Piłkarki Checzy Gdynia grają o awans

31 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Checz Gdynia dzieli 90 minut gry od wygrania II ligi. Checz Gdynia dzieli 90 minut gry od wygrania II ligi.

W niedzielę o godzinie 15:00 piłkarki Checzy Gdynia zakończą ligowe rozgrywki. Podopieczne Mateusza Bieszke zmierzą się na boisku przy Zamenhofa z GSS Grodzisk Wlkp. i jeśli przynajmniej zremisują, będą mogły świętować awans do I ligi.

Okazyjne koszulki do świętowania awansu już czekają na gdyńskie zawodniczki. Okazyjne koszulki do świętowania awansu już czekają na gdyńskie zawodniczki.
Dzięki bardzo dobrym wynikom w rundzie wiosennej Checz dzieli tylko jeden punkt od ukończenia sezonu na pierwszym miejscu. Gdynianki mają w tej chwili o 3 punkty więcej niż rezerwy KKP Bydgoszcz i jeśli nie chcą oglądać się na wynik rywalek za tydzień (Checz ostatnią kolejkę rozegrała awansem), muszą przynajmniej zremisować z GSS.

To nie powinno stanowić problemy, gdyż na jesień zawodniczki Mateusza Bieszke wygrały w Grodzisku Wlkp. 3:0. Mało tego osłabione zimą rywalki na wiosnę regularnie doznają wysokich porażek - aż trzykrotnie przegrały różnicą przynajmniej dziewięciu bramek. Na gdyńskie piłkarki czekają już okazyjne koszulki, ale jak przyznaje trener Bieszke, awansu jeszcze nikt nie świętuje.

- Gramy z ostatnią drużyną w tabeli. Wiemy, że każdy już uważa, że awans mamy pewny. Przed nami jednak jeszcze 90 minut w rozgrywkach II Ligi, dopiero po zakończeniu meczu możemy ewentualnie świętować awans. Podejdziemy bardzo skoncentrowani do tego meczu, gdyż chcemy udowodnić, że zasłużenie wygrywamy rozgrywki II Ligi - mówi szkoleniowiec.

Pozostałe mecze 16 kolejki grupy wielkopolskiej II ligi:
Victoria Sianów - GOSRiT Luzino
KKP II Bydgoszcz - Pogoń Women Szczecin II 3:0 (walkower)
Błękitni Stargard Szczeciński - Lechia Zielona Góra 3:0 (walkower)

9. Pogoń II Women Szczecin 16 2 0 13 16:45 6

W środę przedostatni meczu sezonu w I lidze rozegra walczący o utrzymanie Sztorm Gdynia, który na wyjeździe zmierzy się z Polonią Poznań. Zespół Krzysztofa WłasnegoRoberta Chałaszczyka by zachować miejsce w rozgrywkach musi jeszcze zdobyć minimum trzy punkty. Tyle wynosi jego przewaga nad Koziołkiem Poznań, od którego ma lepszy bilans w bezpośrednich pojedynkach.