Cracovia - Lechia Gdańsk 0:1. Pierwsze zwycięstwo od 31 lipca

8 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Flavio Paixao zapewnił zwycięstwo Lechii Gdańsk strzałem z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył Conrado (w tle). Flavio Paixao zapewnił zwycięstwo Lechii Gdańsk strzałem z rzutu karnego. Jedenastkę wywalczył Conrado (w tle).

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Cracovią 1:0 (0:0) w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla biało-zielonych to pierwsze zwycięstwo od 31 lipca po serii ośmiu meczów bez wygranej. Trener Marcin Kaczmarek trafił ze zmianami. Grająca w eksperymentalnym składzie obrona wytrzymała bez straty gola przy dużej pomocy świetnie broniącego Dusana Kuciaka. Natomiast wprowadzony z ławki Conrado wywalczył rzut karny, który został podyktowany po analizie VAR. Pewnym egzekutorem tradycyjnie okazał się Flavio Paixao.

Kallman

Rezerwowi: 31 Hrosso, 2 Rapa, 4 Jaroszyński, 10 Konoplianka, 20 Knap, 22 Loshaj, 27 Budziński, 71 Makuch, 85 Jablonsky

Paixao

Rezerwowi: 1 Buchalik, 4 Tobers, 10 Diabate, 11 Piła, 20 Conrado, 33 Terrazzino, 72 Koperski, 77 Neugebauer, 88 Kałuziński
  • 26' 18 Oshima Zmiany 22 Loshaj
  • 46' 38 Myszor Zmiany 10 Konoplianka
  • 64' 11 Rakoczy Zmiany 71 Makuch
  • 85' 24 Jugas Zmiany 4 Jaroszyński
  • 85' 8 Rasmussen Zmiany 20 Knap
Zmiany Zmiany
  • 46' 8 De Kamps Zmiany 88 Kałuziński
  • 75' 99 Durmus Zmiany 20 Conrado
  • 86' 7 Gajos Zmiany 4 Tobers
  • 90+2 17 Clemens Zmiany 72 Koperski
Bramki Bramki
  • 84' Paixao karny
  • 13' Rasmussen
  • 61' Kallman
  • 72' Kakabadze
  • 89' Loshaj
  • 90+2 Niemczycki
Kartki Kartki
  • 16' De Kamps
  • 20' Gajos
  • 78' Kubicki
  • 90+2 Tobers

zgodnie z naszymi zapowiedziami przeciwko Cracovii trener Kaczmarek wystawił obronę w eksperymentalnym ustawieniu

Przypomnij sobie, jakie warianty do wyboru w obronie miał trener Lechii Gdańsk

Castegren został przesunięty na prawą obronę w miejsce pauzującego za kartki Steca, a na środek defensywy weszli: Nalepa i Abu Hanna. Dla tego pierwszego i ostatniego to dopiero drugi mecz w barwach Lechii

Przeczytaj, co Henrik Castegren mówił po debiucie w Lechii Gdańsk

trzecia zmiana w porównaniu z "11" z meczu z Pogonią na boku pomocy. Do gry wchodzi Clemens, który lada dzień ma zostać ojcem i ma obiecane, że bezpośrednio z Krakowa będzie mógł polecieć na 2 dni do Niemiec

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 2:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

bez względu na to, kto jest na boisku Lechia musi się wyzbyć...

"bojaźni na butach". Kto to powiedział?

Lechia musi zacząć gromadzić punkt, jeśli chce zostać w gronie drużyn, które od nowego sezonu partycypować będą w nowym, rekordowym, jeśli chodzi o liczbę pieniędzy, kontrakcie telewizyjnym

Komu prezes Lechii Gdańsk zawdzięcza miejsce w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy? Czy klub zarobi na nowym kontrakcie telewizyjnym?

