Bezbramkowy remis Lechii w Bydgoszczy

25 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Piotr Grzelczak kilkukrotnie strzelał z dystansu w Bydgoszczy, ale nie potrafił skierować piłki do siatki. Dobrze bronił również golkiper Zawiszy, Wojciech Kaczmarek. Piotr Grzelczak kilkukrotnie strzelał z dystansu w Bydgoszczy, ale nie potrafił skierować piłki do siatki. Dobrze bronił również golkiper Zawiszy, Wojciech Kaczmarek.

Lechia, pomimo zmasowanych ataków w pierwszej połowie i totalnej obrony pod koniec spotkania z powodu braku sił, wywiozła z Bydgoszczy po meczu z Zawiszą remis 0:0. Okazje na zdobycie bramek marnowali m.in. Stojan Vranjes, Piotr Grzelczak i najlepszą Patryk Tuszyński. Szanse gdańszczan na zajęcie 3. miejsca w ekstraklasie spadły więc praktycznie do minimum, gdyż na dwie kolejki przed końcem rozgrywek straty wzrosły do 5 punktów. Wszystko przez niespodziewane zwycięstwo Ruchu Chorzów w Warszawie nad Legią, która już zapewniła sobie obronę tytułu mistrzowskiego.

Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Petasz - Drygas, Wójcicki - Carlos, Gevorgyan, Alvarinho - Kadu
Sędziowie: Musiał (Kraków), Listkiewicz, Ślusarski
Widzów: 2000
Bąk - Deleu, Dawidowicz, Janicki, Leković - Vranjes, Pietrowski - Makuszewski, Wiśniewski, Grzelczak - Tuszyński
  • 66' Carlos Zmiany Ziajka
  • 67' Gevorgyan Zmiany Dudek
  • 72' Wiśniewski Zmiany Frankowski
  • 78' Dawidowicz Zmiany Bieniuk
  • 87' Deleu Zmiany Jagiełło
  • 47' Drygas

Za Sadajewa, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek, do podstawowego składu Lechii wskoczył Tuszyński (LECHIA). Ma on dobre wspomnienia po ostatnim meczu z Zawiszą, gdy ustrzelił hat-tricka.
Tydzień upłynął Lechii nie tylko na przygotowywaniu się do meczu z Zawiszą. Kontrakt z Benfica podpisał Dawidowicz (LECHIA). Pojawiała się również plotka, że trener Ricardo Moniz dostał propozycję objęcia posady z angielskim Blackpool.
W ekstraklasie poznaliśmy już w sobotę mistrza Polski. Po remisie Lecha z Pogonią, została nim Legia Warszawa.
Rezerwowym napastnikiem Lechii jest dzisiaj Paweł Buzała, który ostatni mecz w ekstraklasie rozegrał 14 grudnia, gdy także z ławki rezerwowych pojawił się w meczu z Górnikiem Zabrze (0:0).
1'
Zawisza rozpoczyna mecz
1'
Pressing Lechii i aut na wysokości pola karnego Zawiszy.
2'
Nieudany drybling Vranjesa (LECHIA) i piłka ucieka za linię końcową.
2'
Vranjes (LECHIA) chciał uruchomić Tuszyńskiego (LECHIA), ale przeszkodził w tym... Wiśniewski (LECHIA)
3'
Gevorgyan (ZAWISZA) zagrywa ręką
4'
Błąd Makuszewskiego (LECHIA) naprawia Janicki (LECHIA). Gdyby mu się nie udało gospodarze mieliby idealną sytuację do strzelenia bramki.
5'
Leković (LECHIA) wybija piłkę z własnego pola karnego.
5'
Tuszyński (LECHIA) na spalonym.
6'
Vranjes (LECHIA) psuje kontrę
7'
Carlos (ZAWISZA) dochodzi do długiej piłki, podaje przed "16" do Gevorgyana (ZAWISZA), ale ten nie może ani przyjąć, ani strzelić, piłka odbija się od jego nogi i wychodzi za boisko.
8'
Lechia ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.
9'
Długie podanie Micaela (ZAWISZA) do... Bąka
10'
Złe dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA).
11'
Grzelczak (LECHIA) wrzuca w "16", piłkę wyłapuje jednak Kaczmarek (ZAWISZA)
11'
Vranjes (LECHIA) wbiega w pole karne, może wyłożyć piłkę jak na tacy Tuszyńskiemu (LECHIA), ale podaje za późno.
