Szczypiornistki Vistalu odczarowały Szczecin

4 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Monika Kobylińska (na pierwszym planie) była najskuteczniejszą szczypiornistką Vistalu w Szczecinie, a Weronika Kordowiecka (w tle) bardzo dobrze spisywała się w bramce. Monika Kobylińska (na pierwszym planie) była najskuteczniejszą szczypiornistką Vistalu w Szczecinie, a Weronika Kordowiecka (w tle) bardzo dobrze spisywała się w bramce.

Piłkarki ręczne Vistalu jako pierwsze w tym sezonie PGNiG Superligi wywiozły zwycięstwo ze Szczecina. Gdynianki odczarowały parkiet zespołu Pogoń Baltica, wygrywając 25:20 (14:11). Obie drużyny w tym meczu miały kłopoty w ofensywie, po kilkanaście minut nie potrafiły zmienić wyniku, ale ostatecznie to ekipa Pawła Tetelewskiego miała więcej atutów. Pod koniec pierwszej połowy dobrze do bramki wprowadziła się Weronika Kordowiecka, a po raz drugi z rzędu najskuteczniejszą zawodniczką była Monika Kobylińska, która tym razem zdobyła osiem bramek, w tym sześć do przerwy.

POGOŃ: Płaczek, Szywierska - Królikowska 4, Głowińska 1, Cebula 6, Stachowska 2, Stasiak 4, Huczko 1, Koprowska, Zimny 1, Noga, Jaszczuk 1, Zawistowska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Zych 1, Niedźwiedź 1, Kulwińska 3, Kozłowska 6, Pawłowska, Gutkowska 3, Kobylińska 8, Łabuda 3, Galińska, Dorsz

Dobrze w mecz, rozgrywany awansem z 17. kolejki, weszły gdyńskie rozgrywające. Dwie bramki Joanny Kozłowskiej oraz trafienie Aleksandry Zych dały wynik 3:1 na korzyść przyjezdnych. Pogoń jednak szybko uszczelniła defensywę, a Adrianna Płaczek zaczęła odbijać piłki bądź trafiały one w słupki i poprzeczki.

PRECZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W TERMINARZU. VISTAL WCZEŚNIEJ ZAGRA TAKŻE Z PIOTRCOVIĄ. SPRAWDŹ, KIEDY

Natomiast w ofensywie szczecinianki odwołały się do umiejętności zawodniczek pierwszej linii, w przeszłości grających zresztą w... Gdyni. Trzy bramki zdobyła Patrycja Królikowska, jedną dołożyła Monika Stachowska. Natomiast po karnym Aleksandry Zimny miejscowe wyszły na prowadzenie 5:3.

Vistal nie mógł zdobyć bramki aż przez 11 minut! Nowy impuls gdyniankom dała akcja Kingi Gutkowskiej. Nie tylko wywalczyła ona karnego, ale na dwie minuty odesłała na ławkę Monikę Koprowską. Okres gry w przewadze Vistal wygrał 3:1, dzięki czemu wyrównał stan meczu na 6:6.

I to była największa broń przyjezdnych aż do przerwy. W pierwszej połowie podopieczne Pawła Tetelewskiego wywalczyły pięć karnych, a wszystkie na bramki zamieniła Monika Kobylińska.

Natomiast przy wyniku 10:9 Weronika Kordowiecka, która pod koniec pierwszej połowy dała dobrą zmianę w gdyńskiej bramce, obroniła karnego Zimny. Golkiperka miała także kilka innych udanych interwencji. To wraz ze skutecznością Kobylińskiej dało prowadzenie Vistalowi do przerwy 14:11.

Co ciekawe jedyną bramkę w tej odsłonie z gry Monika zdobyła niemal równo z końcowym gwizdkiem. Vistal dobrze rozegrał ostatnie 15 sekund, przed którymi o czas poprosił trener Tetelewski.

Już pierwsze akcje drugiej połowy pokazały, że Pogoń nie zamierza składać broni. Agata CebulaMałgorzata Stasiak szybko doprowadziły do kontaktowego trafienia na 13:14.

Vistal nieco oddechu złapał dopiero w 44. minucie, gdy po dwóch kontrach Anety Łabudy i trafieniu Patrycji Kulwińskiej odskoczył na 21:17. Szybko zareagował na taki obrót sprawy Adrian Struzik. Szkoleniowiec Pogoni, a w przeszłości także asystent i przez kilkanaście meczów pierwszy trener gdyńskiej drużyny, wziął czas.

Po powrocie do gry szczecinianki przełamały 10-minutowy okres gry bez bramki. Niemoc rzutową miejscowych przełamała Królikowska. Jednak nadal ta połowa była popisem bramkarek. Kordowiecka i Sołomija Szywierska raz po raz odbijały piłki, a broniły nawet w pojedynkach sam na sam z rzucającymi.

