Cartusia pewna awansu

11 maja 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Czwartoligowi piłkarze odrobili wszystkie zaległości. Dzisiaj rozegrali 19. kolejkę, która miała odbyć się 19 marca, ale nie doszła do skutku z powodu ataku zimy.

Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek awans do III ligi zapewniła sobie Cartusia. Podopiecznym Mieczysława Gierszewskiego do "klępnięcia" promocji był potrzebny remis w meczu z Wisłą Tczew. Ale że grali u siebie, nie okazali się minimalistami. Gospodarze zwyciężyli aż 3:0.

Z trójmiejskich drużyn najlepiej spisał się Bałtyk Gdynia. Zespół Kazimierza Jaszczerskiego pokonał w Redzie tamtejsze Orlęta 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów jeszcze przed przerwą zdobył Mariusz Żak.

Rezerwy Arki Gdynia podzieliły się punktami na własnym boisku, remisując z Gryfem Wejherowo 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 60 minucie Mirosław Mitura. Dla zdobywcy gola był to debiut na tym szczeble rozgrywek.

Identyczny wynik padł w Gdańsku, gdzie Gedania grała z Rodłem Kwidzyn. Tutaj również gospodarze prowadzili. Pierwszą bramkę meczu zdobył Jacek Szreder w 54 minucie.

Na tarczy z Połchowa po boju z Kaszubami wrócił do domu KP Sopot. Wicelider tabeli zwyciężył bowiem aż 4:0.

Pozostałe wyniki: Powiśle Dzierzgoń - Orkan Rumia 3:3, Wierzyca Starogard Gdański - Gryf 95 Słupsk 5:0, Jantar Ustka - Chojniczanka Chojnice 1:0, Olimpia Sztum - Pomezania Malbork 0:1.

• PRZYJEDZIEMY WAS SPRAWDZIĆ

Gratyluje awansu do III-ligi,a 1-czerwca przyjedziemy sprawdzic wasze umiejetnosci pilkarskie w meczu o puchar.TYLKO LECHIA GDAŃSK II-LIGA,II-LIGA.