• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Emilii Reimus zabawy z "naftą".

4 czerwca 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Jedyna wychowanka klubu, która w minionym sezonie grała w podstawowej szóstce siatkarek Gedanii, opuszcza Gdańsk! Emilia Reimus podpisała dwuletni kontrakt z Naftą Gazem Piła. W drużynie mistrza Polski 20-letnia gdańszczanka ma szanse zastąpić Beatę Strządałę, która podpisała trzyletnią umowę z Danterem Poznań (seria B). Piłę opuściła także jej kapitan, eksgedanistka, Dorota Rucka.

- Uznałam, że przyszedł najwyższy czas, aby zmienić otoczenie. Nowy prezes udowodnił mi, że gdański klub nie ma sentymentu nawet dla wychowanek. Nafta złożyła mi pod każdym względem najlepszą propozycję. Zyskam m.in. możliwość gry w europejskich pucharach. Gedania otrzyma za mnie pieniądze - podkreśla Reimus.
Zdzisław Stankiewicz nie chce komentować decyzji siatkarki, choć przyznaje, że...

- Nie jestem zaskoczony. Mamy dość liczną kadrę i sądzę, że będzie nawet kilka wariantów, jak zastąpić lukę po Reimus. Zresztą nadal szukamy środkowej bloku, a drużynę uzupełni także powracająca po okresie gry w Szczecinie Agnieszka Lewandowska - mówi prezes Gedanii.

Przypomnijmy, że gdański klub pozyskał wcześniej Swietłanę Pugaczową i Dominikę Kuczyńską. Najbardziej pożądane siatkarki, obecne jeszcze na rynku transferowym to: Agata Karczmarzewska z Mielca i Joanna Podoba z Piły. Jednak obie najbardziej marzą o wyjeździe zagranicznym, a tą drugą kusi także Poznań.

Z czołowych zespołów pełny skład mają już wicemistrzynie Polski z Bydgoszczy. Tamtejszy Bank Pocztowy opuściła Iwona Hołowacz (urlop macierzyński). Pozyskano Ilonę Marljukić z Jugosławii i Katarzynę Mroczkowską z Gwardii Wrocław, którą próbowała zatrudnić również Gedania.

jag.Głos Wybrzeża

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane