Hokeiści znokautowani w Janowie

Marta
3 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Bartosz Duda (na pierwszym planie) jako jedyny z gdańszczan wpisał się w Janowie na listę strzelców Bartosz Duda (na pierwszym planie) jako jedyny z gdańszczan wpisał się w Janowie na listę strzelców

Gdańscy hokeiści nie będą mile wspominać wyjazdu do Janowa. W dwóch meczach z tą śląską drużyną zostali dwukrotnie znokautowani. W sobotę przegrali 2:14 (0:3, 2:6, 0:5) natomiast w niedzielę ulegli 0:13 (0:8, 0:3, 0:2).

Sobota:
Bramki dla KH Gdańsk:
Duda - dwie - (22', 37')

KH: Szymczewski (od 36:16 Tomczyk); Kabat - Kulczyk, Trawczyński - Ruszkowski; Michałkiewicz - Gawlik - Zaleski, Kubicki - Duda - Kazimierczak oraz Byliński.

Niedziela:
KH:
Tomczyk; Kabat - Kulczyk, Trawczyński - Ruszkowski; Michałkiewicz - Gawlik - Zaleski, Kubicki - Duda - Kazimierczak.

Gdańszczanie wybrali się na Śląsk rozbici przez kontuzje, odejście kilku podstawowych zawodników, a o kłopotach finansowo-organizacyjnych wspominaliśmy już nie raz. Niestety gra na dwie piątki szybko wyczerpała siły młodej gdańskiej drużyny.

W sobotę worek z bramkami rozwiązał się w 17 minucie, kiedy to bramkę z rzutu karnego zdobył Marek Pohl. Gospodarze, którzy walczą o wejście do play-off bezwzględnie wykorzystali osłabienie gdańszczan i aplikowali im kolejne bramki. Hokeistów KH stać było jedynie na dwukrotne pokonanie bramkarza gospodarzy.

W drugie tercji dwukrotnie uczynił to Bartosz Duda. W drugiej tercji gdańszczanie stracili jednak pierwszego bramkarza. Za niesportowe zachowanie karą meczu ukarany został Arnold Szymczewski i miedzy słupkami zastąpić go musiał młody Igor Tomczyk.

W niedzielnym meczu pod nieobecność drugiego bramkarza w rolę golkipera wcielić się musiał jeden z zawodników z pola. Przed gdańskimi hokeistami teraz dwa tygodnie przerwy przed meczem z liderem MMKS Podhalem Nowy Targ.

Pozostałe wyniki 23. i 24. kolejki 1.Ligi: Polonia Bytom - Lecia Warszawa 4:3 po dogr. (0:1, 2:1, 1:1, d. 1:0) i 7:3, MMKS Podhale Nowy Targ - Orlik Opole 8:1 (2:0, 4:1, 2:0) i 5:0 (1:0, 1:0, 3:0).

Opinie (63) 3 zablokowane

• a Kostecki przydupas Adamowicza bawi sie dobrze:) (3)

• 20 5

• (2)

weżcie tą Stocznie od Kosteckiego, Lechie od Kuchara, dajcie kase, kupcie grajków i sam Wam zaczne kibicować. Już rzygać mi sie chce na Wasze wpisy typu "Kuchar won", "Kostecki won". cała wasza recepta opiera sie na "won" i jak znam zycie tyle możecie powiedzieć w kwestii zbudowania potęgi sportowej w Gdańsku. No cóż, pisanie na forach nie rodzi żadnych konsekwencji

• 10 13

• hipokryta:)

• 6 3

• wojo WON!

• 6 1

• A ja wam gratuję pomimo tych pogromów (1)

Trzeba mieć klasę żeby w takim osłabieniu podjąć walkę i grać do końca.SZACUN!

• 42 5

• bez pieniędzy , bez podstawowych graczy bez trenera to niewyobrażalne!!! bardzo mi żal tych co pozostali. Jak trzeba kochać hokej żeby to wszystko przeżyć!!!

• 15 0

• Grac na dwie piątki to szalenstwo

• 24 3

• Wow wow wow

Do KHL z nimi!

• 5 20

• Myślę, że taki skład wystarczy na KHL i obejdzie się bez wzmocnień zza granicy:)

• 11 16

• (4)

Dlaczego ubliżasz tym młodym zawodnikom do KH Gdańsk przyjmują wszystkich może ty załapiesz się do KHL-u jeżeli stać cie na krytyke to musisz być lepszy od nich

• 30 3

• stary a głupi... ironia, mówi Ci to coś?

• 2 4

• (2)

Już nie takim młodym - Zaleski (1982r.). Wg mnie to powinni oddać te mecze z Nowym Targiem i Bytomiem gdyż takie wyniki to poprostu obrzydzanie kibicom tego pięknego sportu. Absolutnie nie mam pretensji do zawodników bo na dwie piątki to nie da rady nic zdziałać. Zawodnicy bez przygotowania, wzięci trochę z łapanki (co po niektórzy).

• 5 7

• papapa

hm z łąpanki doszło kilku ostatnio zawodników jak to mówisz z łapanki i ztego co sie orientuje graja ok takz enie wiem o co chodzi człowieku moze masz jakies kompleksy zreszta zapraszamy na atrening kh.a co do oddanie meczy to kwota 12 000zł z tego cie orientuje jest za walkower!

• 9 0

• wszystkie kluby się wzmacniają ,tylko KH oddał zawodników!

• 7 0

• KHL blisko!!!!!!!!!!!!!!!

• 4 4

• a miały być playoffy z Podhalem

• 3 6

• strasznie mi was żal chłopaki grać w takich okolicznościach masakra - może zabić i najtwardszego. Choć dobrze by było, żeby taki ktoś jak jedyny bramkarz brał odpowiedzialność za siebie i mimo tych warunków po prostu ugryzł się w język ;)