobności. Gwardia pewnie zwyciężyła 3:0 (25:15, 25:21, 25:16).

GEDANIA: Bełcik, Kuczyńska, Drzewiczuk, Sołodkowicz, Reimus, Szajek oraz Białobrzeska (libero), Ordak, Kruk, Wiśniewska.

W minionym sezonie gedanistki przegrały w stolicy Dolnego Śląska po zaciętej walce 2:3. Jednak w sobotę nawet o nawiązaniu do tamtego pojedynku nie można było marzyć, gdyż w obu meczach w wyjściowej szóstce wychodziły tylko Izabela Bełcik i Dominika Kuczyńska.

- Gwardia w tym składzie gra od trzech sezonów. Dlatego jej gra jest nie tylko ułożona, ale odznacza się dużą pewnością i zaufaniem do tego co się robi. Wrocławianki zdobywają, ale i tracą punkty głównie po własnych akcjach. Przeciwko nam nader rzadko się myliły. Stąd tak pewny sukces - ocenia Witold Jagła, trener Gedanii.

W pierwszej partii w miarę wyrównana walka toczyła się do wyniku 10:12. Kolejne sześć punktów zapisano na konto Gwardii, która rozbiła przyjezdne zagrywką. Set drugi (2:0) i trzeci (1:0) rozpoczynał się od prowadzenia Gedanii. W ostatniej części gry szybko zrobiło się 1:5, a potem było nawet 6:16. W drugiej partii Gedania miała jeszcze 8:8, a przy drugiej przerwie technicznej przegrywała tylko 14:16.

- W naszej drużynie nie ma zawodniczki, która mocno zagrywa z wyskoku. Nie pozostaje zatem nic innego, jak na treningach poprawić przyjęcia wobec takiej broni. Próbowaliśmy walczyć jedynie w drugim secie, ale gdy Gwardia odwołała się do siły ataku, skapitulowaliśmy. W ostatniej części nie doszło do pogromu dzięki sześciu udanym atakom ataków udało się Emilii Reimus. W tej fazie rywalki już się bardzo rozluźniły. Grały swbodnie i wszystko im wychodziło - przyznaje gdański szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
Winiary Kalisz - Wisła Kraków 3:0 (25:15, 25:15, 25:12); Danter AZS AWF Poznań - Telenet Polska Autopart Mielec 3:0 (28:26, 25:17, 27:25); Nafta Gaz Piła - Stal Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 21:25, 13:25, 16:25); Skra Warszawa - Bank Pocztowy GCB Gazeta Pomorska Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:18, 25:23).

Opinie (6)

• wyjazdy

jak one maja cos wygrac na wyjezdzie skoro np do wroclawia jechaly w sobote pociagiem 5:10, po takiej podrozy i o takiej nieludzkiej porze to nie nalezy mniec do nich pretensji

• 0 0

• No i co z tego.

Są zwyczajnie cieńkie.To nie jest porażka ,to jest pogrom.

• 0 0

• Gruby przdmówco

Może choć się podpiszesz cwaniaczku z PKS-u? Co Ty w ogóle wiesz o siatkówce? Grałeś kiedyś po podróży z wyrównanym zespołem? Dopóki Prezesi będąsknerzyć parę złotych na nocleg dopóty nie możemy spodziewać się walki i zwycięstw na wyjazdowych meczach Gedani. Mam nadzieję że dziewczyny zmobilizują się do walki we własnej hali. Pozdrwiam zawodniczki i trenera.

• 0 0

• Do ****

Sam jesteś cienki!!! Zgadzam się z przedmówcą, że nie miałeś nigdy do czynienia z meczem po podróży, bo ja tak się składa, że miałem i wiem, że dziewczyny walczyły, bo je bardzo dobrze znam. Czekam tylko aż nabiorą doświadczenia i obiorą drogę w górę tabeli!

• 0 0

• Wrrrrrrr!!!!!

I nie pozwolę, żeby ktoś obrażał Moje Dziewczyny! Stań na ubitą ziemię! I walcz jak mężczyzna!

• 0 0

• OK

Ja nikogo nie obrażam , ale jak się przegrywa do 15 czy 16 to chyba nie jest wina podróży a brak umiejętności. Z tym grubym to raczej mi schlebiasz bo przydałoby mi się parę kilo.