Cracovia w ostatniej kolejce wygrała w Radomiu 2:0. Mimo to, w porównaniu z "11" z meczu z Radomiakiem trener Zieliński zdecydował się aż na cztery zmiany. Do gry wchodzą: Kakabadze (Cracovia), Oshima (Cracovia), Rasmussen (Cracovia), Rakoczy (Cracovia)
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Cracovia biało-czerwone koszulki, czarne spodenki
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
2'
gdy Cracovia próbowała wolno podawać piłkę na własnej połowie, Lechia podeszła wyższym pressingiem
3'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę, która wpadłaby do bramki po strzale Myszora (Cracovia). Chwilę wcześniej piłkarze Lechii sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym, ale sędzia puścił grę
4'
Lechia dostała pierwsze ostrzeżenie. W Szczecinie straciła gola po rzucie rożnym, a tym razem niebezpieczeństwo rozpoczęło się od rzutu wolnego dla rywali
5'
pierwszy atak Lechii kończy się zbyt mocnym podaniem Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
6'
rzut rożny dla gospodarzy
7'
Paixao wyręczył obrońców. To o wybił piłkę po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia) z narożnika boiska
7'
mocny, ale niecelny strzał z dystansu Rasmussena (Cracovia)
8'
Lechia podeszła pressingiem na 30 metr od bramki rywali i wywalczyła aut
11'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Kallmana, który był sam na sam z bramkarzem, ale też strzelał z ostrego kąta. Fin doszedł do sytuacji strzeleckiej po długim przerzucie z okolic środka boiska Rasmussena
12'
drugi rzut rożny dla Cracovii
12'
Ghita (Cracovia)ța niecelnie główkował po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia) z narożnika boiska
13'
Żółtą kartką został ukarany Rasmussen (Cracovia) po faulu na Gajosie
15'
Durmus (LECHIA Gdańsk) z piłką w polu karnym, ale nie oddał strzału
16'
Żółtą kartką został ukarany De Kamps (LECHIA Gdańsk) po faulu na Myszorze
17'
De Kamps (LECHIA Gdańsk) nie zagra w następnej kolejce, bo to jego 4. żółta kartka
17'
piłka nie dotarła do Paixao, który i tak miałby jeszcze przed sobą dwóch obrońców
18'
Rasmussen (Cracovia) za mocno do Siplaka (Cracovia). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
19'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
19'
nic nie wyszło z kornera Lechii, bo Durmus (LECHIA Gdańsk) sfaulował Kakabadze (Cracovia)
20'
Żółtą kartką został ukarany Gajos (LECHIA Gdańsk) po faulu na Oshimie
22'
nieznacznie niecelny strzał sprzed pola karnego Rakoczego (Cracovia)
24'
Lechia jeszcze bez strzału w kierunku bramki Cracovii, posiadanie piłki 48 procent po jej stronie
24'
Cracovia strzelała czterokrotnie, raz celnie
25'
celny strzał z dystansu Castegrena (LECHIA Gdańsk). Niemczycki (Cracovia) łapie piłkę
kontuzja
25'
pomocy medycznej potrzebuje Oshima (Cracovia)
26'
Loshaj (Cracovia) szykuje się do wejścia na boisko
26'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Oshima, w jego miejsce wchodzi Loshaj.
28'
Abu Hanna (LECHIA Gdańsk) sfaulował Kallmana około 20 metrów od własnej bramki
30'
Loshaj (Cracovia) trafił w mur, a poprawka Rakoczego (Cracovia) wysoko nad bramką
32'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Myszora (Cracovia), po którym piłka mogła wpaść do siatki
35'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) od własnej bramki do Durmusa (LECHIA Gdańsk), który z lewego skrzydła wyłożył piłkę Paixao. Jednak po strzale Flavio piłkę złapał Niemczycki (Cracovia)
36'
niecelny strzał Myszora (Cracovia)
39'
Kakabadze (Cracovia) wyłożył piłkę na strzał do Myszora (Cracovia), a ten kopnął wysoko nad poprzeczką
41'
Clemens (LECHIA Gdańsk) dośrodkował niemal z linii końcowej. Piłkę (LECHIA Gdańsk) złapał Niemczycki (Cracovia)
42'
spięcie Abu Hanny (LECHIA Gdańsk) z Myszorem (Cracovia). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
43'
posiadanie piłki już 56:44 na korzyść Cracovii
45'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) stracił piłkę w polu karnym Cracovii na rzecz Jugasa
45'
co najmniej minutę dłużej trwać będzie pierwsza połowa
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. CRACOVIA - LECHIA GDAŃSK 0:0
Lechia w pierwszej połowie oddała inicjatywę Cracovii. Gospodarze częściej strzelali, a najgroźniejsi byli w dwóch sytuacjach bardzo podobnych do tych, po których Lechia traciła gole w Szczecinie. Najpierw po rzucie wolnym piłkę z bramki wybił Abu Hanna (LECHIA Gdańsk), a po długim przerzucie Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił strzał Kallmana, który wyszedł za linię obrony biało-zielonych.
Lechia miała tylko jedną szansą na gola i też była zbliżona do tej, po której zdobyła bramkę w Szczecinie. Tym razem z lewego skrzydła dogrywał Durmus (LECHIA Gdańsk), a strzał Paixao obronił Niemczycki (Cracovia).
Zobaczymy, czy to była taktyka tylko na pierwszą połowę i po przerwie Lechia zagra odważniej, czy też plan na cały mecz. Dotychczas w tym sezonie Cracovia zazwyczaj nie prowadziła gry, a tutaj jest do tego zmuszona.
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Kałuziński (LECHIA Gdańsk). czyżby to miała być odpowiedź na kartkę De Kampsa (LECHIA Gdańsk) ?
