Doskonały ostatni kwadrans

Marta
18 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Podopieczne trenera Thomasa Orneborga zdominowały ekipę z Jeleniej Góry dopiero w ostatnim kwadransie środowego spotkania. Podopieczne trenera Thomasa Orneborga zdominowały ekipę z Jeleniej Góry dopiero w ostatnim kwadransie środowego spotkania.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol wygrały w środę wyjazdowy mecz z KPR Jelenia Góra 35:26 (16:18). Gdynianki były faworytkami tego spotkania, ale aż do ostatniego kwadransa spotkania wynik był sprawą otwartą. W niedzielę podopieczne Thomasa Orneborga zaprezentują się na własnym parkiecie w pojedynku z KSS Kielce. Początek gry w hali przy ul. Górskiego o godzinie 18.00.

KPR: Kozłowska, Szalek - Załoga 8, Dąbrowska 6, Odrowska 5, Buklarewicz 3, Fursewicz 2, Marceluk 1, Galińska 1, Uzar 0, Kubicka 0.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Brzezińska - Szwed 8, Duran 6, Siódmiak 4, Kulwińska 4, Jędrzejczyk 3, Mateescu 3, Andrzejewska 2, Białek 2, Koniuszaniec 2, Głowińska 1, Sulżycka 0.

PGNiG Superliga przyspieszyła. W tym tygodniu szczypiornistki muszą rozegrać aż trzy spotkania. Pomiędzy dwoma weekendowymi występami u siebie gdynianki zaliczyły wyprawę do Jeleniej Góry.

Tamtejszemu KPR nie wystarczyło sił na 60 minut gry, a w czasie gdy jeszcze nadawały ton grze, nie potrafił sobie zapewnić tak wysokiej przewagi aby dowieźć ja do końca meczu. W ostatnim kwadransie podopieczne trenera Thomasa Orneborga zdominowały ekipę z Jeleniej Góry i błyskawicznie jej "uciekły".

W pierwszej połowie szczypiornistki KPR, poza początkiem meczu, prowadziły niemal cały czas. Ich przewaga jednak nie przekroczyła 3 trafień (12:9 w 18 min). Gospodynie były skuteczniejsze w ataku a siódemka Vistalu Łączpolu popełniała zbyt dużo błędów technicznych. Po 30 minutach gospodynie prowadziły 18:16.

Pierwsze minuty drugiej odsłony ekipa KPR-u wygrała 2:0 i ty samym osiągnęła najwyższa przewagę w meczu (20:16). Od tego czasu jednak stopniowo do głosu zaczął dochodzić zespół gdyński. Na 17 minut przed końcem gry był już remis (22:22).

Wówczas nastąpił prawdziwy nokaut w wykonaniu Vistalu Łączpolu. Gdynianki przyspieszyły i poprawiły dokładność rozegrania w związku z czym zdobyły siedem bramek nie tracąc żadnej i na 7 minut przed końcem meczu było już 29:22 dla gości. Wówczas ekipa Vistalu Łączpolu na chwilę zwolniła, mając zwycięstwo praktycznie "w kieszeni" już nie forsowała tempa choć i tak do końca spotkania przewaga szczypiornistek gdyńskich jeszcze wzrosła. Ostatecznie wygrały one pewnie 35:26.

Tabela wprowadzona: 2012-01-18

Pozostałe wyniki 16 kolejki PGNiG Superligi Kobiet: KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:22 (13:9), Ruch Chorzów - Finepharm Polkowice 26:21 (15:7), AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin 35:26 (19:10), Start Elbląg - SPR Lublin 30:40 (17:20).

• słabo (1)

miałem okazję obejrzeć dwa spotkania vistalu ze startem i kpr i dalej twierdzę że nie ma drużyny zespól nasz to jeżdziec bez głowy i pomyslu na pokazanie solidnej piłki brak sposobów na rozgrywanie , zawodniczki środka pola tj duran szwed siódmiak głowińska nie dorosły do prowadzenia gry nie potrafią zagrać żadnej zagrywki grają pod siebie co doprowadza do chaosu i nerwowych momentów w trakcie meczu uważam że to one swoją nieudolnością lub własnymi animozjami doprowadzają do braku wyników całego zespołu.doprowadządo tego,że sponsorzy odejdą od klubu i nie będzie piłki na wysokim poziomie tylko miernota .czas żeby się wziąść solidnie za siebie i pokazać jak sięgra lub spakować sprzęt i nie trwonić zapału ludzi którzy jeszcze wierzą w zespół.. teraz parę słów na temat trenerów duńska piłka ręczna jest jedną z najlepszych, ale to nie tyczy się naszego teamu,który nie dorósl do prowadzenia zespołu ekstraklasy nie wprowadza żadnych nowinek a wprost przeciwnie cofa zespół do archaicznej piłki ręcznej i zezwala na humory gwiazdeczek...... ito na tyle...chciałbym wreszcie zobaczyć mądrą skuteczną i przyjemną piłkę w wykonaniu naszej drużyny...acha jeszcze jedno nie oceniajcie zawodniczek zależnie od tego czy to siostra koleżanka dziewczyna lub ulubienica tylko od tego co wnosi do gry bez względu na to ile zdobywa bramek bo robicie szkodę dla zespołu a sobie wystawiacie delikatnie mówiąc złe świadectwo.... to na tyle

• 14 3

• józek

Na dzień dzisiejszy na środek rozegrania trener stawia Szwed i Siódmiak jak pokierują tak zagra zespół.
      Jak dla mnie Szwed nie ma głowy by kierować grą, a Siódmiak jak na razie widać brak formy.
      Co do trenera Duńczyka to wielka porażka władz klubu.

• 8 1

• Brawoooo

Brawo dziewczyny,

trenerze proszę częściej wpuszczać na boisko rezerwowe zawodniczki.

Dobry przykład
    Biała - jest bardzo dobra - więcej gry będzie najlepsza;)