Lechia w Krakowie z pierwszą porażką

24 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Lechia w Krakowie od 57 minuty grała w osłabieniu. Czerwona kartka dla Przemysława Frankowskiego okazała się tragiczna w skutkach - gdańszczanie występując w dziesięciu stracili aż trzy gole. Lechia w Krakowie od 57 minuty grała w osłabieniu. Czerwona kartka dla Przemysława Frankowskiego okazała się tragiczna w skutkach - gdańszczanie występując w dziesięciu stracili aż trzy gole.

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:3 (0:0). To pierwszy mecz w tym sezonie, w którym nie zdobyli choćby punktu, a także pierwszy, w którym nie strzelili gola. Biało-zieloni utrzymywali remis do czasu, gdy czerwoną kartką ukarany został Przemysław Frankowski. Potem zupełnie się pogubili, a ich katem był zdobywca dwóch goli Paweł Brożek, którego brat bliźniak - Piotr - jeszcze w minionym sezonie występował w gdańskim zespole.

Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Chavez, Guerrier - Nalepa - Boguski, Chrapek, Garguła, Małecki - Brożek
Sędziowie: Pskit (Łódź), Sapela, Siejka
Małkowski - Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio - Dawidowicz, Kostrzewa - Frankowski, Wiśniewski, Grzelczak - Buzała
  • 46' Nalepa Zmiany Stolarski
  • 61' Małecki Zmiany Sarki
Zmiany Zmiany
  • 62' Kostrzewa Zmiany Pietrowski
  • 65' Wiśniewski Zmiany Oualembo
  • 77' Grzelczak Zmiany Tuszyński
  • 70' Chrapek
  • 76' Brożek
  • 90+2 Brożek
Bramki Bramki
  • 74' Chrapek
Kartki Kartki
  • 44' Dawidowicz
  • 65' Buzała
  • 57' Frankowski

Pomeczowy komentarz Jarosława Bieniuka przed kamerami Canal plus sport: Do momentu czerwonej kartki dla Frankowskiego mecz był wyrównany, a my mieliśmy więcej sytuacji bramkowych niż Wisła.

Nie wiem czy czerwona kartka była zasłużona czy nie, ale ona ustawiła mecz. Musieliśmy się odkryć, co kosztowało nas sporo sił, a Wisła cierpliwie budowała ataki od tyłu i zdobyła trzy gole. Myślę, że gdyby nie osłabienie brakiem jednego zawodnika, wywieźlibyśmy z Krakowa trzy punkty.

Dużą stratą był dla nas brak Daisuke Matsui, ale musimy umieć grać również bez niego, bo pewni nie raz przyjdzie nam jeszcze wystąpić bez czołowego zawodnika.