12'
Grzelczak (LECHIA) strzela z ok. 20 m, ale bardzo lekko i niecelnie.
13'
Ładne podanie Deleu (LECHIA) do Makuszewskiego (LECHIA), ten próbuje podać w polu karnym, ale Micael (ZAWISZA) zatrzymuje piłkę ręką. Sędzia jednak tego nie dostrzegł, piłka trafiła po rykoszecie na 16. m do Grzelczaka (LECHIA), ten strzelił z woleja, ale obok bramki.
14'
Rzut rożny dla Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki Kaczmarka.
15'
Vranjes (LECHIA) nie trafia dobrze w piłkę i nie ma groźnego strzału.
16'
Tuszyński (LECHIA) strzela z ok. 17. m, ale zostaje zablokowany.
16'
Faul na Lekoviciu (LECHIA) na wysokości pola karnego Zawiszy.
17'
Dośrodkowanie/strzał Wiśniewskiego (LECHIA) łapie Kaczmarek (ZAWISZA).
17'
Strzał Kadu (ZAWISZA) wysoko nad bramką.
18'
Grzelczak (LECHIA) wbiegł w pole karne, dobrze się zastawił, strzelił lewą nogą, ale broni Kaczmarek (ZAWISZA).
19'
Makuszewski (LECHIA) faulowany przez Petasza (ZAWISZA) tuż przy linii bocznej pola karnego.
19'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA) z wolnego, piłkę głową z pola karnego wybija Nawotczyński (ZAWISZA).
21'
Dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA), po rykoszecie ląduje w rękawicach Kaczmarka.
22'
Makuszewski (LECHIA) doszedł do trudnej piłki i wywalczył róg.
22'
Wiśniewski (LECHIA) z rożnego, Tuszyński (LECHIA) nie doskakuje do piłki, poprawkę Pietrowskiego (LECHIA) wyłapuje Kaczmarek (ZAWISZA).
24'
Petasz (ZAWISZA) podaje w pole karne, Janicki (LECHIA) wybija piłkę za linię boczną.
25'
Carlos (ZAWISZA) minął Lekovica (LECHIA), podał wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.
26'
Trochę gry w środkowej części boiska.
27'
Mocny strzał Makuszewskiego (LECHIA) obok bramki.
29'
Tuszyński (LECHIA) leży na murawie. Udzielana jest mu pomoc medyczna.
29'
Napastnik Lechii w końcu o własnych siłach opuścił boisko, ale widać grymas bólu na jego twarzy.
30'
Tuszyński (LECHIA) wrócił na boisko i wywalczył rzut rożny.
30'
Vranjes (LECHIA) z rogu do Wiśniewskiego (LECHIA), ale ten nie zdołał przyjąć dobrze piłki w polu karnym.
31'
Grzelczak (LECHIA) rozegrał klepkę z Tuszyńskim (LECHIA), później z Makuszewskim (LECHIA), strzelił mocno, ale nad bramką.
33'
Alvarinho (ZAWISZA) stara się podać prostopadle do Kadu (ZAWISZA), ale piłka w rękach Bąka.
34'
Zawisza zmusza do biegania piłkarzy Lechii, ale nic więcej z tego nie wychodzi.
34'
Carlos (ZAWISZA) podaje na 12. m do Gevorgyana (ZAWISZA), ten składa się do strzału "nożycami", uderza, ale nad bramką.
36'
Kadu (ZAWISZA) strzela głową, ale nad poprzeczką.
37'
Tuszyński (LECHIA) fauluje Drygasa (ZAWISZA) w środku boiska.
37'
Faul na wyprowadzającym szybki atak Pietrowskiego (LECHIA). Drygas (ZAWISZA) nie dostał jednak za to kartki. Jest za okazja do strzału dla Vranjesa (LECHIA) - 28 m od bramki.
38'
Potężny strzał Vranjesa (LECHIA), ale w środek bramki, na róg wybija Kaczmarek (ZAWISZA).
39'
Wiśniewski (LECHIA) ładnie dośrodkowuje w "16" wystarczyło, aby Dawidowicz (LECHIA) musnął piłkę, a ta wpadłaby do bramki. Obrońca strzelił jednak zbyt mocno.
40'
Kolejny wolny dla Lechii z możliwością strzału na bramkę.
