Dla takich fanów wszystko

Afti
27 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)

Kolejne zwycięstwo na drodze do III ligi odniosła Lechia. Tym razem gdańszczanie, przy fantastycznym dopingu kibiców, pokonali na wyjeździe Kaszuby Połchowo. Rywale pokazali się jednak z bardzo dobrej strony i długo utrzymywali korzystny wynik.

1:0 Rutkowski (65-wolny), 1:1 Stolc (80), 2:1 Urbański (85), 3:1 Urbański (90)
Widzów: 1000

LECHIA: Bąk - Gąsiorowski, Kaczmarek, Matuk Ż, Żuk - Melaniuk (65 Stolc), Borkowski, Widzicki, Urbański - Kobus (80 Wiszniewski), Szutowicz. TRENER: Jastrzębowski.
KASZUBY: Szlega - Fera (54 Trzeżdżon), Rutkowski, Skwercz - Jersak (83 Zagórski), M. Biskup Ż (69 Lewandowski), Pliński, D. Lademan (79 A. Lademan) - Broner, Lisewski, J. Biskup. TRENER: Kotas.

- Sprawiedliwości stało się zadość. Byliśmy lepsi - twierdził po meczu trener Jerzy Jastrzębowski. I miał rację. Lechiści już w pierwszej połowie mieli kilka doskonałych okazji, jednak bramki zdobywali dopiero w końcówce. Na 1:1 wyrównał Stolc, a następnie Urbański dwa razy dobił rywali.

- Mobilizowałem moich zawodników w przerwie i namawiałem ich, by zagrali odważniej - mówił trener Jarosław Kotas. Efektem tego była przepiękna bramka Rutkowskiego z rzutu wolnego.

Goście ruszyli do odrabiania strat, w czym wyraźnie pomogli im kibice. - Dla takich fanów warto robić piłkę w Gdańsku - doceniał gości trener Kotas. - Lechia pokonała nas... zmianami. My nie mamy tak wyrównanej kadry - dodał opiekun Kaszub.

13. KOLEJKA:
Kaszuby Połchowo - Lechia Gdańsk 1:3 (0:0)
; T. Rutkowski (65-wolny) - B. Stolc (82), Urbański (88, 90).
Gedania - Powiśle Dzierzgoń 3:1 (0:0); P. Jakubiak (50), Hartman (79), Laskowski (83) - Wiercioch (68).
Orkan Rumia - Pogoń Lębork 3:2 (2:1); D. Hebel (4, 75), O. Mitrosz (18) - Kierszka (43), Pietrzyk (62). Czerwona kartka: Dampc (OR, 17).
Olimpia Sztum - Sparta Sycewice 3:0 (); J. Bykowski (), Bartoszewicz (-karny), ().
Wisła Tczew - Cartusia 3:2 (0:2); Gajewski (53), Kotwica (68), Cybulski (87-samobójcza) - Przybyszewski (30), Miklas (40).
Bałtyk Gdynia - KP Sopot 1:1 (0:1); Rosiński (53) - Bławat (12).
Pomezania Malbork - Orlęta Reda 1:1 (0:0); A. Cicherski (72-karny) - R. Labuda (64).
Wierzyca Starogard Gdański - Gryf '95 Słupsk 2:1 (0:1); Robert Lewandowski (59), Paszkowski (69) - Piszko (31).
Chojniczanka - Wybrzeże Objazda 7:0 (2:0); R. Kozłowski (13, 74), Skiba (20-karny), Lorbiecki (48), A. Borowski (55, 70), Kokosiński (65).
Głos WybrzeżaAfti

• 0 0

• Lechia, Lechia, Lechia...

Brawa dla pilkarzy bialo-zielonych za zwyciestwo w ostatnich minutach spotkania. Bylo nad wyraz ciezko ale ostatecznie 3 punkty pojechaly do lidera. Brawa tez dla kibicow Lechii za tlumny najazd na Polchowo. Przy okazji podziekowania dla organizatorow spotkania za przyjecie i kulturalna atmosfere a pilkarza Kaszub zycze sukcesow w pozostalych spotkaniach.

• 0 0

• bravo lechia

pozdrawiamy fantastycznych kibiców, lechia - legia - pogoń zawsze razem

• 0 0

• Mecz kupiony!!!

Przepraszam , ale ten mecz został kupiony !!

Sam brałęm w tym udział więc wiem co mówię!

na 15 minut przed końcem (można to sprawdzić) jeden z dizłaczy Lechii podszedł do nas i zaoferował całkiem niezła sumkę. Trochę dziwnie wpadły te 2 bramki nieprawdaż?