W składzie Lechii dwie zmiany w stosunku do ostatniego meczu z Zawiszą. Pietrowskiego zastąpił Dawidowicz (LECHIA), a w miejsce nieobecnego Matsui do wyjściowej jedenastki wrócił Wiśniewski (LECHIA).
W dniu dzisiejszym 41. rocznicę urodzin obchodzi trener Lechii, Michał Probierz. Czy podopieczni sprawią mu prezent w postaci 3 punktów?
W Wiśle nie zagrają dzisiaj pauzujący za kartki Stjepanović i Bunoza. Z kontuzją zmaga się natomiast Jovanović.
1'
Od środka boiska mecz zaczynają gospodarze.
1'
Pierwszy atak Wisły przerwany, piłkę na własnej połowie rozgrywa Lechia.
2'
Pazio (LECHIA) podał do Grzelczaka (LECHIA), a ten dośrodkowuje w pole karne, ale zbyt niedokładnie, by doszedł do niej Buzała (LECHIA).
3'
W środku boiska faulowany Grzelczak (LECHIA).
4'
Brożek (WISŁA) zagrał w pole karne Lechii, ale nie była to piłka, z którą nie poradziliby sobie gdańscy obrońcy.
6'
Pazio (LECHIA) przerywa atak Burligi (WISŁA).
7'
Długie podanie do Buzały (LECHIA), ale osamotniony Paweł przegrał walkę z obrońcami Wisły.
8'
Miśkiewicz (WISŁA) zagrał wprost do... Grzelczaka (LECHIA), ale obrońcy gospodarzy zażegnali niebezpieczeństwo.
9'
Złe wybicie piłki przez Małkowskiego (LECHIA)
9'
Boguski (WISŁA) z łatwością przedarł się w pole karne Lechii, ale pod nogi rzucił mu się Małkowski (LECHIA), który złapał piłkę.
11'
Błąd gdańszczan w środku boiska. Piłka trafiła do Brożka, ale nie zdołał przebić się w pole karne.
11'
Niegroźny strzał z dystansu prosto w ręce Miśkiewicza (WISŁA).
13'
Strata Buzały (LECHIA) w środku boiska
13'
Od autu gdańszczanie
14'
Dośrodkowanie w pole karne Lechii głową przerywa Bieniuk (LECHIA)
14'
Garguła (WISŁA) wywalczył rzut rożny dla Wisły
15'
Bieniuk (LECHIA) zderzył się z Głowackim (WISŁA) i upadł na murawę. Wszystko już w porządku, gdańszczanie wznawiają grę.
17'
Oba zespoły grają bardzo chaotycznie, brakuje składnych akcji
19'
Chavez (WISŁA) nie dał szans Buzale w pojedynku jeden na jednego w szesnastce Wisły
20'
Pazio (LECHIA) dostał podanie na lewą stronę i pozostało mu tylko dograć piłkę do nadbiegającego w pole karne Buzały (LECHIA). Podanie jednak nie doszło, bo przeciął je obrońca gospodarzy
22'
Dobre rozegranie piłki przez Wiśniewskiego (LECHIA), który dograł na skrzydło do Frankowskiego (LECHIA). Przemek naciskany przez obrońców dośrodkowywał do Buzały (LECHIA), ale niedokładnie
23'
Moment przewagi Lechii, która nie opuszcza połowy krakowian
24'
Deleu (LECHIA) mocno dograł przed pole karne do Wiśniewskiego (LECHIA), a ten "huknął" z dystansu, ale obok słupka
25'
Małecki (WISŁA) dośrodkował w pole karne Lechii, ale poza obrońcami gdańszczan, nikt nie czekał na tą piłkę
26'
Garguła (WISŁA) uderzył zza pola karnego, ale wprost w obrońcę Lechii
27'
Kontra gdańszczan przerwana przez Guerriera (WISŁA)
28'
Deleu (LECHIA) uderzał na bramkę, ale trafił wprost w głowę... Głowackiego (WISŁA). Na stoperze Wisły to uderzenie chyba nie zrobiło wrażenia
29'
Kontra Wisły i groźne uderzenie Burligi (WISŁA) zza pola karnego. Końcówkami palców zmierzającą na poprzeczkę piłkę wybił Małkowski (LECHIA)!
32'
Szybka akcja Wisły i uciekający skrzydłem Boguski (WISŁA) wrzucił piłkę na głowę Brożka, do którego zbyt późno doszedł Bieniuk (LECHIA), ale na szczęście napastnik gospdoarzy nie uderzył czysto piłki
34'
Lechiści mają dziś duży problem z rozciągnięciem gry
34'
Kontratak Wisły, ale zbyt chaotyczny. Rzut wolny wywalczył jednak Burliga (WISŁA) i to przed samą "szesnastką"
35'
Bardzo groźne uderzenie Guerriera po ziemi! Piłka szła jak po sznurku i minimalnie minęła słupek.
37'
Buzała (LECHIA) na spalonym
37'
Wisła coraz częściej oddaje strzały na bramkę Lechii, ale krakowianom brakuje precyzji
40'
Małecki (WISŁA) pakuje piłkę do bramki, ale był na spalonym. Jego strzał był dobitką uderzenia Brożka, które niechcący "wybronił" Garguła (WISŁA)
44'
Żółtą kartką został ukarany Dawidowicz (LECHIA). Przypomnijmy, że Paweł dopiero co wrócił do składu po pauzie za kartki.
45'
