Szczypiornistki Vistalu lepsze od Sambora

8 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 19:55 (8 listopada 2014)
Katarzyna Janiszewska w derbach Pomorza w PGNiG Superlidze zdobyła najwięcej bramek dla gdynianek, sześciokrotnie pokonując golkiperki z Tczewa. Katarzyna Janiszewska w derbach Pomorza w PGNiG Superlidze zdobyła najwięcej bramek dla gdynianek, sześciokrotnie pokonując golkiperki z Tczewa.

Piłkarki ręczne Vistalu zrobiły to co do nich należało, choć mocniejszą grę zakończyły w 38. minucie, gdy miały przewagę 14 trafień. Gdynianki umocniły się na pozycji wiceliderek PGNiG Superligi po zwycięstwie na własnym parkiecie nad drużyną Aussie Sylex Sambor Tczew 33:26 (20:12. W drugiej połowie mecz się wyrównał, gdyż trener Paweł Tetelewski ogrywał rezerwistki. Debiut zaliczyła m.in. 18-letnia bramkarka Sylwia Osińska.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Osińska - Janiszewska 6, Łabuda 4, Niedźwiedź 5, Galińska 4, Dorsz 2, Kobylińska, Zych 2, Kozłowska 3, Gutkowska 3, Kulwińska 3, Andrzejewska 1

AUSSIE SYLEX SAMBOR: Wiercioch, Kordunowska - Pasternak 4, Mazur 1, Belter 2, Szulc 1, Strzałkowska 3, Nowicka, Łukasik, Olszowa 2, Bilenia 3, Skonieczna 7, Tomczyk, Krajewska 3

WEEKEND Z PIŁKĄ RĘCZNĄ - TUTAJ ZNAJDZIESZ MECZE W TRÓJMIEŚCIE OD SUPERLIGI PO III LIGĘ I ROZGRYWKI MŁODZIEŻY

Podopieczne Leszka Elbickiego rozpoczęły bardzo odważnie derby Pomorza. Rejestr bramkowy otworzyła Karolina Olszowa, a przyjezdne korzystny wynik utrzymywały do 3:2.

Vistal na pierwszej prowadzenie (4:3) wyszedł w 8. minucie po akcjach Emilii GalińskiejKingi Gutkowskiej. Natomiast większa przewaga gospodyń zarysowała się między 11. a 17. minutą, gdy z 5:5 odskoczyły na 11:7.

Ostatecznie mecz rozstrzygnął się w ostatnim ośmiu minutach przed przerwą. Gdynianki zdobyły sześć bramek, a straciły tylko jedno i to wówczas, gdy grały w przewadze, przy karze Katarzynie Pasternak.

W tym okresie, gdy Vistal uciekł z 14:11 na 20:12 wykazała się szczególnie Katarzyna Janiszewska. Prawoskrzydłowa zdobyła wówczas trzy bramki.

Jeszcze mocniej niż kończyły, gospodynie rozpoczęły drugą połowę. Do 38. minuty zdobyły sześć bramek bez własnych strat. Rywalkom trudno było się przeciwstawić, gdyż za każdym razem rzucała inna miejscowa zawodniczka.

Niemoc rzutową po przerwie Sambora przełamała dopiero w 40. minucie Katarzyna Skonieczna, ale wówczas było już 26:12 dla Vistalu.

Potem Paweł Tetelewski dał się wykazać także zmienniczkom. Mimo że wygrana gdynianie nie była ani przez moment zagrożona nie obyło się bez nerwów. W 48. minucie szkoleniowiec Vistalu został upomniany "za niesportowe zachowanie w strefie zmian". Tak karę w meczowym protokole uzasadnili sędziowie.

W 56. minucie po dwóch udanych z rzędu akcjach Galińskiej gospodynie prowadziły jeszcze 33:22. Jednak Sambor do końca walczył o jak najniższą porażkę. To na konto przyjezdnych zapisano cztery ostatnie bramki tego meczu, w tym dwie ostatnie tczewianki zdobyły po karnych.

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Aussie Sylex Sambor Tczew 33:26 (20:12)
  • KPR Jelenia Góra - Piotrcovia 33:27 (14:13)
  • Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 26:23 (12:13)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (13:14)
  • Start Elbląg - Ruch Chorzów 31:23 (15:12)
  • awansem 14.10 Selgros Lublin - SPR Olkusz 31:26 (16:10)
  • Awansem z 11. kolejki
  • Energa AZS - Piotrcovia 36:23 (17:10)

Opinie (6)

• Trochę pograły młode w II części spotkania w innym wypadku byłby pogrom.

• 15 7

• mmmmm (2)

Szkoda że nie było relacji live na trojmiasto.pl, w zamian za to pełno żenady w wykonaniu piłkarzy i rugbystów Lechii ;/

• 15 7

• szkoda ze nie poszedles na mecz zamiast hajtowac (1)

• 8 2

• mmmmm

To nie hejt tylko prawda i moja osobista opinia. Dużo poświęca się miejsca na piłkę nożną a mniej na drużynę która przynosi prestiż trójmiastu. Szkoda