• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Atom Trefl łapie formę przed play-off

mad
7 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 
Siatkarki Atomu Trefla kiedy rozpocznie się play-off powinny być głodne gry. Siatkarki Atomu Trefla kiedy rozpocznie się play-off powinny być głodne gry.

Ponad dwa tygodnie zajęć w Hali 100-lecia Sopotu. Tak wyglądają przygotowania Atomu Trefla do najważniejszej części sezonu, czyli play-off. Dla sopockich siatkarek wystartuje ona 15 marca, o godz. 17. Wtedy rozpoczną ćwierćfinałową serię do trzech zwycięstw z Beef Master Budowlanymi Łódź. Natomiast do niedzieli fani mogą wybierać na oficjalnej stronie Atomu Trefla najlepsze siatkarki i momenty klubu w pierwszej części sezonu Orlen Ligi i Ligi Mistrzyń.Po odpadnięciu w ćwierćfinale Pucharu Polski plany Atomu Trefla, związane z przygotowaniami do fazy play-off, uległy radykalnej zmianie.

- Wiązały się oczywiście z turniejem finałowym Pucharu Polski, na który mieliśmy się wybrać. Cały tydzień powinien być podporządkowany tej imprezie, a tak trzeba już skupić się na play-off, a przede wszystkim pracować nad wyeliminowaniem błędów, których w ostatnim meczu było zbyt dużo - mówi trener Atomu Trefla, Teun Buijs.

W ATOMIE TREFLU ZBYT PÓŹNO NA RADYKALNE ZMIANY

Turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w sobotę i w niedzielę, w Ostrowcu Świętokrzyskim. W półfinałach zmierzą się Chemik Police z Aluprofem Bielsko-Biała oraz Turon Banimex MKS Dąbrowa Górnicza z pogromczyniami Atomu Trefla, Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bank BPS. Wygrani z tych meczów zagrają w niedzielnym finale.

Natomiast mistrzynie Polski, zamiast łapać formę w meczach, musiały poszukać jej na treningach. Po ostatnim starciu trener Buijs odbył z siatkarkami rozmowę. Ma ona pomóc w odbudowaniu formy psychicznej zespołu. Rewanżowe starcie ćwierćfinału Pucharu Polski było bowiem dla sopocianek totalną klęską.

SOPOCIANKI ODPADŁY Z PUCHARU POLSKI

- Mamy teraz trochę czasu na treningi. Pracujemy na najwyższej intensywności ponieważ nie gramy żadnych meczów. W tym tygodniu zajęcia odbywają się dwa razy dziennie. Ostatnie cztery dni wyglądały bardzo obiecująco. Dziewczyny walczyły o każdą piłką. Widać dobrego ducha w zespole - mówi Buijs.

Dlaczego jednak szkoleniowiec nie zdecydował się na mecze kontrolne?

- Nie zaplanowaliśmy sparingów, gdyż mieliśmy być w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz było już za późno, aby je zorganizować, ale damy radę - zapewnia.

W klubie nastał także okres podsumowań pierwszej części rozgrywek. Podobnie jak w zeszłym roku, w Atomie Treflu chcą, aby pomogli w tym fani sopockiej drużyny. Stąd kolejna edycja Atomowego plebiscytu. W nim można wybrać najlepsze zawodniczki oraz mecze zakończonych rozgrywek rundy zasadniczej Orlen Ligi oraz Ligi Mistrzyń.

Plebiscyt potrwa do niedzieli, godz. 23:59. Każdy, kto w nim zagłosuje, może wygrać paczkę nagród zarówno od klubu, jak i jego sponsorów. Aby to zrobić trzeba wejść na stronę plebiscytu (tutaj).

Typowanie wyników

ATOM TREFL Sopot
Beef Master Budowlani Łódź

Jak typowano

99% 393 typowania ATOM TREFL Sopot
1% 2 typowania Beef Master Budowlani Łódź

Twoje dane

ATOM TREFL Sopot
Beef Master Budowlani Łódź

Jak typowano

100% 414 typowań ATOM TREFL Sopot
0% 1 typowanie Beef Master Budowlani Łódź

Twoje dane

mad

Kluby sportowe

Opinie (4)

 • Szczególnie Iza Bełcik (1)

  powinna się zabrać ostro za treningi, bo na daną chwilę to jedno ze słabszych ogniw tego zespołu

  • 20 12

  • Ciężko wyróżnić najsłabsze ogniwo. W tym zespole nic nie trybi - z pewnością najsłabszy jest trener, który nawet sparingów nie załatwił... W sumie mam nadzieję, że ATOM przegra z Łodzią, żeby te cwaniaki z zarządu zobaczyły co zrobiły - ściągnęli byle kogo, po raz kolejny robią zespołowi pod górkę i myślą, że cuda się zrobi. Za Grabowskiego! A Ciapek siedzi i ogląda puchar polski... a Nicola Negro bierze udział i zrobił cuda z kiepskim Tauronem... ale nie... MY MAMY SYSTEM i "trenera" Buijsa! Gadają bzdety, że trener będzie rozliczany po sezonie - coś kiepskich ludzi tam mają, że ludzie niezwiązani z zarządem wiedzieli szybciej, że nic z tego nie będzie.

   • 16 3

 • Dla trenera na naukę już za późno, dla zespołu też. Niestety ten sezon wygląda na zmarnowany poprzez nietrafione transfery i bardzo kiepskiego trenera. Rozmawiać to on (trener) powinien z zarządem o swojej dymisji .Oby nie pozostał do końca kontraktu, czego zespołowi i kibicom życzę.

  • 14 1

 • Pani kapitan, odwagi w wypowiedziach !

  Wypowiedź Izabeli Bełcik: ... "Uważam, że odpadnięcie z pucharu oznaczało, że powinnyśmy były pracować jeszcze ciężej". Pani Izabelo problem jest bardziej złożony. Tylko w części to wina zawodniczek. Główny problem to trener, który tylko fizycznie jest z zespołem a faktycznie nie pomaga zespołowi. Jako kapitan ma Pani prawo wprost zakomunikować to kibicom. Aplikacje treningu określa trener i on jest odpowiedzialny za wyniki. Więc nie koniecznie "powinnyśmy były pracować jeszcze ciężej". Nie sadzę, że w tym zakresie są zaległości. Źle byłoby np zespół "przetrenować" i spowodować brak świeżości u zawodniczek. Proszę więc o prawdę "taką bez ogródek", która będzie zrozumiała i nie kwestionowana przez kibiców.

  • 14 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane