• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Micelli: PGE Atom wróci na ścieżkę zwycięstw

Marcin Dajos
30 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Justyna Łukasik (pierwsza z prawej) dwa sezony temu jako podstawowa środkowa z Atomem Treflem grała w Lidze Mistrzyń i sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski. Teraz 21-latka nie ma co liczyć na miejsce w "6" nawet ze słabszymi rywalami w Orlen Lidze. Justyna Łukasik (pierwsza z prawej) dwa sezony temu jako podstawowa środkowa z Atomem Treflem grała w Lidze Mistrzyń i sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski. Teraz 21-latka nie ma co liczyć na miejsce w "6" nawet ze słabszymi rywalami w Orlen Lidze.

PGE Atom Trefl, mimo zmiany trenera oraz przebudowaniu składu, nadal jest trzecią siłą Orlen Ligi. Meczem z Budowlanymi w Łodzi, w poniedziałek o godzinie 18:00 sopocianki rozpoczną serię pięciu gier z drużynami plasującymi się w drugiej połowie tabeli. Lorenzo Micelli nie zamierza zmieniać dotychczasowych wyborów personalnych. Małe szanse na występy mają najmłodsze zawodniczki. Justyna Łukasik, która już 2 lata temu grała jako podstawowa środkowa w Lidze Mistrzyń, teraz została zredukowana na tej pozycji do numeru cztery. Natomiast Magdalena Damaske, która na inaugurację rozgrywek zdobyła tytuł MVP i już więcej... nie pojawiła się na parkiecie, ma skoncentrować się na nauce. Dlatego w połowie października pożegnała się z pierwszą drużyną.W TRÓJMIEŚCIE GRA RÓWNIEŻ MŁODZIEŻOWA SIATKÓWKA. ZOBACZ, GDZIE WYBRAĆ SIĘ NA MECZ

Typowanie wyników

1 grudnia 2014, godz. 18:00
2 pkt.
Budowlani Łódź
PGE ATOM TREFL Sopot

Jak typowano

3% 12 typowań Budowlani Łódź
97% 366 typowań PGE ATOM TREFL Sopot

Twoje daneMarcin Dajos: Za wami mecze z górną częścią tabeli Orlen Ligi. Jak je pan podsumuje?

Lorenzo Micelli: Poza meczem z Muszynianką nic mnie nie zaskoczyło. Największym znakiem zapytania dla mnie jest to, co osiągnęliśmy do dzisiaj, ponieważ mecz z Muszynianką nieco zatarł dobry obraz. Mam jednak nadzieję, że od najbliższego spotkania powrócimy na zwycięską ścieżkę. Nawet spotkanie z Chemikiem możemy zaliczyć na plus, pomimo porażki. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli ktoś jest lepszy od nas, to trzeba zagrać ponad możliwości, aby wygrać.

PGE ATOM TREFL POZNAŁ RYWALA W PUCHARZE CEV

W tabeli jednak nie tylko Chemik jest przed wami...

Tracimy cztery punkty do Muszynianki. To oznacza, że ona również gra lepiej od nas. Musimy znaleźć porozumienie wewnątrz drużyny, aby każda siatkarka grała to, czego od niej oczekuję. Zły mecz to nauczka, która za nami i trzeba przełożyć ją na zbieranie doświadczenia.

DRUŻYNA MICELLIEGO GŁADKO PRZEGRAŁA Z MUSZYNIANKĄ

Za ostatnią porażką można obwinić jedynie pana zespół?

Zdecydowanie tak. Muszynianka nie zagrała nic specjalnego. A my nie możemy prezentować się w ten sposób z żadną inną drużyną. To wpływa między innymi na naszą pozycję w tabeli. Jeżeli gra się bez mocy, to tak się kończy. Trzeba znaleźć rozwiązania tego problemu. Dla mnie nie jest to trudne, gdyż wiem, w którą stronę podążamy. Takie wahania formy jak w meczu z Muszynianką nie zdarzają się w sezonie tylko raz, ale przy kolejnym musimy wiedzieć, jak się zachować. Nie możemy patrzeć na przeciwniczki i oddawać im kolejnych punktów. Trzeba potrafić zmienić swoją grę, pomimo gorszej dyspozycji.

Zawodnik

Lorenzo Micelli

Lorenzo Micelli

ur.
1970
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Najgorsze jest chyba to, że pana zespół w ogóle nie walczył w poprzednim meczu.

