Doskonały ostatni kwadrans gdynianek

5 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Rzuca Patrycja Kulwińska Rzuca Patrycja Kulwińska

W zaległym meczu 4. kolejki PGNiG Superligi piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu pokonały na wyjeździe Start Elbląg 33:21 (15:13). Gdynianki awansowały na fotel wiceliderem tabeli. W piątek drużyna udaje się na mecz rewanżowy drugiej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów do Lipska

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Mikszto, Własenko, Brzezińska - Sulżycka 4, Głowińska 3, Jędrzejczyk 1, Duran 2, Królikowska 1, Białek, Siódmiak 1, Koniuszaniec 9, Kobzar, Szwed 2, Mateescu 6, Kulwińska 4

Sytuacja wydawała się być opanowana, gdy po 12. minutach Vistal Łączpol odskoczył na 7:3. Jednak gospodynie nie zamierzały rezygnować z walki o pierwszy punkt w tym sezonie. Wyrównały na 7:7, a 23. minucie prowadziły nawet 10:9. Tuż przed przerwą nasza drużyną znów mogła zagrać z kontry, a skutecznością odznaczała się prawoskrzydłowa, Katarzyna Koniuszaniec.

Po zmianie stron gdynianki szybko odskoczyły na 21:15, a do zdecydowanego szturmu przystąpili w ostatnim kwadransie. Od wyniku 23:20 Start zdołał zdobyć już tylko jedną bramkę, a podopieczne Thomasa Orneborga zdobyły ich aż dziesięć.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
KSS Kielce - Piotrcovia 29:27 (16:16), KPR Jelenia Góra - AZS AWF Gardinia Wrocław 26:30 (15:15), Ruch Chorzów - SPR Lublin 25:31 (12:19), AZS Politechnika Koszalińska - Finepharm Polkowice 36:16 (16:9), Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 38:18 (20:9)

Opinie (16) 2 zablokowane

• NO TO PRZECHLAPANE.

Jak Koniusza ma formę ,to pozamiatane.

• 13 5

• E-g wróci na dobry tor ...

... i dopiero pozamiata :)START jest the best !!!OLIMPIA I LEGIA, LEGIA I OLIMPIA !!!... a Lechia niestety cieniuje ... byłem widziałem - żal

• 6 8

• wujek stefan (2)

i reszta narzekaczy czemu was nie było w elblągu? Podobno Gdynia nie ma kibiców.

• 4 4

• (1)

a ma? Ta garstka ludzi to kibice? Na meczu 80 km od domu? Ciekawe ile kibiców będzie w Lubinie, Lublinie, Piotrkowie itd? 5? a może ani jednego?

• 3 2

• 5 osób czy 100

zawsze kibic i lepszy niż tacy jak ty ciągły narzekacz.

• 2 0

• To wszystko dzięki nowemu dyrektorowi sportowemu! (2)

Przyjście profesjonalnego dyrektora sportowego pozwoliło wzbić się Vistalowi na falę zwycięstw. Tak trzymać.