Lechia uległa na inaugurację wiosny

jag., mad
15 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Luis Carlos Deleu oraz Michał Kaczorowski, prezes Trojmiasto.pl podczas dekoracji zwycięzcy plebiscytu na Najlepszego Ligowca 2013 Roku. Luis Carlos Deleu oraz Michał Kaczorowski, prezes Trojmiasto.pl podczas dekoracji zwycięzcy plebiscytu na Najlepszego Ligowca 2013 Roku.

Przed meczem Deleu otrzymał od Michała Kaczorowskiego, redaktora naczelnego Trojmiasto.pl nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2013. Potem na PGE Arenie nie było już powodów do zadowolenia dla gospodarzy. Na trybunach zasiadło najmniej kibiców w historii meczów ekstraklasy na tym obiekcie, a na domiar złego piłkarze Lechii ulegli Pogoni Szczecin 2:3 (0:1), tracąc trzeciego gola, gdy rywale grali w "10". Patryka Tuszyńskiego nie mogły cieszyć debiutanckie trafienia w gdańskich barwach, a kibicom stratę punktów tylko w niewielkim stopniu wynagrodziły niesłychane emocje, które towarzyszyły grze szczególnie po przerwie.

Kaniecki - Deleu, Madera, Janicki, Pazio - Zyska, Dawidowicz - P.Frankowski, Wiśniewski, Makuszewski - Tuszyński
Sędziowie: B.Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Golis
Widzów: 8170
Janukiewicz - Dąbrowski, Frączczak, Hernani, Lewandowski - Ława, Rogalski - Murayama, Akahoski, Małecki - Robak
  • 62' P.Frankowski Zmiany Grzelczak
  • 74' Makuszewski Zmiany Jagiełło
  • 82' Wiśniewski Zmiany Sadajew
  • 49' Rogalski Zmiany Popara
  • 65' Murayama Zmiany J.Bąk
  • 82' Ława Zmiany Rudol
  • 51' Tuszyński
  • 81' Tuszyński karny
  • 39' Dąbrowski
  • 76' Robak
  • 90+1 J.Bąk
  • 34' Madera
  • 5' Rogalski
  • 13' Dąbrowski
  • 60' Ława
  • 80' Frączczak

DELEU NAJLEPSZYM LIGOWCEM 2013 ROKU - KOMPLET WYNIKÓW

Trenerzy po meczu:

Michał Probierz Michał Probierz
Michał Probierz (Lechia) - To są trudne momenty, gdy po dobrych spotkaniach i stwarzanych sytuacjach przegrywa się mecz. Z Pogonią oddaliśmy parę starć w środku pola, a Robak utrzymywał się przy piłce. To było bardzo istotne dla Pogoni, a my nie potrafiliśmy temu zapobiec. W drugiej połowie wydawało się natomiast, że opanowaliśmy grę i wszystko jest na dobrej drodze. Ale jak nie traciliśmy bramek w poprzednich meczach, tak teraz w jednym spotkaniu daliśmy sobie strzelić aż trzy. Dwa gole padły po stałych fragmentach gry. Uczulałem na to zespół, gdyż są one bardzo mocną stroną Pogoni. Niestety popełniliśmy błędy indywidualne, ale tak to jest w futbolu.

Odrobiliśmy pierwszy raz stratę, drugi raz także się udało, przeciwnicy dostali czerwoną kartkę i wtedy zabrakło nam spokoju. Muszę pochwalić zespół za charakter i za to, że w trudnych warunkach narzucał swój styl. Nie wykazaliśmy się jednak cwaniactwem, aby w końcówce dobić przeciwnika. Ale to trzeba przeżyć i wyjść silniejszym w kolejnym spotkaniu.

Dariusz Wdowczyk Dariusz Wdowczyk
Dariusz Wdowczyk (Pogoń) - Za nami bardzo trudne spotkanie, na trudnym terenie i boisku. Cieszymy się, że po 16 meczach, łącznie ze springami, wreszcie wygraliśmy. Były lepsze i gorsze momenty w naszej grze. Początek rundy zawsze jest niewiadomą dla trenera. Cieszy mnie, że w "10" potrafiliśmy rozstrzygnąć ten mecz na naszą korzyść, choć rywal czasami bardzo mocno cisnął.

