Lechia wskazała mistrza Polski?

jag., mad
16 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Zaur Sadajew w dwóch ostatnich meczach strzelił trzy gole dla Lechii. Niestety, w następnej kolejce napastnik nie będzie mógł podtrzymać tej passy, gdyż po czwartej żółtej kartce czeka go przymusowa pauza. Dla piłkarza wypożyczonego z Tereka Grozy to już druga absencja, gdyż po spotkaniu z Piastem opuścił dwa pojedynki z powodu czerwonej kartki. Zaur Sadajew w dwóch ostatnich meczach strzelił trzy gole dla Lechii. Niestety, w następnej kolejce napastnik nie będzie mógł podtrzymać tej passy, gdyż po czwartej żółtej kartce czeka go przymusowa pauza. Dla piłkarza wypożyczonego z Tereka Grozy to już druga absencja, gdyż po spotkaniu z Piastem opuścił dwa pojedynki z powodu czerwonej kartki.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak dwa lata temu, kluczowe mecze dla tytułu mistrza Polski odbyły się w Gdańsku. W 2012 roku na finiszu rozgrywek piłkarze Lechii zremisowali ze Śląskiem, a następnie ograli Legię, co sprawiło, że ekstraklasę wygrali wrocławianie. Tym razem gdańszczanie pomogli stołecznej drużynie, ogrywając na PGE Arenie Lecha Poznań 2:1 (2:1). Jednak przede wszystkim biało-zieloni w piątek grali dla siebie. Dwa gola Zaura Sadajewa wyniosły drużynę Ricardo Moniza na razie na 4. miejsce w tabeli.

M.Bąk – Deleu, Janicki, Dawidowicz, Leković – Pietrowski, Vranjes - Makuszewski, Wiśniewski, Grzelczak – Sadajew
Sędziowie: Borski (Warszawa) oraz Myrmus, Wójcik
Widzów: 16 628
Kotorowski – Możdżeń, Arajuuri, Kamiński, Henriquez – Wołąkiewicz, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski – Teodorczyk
  • 72' Wiśniewski Zmiany Tuszyński
  • 82' Makuszewski Zmiany Frankowski
  • 68' Lovrencsics Zmiany Claasen
  • 76' Wołąkiewicz Zmiany Kownacki
  • 81' Pawłowski Zmiany Formella
  • 22' Sadajew
  • 41' Sadajew
  • 26' Możdżeń
  • 39' Sadajew
  • 52' Pietrowski
  • 63' Makuszewski
  • 80' Leković
  • 90+4 Kownacki

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW:

Ricardo Moniz Ricardo Moniz
Ricardo Moniz (Lechia)
Na tym meczu było dużo ludzi, a obie drużyny starały się grać ofensywnie i kreować dużo podbramkowych sytuacji. Tak samo robiliśmy w spotkaniach z Ruchem i Legią, ale tym razem udało się jednak trafić piłką do bramki i wygrać.

Graliśmy dobrze w pierwszej połowie. Było bardzo dużo wizji, kiedy mieliśmy piłkę. Strzeliliśmy piękne bramki. Sadajew zagrał doskonałe zawody. Wspaniale prezentowali się również: Makuszewski, Grzelczak oraz Deleu. Niestety jeden błąd w defensywie zadecydował o tym, że straciliśmy bramkę.

Po przerwie dobrze wyglądaliśmy fizycznie. Mieliśmy także dużo szczęścia przy strzale, który trafił w dwa słupki. Po tym strzale postarzałem się o 10 lat.

Chciałem bardzo podziękować kibicom, którzy byli 12 graczem. To oni nas pchali do przodu. W takim meczu jak ten, czy z Pogonią trzecia bramka załatwiłaby sprawę. Niewiele brakowało, aby się udało ją strzelić.