41'
Makuszewski (LECHIA) mocno i bardzo wysoko nad bramką.
41'
Deleu (LECHIA) do Grzelczaka (LECHIA), ten do Tuszyńskiego (LECHIA), ale obrońcy Zawiszy połapali się w tym zagraniu.
43'
Faul na Makuszewskim (LECHIA), szansa na strzał z wolnego dla Vranjesa (LECHIA). Odległość, ok. 25 m. od bramki Zawiszy.
44'
Vranjes (LECHIA) strzela pod poprzeczkę, ponownie w środek, ponownie na róg broni Kaczmarek (ZAWISZA).
44'
Deleu (LECHIA) strzela sprzed pola karnego, ale obok bramki.
45'
Grzelczak (LECHIA) strzela prawą nogą z ok. 25 m, ale broni Kaczmarek (ZAWISZA).
45'
Sędzia doliczył minutę.
45+1
Gevorgyan (ZAWISZA) strzela fatalnie z dystansu
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Lechia jest stroną przeważającą. Gdańszczanie mają więcej z gry, strzelają na bramkę Kaczmarka, ale nie mogą go pokonać. W drugiej połowie nie mogą zmienić taktyki, gdyż tylko zwycięstwo da realną nadzieje na 3. miejsce. Najaktywniejszym piłkarzem meczu jest Vranjes (LECHIA), niewiele ustępują mu Grzelczak (LECHIA) i Makuszewski (LECHIA). Nieco więcej można by wymagać od Tuszyńskiego (LECHIA).
46'
Lechia zaczyna drugą połowę.
46'
Złe wybicie Janickiego (LECHIA), Gevorgyan (ZAWISZA) wbiega w pole karne, ale obrońca biało-zielonych naprawia swój błąd.
47'
Żółtą kartką został ukarany Drygas (ZAWISZA), po faulu na Pietrowskim.
47'
Złe podanie Dawidowicza (LECHIA) ląduje w rękach Kaczmarka.
48'
Leković (LECHIA) starał się z piłką między nogami przeskoczyć nad nogą rywala, ale to ekwilibrystyczne zagranie nie przyniosło oczekiwanego skutku.
50'
Strata Deleu (LECHIA), ale Alvarinho (ZAWISZA) zatrzymany przez Pietrowskiego (LECHIA).
51'
Trochę chaotycznej gry w środku pola.
52'
Dawidowicz (LECHIA) zatrzymuje w odpowiednim momencie Gevorgyana (ZAWISZA).
52'
Grzelczak (LECHIA) na spalonym, do tego odkopnął piłkę po gwizdku, ale skończyło się jedynie na reprymendzie od sędziego.
54'
Fatalne podanie Dawidowicza (LECHIA), Alvarinho podaje w pole karne, ale do piłki nie dochodzi Carlos (ZAWISZA).
55'
Kontra, ale Tuszyński (LECHIA) psuje ją podaniem do obrońcy Zawiszy.
55'
Mocny strzał Tuszyńskiego (LECHIA) sprzed pola karnego, ale obok bramki.
56'
Lewczuk (ZAWISZA) dośrodkowuje, ale zza linii końcowej boiska.
57'
Grzelczak (LECHIA) strzela z ok. 25 lewą nogą, ale obok bramki.
58'
Moment słabszej gry obu drużyn.
59'
Carlos (ZAWISZA) do Alvarinho (ZAWISZA), który odbił się od... sędziego.
60'
Wiśniewski (LECHIA) podaje w pole karne, ale za mocno dla Deleu (LECHIA).
61'
Lechia oddała już 14 strzałów, z czego 4 w światło bramki.
62'
Makuszewski (LECHIA) wyprowadza kontrę, ale gorzej z podaniem w pole karne.
63'
Strzał, rykoszet, broni Bąk (LECHIA).
64'
Wiśniewski (LECHIA) w polu karnym, może podawać po ziemi, ale robi to górą i strata.
64'
Ponownie Wiśniewski (LECHIA), tym razem strzela, ale wzdłuż pola karnego.
65'
Pietrowski (LECHIA) do Deleu (LECHIA) w pole karne, ten podaje górą, ale obrońca gospodarzy wybija piłkę na róg.
65'
Janicki (LECHIA) strzela po koźle głową, ale spokojna interwencja Kaczmarka.