Dzisiaj zadebiutował w mojej drużynie Małecki i udowodnił, że jest dobrym piłkarzem, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu na wejście w 100 proc. do zespołu.

W ostatnich dwóch tygodniach poświęciliśmy dużo czasu na stałe fragmenty gry, ale nie wiem, czy właśnie to przyniosło efekt w postaci bramek. Zawsze powtarzam zawodnikom, że jak akcja jest rozegrana w tempo, to spotkają się z piłką. Widać dzisiaj się udało, gdyż strzeliliśmy dwie ładne bramki po rzutach rożnych.

trener Probierz zdecydował się na "11", która rozpoczęła 6 lutego ostatni sparing w okresie przygotowawczym. Lechia wygrała w nim z koreańskim Gyeongnam 4:0. Dwa gole zdobył Tuszyński (LECHIA), a po jednej bramce dołożyli Wiśniewski (LECHIA) oraz wprowadzony po przerwie Grzelczak
z pięciu piłkarzy pozyskanych przez Lechię zimą w "11" znalazł się tylko Makuszewski (LECHIA), na ławce rezerwowych są: Jagiełło i Sadajew, Stolarski poza "18", a Leković nie jest jeszcze zgłoszony do rozgrywek
w bramce Lechii zagra Kaniecki (LECHIA), dla Bartka to pierwszy występ w tym sezonie, ostatni raz w ekstraklasie 26-latek rozegrał 21 kwietnia ubiegłego roku przeciwko Śląskowi we Wrocławiu, gdańszczanie wówczas zremisowali 1:1
w drużynie Pogoni zadebiutuje Małecki (POGOŃ), były skrzydłowy Wisły przymierzany był również do Lechii
na ławce Lechii: M.Bąk, K.Bąk, Oualembo, Jagiełło, Sadajew, Kostrzewa, Grzelczak, poza "18" m.in. Pietrowski i Bieniuk, a także oczywiście wcześniej odesłani do rezerw: Buzała, Machaj czy Małkowski
kapitanem Lechii w tym meczu będzie Piotr Wiśniewski (LECHIA) , Pogoń na środek boiska wyprowadzi Ława (POGOŃ)
Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Trojmiasto.pl wręczył Deleu statuetkę dla Najlepszego Ligowca 2013 roku w Trójmieście, replika tej nagrody będzie do obejrzenia w Muzeum Lechii na PGE Arenie
pamiątkowa koszulka dla Krzysztofa Bąka za 100. meczów w ekstraklasie w barwach Lechii, piłkarz tę barierę przekroczył jesienią
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
1'
niemal z zerowego kąta celnie strzelił Robak (POGOŃ), Kaniecki (LECHIA) wybił piłkę na róg
2'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu rywali
3'
przerwana akcja Lechii, sędzia Frankowski uznał, że faulował piłkarz gospodarzy... Frankowski, faulowany był Ława (POGOŃ)
3'
Doping z trybun: "gdańska Lechia"
5'
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (POGOŃ) po faulu na P.Frankowskim
6'
jak na luty i inaugurację piłkarskiej wiosny bardzo dobre warunki do gry, temperatura wynosi około 6 stopni Celsjusza
8'
zbyt daleko od bramki posłał piłkę w "16" po dobrym rajdzie Pazio (LECHIA), piłka za plecami Tuszyńskiego (LECHIA)
9'
wolny dla Lechii, ponad 30 metrów od bramki
9'
po dośrodkowaniu z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA) głową uderzał Zyska (LECHIA), piłka minęła bramkę
9'
Kibice w kilku niecenzuralnych słowach zwrócili się do wojewody pomorskiego, który przed meczem zamknął 3/4 PGE Areny, a następnie przeszli do głośnego dopingu "Gdańska Lechia"
10'
indywidualna akcja Wiśniewski (LECHIA), Piotr przebiegł niemal całą połowę z piłką, ale jego strzał obronił Janukiewicz
11'
Kaniecki (LECHIA) broni strzał Hernaniego (POGOŃ) po dośrodkowaniu Małeckiego (POGOŃ)
12'
wolny dla Lechii po faulu Rogalskiego (POGOŃ), około 30 metrów od bramki
13'
słabe kopnięcie Wiśniewskiego (LECHIA) z wolnego, piłka uderzyła w mur rywali
13'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (POGOŃ) po faulu na Wiśniewskim
14'
tym razem z wolnego Wiśniewski (LECHIA) zagrał krótko do Zyski (LECHIA), ale jego dośrodkowanie nie przeszło już przez pierwszego obrońcę rywali
15'
dobre tempo tego meczu, gra z przewagą Lechii
15'
róg dla Lechii
15'
tylko Janukiewicz (POGOŃ) wie, jak obronił w tej sytuacji, po zagraniu z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA) bramkarz Pogoni obronił strzał Tuszyńskiego (LECHIA) oraz zablokował składającego się do dobitki Dawidowicza (LECHIA)
16'
strzał z dystansu Deleu (LECHIA), Janukiewicz (POGOŃ) z kłopotami, ale złapał piłkę
17'
Kaniecki (LECHIA) dobrze broni strzał z pola karnego Rogalskiego (POGOŃ)
17'