Wracając do dobrej postawy Sadajewa, to napastnik musi strzelać bramki, ponieważ futbol nie jest skomplikowaną grą. Przed poprzednim meczem miał 0 bramek. Udało się mu w końcu przełamać. Do tego jest to bardzo silny gracz. Wcześniej dobrze grał tyłem do bramki, teraz zaczął grać przodem. Trenowaliśmy wiele, aby to w sobie zakodował. Zostawał po treningu, przychodził wcześniej na kolejny, aby tylko się przełamać. Ale to był tylko moment jego przebłysku, gdyż w kolejnym meczu, przez nadmiar żółtych kartek, musimy radzić sobie bez niego.

Również Dawidowicz zagrał bardzo dobrze na środku obrony. Ma dobrą lewą nogę, która jest przydatna na tej pozycji. Przykładem jest asysta przy bramce Sadajewa. Trudno powiedzieć, czy to jego pozycja. Jest młodym piłkarzem, który potrafi pracować w wielkim skupieniu i nie martwi się porażkami. Cały czas się uśmiecha, a to pomaga. Jest przykładem dla młodzieży, która trenuje w Lechii. Daje świadectwo, że ciężką pracą można wiele osiągnąć.

Radość piłkarzy i kibiców po zwycięstwie Lechii nad Lechem

Mariusz Rumak Mariusz Rumak
Mariusz Rumak (Lech)
Uczulałem piłkarzy, że sposób Lechii na grę jest prosty. Chodzi o długie podania za plecy do Sadajewa, który utrzymuje się przy piłce. Dostaliśmy tak dwie bramki. Mieliśmy swoje sytuacje, ale piłka nie wpadła do siatki.

Trzeba jednak mieć trochę szczęścia. Uderzmy po dwóch słupkach i piłka nie wpada, a Lechia strzela ze spalonego. Taka jest piłka. Powiedziałem swoim piłkarzom, że gramy do końca i pojedziemy na Łazienkowską wygrać.

Ogólnie mecz był wyrównany. Trzeba przyznać, że Lechia zagrała dobre spotkanie. Powiedziałem przed ligą, co zadecyduje o końcowym wyniku. To dług ławka. Nie mamy, jak rotować piłkarzy na niektórych pozycjach. Gdybyśmy byli w optymalnym ustawieniu, to Lechia nie zdominowałaby meczu. A tak była zdeterminowana i jej wiele rzeczy wychodziło. A my musieliśmy prowadzić piłkę od tyłu. Przez kadrowe braki nie byliśmy sobą.