Trzeba przyjrzeć się powodom takiego stanu. Jeśli grasz słabo w zagrywce, to później nie możesz ułatwić sobie gry. Walczyliśmy o 2-3 piłki, a później niestety nikt nie martwił się, czy popełnimy błąd czy nie. I tak w kółko. Nie mogę jednak powiedzieć, że zupełnie odpuściliśmy walkę.

SOPOT CHCE MIEĆ NAJWIĘKSZĄ SEKTORÓWKĘ

Może czas na zmiany personalne. Mecze z drużynami z drugiej połowy tabeli do dobry moment, by w większym wymierze czasu dać się wykazać najmłodszych w drużynie: Justynie Łukasik czy Magdalenie Damaske?

Damaske nie ma z nami w drużynie. Mamy porozumienie z jej rodzicami, że ze względu na maturę trenuje z zespołem Młodej Ligi, a my po nią nie sięgamy.

DAMSKE MVP NA INAUGURACJĘ ORLEN LIGI

Trener Lorenzo Micelli nie zamierza w meczach z drużynami z drugiej połowy tabeli sprawdzić siatkarek, które dotychczas mniej grały, gdyż uważa, że te, na które stawia, wykorzystują swoją szansę. Trener Lorenzo Micelli nie zamierza w meczach z drużynami z drugiej połowy tabeli sprawdzić siatkarek, które dotychczas mniej grały, gdyż uważa, że te, na które stawia, wykorzystują swoją szansę.
Ale przecież zagrała w pierwszym meczu sezonu i otrzymała w nim tytuł MVP...

Brakowało nam wtedy siatkarek, dlatego poprosiliśmy, aby Magda trenowała z nami w pierwszej połowie października. Później jednak przeszła do drużyny młodzieżowej, aby móc skoncentrować się na szkole. Dlatego w tym sezonie nie bierzemy jej już pod uwagę.

A co z pozostałymi siatkarkami, które dotychczas nie dostały swojej szansy?

Justyna pokazuje się na treningach z bardzo dobrej strony. Widać, że jest przyszłościową siatkarką. Naprawdę prezentuje wszystko co najlepsze, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że inne siatkarki robią to samo. Im również należy się szansa, gdyż gdy ją dostawały, to ją do tej pory wykorzystywały.

W ostatnim meczu starałem się wykorzystać wszystkie zawodniczki. Przecież we wcześniejszych meczach zbyt dużo okazji do gry nie miały Matiasovska czy McClendon. One także czekają na swoją szansę. Jeśli jest powód, aby dać ją rezerwowym, to robię to, a jeśli nie, to nie. Grają siatkarki, które na ten moment są najlepsze i nic innego nie ma wpływu na kształt wyjściowego składu. Dlatego niektóre muszą być cierpliwe, a w odpowiednim momencie, gdy będą mogły pomóc drużynie, udowodnić swoją wartość.

Tabela po 8 kolejkach

Siatkówka - kobiety
Drużyny M Z P Sety Pkt.
1 Chemik Police 8 8 0 24:5 22
2 Polski Cukier Muszynianka 8 7 1 21:8 21
3 Pge Atom Trefl Sopot 8 6 2 20:11 17
4 Aluprof Bielsko-Biała 8 4 4 18:14 15
5 Impel Wrocław 8 5 3 18:15 15
6 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 8 5 3 17:12 14
7 Budowlani Łódź 8 4 4 18:20 10
8 SK bank Legionovia Legionowo 8 3 5 12:18 8
9 PGNiG Nafta Piła 8 2 6 12:19 7
10 Developres SkyRes Rzeszów 8 2 6 10:18 7
11 KSZO Ostrowiec 8 2 6 9:20 7
12 Pałac Bydgoszcz 8 0 8 5:24 1
Tabela wprowadzona: 2014-11-24

Wyniki 8 kolejki

 • PGE ATOM TREFL Sopot - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (22:25, 13:25, 16:25)
 • Pałac Bydgoszcz - PGNiG Nafta Piła 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 20:25)
 • Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:1 (25:15, 20:25, 25:13, 25:18)
 • Chemik Police - SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:7, 25:18)
 • Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:19, 13:25, 17:25, 25:15, 15:9)
 • Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:1 (20:25, 25:20, 25:13, 25:22)

Kluby sportowe

Opinie (24) 3 zablokowane

 • (3)

  Ale nie z Bełcik, dać jej wypocząć.

  • 15 17

  • Bełcik...