66'
Bąk (LECHIA) spokojnie broni strzał z dystansu.
66'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Carlos, w jego miejsce wchodzi Ziajka.
67'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gevorgyan, w jego miejsce wchodzi Dudek.
67'
Kadu (ZAWISZA) wbiega w pole karne, zatrzymuje go Janicki (LECHIA), napastnik gospodarzy przewraca się w polu karnym, sędzia nakazuje grać.
68'
Wygląda na to, że Deleu (LECHIA) ma problemy z kolanem.
69'
Wiśniewskiego (LECHIA) złapał skurcz, pomaga mu zawodnik Zawiszy.
71'
Strzał z dystansu Wiśniewskiego (LECHIA), ale niecelny.
72'
Faul Tuszyńskiego (LECHIA) w środku pola.
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
73'
Frankowski (LECHIA) wyprowadza kontrę, podaje na lewo do Grzelczaka (LECHIA), ten oddaje mu piłkę do środka, ale dobrze wyszedł z bramki Kaczmarek (ZAWISZA).
73'
Alvarinho (ZAWISZA) strzela lewą nogą, nad bramką.
75'
Zawisza Bydgoszcz - słychać po raz pierwszy z trybun
75'
Wójcicki (ZAWISZA) w polu karnym, ale zamiast strzelać, podaje do obrońcy Lechii.
76'
Petasz (ZAWISZA) strzela mocno z ok. 20 m i rzut rożny.
77'
Janicki (LECHIA) wybija piłkę w aut po rzucie rożnym Zawiszy.
77'
Kadu (ZAWISZA) dochodzi do piłki 4 metry od bramki Bąka, ale nie trafia w nią czysto.
78'
Mecz na stadionie w Bydgoszczy ogląda dzisiaj 2000 kibiców.
78'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dawidowicz, w jego miejsce wchodzi Bieniuk.
79'
Vranjes (LECHIA) strzela z ok. 30 m z wolnego, po raz trzeci w tym meczu broni w takiej sytuacji Kaczmarek (ZAWISZA).
80'
Lewczuk (ZAWISZA) strzela sprzed pola karnego, ale obok bramki Bąka.
81'
Drygas (ZAWISZA) strzela z ok. 25 m, rykoszet i... słupek.
82'
Pietrowski (LECHIA) stara się zagrać za plecy obrońców do Tuszyńskiego (LECHIA), ale dobra interwencja Nawotczyńskiego (ZAWISZA).
83'
Ziajka (ZAWISZA) strzela, ale bardzo wysoko...
83'
Grzelczak (LECHIA) prostopadle do Makuszewskiego (LECHIA), którego zatrzymuje Micael (ZAWISZA).
84'
Wójcicki (ZAWISZA) uderza z daleka i bardzo niecelnie.
85'
Leković (LECHIA) do Makuszewskiego (LECHIA), ale przed polem karnym interweniuje Kaczmarek (ZAWISZA).
86'
Grzelczak (LECHIA) pięknie dośrodkowuje na głowę Tuszyńskiego (LECHIA), a ten strzela prosto w Kaczmarka...
86'
Tuszyński (LECHIA) psuje kontrę.
87'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
88'
Dudek (ZAWISZA) prostopadle do Lewczuka (ZAWISZA), ale minimalnie za mocno.
89'
Dudek (ZAWISZA) faulowany przed polem karnym Lechii.
90'
Petasz (ZAWISZA) strzela z ok. 28 m, Bąk (LECHIA) broni, rykoszet, ponownie broni bramkarz biało-zielonych.
90'
Grzelczak (LECHIA) w polu karnym Zawiszy, ale nic groźnego z tego nie wychodzi.
90'
Sędzia doliczył 3 min.
90+1
Grzelczak (LECHIA) wywalczył róg
90+1
Potężny strzał Pietrowskiego (LECHIA), broni Kaczmarek (ZAWISZA).
90+2
Drygas (ZAWISZA) strzela z pola karnego, dobrze broni Bąk (LECHIA).
90+3
Ziajka (ZAWISZA) zatrzymuje kontrę Lechii.
90+3
Grzelczak (LECHIA) wywalczył róg, ale...

• Zawisza Bydgoszcz - LECHIA GDAŃSK 0:0
  • Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:3 (2:1)
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:0
  • Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
  • GRUPA B
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
  • Cracovia - Korona Kielce 1:1 (1:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)