Aby poprawić skuteczność Vistalu trener Tetelewski zdecydował się na wariant praktycznie niespotykany na krajowych pakietach w żeńskiej piłce ręcznej. Do drugiej linii wstawił dwie leworęczne rozgrywające. Na tzw. "połówce" grała Zych, a na środku Kobylińska. Większość drużyn nie ma nawet jednej takiej zawodniczki.

Właśnie Monika, a po chwili Gutkowska efektownym lobem nad bramkarką ustaliły wynik tego spotkania. Jeszcze 26. bramkę rzuciła Iwona Niedźwiedź, ale sędziowie orzekli, że nastąpiło to ułamek sekund po końcowej syrenie i to trafienie nie zostało uznane.

Dzięki zwycięstwu w Szczecinie szczypiornistki Vistalu praktycznie już teraz zapewniły sobie miejsce w czołowej "4" przed play-off. Nad Pogonią powiększyły przewagę do 6 punktów, a w czterech najbliższych kolejkach gdynianki czekają mecze z drużynami z dolnych rejonów tabeli.

Wyniki 17 kolejki

• Pogoń Baltica Szczecin - VISTAL GDYNIA 20:25 (11:14)
  • Selgros Lublin - Ruch Chorzów 39:30 (16:14)
  • Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 29:24 (14:13)
  • KPR Jelenia Góra - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (12:15)
  • Piotrcovia - SPR Olkusz 30:23 (14:9)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Aussie Sambor Tczew 28:28 (16:11)
  • Awansem z 19. kolejki:
  • VISTAL - Piotrcovia 34:28 (22:13)

Opinie (21)

• Brawo!!!! (1)

Cieszy zajefajna forma młodych :D Natomiast zdecydowanie dziwi kolejny słaby mecz Patrycji Kulwińskiej... Przypadek?

• 7 13

• Ciśniecie po Kulwińskiej...

...już się nawet czytać tego nie chce. To prawda, że nie gra obecnie tak jak np. rok temu, ale to wciąż bardzo solidna zawodniczka, jedna z czołowych w kraju na tej pozycji. W Vistalu praktycznie nie do zastąpienia, bo Oli Dorsz jeszcze sporo brakuje, chociaż dziewczyna się dobrze rozwija. Wydaje mi się, że wszystkich ciągle boli to przekręcone nazwisko na facebooku, jakby to miało jakieś znaczenie w jej grze... Poza tym dziś Owen zagrała całkiem nieźle, 3 bramki, kilka karnych, dobrze podsłaniała. Hejty sypiące się na jej głowę po każdym meczu są po prostu nie fair.

• 22 3

• Pisałem, że wygrają ale ogólnie to bardzo słabo. (15)

Całe szczęście że pogoń była bardziej słabsza. Owen cieniuje, Zychu nic a Galińska... totalne cofnięcie w rozwoju. Janiszewska też w cieniu.
    Nie widziałem tym razem Kłusewicz albo unikała kamer :) Być może faktycznie po moim wpisie przestała robić sobie wycieczki.
    Cieszy gra Kozłowskiej, Kobylińskiej, Łabudy, Gutkowskiej i Kordowieckiej, ale...

Janiszewska w pierwszym swoim sezonie w Gdyni grała super a potem zaczęła imprezować z Kłusewicz i Zych i proszę... obniżka formy.

• 8 10

• haters gonna hate :P (2)

• 4 4

• To portal polskojęzyczny ! (1)

• 1 3

• Ojej

nie spinaj się tak prawdziwy Polaku, bo ci żyłka pęknie :D to już nikt nie może niczego napisać na portalu w innym kraju?

• 0 4

• Skąd wiesz ze tyle imprezuja? (2)

moze ty razem z nimi?

• 9 2

• (1)

Widać, że panienki mają pstro w głowie. Za dużo siły w relacje z chłopakami wkładają. ;)

• 4 7

• Czyżbyś dostał "kosza"? ;]

• 9 3

• No

Uważam , ze 20 letnie dziewczyny są normalne , imprezują bawią się i czasami są bez formy! To nie dotyczy tylko w/;w. Chyba że ktoś się spodziewa , że założą mohery i wieczorami będą oglądać TV Trwam. Ewentualnie z braku tv słuchać R Maryja . Trochę rozsądku !

• 8 3

• Brednie!- "do anonima" (3)

Gościu zapisz się do najbliższego kółka różańcowego i pielęgnuj swoje niepokalane poczęcie! Od sportu z daleka bo brak ci o tym zielonego pojęcia.

• 1 15

• podszywanie się pod kogoś jest mega słabe, naprawde (1)