Na trybunach nieustające oklaski i śpiew: Lechia, Lechia, Lechia, gol
19'
Tuszyński (LECHIA) był osamotniony przed polem karnym, zdecydował się na strzał, który został zablokowany
21'
Małecki (POGOŃ) z Murayamą (POGOŃ) zmienili się stronami boiska, Pogoń oddała inicjatywę Lechii, ale w kontrach jest groźna
23'
nieudane dośrodkowanie Ławy (POGOŃ), piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę Lechii
24'
strzał Wiśniewskiego (LECHIA) obok słupka
25'
Deleu (LECHIA) faulem przerwał akcję Małeckiego (POGOŃ) na wysokości pola karnego Lechii
26'
wybita piłka po dośrodkowaniu Akahoshiego z wolnego
28'
Kaniecki (LECHIA) z trudem na róg wybił piłkę po strzale Robaka (POGOŃ)
28'
"W Wolny Mieście..." - z trybun
29'
kolejne zamieszanie pod bramką Lechii, źle uderzył Robak (POGOŃ) głową, czym ułatwił interwencję Kanieckiemu (LECHIA), zagrożenie powstało po dośrodkowaniu Małeckiego, do którego nie doskoczył Deleu
30'
Tuszyński (LECHIA) przegrał indywidualny pojedynek z Dąbrowskim (POGOŃ)
34'
Żółtą kartką został ukarany Madera (LECHIA), który faulował Małeckiego
34'
Madera (LECHIA) będzie pauzował z powodu kartek w następnej kolejce
W Soczi Polska zdobyła trzeci złoty medal na igrzyskach olimpijskich. Mistrzem w biegu na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim został Zbigniew Bródka
36'
BKS, BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają fani Lechii
39'
Pazio (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Małeckiego (POGOŃ), róg dla Pogoni
39'
[0:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dąbrowski. Murayama i Akahoshi krótko rozegrali róg, po dośrodkowaniu tego drugiego z Japończyków piłkę głową do siatki gdańskiej wpakował stoper Pogoni
41'
indywidualna akcja Robaka (POGOŃ), ale w polu karnym Lechii niedokładnie podawał, choć już zdołał zagrać piłkę nad "skracającym kąt" Kanieckim
43'
Ława (POGOŃ) wywalczył róg, piłkarze Lechii kłócą się z bocznym sędzią, ale decyzja utrzymana
44'
tym razem po rogu bez zagrożenia dla bramki Lechii, ale pomocy medycznej potrzebować będzie Tuszyński (LECHIA), który ucierpiał w starciu z Hernanim (POGOŃ)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy, Tuszyński (LECHIA) poza boiskiem
45+1
Tuszyński (LECHIA) wrócił do gry
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1
Lechia bardzo dobrze w ten mecz. Przeprowadziła kilka dynamicznych akcji. Blisko gola byli Wiśniewski (LECHIA) i Tuszyński (LECHIA). Jednak czym dłużej trwał mecz, tym Pogoń coraz częściej dochodziła do głosu. Jeszcze raz potwierdziło się, że w piłce nożnej liczy się skuteczność. Lechia oddała do przerwy aż 12 strzałów, ale tylko 4 z nich było celnych. Tyle samych celnych uderzeń zanotowali goście, a Dąbrowski (POGOŃ) zdobył jedynego gola
oficjalna frekwencja 8170
To najniższa frekwencja w meczach ekstraklasy rozgrywanych na PGE Arenie, poprzedni najsłabszy wymik w tym zakresie wynosił - 8762 - Koroną Kielce - w rundzie wiosennej sezonu 2012/13
w przerwie piłkarze narzekali, że boisko jest grząskie, a co za tym idzie ciężkie
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
46'
W pierwszej połowie obyło się bez transparentów i pirotechniki, które mogłyby wpłynąć na kolejne zamknięcie części stadionu.
47'
drugiej już w tej połowie ostre stracie, w pierwszym faulował Dawidowicz (LECHIA), teraz ucierpiał Makuszewski (LECHIA)
47'
Tak fani Lechii rozpoczęli drugą połowę
49'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rogalski, w jego miejsce wchodzi Popara. Niemal każde wejście obrońcy Pogoni pachniało kartką, a już w pierwszej połowie zobaczył on żółtą, najwyraźniej trener Wdowczyk postanowił nie ryzykować osłabienia składu
49'
"Lechia gol" - z trybun
51'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński. Gdańszczanie odpowiedzieli trafieniem po rogu. Dośrodkował Wiśniewski, w powietrzu mocno walczyli Madera i Janicki, a piłka dotarła do zamykającego akcję Patryka, który głową umieścił ją w siatce tuż przy słupku
51'
to pierwszy gol Tuszyńskiego (LECHIA) w ekstraklasie
53'
niecelny strzał Małeckiego (POGOŃ)
54'
strzał Ławy (POGOŃ) nad poprzeczką sprzed "16"
54'
Relacja live Na trybunach wisi jedynie kilka transparentów
55'
Janukiewicz (POGOŃ) obronił strzał Wiśniewskiego (LECHIA) z 17. metra
58'
sędzia upomina tylko Dąbrowskiego (POGOŃ), który brzydko sfaulował Tuszyńskiego (LECHIA), a już przed przerwą zobaczył żółtą kartkę
58'
La, la, la, la, gdańska Lechia - zagrzewają kibice
60'
Żółtą kartką został ukarany Ława (POGOŃ) po faulu na Wiśniewskim
61'
kolejny faul Dąbrowskiego (POGOŃ), dobra pozycja do bezpośredniego strzału na bramkę, około 25 metrów na wprost celu
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza P.Frankowski, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
62'
strzał Wiśniewskiego (LECHIA) z wolnego w mur rywali
63'
w polu karnym Pogoni zablokowane strzały Tuszyńskiego (LECHIA) i Grzelczaka (LECHIA), będzie róg
64'
Janukiewicz (POGOŃ) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Pazio (LECHIA)
64'
rośnie przewaga Lechii, kolejny róg, tym razem Dąbrowski (POGOŃ) wybił piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA)
65'
wybita piłka przez Pogoń po dośrodkowaniu z rogu Wiśniewskiego (LECHIA)
65'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Murayama, w jego miejsce wchodzi J.Bąk.
65'
Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk - skandują kibice
66'
Kaniecki (LECHIA) wybił na róg piłkę po strzale Małeckiego (POGOŃ)
67'
zbyt krótkie wybicie piłki przez Kanieckiego (LECHIA) po rogu, Ława (POGOŃ) natychmiast uderzył sprzed "16", ale wysoko nad poprzeczką
69'
Janukiewicz (POGOŃ) przechwycił wrzutkę Pazio (LECHIA), teraz okres gry cios za cios
69'
Kaniecki (LECHIA) uratował Lechię przed stratą gola, kapitalna interwencja bramkarza po strzale J.Bąka (POGOŃ), który doszedł do odbitej piłki po wcześniejszym uderzeniu Małeckiego (POGOŃ)
69'
Głośne: Hej Lechia gol - fani chcą pomóc biało-zielonym w wygraniu spotkania
72'
niecelny strzał z wolnego Robaka (POGOŃ)
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Jagiełło, czyli jeden wypożyczony zimą zawodnik zastępuje innego
74'
Debiutanci w biało-zielonych barwach, Makuszewski (LECHIA) pożegnany, a Jagiełło (LECHIA) powitany gromkimi brawami
75'
róg dla Pogoni
76'
[1:2] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Robak. Znów defensywa Lechii zaspała przy rogu. Wrzutka Akahoshiego i celny strzał głową napastnika gości, który wygrał powietrzny pojedynek z Dawidowiczem
78'
niecelny strzał z woleja Grzelczaka (LECHIA)
80'
sędzia uznał, że Tuszyński (LECHIA) jest faulowany przez Frączczaka (POGOŃ), karny dla Lechii!
czerwona kartka
80'
Frączczak (POGOŃ) otrzymał czerwoną kartkę, gdyż Tuszyński wychodził sam na sam z bramkarzem
81'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tuszyński z karnego. Patryk wyczekał bramkarza i strzelił w drugi róg niż rzucił się Janukiewicz
82'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Sadajew.
82'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ława, w jego miejsce wchodzi Rudol.
83'
zerwała się kolejna fala dopingu dla Lechii
83'
Kibice Lechii po drugiej bramce Tuszyńskiego (LECHIA)
85'
Hernani (POGOŃ) przerwał kontrę Lechii, błąd w prowadzeniu piłki Jagiełło (LECHIA)
86'
J.Bąk (POGOŃ) wywalczył róg
86'
po dośrodkowaniu z rogu Akahoshiego główkował Dąbrowski (POGOŃ), tym razem piłka po poprzeczce opuściła boisko
87'
akcja nowych w Lechii Sadajewa (LECHIA) i Jagiełło (LECHIA), ten drugi stracił piłkę
87'
Bardzo głośne: La, la, la, la, gdańska Lechia
89'
pressing Tuszyńskiego (LECHIA) i Grzelczaka (LECHIA) zmusił rywali do wybicia piłki sprzed własnego pola karnego w aut
90'
zbyt mocne podanie Zyski (LECHIA) do Sadajewa (LECHIA)
90'
zablokowany strzał Sadajewa (LECHIA), który doszedł do piłki zagrywanej z wolnego przez Pazio (LECHIA)
90'
4 minuty doliczone
90+1
[2:3] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki J.Bąk. Doskonale podawał z okolic linii środkowej Akahoshi. Rezerwowy gości ograł Pazio i strzelił nie do obrony. Szczecinianie znów prowadzą, mimo że od 80. minuty grają w "10"!
90+1
Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię - śpiewają fani Lechii
90+2
Janukiewicz (POGOŃ) obronił strzał głową Tuszyńskiego (LECHIA)
90+4
Janukiewicz (POGOŃ) piąstkuje po wrzutce Pazio (LECHIA)