   Jeżeli już to Bełcik ! I jeszcze jedno - nazwiska piszemy z dużej litery! Jest to wyraz szacunku nie tylko do danej osoby, którą być może nie szanujesz. Jest to przede wszystkim wyraz szacunku do samego siebie!!! Chyba, że zależy Ci na wizerunku nieuka i ignoranta.

   • 11 0

  • (1)

   Dziękuję za poprawienie nazwiska. Obarczanie jednej zawodniczki, która musi realizować założenia taktyczne trenera, za nieudany mecz to gruba przesada. Micelli zna swoją wartość. Świadczą o tym jego wypowiedzi: "wiem, w którą stronę podążamy", " musimy znaleźć porozumienie..., aby każda siatkarka grała to, czego od niej oczekuję", " grają siatkarki, które na ten moment są najlepsze" a pozostałe "muszą być cierpliwe, a w odpowiednim momencie, gdy będą mogły pomóc drużynie, udowodnić swoją wartość". Niech mi tylko nikt nie mówi, że przy takim trenerze Iza lub inna zawodniczka Atomu może pozwolić sobie na samodzielne kreowania gry.

   • 6 2

   • I tak najważniejszy jest play off i on rozstrzygnie.

    A czy wejdziemy tam z 1 czy 4 miejsca - jak pokazuje historia, to nie jest zbyt istotne.

    Trener dostał nową drużynę, do tego na początku nie trenowały wszystkie razem, musi mieć trochę czasu. I ja mu ten czas daję, nie przejmuję się zbytnio aktualnymi wynikami, dopóki jesteśmy w pierwszej czwórce.

    • 6 0

 • Damaske musi się skupić na nauce grając podwójną ilość meczów. (8)

  Damaske mogła grać w OL 1x w tygodniu. Ze względu na zbliżającą się maturę gra 2x w tygodniu. To się nazywa atomowe skupienie na nauce.

  • 19 9

  • (3)

   Mecze to jedno, a co z treningami? Z tego co wiem, dziewczyny z "drugiego" składu trenują wieczorami, czyli po szkole (tam zdaje się praktycznie wszystkie to uczennice liceum/gimnazjum, które jakoś muszą godzić grę z nauką), natomiast pierwsza drużyna trenuje zapewne o różnych porach, także przed południem. Poza tym na mecz, który jest np. w sobotę pierwszy skład często wyjeżdża już w czwartek, itp. itd. Takich problematycznych kwestii może być sporo i biorąc to pod uwagę, pogodzenie gry w Orlen Lidze z nauką mogłoby być dla Damaske trudne, mimo mniejszej liczby meczów. Osobną kwestią jest intensywność meczów w OL w porównaniu do meczów w II lidze, czy młodej Orlen Lidze, gdzie grają głównie juniorki.

   Ja jako kibic też bym oczywiście wolał, żeby Magdalena grała w OL, ale chyba trzeba się pogodzić, że w obecnym sezonie ten temat jest raczej zamknięty.

   • 12 11

   • przeciez nie musi byc na wszystkich treningach (2)

    co jej po zajeciach i meczach w towarzystwie ktore przerasta o glowe

    niestety rok zmarnowany w rozwoju tej zawodniczki

    • 11 9

    • (1)

     Ciekawe, jak by to przyjęły pozostałe zawodniczki (te, które muszą być na wszystkich treningach)...

     A co do meritum: taka była decyzja samej Damaske (co nie raz podkreślała) i należy to moim zdaniem uszanować.

     • 11 10

     • Co mają do "przyjmowania" pozostałe zawodniczki ?

      Jeśli zawodniczka opuści niektóre treningi co mogą mieć do tego pozostałe zawodniczki ? Nic im od tego nie ubędzie. Decydentem w sprawie musi być trener a nie pozostałe zawodniczki.

      • 0 0

  • (3)

   Engel, liczysz tylko mecze. I to ci zaburza widzenie.
   A co z treningami ? I drużyna trenuje przed południem i po południu, jak w takim razie ze szkołą Damaske ? Ona ma maturę dobrze zdać w tym roku szkolnym.
   Poza tym mecze w Orlen lidze a mecze juniorskie to przepaść, tu walka o wynik, tam zabawa.
   Do tego wyjazdy daleko na południe zajmują często w sumie 3 dni.

   To jest bez porównania dużo większe obciążenie. I stąd umowa z rodzicami, że w tym sezonie odpuszczamy.

   Ale jeśli pojawi się taka potrzeba to Damaske i tak zagra w I drużynie, tego jestem pewien.