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie jedną zmianę. Boisko opuszcza De Kamps, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
46'
Cracovia także przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Myszor, w jego miejsce wchodzi Konoplianka.
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
Cracovia wzmocniła ofensywę, a Lechia dokonała zmiany na pozycji defensywnego pomocnika, bo De Kamps (LECHIA Gdańsk) miał żółtą kartkę na koncie, a ponadto nie zagra w następnym meczu
47'
niecelny strzał Jugasa (Cracovia) z dystansu
49'
w drugiej połowie odważniej Lechia, atakuje rwali na ich połowie
50'
doskonale zagranie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) między bramkarza a obrońców Cracovii, do strzału doszedł Paixao, ale nie skierował piłki do siatki. Niemczycki zdołał odbić piłkę
51'
uderzenie sprzed pola karnego Paixao nieznacznie nad poprzeczką
52'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę, którą głową do kolegów próbował dograć Jugas (Cracovia)
53'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) doskonale odbił piłkę po strzale Loshaja (Cracovia)
54'
Niemczycki (Cracovia) sparował piłkę na rzut rożny po uderzeniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
55'
niecelnie główkował Castegren (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
57'
nad bramką strzelił Siplak (Cracovia)
58'
14 strzałów Cracovii, Lechia odpowiedziała 6
59'
błąd Castegrena (LECHIA Gdańsk). Stracił piłkę i sfaulował na wysokości własnego pola karnego Siplaka (Cracovia)
60'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Siplaka (Cracovia)
61'
Żółtą kartką został ukarany Kallman (Cracovia), który faulował Abu Hannę
63'
zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), ale Kubicki (LECHIA Gdańsk) z 17. metra uderzył niecelnie. Nieco w nabiegu na piłkę przeszkodził mu sędzia
63'
Cracovia przygotowuje kolejną zmianę
64'
niecelny strzał z woleja Clemensa (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
64'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rakoczy, w jego miejsce wchodzi Makuch.
65'
Niemczycki (Cracovia) bez kłopotów złapał piłkę po dośrodkowaniu Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
65'
z trybun wulgarnie, nie ma kto odpowiedzieć, gdyż sektor gości zamknięty z powodu... remontu
67'
zablokowany strzał Konoplianki (Cracovia). Piłkę (LECHIA Gdańsk) łapie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
69'
rykoszet po strzale Rasmussena (Cracovia). Będzie korner dla gospodarzy
70'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Konoplianki (Cracovia) z narożnika boiska
71'
Loshaj (Cracovia) powstrzymał kontrę Lechii najpierw faulując Paixao, a gdy sędzia zastosował przywilej korzyści, to faulował i Kubickiego (LECHIA Gdańsk)
72'
Żółtą kartką został ukarany Kakabadze (Cracovia), który faulował Kubickiego
kontuzja
74'
pomocy medycznej potrzebuje Kubicki (LECHIA Gdańsk)
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Conrado.
75'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) został na boisku
77'
kontrę Lechii rozpoczął Conrado (LECHIA Gdańsk), ale Clemens (LECHIA Gdańsk) i Kałuziński (LECHIA Gdańsk) zwolnili akcję
78'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
79'
w polu karnym Cracovii pada Conrada (LECHIA Gdańsk). Sędzia pokazuje mu ręką, by się podniósł
81'
Siplak (Cracovia) uderzył nad bramką po kontrze Cracovii i dośrodkowaniu Kakabadze (Cracovia)
82'
sędzia biegnie do monitora, aby dopiero teraz sprawdzić sytuację, gdy w polu karnym upadł Conrado (LECHIA Gdańsk)
83'
sędzia dyktuje rzut karny dla Lechii. Uznał, że Jugas (Cracovia) faulował Conrado (LECHIA Gdańsk)
84'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paixao z rzutu karnego. Pewny strzał w środek bramki, gdy Niemczycki rzucił się w prawy róg
85'
Lechia przed szansą na pierwsze zwycięstwo od 31 lipca
85'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jugas, w jego miejsce wchodzi Jaroszyński.
85'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rasmussen, w jego miejsce wchodzi Knap.
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Tobers.
88'
Conrado (LECHIA Gdańsk) faulowany tym razem na wysokości pola karnego
88'
znów piłka do Conrado (LECHIA Gdańsk), ale tym razem Brazylijczyk nie utrzymał jej w boisku
89'
leży piłkarz Cracovii - Makuch w polu karnym Lechii, który upadł w pojedynku z Pietrzakiem. Jego koledzy ruszyli do sędziego
89'
Żółtą kartką został ukarany Loshaj (Cracovia) za protesty
90'
4 minuty doliczone do pierwszej połowy
90+1
sędzia czeka jeszcze na analizę VAR
90+1
jest decyzja, gramy dalej bez karnego dla Cracovii
90+2
Żółtą kartką został ukarany Niemczycki (Cracovia).
90+2
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Clemens, w jego miejsce wchodzi Koperski.
90+2
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk).
90+3
rzut rożny dla Cracovii
90+4
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wyszedł z kontrą po rzucie rożnym Cracovii, ale stracił piłkę
90+4
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni sam na sam w pojedynku z Rodinem (Cracovia)