Czwarty remis w szóstym meczu

27 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku znów nie zainkasowali pełnej puli w grupie zachodniej II ligi. Gdynianie u siebie zakończyli mecz z beniaminkiem - Chrobrym Głogów wynikiem 0:0. To już czwarty remis biało-niebieskich w szóstym spotkaniu o punkty w tym sezonie

.

BAŁTYK: Matysiak - Musuła, Benkowski, Król, Filipiak - Lemanek (85 Lemanek), Jędryka, Dettlaff (56 Hirsz), Manelski (64 Noga) - Kudyba, Włodarczyk

Tylko na jedną zmianę zdecydował się Adam Topolski w porównaniu z przegranym debiutem przed tygodniem. Od pierwszej minuty zagrał Michał Benkowski, a nawet na ławce nie starczyło miejsca dla Sławomira Ziemaka, który ma opuścić klub. Było ponadto kilka roszad w ustawieniu. Szkoleniowiec próbuje "wycisnąć" jak najwięcej z obecnego składu, bo mimo obietnic nie dostanie na przykład Damiana Nawrocika.

Wynik mógł otworzyć Piotr Włodarczyk, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki. Przed przerwą napastnik próbował jeszcze zdobyć gola strzałem głową. Jednak po dobrym dośrodkowaniu Dominika Lemanka były reprezentant Polski posłał piłkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą blisko bramki do szatni byli z kolei goście.

Po zmianie stron biało-niebiescy najbliżej gola byli w 80. minucie, ale nie potrafili wepchnąć piłki do siatki w zamieszaniu, które powstało w polu karnym gości.

Tym samym znów nie było kompletu punktów dla gospodarzy, a drugi beniaminek (po Energetyku Rybnik) uzyskał na Narodowym Stadionie Rugby podział punktów. Bałtyk zaczyna się specjalizować w remisach. W lidze zanotował taki wynik po raz czwarty, a pamiętamy, że w Pucharze Polski w Morągu też był remis po dogrywce, a gdynian z tych rozgrywek wyrzuciły dopiero karne.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Nielba Wągrowiec - Raków Częstochowa 0:0, MKS Kluczbork - Calisia 0:1 (0:0), Tur Turek - Energetyk ROW Rybnik 0:0, Ruch Zdzieszowice - Elana Toruń 1:0 (1:0), Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:3 (1:1), Jarota Jarocin - Bytovia 1:2 (1:1), Chojniczanka - Górnik Wałbrzych 0:0, Miedź Legnica - Czarni Żagań (przełożony na 28 września).

Opinie (69) ponad 20 zablokowanych

• bezdomni chcą wrócić na korty....

może kiedyś w Redłowie będzie można oddychać świeżym powietrzem :)Myślą że jak wrócą na stare śmieci , to może ktoś w Polsce zacznie ich szanować hahahahaha.

• 0 1

• widzę postęp, biegali przez 90 minut, pierwszy raz w tym sezonie.

• 1 0

• Kibice (4)

Byłam na meczu jako kibic Bałtyku i szczerze to w pierwszych kilkunastu minutach miałam wrażenie jakby gospodarzem nie był Bałtyk a Chrobry. Przykro mi było bo wzięłam ze sobą znajomych argumentując między innymi super kibicowską oprawę a tu cisza aż do 15 minuty meczu bodajże. Kibice Chrobrego pokazali serce od początku a gdzie my ? Daleko nam było do nich choć przyznam, że wulgaryzmów chrobrowskich kibiców nie popieram. To nie było to samo co w ostatnim meczu w Gdyni, wtedy mi serce rosło a ciary przechodziły od pierwszej minuty. Szkoda , wielka szkoda

• 14 1

• Kibice są troche przygaszeni wynikami zespołu,fakt to było widać w początkowych (2)

minutach,ale liczymy że także dzięki Pani i jej znajomym będzie lepiej.Ale zwykle tak jest że grupa wyjazdowa usiluje sie pokazać.Byłem na wyjazdach Bałtyku gdzie nie raz zawstydzaliśmy kibiców gospodarzy.Pozdrowienia dla wszystkich pań chodzących na Bałtyk,naprawdę na trybunach jest na co popatrzeć;)a nie na zapijaczone czerwone nosy na Arce.

• 18 14

• :-) (1)

Wierzę,że następnym razem w Gdyni od początku będzie super głośno i wesoło. Te wszystkie Bałtykowe piosenki to dla mnie mistrzostwo świata a tym razem ich zabrakło, niestety. Rozumiem, kibice przygaszeni ale tak jak to ostatnio w Gdyni śpiewali ......na dobre czy na złe :-) tak więc do roboty KIBICE a ja swojego gardła też nie będę oszczędzać. Zamówiłam sobie koszulkę damską w logo Bałtyku, szkoda, że w sklepiku nie mieliście dzisiaj takich małych rozmiarów co by na kobitki pasowały. A magnesy super, następnym razem kupię więcej co by rodzinę obdarować. Pozdrawiam.