   • 8 9

   • Czyżby Atom w MOL zrezygnował z wyjazdów w II fazie rozgrywek na południe kraju ? (1)

    Free .... pytam gdzie według Ciebie zagrają Atomówki w II rundzie ? Wiadomo już, jest 6 drużyn, w tym oprócz Sopotu z Polic, Wrocławia, Muszyny, Legionowa i Rzeszowa. Chyba walkowerem nie oddadzą ? Samolotami raczej też nie polecą.

    • 10 10

    • Raczej na pewno nie będą wyjeżdżać w połowie tygodnia na sobotni mecz, tak jak to robi pierwsza drużyna...

     • 6 10

   • Niestety mylisz się ... Twoja pewność nieźle chybiona... fre ...

    MD w tym sezonie już się nie pojawi, niezależnie od potrzeb Atomu. Poważną pomyłką jest twierdzenie o mniejszym obciążeniu grą poza Atomem w Orlen Lidze. Fakty temu przeczą! Magda Damaske gra i trenuje zarazem w MOL i w II Atomie oraz w reprezentacji juniorek (niebawem ME w Belgii) Trenuje obecnie na zgrupowaniu w Szczyrku. Czekają ją mecze w Policach, Wrocławiu, Muszynie, Legionowie, Rzeszowie. Jej koleżanki grające w Orlen lidze (razem jej 17 rówieśniczek przygotowujących się tez do matury) mają więcej czasu na naukę z uwagi na mniejsze obciążenia meczami i treningami. Rezygnacja MD z gry w OL to nie inicjatywa rodziców lecz ich akceptacja propozycji z nadzieją gry w przyszłym sezonie. Jak faktycznie potoczą się losy MD jeszcze zobaczymy ?

    • 0 0

 • Po tych wypowiedziach trenera chyba warto by ktoś mu wytłumaczył (3)

  że ma nie grać tylko na wynik ale ma także szkolić. A młode Tokarska, Łukasik, Damaske siedzą na ławie.

  Nie na to mają iść pieniądze państwowej firmy by ogrywać Belgijki, Amerykanki czy Azerkę.

  • 18 14

  • (2)

   ATS to nie klub jak Pałac Bydgoszcz, który ma grać młodymi. To klub, który ma sięgać po sukcesy i to się określa jako ich "main goal". A jak szkoli młode to widać po Młodej Lidze i II lidze.

   • 12 8

   • szkolenie (1)

    A czy vis wie gdzie te zawodniczki się szkolą? Bo na pewno nie w ATS. Może kibice od siedmiu boleści zainteresowali by się trochę więcej jeżeli już się udzielają.

    • 4 8

    • Przygotowanie do gry to też część szkolenia. A grają jak z nut.

     • 10 1

 • (2)

  Mnie zastanawia po co w zespole jest Rosner...

  • 12 6

  • (1)

   No to myśl dalej, bo wszyscy już wiedzą od początku sezonu.

   • 4 3

   • Utytułowaną zawodniczką zesłaną do roli libero, ażeby grzać ławę... trybuny?

    • 2 2

 • Uważam, że już najwyższy czas na zmianę Bełcik - dużo zrobiła dla tej drużyny (1)

  za co wielkie dzięki ale niestety to główna przyczyna, gdzie indziej może jeszcze pograć. To moja opinia.

  • 5 10

  • Główna przyczyna czego ?

   Tego że przegraliśmy AŻ DWA mecze ?

   No nie żartuj.

   Zresztą jeśli nawet by trener to stwierdził (a jakoś nie wspomina żeby Iza źle zagrała), to skąd niby teraz weźmiesz lepszą rozgrywającą ? W środku sezonu ?

   ps - polecam obejrzenie ostatniego meczu pucharowego Chemika Police, i gry tak tu chwalonej przez "znawców" Ognjenovic. Świeczka na lewo,świeczka na prawo i aż 3 dobre wystawy na środku w ciągu trzech setów. A rywal nie był najwyższych lotów.

   • 8 3

 • A już za pół godziny zaczynamy w Łodzi. (1)

  Łódź w tym sezonie lubi grać 5 setów, ciekawe jak będzie dziś. PolsatSport pokaże mecz.

  ATOM gola ! ;)

  • 3 0

  • Końcówka nerwowa ale 3 punkty nasze :)

   Brawo dziewczyny !
   Mecz dość nierówny, chwilami nawet zabawny, ale takie mecze też trzeba umieć wygrać.

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane