Eksperymenty nie popłacają

8 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Przed wyjazdem Lechii do Warszawy awizowaliśmy, że szkoleniowiec nie może skorzystać z siedmiu piłkarzy. Na miejscu okazało się, iż jest jeszcze gorzej. Na rozgrzewce kontuzji łydki nabawił się Mariusz Pawlak, a na ławce rezerwowej grę rozpoczął Piotr Cetnarowicz. W porównaniu z ostatnim meczem Tomasz Borkowski wymienił w "11" aż pięciu zawodników! W eksperymentalnym składzie biało-zieloni po raz pierwszy przegrali w II lidze wiosną. Polonia wygrała 3:1 (2:1), strzelając wszystkie gole oraz... marnując rzut karny.

Bramki: Jacek Kosmalski 21, 90+1, Sebastian Olszar 39 - Ivan Udarević 27 (samobójcza).

LECHIA: Sobański - Fechner, Brede, Łożyński, Kosznik - Buzała (73 Cetnarowicz), Miklosik, Pietrowski (58 Rogalski), Wojciechowski, Kalkowski - Wiśniewski (83 Hirsz).

Żółte kartki: Udarevic, Olszar, Bąk (Polonia), Łożyński, Kosznik, Wojciechowski, Kalkowski (Lechia).

Pawlak wygrał z Polonią wszystko, co jest do wygrania w krajowej piłce. Warszawianie o tym nie zapomnieli. Gdański obrońca dostał dożywotni karnet na stadion przy ul. Konwiktorskiej. Niestety, mógł skorzystać z niego już w sobotę, gdyż z powodu kontuzji nie mógł wyjśc na boisko. Tym samym na środek obrony został wstawiony Dariusz Łożyński. Dla zawodnika pozyskanego zimą z Warty Poznań był to dopiero drugi II-ligowy mecz w barwach Lechii, ale pierwszy w podstawowym składzie. O ile zmiany w defensywie były wymuszone kartkami (Jacek Manuszewski, Paweł Pęczak), to na roszady w przednich formacjach szkoleniowiec decydował się z własnej woli. Na ławce zostali Cetnarowicz i Maciej Rogalski, a po raz pierwszy wiosną w "11" zagrali Paweł Buzała i junior Marcin Pietrowski.

Zaczęło się nawet nieźle, bo od strzałów Arkadiusza Miklosika i Piotra Wiśniewskiego. Szkoda, że w obu przypadkach były one niecelne. Około trzystuosobowa kibiców z Gdańska miała jednak wkrótce swoją chwilę radości. Do ich sektora wpadła piłkę, której nie kwapili się zwrócić na boisko. Zdecydowanie szybciej oddali w przerwie "jajo" do rugby, które chcieli im ofiarować zawodnicy Folca. Potem powody do radości miał głównie Kosmalski. To on sprawił, że Dominik Sobański skapitulował po 364 minutach! Akcje na 1:0 dla Polonii rozpoczął Olszar, a asystę zapisał Mariusz Zasada. Sześć minut później Lechia wyrównała po zamieszaniu podbramkowym. Z rzutu rożnego dośrodkował Sławomir Wojciechowski. Niektórzy to nawet jemu przypisują gola. Inni wskazują, że to była bramka samobójcza. Ale Polonia nad tym się długo nie zastanawiała. Jeszcze przed przerwą odzyskała prowadzenie. Olszar miał trzecią tego dnia okazję na gola i tym razem ją wykorzystał.

Już tuż po przerwie w polu karny przewrócił się Zasada, ale karny dla gospodarzy był dopiero później pięć minut przed końcem. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Sobański dobrze obronił strzał Ekwueme, a dobijający do siatki Krzysztof Bąk pomógł sobie ręką. W 65. minucie gospodarze otrzymali rzut wolny pośredni w polu karnym Lechii, ale strzelali niecelnie. Natomiast Marek Citko kilka minut po wejściu na boisko posłał piłkę w słupek. W 85. minucie to właśnie po faulu Rafała Kosznika na byłym reprezentacie Polski była jedenastka. Kosmalski strzelił obok słupka. O wiele lepiej snajper Polonii pocelował w doliczonym czasie gry, kiedy strzelił po wymianie piłki z Zasadą. To już 12 gol Kosmalskiego w tym sezonie.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 1:0 (1:0), Odra Opole - Unia Janikowo 1:0 (1:0), Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:1), Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 3:0 (2:0), Górnik Polkowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0, Zagłębie Sosnowiec - Tiger Kmita Zabierzów 3:0 (1:0), KSZO Ostrowiec - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (walkower), Piast Gliwice - ŁKS Łomża 3:0 (2:0).

18. Zawisza Bydgoszcz 22 12 2 8 30-28 38

* w tabeli nie uwzględniono 6-punktowej kary dla Polonii Warszawa i 3-punktowej kary dla Polonii Bytom; decyzja PZPN w tych sprawach nie jest prawomocna.

• może za rok?

nie spinaj sie tak tylko zrozum że ze skladem węgla i papy nie bedzie orange

• 0 0

• ze skaldem wegla i papy?? wymiataj na swoje podworko zakompleksiny sprzedawczyku,albo lepiej kupczyku

• 0 0

• Wy śledzie za to mieliście z*******ą pakę co???

Dwa awanse kupione,żeby nie zlodziejskie machlojki prezesunia i s-ki, dalej gnilibyście w 3 lidze.

Bez honoru,bez stadionu,bez......niczego

• 0 0

• Jak tam pisze powyżej? godzina 17:35 Citko w mur??

A ja w tym czasie lałem po piwie na mur!

• 0 0

• Ale wam tynkarze zajączek przyniósł rózgę na Święta z Konwiktorskiej!!!

Zasłużyliśćie sobie na to i jeszcze na dodatek mur was uratował po strzale Citki! No tak,bo wy przecież budowlani,więc murować i tynkować najlepiej w lidze potraficie!

• 0 0

• hehehehe

lecjia jest slabiutka . TAKI SKLAD W DRUGIEJ LIDZE SIE POTYKA O SRODKOWE ZESPOLY I. A CO DOPPIERA GRA NA FOLWARKU TOMCZYKA GDZIE Z 3MIASTA DRUZYNMY SA TRAKTOWANE PO MACOSZEMUUUU. TOMCZYK LEGI NIE MOZEPOMOC BO JEGO SEDZIOWIENAWET NIE CHCA BRAC I ZAPRZYJAZNIONE DRUZYNY TEZ SIE BOJA. NO TO WIDAC ZE LECHIA TEZ NIE KUPILLA ....TYM RAZEM

• 0 0

• RAFAŁ !!! CO???? LODA!!!!!

hahaha POLONIA POLONIA POLONIA WARSZAWA!!!! WYCHOWANI NA KONWIKTORSKIEJ SWEJ POLONI...

• 0 0

• Jak się czyta

wpisy bezdomnych to normalnie ręce opadają.

• 0 0

• Damy radę !!!

w tak osłabionym skladzie cięzko było o korzystny wynik. Polonia ma
    chyba najsilniejszy skład w lidze wiec ta porażka była poniekąd wkalkulowana. Czas teraz na zwyciezstwa z takimi gównami jak Odra, Lomża, Zabierzow czy Bytom. Już w przyszłym meczu do składu wrócą: Manek, Pęki, Szulo, Pawlak i Cetnar więc wszystko powinno wrócić do normy !!!
    Kompleksiarzom z wioski rybackiej przypominam, że przegraliśmy w sportowej walce na boisku, po momentami nienajgorszej grze !!! Zreszta wy i tak nie znacie tego pojecia....