• 14 9

• Szanowna Pani,

Co do koszulek, to radziłbym uprzedni kontakt poprzez strone www.baltyk.gdynia.plMozna podać np rozmiar czy kolor i być pewnym ze na nastepnym meczu bedzie czekała zamówiona koszulka. Albo mozna tez umówic się na przekazanie koszulki w innym terminie.

• 0 1

• prawda

Tak ma pani rację ale jak kibice Bałtyku zaczęli to aż ciary przechodziły i doping był słyszalny nawet w najbardziej odległych dzielnicach Gdyni. Początek słaby ale gdzieś od 10 minuty jedna wielka wrzawa.

• 12 8

• mówię poważnie (4)

Bałtyk - wyciągam do Ciebie rękę jak Darth Vader do Luke'a - dosłownie i w przenośni - wolę PRZYMIERZE z Wami.Betoniarstwo - to wróg.Jak wolicie te.. - NAPISAĆ.Po co wtedy te wynurzenia.

• 7 3

• Patologi mówimy NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3)

Wolimi tzw betoniarkę niż patoli z ejsmonda. nie mówiąc już o hańbie z 1984.

• 2 4

• (2)

Betony mają was tam gdzie słońce nie dociera, ale żeby na dogryzć Arce zrobią z kadłubkami internetową zgodę. A to, że betonowe łby lżą całej Gdyni... Kadłubki buahaha

• 1 3

• A nie pomyślałeś...

że to pisał ktoś od biało-zielonych?

• 0 0

• co za bzdury opowiadasz,może wam się wydał na tyle ważny i postanowiliście gościa poniżyć..:)Zresztą na Oksywiu nie dawno spotkałem gości w barwach .... z kolegą śmiechu mieliśmy co niemiara,jestem pewny żę już się w nich nie pojawią,przynajmniej ..nie w tych samych.. hahaha

• 1 0

• a mialo byc tak piknie

• 4 0

• 111

a było tak dobrze 6 pkt, straty to komuś zachciało się zmian!!! i tak od tej pory równia pochyła!!! nie ma co brawo!!!!

• 3 0

• NIC SIE NIE STALO BALTYKU NIC SIE NIE STALO , VIVA SKS! (2)

• 6 10

• Stało się, stało... (1)

I co, masz zamiar tak śpiewać do ostatniej kolejki ?

• 4 1

• do ostatniego mojego dnia zycia

• 1 3

• to co tu gadacie malo istotne

w porównaniu z prawdziwym problemem Bałtyku kadlubowego klubu,bylem na meczu i gre widzialem na tej sztucznej nawierzchni.Grac na sztucznym to sobie mozna rekreacyjnie tak zeby mi sie kuku nie stalo a nie w meczach o punkty.Zawodnicy graja szybka pilke i momentami nie nadazaja za pilka lub żle ja uderzaja bo ta nie odbija sie jak na prawdziwej trawie,masakra na to patrzec.Nieporadnosc ot co bo nie da sie wykorzystac w pelni mozliwosci na sztucznym a nie naturalnym.Wczoraj to nie widzialem wslizgów na boisku bo zawodnicy boja sie ze im sztuczne tylek przeora,podswiadoma obawa o kontuzje. Takze nie bylo chetnych na granie wslizgami nawet w Chrobrym bo nie da sie wslizgiem grac na sztucznym.Bałtyk wy sie zgloscie do rozgrywek halowych z tym boiskiem bo wy grac na nim nie potraficie i szkoda patrzec jak sie kaleczycie wy i druzyny przyjezdne ,które rowniez widac ze ostrożnie sie poruszaja zeby nogi którys nie skrecil kiedy na maxa trzeba zasówac.Ogólnie mecz z Chrobrym jak i poprzednie na Narodowym nie sa podobne do pilki noznej na normalnych boiskach dlatego dziwi mnie ze klub nie jest zainteresowany zmiana takiej sytuacji bo ona pokazuje ze chlopaki mecza sie zamiast czerpac przyjemnosc z grania w nozna.to samo sfrustrowani ludzie na trybunach musza sie wkurzac ogladajac nie poradne wyczyny cyrkowe zawodnikow ktorzy w pilke chcieli pograc na sztucznym dywanie.Dlatego wy lepiej zmiencie boisko lub nawierzchnie to wtedy zaczniecie grac prawdziwa pilke nozna a nie antyfutbol. p.s. czy ktos zna polski klub ktory gra tak jak Kadłuby na sztucznym i sie tak meczy jak kadłubowcy bo warto by porównac gry takich druzyn pozbawionych naturalnych boisk na ktorych czasem kałuze stoja.