trener Moniz wrócił do ustawienia defensywy z meczu z Legią, czyli z Dawidowiczem (LECHIA) na stoperze, natomiast w ofensywie ci sami piłkarze co w Szczecinie, czyli nadal gra Wiśniewski (LECHIA), a na ławce Tuszyński
kilku dawno nie oglądanych piłkarzy na ławce rezerwowych Lechii, być może szansę gry w dalszej części meczu otrzymają m.in. Jagiełło i Pazio, pierwszy raz w "18" w ekstraklasie znalazł się bramkarz Szokaluk
na ławce rezerwowych nie ma nominalnego stopera, Madera odsunięty jest do rezerw, Bieniuk pauzuje po czwartej kartce, Bąk jest kontuzjowany, a w "18" nie zmieścił się Kostrzewa, który grywał na środku obrony, a dzisiaj obchodzi urodziny
Lech ma najwyraźniej respekt przed Lechią, co prawda do ataku wrócił Teodorczyk (LECH), ale nominalny obrońca, zresztą były gracz... Lechii - Wołąkiewicz (LECH) ustawiony tym razem w roli defensywnego pomocnika
na trybunach m.in. selekcjoner Nawałka
Relacja live są także kibice gości, zapowiadanych było ponad tysiąc osób w sektorze przyjezdnych, frekwencje na stadionie podamy tradycyjnie w przerwie
Z trybun PGE Areny "My wierzymy...", piłkarze wychodzą na prezentacje
na środku boiska losowanie stron boiska z udziałem kapitanów Bąka i Wołąkiewicza (LECH)
1'
od środka mecz rozpoczął Lech, goście dzisiaj w niebieskich strojach, Lechia na biało z zielonym pasem na koszulkach
1'
Sadajew (LECHIA) doszedł do piłki w polu karnym, ale nie udało mu się dograć do Grzelczaka (LECHIA), Kamiński (LECH) wybił piłkę na róg
2'
bez zagrożenia pod bramką Lecha po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA), mimo kiksu Kamińskiego (LECH)
2'
Kotorowski (LECH) broni strzał Janickiego (LECHIA), do którego z wolnego dogrywał Vranjes (LECHIA), gola jednak i tak by nie było, gdyż sędzia odgwizdał spalonego
2'
Wiśniewski (LECHIA) potrzebuje pomocy medycznej po starciu z Wołąkiewiczem
4'
Wołąkiewicz (LECH) przeprosił Wiśniewskiego (LECHIA), Piotr będzie mógł kontynuować grę
6'
Makuszewski (LECHIA) zdecydował się na strzał z ostrego kąta, Kotorowski (LECH) wybił piłkę na róg
7'
niecelny strzał Pawłowskiego (LECH) z pola karnego Lechii
6'
Nieustające śpiewy kibiców Lechii, których zachęca do głośnego dopingu m.in. Makuszewski (LECHIA)
8'
Sadajew (LECHIA) mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale piłka uderzyła go w... plecy
8'
starcie Bąka i Linetty'ego (LECH) w polu karnym Lechii, pomocnik gości się przewrócił, ale o faulu nie może być mowy
8'
Lechia, Lechia, Lechia, gol - śpiewają fani
10'
otwarty mecz z obu stron, atak za atak
10'
Makuszewski (LECHIA) pada w polu karnym po starciu z Henriquezem (LECH), kontrowersyjna sytuacja, bo wydawało się, że pomocnik Lechii był szybciej przy piłce niż jego rywal, sędzia nie odgwizdał karnego
12'
akcja Możdżenia (LECH), który kojarzony jest do letniego transferu do Lechii
12'
nieskuteczny strzał Teodorczyka (LECH) po zagraniu Możdżenia (LECH)
13'
Dawidowicz (LECHIA) dobrze blokował Hamalainena (LECH), Bąk wyszedł z bramki i uprzedził Fina
14'
Relacja live Na trybunach jest m.in. grupa ubrana specjalnie na czerwono.
16'
tym razem w polu karnym pada Sadajew (LECHIA), do którego dogrywał Leković (LECHIA), protestują kibice, sędzia każe grać dalej, Rosjanin przewrócił się o nogi Arajuuriego, kolejna kontrowersyjna sytuacja
17'
róg dla Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki gości
18'
dobry powrót Deleu (LECHIA), przejął piłkę Teodorczyka (LECH) w kierunku Hamalainena (LECH)
18'
Hej Lechia gol - wciąż śpiewają kibice
19'
tym razem nie ma wątpliwości, Henriquez (LECH) ściął Makuszewskiego (LECHIA), ale to działo się na wysokości pola karego, czyli będzie wolny dla gospodarzy
20'
Vranjes (LECHIA) zdecydował się na strzał, Arajuuri (LECH) wybił piłkę na róg
20'
bez zagrożenia dla bramki Lecha po dośrodkowaniu Vranjesa (LECHIA)
21'
kolejny raz dobra interwencja w obronie Deleu (LECHIA)
22'
rośnie przewaga Lechii, Lech raczej czeka na szybki atak, częściej przy piłce gdańszczanie
22'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sadajew. Kapitalne podanie z własnej połowy Dawidowicza, Rosjanin otrzymał piłkę w polu karnym i w pojedynku sam na sam z Kotorowskim strzelił nie do obrony prawą nogą
23'
Sadajew (LECHIA) strzelił gola w drugim meczu z rzędu, przypomnijmy, że napastnik jest wypożyczony do końca sezonu z Tereka Grozny, Lechia dysponuje prawem pierwokupu
26'
[1:1] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Możdżeń. Szybki atak gości. Gdańska defensywa zaskoczona, gdyż napastnik Teodorczyk sprzed pola karnego zagrał w "16" do Możdżenia, a prawy obrońca uciekł Grzelczakowi i uderzył po "długim rogu"
26'
przypominamy Możdżeniowi (LECH) kończy się 30 czerwca kontrakt w Poznaniu, wśród klubów najbardziej zainteresowanych tym piłkarzem jest Lechia
27'
niecelny strzał Sadajewa (LECHIA)
27'
BKS, BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają fani Lechii
28'
Leković (LECHIA) wywalczył róg
29'
kolejne dośrodkowanie Vranjesa (LECHIA) z rogu bez zagrożenia dla bramki gości
30'
zbyt głębokie dośrodkowanie Lovrencsicsa (LECH), akcja zaczęła się od przechwytu Wołąkiewicza (LECH)
30'
i szybka odpowiedź Lechii, dośrodkowanie Vranjesa (LECHIA), ale Sadajew (LECHIA) nie zdołał w trudnej pozycji celnie strzelić
30'
nadal dobry mecz na PGE Arenie, nie ma kurczowej obrony, Lechia stara się atakować także pozycyjnie, a Lech odpowiada szybkimi kontrami
32'
Kotorowski (LECH) przejął piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA)
33'
Deleu (LECHIA) "skasował" atak Pawłowskiego (LECH)
33'
ładna akcja Lecha, niecelny strzał Henriqueza (LECH) z pola karnego Lechii
33'
La, la, la, la, Lechia - wciąż śpiewają kibice
36'
od kilku minut częściej atakuje Lech, ale trzy ostatnie akcje zatrzymane przed polem karnym Lechii
39'
Żółtą kartką został ukarany Sadajew (LECHIA) po faulu na Linetty'm
39'
Sadajew (LECHIA) nie zagra w następnej kolejce, w Bydgoszczy z Zawiszą
40'
zbyt głębokie dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA), Kotorowski (LECH) bez problemu złapał piłkę
41'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sadajew. Rosjanin głową strzelił po dośrodkowaniu Grzelczaka. Gdy piłka była zagrywana do Grzelczaka, Sadajew był chyba na pozycji spalonej, gdy do Grzelczaka na lewe skrzydło zagrywał Vranjes, ale sędzia pozwolił kontynuować akcję
42'
Dawidowicz (LECHIA) zablokował strzał Lovrencsicsa (LECH)
43'
kiks Wołąkiewicza (LECH) w polu karnym Lechii
44'
złe zagranie Grzelczaka (LECHIA) w polu karnym Lecha, będzie róg, bo piłkę poza boisko wybił Arajuuri (LECH), tym razem gdańszczanie przeprowadzili groźną kontrę
44'
po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA) Grzelczak (LECHIA) fauluje Linetty'ego (LECH)
43'
Kibice po strzelonej bramce nieustannie śpiewają "gdańska Lechia"
45'
Teodorczyk (LECH) sfaulował tuż przed polem karnym Lechii jednym wślizgiem zarówno Janickiego (LECHIA) jak i Pietrowskiego (LECHIA)!
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
Deleu (LECHIA) wybija piłkę po wrzutce Lovrencicsa
45+2
starcie Lekovicia (LECHIA) i Lovrencicsa na linii bocznej pola karnego Lechii, Węgier się przewrócił, ale sędzia nakazał grać dalej
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 2:1
Jak na polską ekstraklasę bardzo dobry mecz. Przede wszystkim gra odbywa się w wysokim tempie. Gra często przenosi się spod jednej pod drugą bramkę. Oczywiście życzylibyśmy sobie jeszcze więcej celnych strzałów i parad bramkarz, ale piłkarzy należy pochwalić za skuteczność. Lechia z dwóch celnych strzałów zdobyła dwa gole, a Lech po trzech zdobył jedną bramkę.
Znów nie brakuje kontrowersji sędziowskich. Szkoda, że PZPN prowokuje już obsadą, gdyż do gwizdania wyznaczył sędziego z Warszawy, gdy powszechnie wiadomo, że Lech walczy o tytuł z Legią.
Sadajew w ciągu 45 minut strzelił więcej goli niż w 11 wcześniejszych występach w Lechii. Przypomnijmy, że gdańszczanie mają prawa pierwokupu Rosjanina z Tereka Grozny, podobnie jak również z tego samego klubu Makuszewskiego.
Szkoda, że Rosjanin otrzymał 4. żółtą kartkę, gdyż nie zagra w następnej kolejce.