Koniec I połowy. Wisła - Lechia 0:0. Sędzia nie doliczył ani sekundy gry.
Do przerwy mecz w Krakowie jest wyrównany, jednak nie jest to porywające widowisko.
46'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
46'
W przerwie meczu nasiliły się opady deszczu. Stan murawy z pewnością wpłynie na grę w drugiej połowie.
46'
Od środka rozpoczęła grę Lechia
48'
Chrapek (WISŁA) uderzał na bramkę Małkowskiego (LECHIA), ale niegroźnie
50'
Guerrier (WISŁA) sprezentował piłkę Grzelczakowi (LECHIA) niedokładnym zagraniem, ale Piotr uderzył na bramkę bardzo niecelnie
54'
Złe rozegranie rzutu rożnego przez Lechię
55'
Potężne uderzenie Grzelczaka (LECHIA) zza pola karnego wybija Miśkiewicz (WISŁA)!
56'
Ostre starcie Wiśniewskiego (LECHIA) i Stolarskiego (WISŁA) w środku boiska
czerwona kartka
57'
Frankowski (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę za faul na Guerrierze. Kontrowersyjna decyzja sędziego! Lechia gra w dziesiątkę!
60'
Frankowski (LECHIA) faulował rywala już gdy ten był bez piłki i to pewnie tym sugerował się arbiter wymierzając karę. Samo wejście nie było jednak tak ostre
61'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Sarki.
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kostrzewa, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
63'
Zbyt głębokie dośrodkowanie Sarkiego (WISŁA) pewnie łapie Małkowski (LECHIA)
65'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Oualembo.
65'
Trener Probierz stara się maksymalnie zagęścić środek boiska.
65'
Żółtą kartką został ukarany Buzała (LECHIA).
66'
Strata Wisły w środku boiska, ale Lechia zupełnie pogubiła się w kontrze.
67'
Stolarski (WISŁA) uderza z dystansu nad bramką Małkowskiego (LECHIA)
68'
Deleu (LECHIA) podaje do Oualembo (LECHIA), ale niecelnie
70'
Lechia w polu karnym Wisły. Oualembo (LECHIA) zgrywa piłkę do środka, ale tam... nie ma nikogo w biało-zielonej koszulce
70'
[1:0] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chrapek. Świetna dwójkowa akcja pomiędzy Brożkiem i Boguskim, po której piłka trafiła pod nogi Chrapka. Ten stojąc naprzeciwko Małkowskiego nie miał problemu z oddaniem celnego strzału.
72'
Na boisku leży Guerrier (WISŁA). Przerwa w grze
74'
Żółtą kartką został ukarany Chrapek (WISŁA). Żywiołowa reakcja Deleu, który spodziewał się czerwonej kartki dla rywala. Chrapek zaatakował bowiem Buzałę od tyłu
76'
[2:0] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Brożek. Burliga dograł w środek pola karnego, a tam Brożek z łatwością minął Bieniuka i Małkowskiego kierując piłkę po ziemi do bramki.
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzelczak, w jego miejsce wchodzi Tuszyński.
78'
Pazio (LECHIA)... no właśnie, dośrodkowywał czy uderzał na bramkę? Grę wznawia Miśkiewicz (WISŁA)
80'
Pietrowski (LECHIA) przedłużył głową podanie, a do piłki próbował dobiec przy końcowej linii Tuszyński (LECHIA), został jednak powstrzymany przez Głowackiego (WISŁA). Od bramki Wisła
82'
Tuszyński (LECHIA) faulowany przez Guerriera (WISŁA)
84'
Brożek (WISŁA) urwał się obrońcom Lechii, ale był na spalonym
85'
Dośrodkowanie Deleu (LECHIA) w pole karne na głowę Tuszyńskiego (LECHIA), ale ten uderzył ponad bramką
86'
Brożek (WISŁA) znów urywa się obrońcom, ale w tempo wyszedł Małkowski (LECHIA), który przyjął na siebie uderzenie
89'
Wisła z dużym spokojem rozgrywa piłkę. Lechia jakby już czekała na końcowy gwizdek
90'
Tuszyński (LECHIA) faulowany przez Chaveza (WISŁA)
90'
Sędzia doliczył dodatkowe 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90+2
[3:0] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Brożek. Obrońców Lechii wymanewrował Sarki. Posłał podanie do Chrapka, który przedłużył je do Brożka, a ten będąc krok przed gdańszczanami posłał piłkę do siatki obok Małkowskiego.
90+3
Koniec meczu. Lechia doznała pierwszej porażki w sezonie i to od razu 0:3 (0:0). Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że gdańszczanie wszystkie gole stracili grając w osłabieniu.

