Polskie szczypiornistki ograły Słowaczki

10 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska bryluje nie tylko na parkietach Superligi. Rozgrywająca Vistalu Gdynia coraz lepiej radzi sobie także w reprezentacji Polski, z którą w sobotę sięgnęła po kolejne zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy. Monika Kobylińska bryluje nie tylko na parkietach Superligi. Rozgrywająca Vistalu Gdynia coraz lepiej radzi sobie także w reprezentacji Polski, z którą w sobotę sięgnęła po kolejne zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy.

Kobieca reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała na wyjeździe Słowację 23:21 (14:11) w meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Udział w zwycięstwie miały zawodniczki Vistalu Gdynia i AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk. Po dwóch meczach eliminacji Polski są niepokonane. Kolejne spotkania czekają podopieczne Kima Rasmussena w marcu 2016.

SŁOWACJA: Tothova, Medvedova - Hornakova 3, Gajdosova, Bizikova 1, Szokeova, Kluckova, Szucs, Sukennikova 1, Skolkova 9, Szarkova 1, Kostelna, Filkova-Trehubova 2, Rechtorisova 2, Habankova 1, Kerteszová, Veselkova 1, Bujnochova.

POLSKA: Wysokińska, Prudzienica, Maliczkiewicz - Kudłacz 4, Kulwińska, Kobylińska 4, Zych 2, Niedźwiedź 5, Stachowska 2, Pasternak, Stasiak 2, Jochymek 2, Kołodziejska, Sądej, Pielesz 3, Zalewska 3.

Spotkanie w Sali było dla naszych kadrowiczek drugim meczem w ramach eliminacji do mistrzostw Starego Kontynenty. Biało-czerwone po bezapelacyjnym zwycięstwie w Lubinie nad Finlandią, tym razem musiały zmierzyć się z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Słowaczki, które eliminacje rozpoczęły od porażki z Węgierkami 19:32, od pierwszych minut dały zdominować się naszym szczypiornistkom, wśród których prym wiodła Iwona Niedźwiedź. Gospodynie sobotniego meczu zdołały jednak utrzymać kontakt z biało-czerwonymi. o kwadransie gry przegrywały tylko 7:8.

Wtedy Polki zaczęły przyspieszać i zdobyły trzy bramki z rzędu. Przed przerwą odskoczyły rywalkom nawet na 5 trafień, ale ostatecznie zaliczka po pierwszej połowie wynosiła tylko trzy.

Po zmianie stron dobrze rozpoczęły wspierane dopingiem kibiców gospodynie, które w 34. minucie doszły nasz zespół na jedną bramkę (13:14). Wyrównana walka wciąż była na korzyść Polek, które miały jednak problem z wypracowaniem większej przewagi. W ostatnich minutach meczu biało-czerwone wytrzymały jednak presję, a jedną z wyróżniających się na parkiecie zawodniczek była Monika Kobylińska.

Rozgrywająca Vistalu Gdynia zdobyła w sumie 4 bramki, w tym po efektownym trafieniu z dystansu i była drugą najskuteczniejszą zawodniczką w składzie Kima Rasmussena. Obok niej na zwycięstwo zapracowały także cztery inne szczypiornistki z trójmiejskich klubów: Aleksandra Zych, Patrycja Kulwińska (Vistal) i Monika Stachowska oraz Katarzyna Pasternak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk).

Przypomnijmy, że biało-czerwone w grupie 5 eliminacji rywalizują z Finlandią, Słowacją i Węgrami. Po rozegraniu dwumeczów, w czerwcu awans na mistrzostwa w Szwecji (4-18 grudnia 2016) awansują dwa najlepsze zespoły. W sumie Polki czekają jeszcze cztery spotkania. Najbliższe - u siebie z Węgrami zaplanowano na 9 lub 10 marca 2016.

• (1)

Z tym "ograły" to chyba kogoś poniosło. Ledwo wygrały i nie mialy innego wyjścia. Strach pomyśleć jak przy takiej grze poradzą sobie z silniejszymi druzynami.

• 7 3

• nie mysl lepiej....

• 2 3

• 4 samobóje ???

Z listy zdobywczyń bramek wynika że Polki rzuciły 27 bramek, a że wynik 23-21 to czy były 4 polskie samobóje :)