Dogoniły remis

20 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W meczu na szczycie trzeciej kolejki ekstraklasy, w którym spotkały się drużyny z kompletem punktów, piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS zremisowały u siebie z Piotrcovią 22:22 (9:11). Nie wiadomo, czy cieszyć się, czy smucić z podziału punktów. Co prawda akademiczki cały czas goniły wynik, ale w ostatniej akcji miały pół minuty na strzelenie zwycięskiej bramki.

DABLEX: Sadowska - Knoroz 2, Kowalewska, Serwa 7, Kordunowska, Koniuszaniec 6, Kulwińska 2, Szwed 2, Wojtas 3, Mielczewska.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk, Skura - Barylska 2, Dominiak 2, Chudzik, Kornacka 3, Polenz 3, Podrygała 4, Wypych 6, Szafnicka 1, Strzałkowska 1, Szczecina.

Trudno wygrać mecz, w którym prowadzi się dwa razy. A tak grały w sobotę akademiczki. Po karnym Jewgieniji Knoroz było 1:0, a w 42. minucie Wioleta Serwa rzuciła na 16:15. Pomiędzy tymi wynikami przewaga należała do przyjezdnych. Jednak Piotrcovii nie udało się odskoczyć na różnicę większą niż trzy trafienia (po raz pierwszy 3:6, ostatni 11:14).

Szczególnie w drugiej połowie mecz obfitował w kolosalną liczbę błędów. Drużyny myliły się tak w kontrach, podając w... trybuny, jak i nie miały pomysłów nad atak pozycyjny, który na ogół kończyły rzutami "panu Bogu w okno" bądź tak anemicznymi, że bramkarki nawet łapały, a nie odbijały piłki. Zamiast dobrego poziomu były wielkie emocje, bo trudno było coś w tym pojedynku przewidzieć, a tym bardziej zaplanować.

W dużej mierze powodzenie z obu stron zależało od indywidualnym popisów poszczególnych zawodniczek. Przed przerwą Agata Wypych na kilka minut opuściła parkiet, bo zrobiło jej się słabo, ale gdy wróciła do gry, stała się główną egzekutorką. To m.in. trzy bramki z rzędu piotrkowskiej rozgrywającej, w tym jedna w osłabieniu pozwoliły przyjezdnym wygrać pierwszą połowę, gdyż podniosły wynik z 7:7 na 7:10. Ale i Agacie raz zadrżała ręka. Tuż przed przerwą jej rzut z karnego obroniła Małgorzata Sadowska.

W akademickiej drużynie ciężar odrabiania strat spoczywał przede wszystkim na kapitan zespołu. Serwa brawurowymi rzutami zdobywała bramki często z pozycji, z których teoretycznie trudno było liczyć na celny rzut. Nic dziwnego, że publiczność tego typu popisu Wiolety nagradzała głośnym skandowaniem "MVP". Na pochwałę zasłużyła również Katarzyna Koniuszaniec. Co prawda w kontrze zdarzało jej się nie łapać piłki lub rzucać niecelnie, ale na skrzydle za rywalkę miała wieloletnią reprezentantkę Polski, Kingę Polenz i była od niej zdecydowanie lepsza.

Tabela wprowadzona: 2008-09-21
Szkoda, że gospodynie tego dnia nie potrafiły zrobić użytku ze zdecydowanie lepszych warunków od rywalek rozgrywających. Knoroz, Karolina Szwed i Alina Wojtas zdecydowanie tego dnia nie wykorzystały swych parametrów, a i umiejętności. Udane ich rzuty razem wzięte można policzyć na palcach jednej ręki.

W ostatniej minucie niespodziewanie przed Dableksem otworzyła się szansa na zdobycie kompletu punktów. Na 30 sekund przed końcem gdańszczanki przejęły piłkę, która odbiła się od słupka po rzucie Gabrieli Kornackiej. Szkoda, że Jerzy Ciepliński już wcześniej wykorzystał przerwę (przy 17:19), bo z pewnością wymyśliłby akcję, która co najmniej zakończyłaby się rzutem. A tak wynik nie uległ zmianie, bo Wojtas zbyt mocno podała do Koniuszaniec i piłka znalazła się na aucie!