Wyniki 9 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 3:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 0:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3 (0:0)
  • Widzew Łódź - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:3 (1:2)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (0:0)

Opinie (88) 2 zablokowane

• 3 do zera i milicja żegna frajera (5)

• 42 14

• Z Wisełką przegrać to nie wstyd:) (3)

Wydaje się że przechodzisz kolego upodlenie psychiczne z tą napinką. Ale się nie dziwie rysio i wasza liga mistrzów na pastwiskach :D Walkę o utrzymanie arki nie porównuj do gry w ekstraklasie o Mistrza:)

• 5 5

• Napinka to wasz pp z limanovią

• 5 3

• Z wisełką przegrać to nie wstyd

Ale jak drewniany brożek powala was na kolana to jak to nazwać ?

• 3 3

• A jak miał napisać milicja żegna zomo ?

• 3 3

• 3 do 0 i obliż mi falafela

• 3 2

• 0:3 z cieniasami

Okazja do wygrania jak nigdy - spieprzona - jak ZAWSZE !!!

• 35 7

• bez niespodzianki

powoli wracamy na należne nam miejsce
    czyt srodek tabeli

• 40 7

• Bez napinki.. (2)

..miejsce szoste w ktorym się znajduje Lechia jest realnym odzwierciedleniem jej obecnych możliwosci...
    ps.Probierz rozwalił mnie tekstem że przegrała drużyna lepsza(wszystkiego najlepszego w związku z obchodzonymi 41 urodzinami)

• 27 4

• trzeba wyciągać wnioski z takich przegranych - szacun za walkę do końca (1)

1. nie słuchać dziennikarzy i komentatorów - nie jesteśmy (jeszcze) nową siłą ligi
      2. szukanie doświadczonych zmienników na pozycję stopera i pomocnika
      3. robić swoje i dać czas trenerowi
      4. w tym sezonie zadowolić się zwycięstwem w pucharze polski :)

• 3 4

• Wiśnia i Buzi muszą mieć więcej chemii. Kostrzewa więcej walki.

Wiśnia i Buzi muszą mieć więcej chemii. Mam wrażenie że rywalizacji za dużo a za mało współpracy. Konkurować trzeba wiadomo ale nie przeciw sobie w jednym składzie. Lepszą grą, odpowiednim podaniem, asystą a nie zawsze strzałem na bramkę. Mogą tworzyć taki kataloński duet? Młodzi więcej powinni walczyć w odbiorze do momentu odzyskania piłki a nie liczenia że odbierze któryś z kolegów.

• 0 0

• hahaha

a k...a czego było się spodziwać kiedy z zawiszą ledwie remisują z pogonią też,wszyscy grają do końca tylko lechia po strzeleniu gola już fruwa w obłokach,i teraz już sie zacznie równia pochyła,będzie walka o utrzymanie; takie są efekty darmowych transferów i napinki p.i..........c.h działaczy,że będziemy walczyc o puchary,ale zapomnieli dodać jakich pucharów...........w pici polo na parkingu arki

• 31 8

• W plecy

Chyba się najedli snicersów, bo przestali gwiazdorzyć, no i solidnie w plecy!!!

• 16 5

• Wracamy do bursztynowego z siłą i mentolnięciem krakowskiego smoka!

• 6 4

• trudno (3)

Obiektywnie Lechia nie ma zespolu na czubek tabeli. Matsui byl objawieniem na poczatku teraz zgasl i dodatkowo zalapal kontuzje. Na fali remisu z Barca jakos szlo, ale sie - poki co - skonczylo. Mysle, ze Lechia z Probierzem bedzie jeszcze dobrze grac a to tylko chwilowa zadyszka.

• 29 8

• nikt normalny (2)

Tego remisu z Barcelonż nie bieże poważnie,no może po za tobą.

• 3 8

• A to nie był mecz w LM?

• 2 2

• Z zasady z chamami nie gadam ale OK, zrobię wyjątek. To nie ma znaczenia, że to był tylko i wyłącznie mecz towarzyski, lekceważąco potraktowany przez Barcę bo liczy się tylko to, że podbudował graczy Lechii. Jesteś w stanie to zrozumieć, "normalny" człowieku?

• 4 1

• Miszcz przegrał, nimożliwe....

• 15 13

• (3)

o matko to ten MISZCZ przegrał? niemożliwe hahahahah
    trójka do zera i milicja żegna frajera!!!!!

• 16 15

• Gdzie wam do nas ? (1)

powiedź gdzie jest Rysio z waszą kasą na ligę mistrzów ?
      Ganiaj krowy po pastwisku w I lidze.
      A i kiedy ostatnio Arka wygrała z Lechią bo nie mogę sobie przypomnieć ?

• 12 7

• co do pastwisk to akurat wy musicie sobie to przypomnieć, gdzie biegaliście jeszcze kilka lat temu...