Wyniki 22 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 2:3 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Legia Warszawa - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)
  • Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 3:0 (3:0)
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
jag., mad

Opinie (331) ponad 50 zablokowanych

• PIĘKNY WYNIK (15)

Biedaki tracą gola w przewadze

• 184 37

• (2)

To terraz lola w dlon I sie ciesz mocniej.....

• Powiem tak: (3)

1. Probierz powinien już mieć jakiś pomysł i dopracowane elementy gry. Po tylu miesiącach pracy i kolejnym zgrupowaniu nie widać aby Lechia miała jakąkolwiek koncepcję na zdobycie gola. Wygląda to tak, że kopią piłkę a jak coś wpadnie to wow - sukces i ohy ahy. Uważam, że można przegrać mecz, ale jak od wielu spotkań nie widać aby drużyna miała wypracowane jakiekolwiek elementy gry (nie mówiąc już o tym, że powinna mieć jakiś styl) - trener do wymiany.
      2. Jagiełło - po kiego nam drugi Kosecki? Ogrywać to powinniśmy naszych wychowanków!
      3. Wojewodo - jak trybuna "młyn" odwala jakiś numer to dlaczego starszy pan z sektora O ma karę i nie może oglądać meczu?

• 22 2

• Krisu nieszczęśniku Ty idz do muzeum upadłej lechiji i to napisz na ścianie (2)

albo kredą w kominie

• 8 13

• Jestem megaszczęśliwym człowiekiem (1)

Lechia to ważna ale marginalna część mojego życia.
          Idąc na mecz liczę, że wygramy. Jednak po przegranej nie płaczę. Wkurzam się bardzo ale szkoda życia na zamartwianie się.