Drugie zwycięstwo trenera Struzika

10 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Loredana-Maria Mateescu. Loredana-Maria Mateescu.

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia pokonały w Szczecinie miejscową Pogoń Balticę 30:24 (13:14). To drugie zwycięstwo mistrzyń Polski w czwartym meczu pod wodzą tymczasowego trenera Adriana Struzika. Wygraną zapewniła gdyniankom udana końcówka - to w ostatnich dziewięciu minutach spotkania wypracowały 6-bramkową przewagę.

93% 324 typowania VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia

VISTAL ŁĄCZPOL: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 7, Mateescu 6, Duran 4, Kulwińska 4, Zych 3, Koniuszaniec 3, Andrzejewska 2, Petrinja 1 oraz Krnić, Janiszewska, Białek, Ziemienowicz, Pawłowska.

POGOŃ BALTICA: Adamska - Cebula 6, Piontke 3, Sabała 3, Jakubowska 2, Kucharska 2, Stachowska 2, Agawa Wanowa 2, Pasternak 2, Huczko 1, Jaszczuk 1 oraz Kurianowicz

Mistrzynie Polski po skompletowaniu wszystkich możliwych wyników (porażki, zwycięstwa i remisu) pod wodzą Adriana Struzika jako pierwszego szkoleniowca, w Szczecinie rozpoczęły od serii 2:4. Po 24 minutach zdołały jednak doprowadzić do wyrównania 11:11, a na przerwę schodziły ze stratą jednej bramki.

Drugie pół godziny przebiegało remisowo z delikatnym wskazaniem na gospodynie, które w pewnym momencie prowadziły nawet 19:16. Na dziewięć minut przed końcem gry był remis 21:21 i właśnie wówczas gdynianki podkręciły tempo, notując zapewniającą zwycięstwo serię. Na trzy minuty przed końcem gry podopieczne trenera Struzika prowadziły czterema trafieniami, a do końca gry przewagę udało się powiększyć do sześciu.

- Mecz był bardzo wyrównany, nie licząc ostatnich dziesięciu minut, które przeważyły. O naszym sukcesie zadecydowała długa ławka i fakt, że na każdą pozycję mamy dwie dobre zawodniczki. Jestem zadowolony z gry dziewczyn, pochwały należą się całemu zespołowi. Idziemy w dobrym kierunku, bo nawet w Lublinie, gdzie przegraliśmy z SPR, rywalki musiały się z nami mocno namęczyć - mówi trener Struzik.

Dla gdynianek najczęściej bramki rzucały Karolina SulżyckaLoredana-Maria Mateescu, zaś wśród gospodyń największe zagrożenie stanowiła Agata Cebula. Grę przeciwko swoim byłym koleżankom kontuzja uniemożliwiła Monice Głowińskiej, która jeszcze w minionym sezonie pełniła funkcję kapitan Vistalu Łączpolu.

Wyniki 9 kolejki

• VISTAL ŁĄCZPOL GDYNIA - KSS Kielce 28:28 (12:11)
  • Aussie Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:35 (7:16)
  • Piotrcovia - SPR Lublin 30:37 (12:20)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 29:27 (16:15)
  • Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 27:24 (12:12)
  • AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 34:30 (17:12)
  • Mecze zaległe:
  • VISTAL ŁACZPOL - KGHM Metraco Zagłębie 20:30 (12:15)
  • SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska 37:28 (21:12)

Opinie (27) 4 zablokowane

• Samochwała w kącie stała!

• 6 7

• Internetowym ...mówimy zdecydowane nie! Wygrywa źle, przegrywa źle, remisuje źle!

• 9 5

• Jeśli umiem dobrze liczyć (1)

to Vistal wygrał 30 - 24 a bramek przy zawodniczkach jest łącznie 28.
    Co tu jest grane???

• 9 0

• dwie samobójcze :)

• 3 0

• Ciekawe kto przygotował zespół do sezonu? (1)

Adek zawsze drugi - podkopywacz! Twój czas już mija teraz trzeba coś SAMEMU zrobić. A oprócz wielkiej qpy to niewiele potrafisz.

• 8 19

• Andrzej miał już swoją szansę ale jej nie wykorzystał. Wasza rodzina powinna się już z tym pogodzic

• 3 5

• Gratuluję (3)

Obawiałem sie tego meczu a tu proszę, zwycięstwo! Oby tak do końca.

• 12 2

• Troszę optymizmu! (2)

I co można? Można!

• 6 2

• No można (1)

A wypomnieć błędy też można i czasem trzeba:)

• 4 0

• Zgadza się:)

Święta racja:) Żeby nikt nie obrósł w piórka. Jednak nadzieje umiera ostatnia. Jestem przekonany, że medal będzie!

• 3 1

• Wygrały zawodniczki Panie redaktorze!

Za dużo się tu pisze o trenerach a za mało o zawodniczkach!A to one są tu najważniejsze!kibiców interesuje zespół i wywiady z zawodniczkami!Może już się przestaniemy koncentrować na byłym, obecnym czy przyszłym trenerze?

• 8 3

• pozdro dla kibiców, którzy przyjechali z Gdyni (1)

• 6 3

• :)

Dziekujemy ;)

Za bigos też ;)

• 5 2

• (3)

Piękne zdjęcie symbolizujące grę prezesowej. Oczy zamknięte i oby w przód :)

• 6 10

• (2)

Jesteś żałosny...

• 6 4

• Może żałosna? (1)

Zawodniczki tez na tym forum siedzą i komentują...

• 5 1

• Chyba z zazdrości...

• 3 1

• Dramat!!! (2)

istny dramat! Co tu robić drużyna wygrała! Hej wieczni krytykanci? Do czego teraz się będziecie czepiać? Ostatnio czytałem, że w Szczecinie miała być porażka! Wow! No cóż pozostanie wam poczekać jeszcze troszkę!
    Gratulacje dla drużyny i trenera!
    Właściwie to i dla zarządu!
    Jeszcze jedno POZDROWIENIA dla DORIi:)

• 9 7

• Celt (1)

Ty masz jakiś problem z czytaniem? Nikt nie życzy porażki zespołowi Vistalu. Szkoda tylko, że taki dobry zespół został w środku rozgrywek bez trenera.W meczu ze Szczecinem zawodniczki dały radę, ale z lepszymi zespołami będzie im bardzo ciężko.