Oficjalna frekwencja na meczu 16 628 kibiców
gwizdy dla wracających piłkarzy Lecha z szatni
aplauz dla lechistów, którzy wbiegają na murawę po Lechu
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
47'
nieznacznie niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA) po kontrze Lechii, znów kapitalne podanie Dawidowicza (LECHIA), lewoskrzydłowy uderzył piłkę po koźle
48'
Makuszewski (LECHIA) wyręczył obrońców, Henriquezowi (LECH) nie pozwolił wywalczyć nawet rogu
49'
"W Wolny Mieście..." - z trybun
50'
Lechio, Lechio, Lechio, ukochany klubie nasz - słychać z trybun PGE Areny
51'
ładna akcja Lekovicia (LECHIA) i Grzelczaka (LECHIA), Kamiński (LECH) wybił piłkę po wrzutce w pole karne tego drugiego
52'
z wyjątkiem początku meczu, gdy kilka razy szarpnął Makuszewski (LECHIA), Lechia atakuje dzisiaj głównie lewym skrzydłem
52'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA), który źle przyjął piłkę, a gdy próbował się przy niej utrzymać to sfaulował Teodorczyka
53'
obrona Lechii poradziła sobie z dośrodkowaniem Lovrencsicsa (LECH) z wolnego
52'
Tak dzisiaj wyglądają trybuny na PGE Arenie
53'
wydawało się, że przed polem karnym Lecha faulowany był Vranjes (LECHIA) przez Arajuuriego (LECH), ale sędzia nie reaguje
53'
My chcemy gola - słychać z sektora gości
56'
na spalonym Pawłowski (LECH), który został pozostawiony bez opieki w polu karnym Lechii
57'
pomocy medycznej potrzebuje Janicki (LECHIA), który ofiarnym wślizgiem próbował nie pozwolić na strzał Pawłowskiemu (LECH)
58'
próba wrzutki nad obroną Lecha Grzelczaka (LECHIA), ale ani Sadajew (LECHIA), ani Makuszewski (LECHIA) nie wystartowali do tej piłki, od bramki rozpocznie Kotorowski (LECH)
59'
Bąk bardzo ładnie broni strzał z dystansu Pawłowskiego (LECH), pomocnik uderzał po wycofaniu piłki przez Teodorczyka (LECH)
59'
znów przerwa w grze, na murawie leży Wiśniewski (LECHIA) po starciu z Pawłowskim (LECH)
60'
Kotorowski (LECH) z najwyższym trudem broni strzał z woleja Grzelczaka (LECHIA), piłkę zgrywał mu Sadajew (LECHIA)
60'
Lechia, biało-zieloni - śpiewają fani
61'
Sadajew (LECHIA) tym razem strzelił na wiwat, piłka wysoko nad poprzeczką po jego strzale
62'
Pawłowski (LECH) dryblował swobodnie między obrońcami Lechii, próbował zarobić wolnego, ale sędzia nakazał grać dalej
63'
Żółtą kartką został ukarany Makuszewski (LECHIA), który protestował przeciwko odgwizdanemu faulowi Sadajewa na Linetty'm
64'
po dośrodkowaniu z wolnego Lovrencsicsa (LECH) niecelny strzał głową Arajuuriego (LECH)
64'
Tym razem z trybun "gdańska Lechia"
66'
Lech stara się przejąć inicjatywę, ale podobnie było w pierwszej połowie, gdy drugi gol dla Lechii padł wówczas, gdy "Kolejarz" bywał częściej przy piłce
67'
szczęście przy Lechii, Lovrencsis fatalnie spudłował po podanie Hamalainena (LECH), który ograł Lekovicia (LECHIA)
68'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lovrencsics, w jego miejsce wchodzi Claasen.
69'
dwa słupki po strzale Teodorczyka (LECH), najpierw piłka uderzyła w prawy, a potem lewy słupek bramki, ale nie wpadła do siatki Lechii! Skończyło się na rogu, gdyż piłkę poza boisko wybił Dawidowicz
70'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Claasena (LECH)
71'
rykoszet po strzale z 30 metrów Makuszewskiego (LECHIA), róg dla Lechii
72'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Tuszyński.
72'
kibice skandują "Piotrek Wiśniewski (LECHIA) "
72'
niecelny strzał Janickiego (LECHIA) po dośrodkowaniu z wolnego Vranjesa (LECHIA)
73'
75'
róg dla Lecha, goście od kilkunastu minut mają optyczną przewagę
75'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po dośrodkowaniu z rogu Claasena (LECH)
75'
W Gdańsku się urodziłem... - niesie się z trybun
76'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wołąkiewicz, w jego miejsce wchodzi Kownacki, czyli napastnik za piłkarza, który grał dzisiaj jako defensywny pomocnik
77'
widać po tej zmianie, że Lech będzie atakować jeszcze mocniej, otworzy się szansa na kontry dla Lechii
80'
Żółtą kartką został ukarany Leković (LECHIA), który tuż przed narożnikiem pola karnego Lechii faulował Kownackiego
81'
po dośrodkowaniu z wolnego Henriqueza (LECH) niecelnie strzelał głową Teodorczyk (LECH), jeszcze odgwizdany spalony
81'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Formella, czyli były piłkarz... Arki
82'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
82'
Sadajew (LECHIA) bliski hat-tricka, Kotorowski (LECH) wybił piłkę nad poprzeczką po strzale głową napastnika Lechii, dośrodkował Grzelczak (LECHIA)
83'
Kotorowski (LECH) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu z rogu
84'
kolejny róg dla Lechii i jeszcze raz Kotorowski (LECH) złapał piłkę po wrzutce Vranjesa (LECHIA)
83'
Tak się bawią ludzie... - śpiewają kibice Lechii
84'
ostre spięcie Sadajewa (LECHIA) z Henriquezem (LECH), napastnik interweniował, gdyż obrońca Lecha faulował Vranjesa (LECHIA), jednak nie powinien tego robić, bo ma już żółtą kartkę
85'
Leković (LECHIA) wyjaśnił sytuację po wrzutce z lewego skrzydła Formelli (LECH)
86'
kiks Kownackiego (LECH) przed polem karnym Lechii
88'
Vranjes (LECHIA) strzał sprzed pola karnego wysoko nad poprzeczką, ale czas ucieka, a on pracuje przy tym wyniku dla Lechii
88'
Dawidowicz (LECHIA) wybił piłkę z pola karnego Lechii spod nóg Kowackiego
88'
La, la, la, la, gdańska Lechia - starają się pomóc w ostatnich minutach meczu kibice
89'
indywidualna akcja Możdżenia (LECH) w polu karnym Lechii, ale bez strzału w kierunku bramki Bąka, gdyż piłkę po uderzeniu Formelli zablokował Frankowski
89'
pomocy medycznej potrzebuje Leković (LECHIA)
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
gra toczy się już głównie na połowie Lechii
90+2
Arajuuri (LECH) przewraca się w "16" Lechii, ale o faulu nie ma mowy
90+3
na trybunach triumfalne śpiewy kibiców Lechii na przemian z... gwizdami, gdy mocniej atakuje Lech
90+4
Żółtą kartką został ukarany Kownacki (LECH), który faulował Lekovicia na środku boiska
90+4
Janicki (LECHIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Hamalainena (LECH)
90+4
KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA Z LECHEM 2:1!

• LECHIA GDAŃSK - Lech Poznań 2:1 (2:1)
  • Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:3 (1:1)
  • Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:2 (2:2)
  • GRUPA B
  • Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
  • Korona Kielce - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

• Własnie się obudziłem w sobotę rano.

Łeb boli, sucho w ustach, ręce się trzęsą. Ale jak tu się nie nawalić po takim meczu.
      Coś dobrego się dzieje w naszej Lechii.
      Coś czuję, że w przyszłym sezonie rzadko będziemy schodzić z murawy przegrani.
      Coś czuję, że będę więcej pił z radości.