- Byliśmy zespołem lepszym, ale że ostatnia akcja należała do rywalek i mogliśmy przegrać, to z remisu też jesteśmy zadowoleni - ocenił Janusz Szymczyk, trener Piotrcovii. - Nie jest ważne co się komu wydaje, a jaki jest wynik na tablicy - ripostował Jerzy Ciepliński. - Dziewczyny pokazały dziś, że siły i kondycji im nie brakuje. Pozostaje kwestia umiejętności i większej wiary. Pierwsza połowa pokazała im, że nie można liczyć na sukces, jeśli się jest pasywnym, z pesymizmem podchodzi się do budowania akcji - dodał akademicki szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Carlos-Astol Jelenia Góra - Łączpol Gdynia 20:29 (11:18), AZS AWF Warszawa - SPR Asseco BS Lublin 22:45 (9:23), Interferie Zagłębie Lubin - Start Elbląg 37:28 (20:13), Zgoda Ruda Śląska - AZS Politechnika Koszalin 24:26 (14:10), Słupia Słupsk - Ruch Chorzów 20:20 (14:9).

Opinie (28)

• A co to Dablex (3)

Tylko LECHIA. Dziewczyny nie gniewajcie się ale wasza gra w studenckim klubie tak wogóle nic nie znaczy mimo waszego zaangażowania.BRAK KASY.Szkoda mi WAS.P.S macie bardzo dobrego trenera.

• 0 0

• (1)

brak kasy - yhm no pewnie. za darmo grają!!! Ciekawe na jakim etapie ukończyłeś edukację!!!! o ile w ogóle jakąś kończyłeś. skoro drużyna istnieje i rywalizuje w EKSTRAKLASIE tzn że sponsor wywiązuje się ze zobowiązań!!! DABLEX AZS AWFiS i do przodu!!! będzie mistrz. a lechia może tylko marzyć - o utrzymaniu się w lidze co najwyżej buahha

• 0 0

• Kontra do prostaka

Lechia prostaku ma się w tym sezonie utrzymać w O.E. czy ty wiesz ile dziewczyny za tak wielkie sukcesy dostały premii za coroczną czołówkę 1 ligi .Sponsor Nata Dablex to tylko na przeżycie, kiedy one biedne grały w pucharach to modliły się o zespół z Niemiec,Czech bo blisko granicy a co ja ci będę tłumaczył jak i tak tego nie zrozumiesz

• 0 0

• póki co to DZIEWCZYNY są VICEMISTRZYNIAMI POLSKI i wielokrotnymi mdalistkami MP o czym kopacze szmacianki mogą pomażyć - nic nie znaczy kopanie na mizewrnym poziomie ligowym!!!!!!!!!!!!! Naprzód Dziewczyny jestesmy zawsze z Wami

• 0 0

• wynik (1)

SADOWSKA (karne 3/5) - KNOROZ 2 (karne 1/2), Kowalewska 0, Szwed 2, WOJTAS 3 (Ż, 4 minuty), KONIUSZANIEC 6 (Ż), KORDUNOWSKA 0, KULWIŃSKA 2, SERWA 7 (karne 2/2), Mielczewska 0 (Ż)
    Nie zagrały: Brzezińska, Białek, Taczyńska, Jędrzejczyk

DZIĘKUJEMY DZIEWCZYNY ZA TEN PUNKCIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MVP, MVP, MVP - wszyscy wiemy o kogo chodzi - DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!

• 0 0

• Korekta

Gosia obroniła 2 karne na 5 (właściwie to raz Polenz nie trafiła w bramkę, ale to też się liczy na korzyść bramkarki).