Piłkarze Lechii Gdańsk grali w kadrach. Mladenović na remis z Ronaldo

Dobre występy w Lechii Gdańsk doprowadziły Filipa Mladeovicia do powrotu do reprezentacji Serbii. Po prawie 2,5 roku wrócił do kadry  i od razu wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Portugalii.
Dobre występy w Lechii Gdańsk doprowadziły Filipa Mladeovicia do powrotu do reprezentacji Serbii. Po prawie 2,5 roku wrócił do kadry i od razu wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Portugalii. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Filip Mladenović zagrał 90 minut dla reprezentacji Serbii w meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Portugalii zakończonym remisem 1:1. Dla obrońcy Lechii Gdańsk był to pierwszy występ w kadrze narodowej od listopada 2016 roku. Miał okazję zmierzyć się m.in. z Cristiano Ronaldo, ale gwiazda Juventusu Turyn opuściła plac gry z urazem po 30 minutach przy stanie 1:0 dla Serbii. W młodzieżowych reprezentacjach zagrało pięciu innych piłkarzy biało-zielonych, niestety bez sukcesów.

Portugalia - Serbia 1:1 (1:1)
Bramki: Pereira 42 - Tadić 7 karny
Portugalia: Patricio - Cancelo, Pepe, Dias, Guerreiro - Carvalho, Pereira, Silva - Ronaldo (30 Pizzi), Sousa (57 A. Silva), R.Silva (84 Guedes)
Serbia: Dmitrović - Ruakavina, Milenković, Spajić, Mladenović - Gacinović (21 Radojnić), Maksimović - Lazović (69 Zivković), Radić, Ljacić (87 S.Milinković-Savić) - Mitrović

Powołanie dla Filipa Mladenovicia do reprezentacji Serbii przyszło w trybie awaryjnym. Lewy obrońca został dowołany do kadry przez selekcjonera Mladena Krstajicia po towarzyskim meczu z Niemcami, w którym padł wynik 1:1.

Filip wskoczył do kadry na mecz w Lizbonie i przeciwko Portugalii zagrał dla reprezentacji po raz pierwszy od 15 listopada 2016 roku, gdy wystąpił przeciwko Ukrainie w wygranym 2:0 meczu towarzyskim. Piłkarz Lechii w poniedziałkowy wieczór miał okazję zagrać przeciwko Cristiano Ronaldo i choć zagrał pełne 90 minut, z gwiazdą Juventusu Turyn rywalizował zaledwie pół godziny.

Tu pisaliśmy o powołaniu dla piłkarza Lechii

Portugalczyk po tym czasie opuścił boisko z urazem przy stanie 1:0 dla Serbów. Ostatecznie jego zespół doprowadził do wyrównanie jeszcze przed przerwą. Co ciekawe, mecz sędziował polski arbiter Szymon Marciniak, który w drugiej połowie pokazał Mladenoviciowi żółtą kartkę. Powrót do kadry to dla Mladenovicia nagroda za dobrą dyspozycję w barwach Lechii. Jednocześnie znak, że z polskiej ekstraklasy można przebić się do liczącej się w Europie reprezentacji. Obecnie Serb pozostaje jedynym piłkarzem biało-zielonych powołanym do seniorskiej kadry.

Polska U-19 - Szwajcaria U-19 0:0
POLSKA:
Miszta - Michalski, Nawrocki, Kiwior, Pięczek (46 Kubica) - Tabiś (82 Mosakowski), Piątkowski (46 Żukowski), Praszelik, Żurawski, Grabowski - Hubert Sobol

Kolejny występ w reprezentacji Polski do lat 19 zaliczył Mateusz Żukowski. Napastnik Lechii wszedł na boisko w drugiej połowie meczu ze Szwajcarią w ramach meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Dla podopiecznych Dariusza Gęsiora było to jednak spotkanie o przysłowiową pietruszkę, bo we wcześniejszych dwóch spotkaniach z Izraelem i Francją zdobyli zaledwie punkt i stracili szanse na awans do finałowego turnieju w Armenii.

Polska U-21 - Serbia U-21 0:2 (0:0)
Masović 7, Randelović 87
POLSKA: Drągowski - Gumny (46 Fila), Wieteska, Jończy, Stolarski (86 Gąska) - Jóźwiak (75 Wdowiak), Dziczek (75 Klimala), Żurkowski (46 Jagiełło), Piotrowski (62 Kapustka), Szymański (62 Michalak) - Buksa (62 Świderski)

Z kolei Karol FilaKonrad Michalak weszli z ławki w towarzyskim meczu reprezentacji do lat 21. Polacy przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Serbią w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. Karol wszedł na boisko po przerwie zmieniając na prawej obronie powracającego ze zgrupowania seniorskiej reprezentacji Roberta Gumnego przy stanie 0:0, a Konrad pojawił się na placu gry w 62. minucie za innego skrzydłowego Sebastiana Szymańskiego przy stanie 0:1.

Szkocja U-17 - Polska U-17 1:1 (0:1)
Dickson-Peters 82 - Rakoczy 7
POLSKA: Bieszczad - Nilski, Dymerski, Bejger, Iskra - Biegański, Kozłowski (86 Szramowski) - Kamiński (86 Wedrychowski), Rakoczy (76 Turski), Dudziński - Zalewski (86 Górski)

90 minut na środku obrony reprezentacji do lat 17 rozegrał Filip Dymerski. Polacy zremisowali w Glasgow ze Szkocją, ale wynik tego meczu nie miał już znaczenia. Obie ekipy przegrały w dwóch wcześniejszych meczach szanse na awans do mistrzostw Europy w starciach z Rosją i Portugalią.

Tutaj więcej o poprzednich występach w reprezentacjach i golu Tomasza Makowskiego

Mimo bramki strzelonej, w meczu z Japonią, Tomasz Makowski tylko na ławce spędził kolejny towarzyski mecz reprezentacji Polski z Niemcami. Poza kadrą meczową znalazł się natomiast Mateusz Sopoćko a szykujący zespół do mistrzostw świata Jacek Magiera postawił na innych piłkarzy.

Indonezja U-22 - Tajlandia U-22 0:4 (0:1)
Bramki: Leeaoh 21, Jaided 50 karny, 71, Sarachat 74

Indonezja U-22 - Brunei U-22 2:1 (1:0)
Drajad 31, Syarahil 78 - Suhaimi 85 karny

W niezbyt dobrym nastroju ze zgrupowania reprezentacji Indonezji do lat 22 wróci Egy Maulana Vikri. Jego zespół przegrał w Hanoi drugi mecz eliminacji Pucharu Azji U-23 i stracił szanse na awans do turnieju.

Indonezyjczycy ulegli 0:1 (0:0) Wietnamowi tracąc gola w 90. minucie gry. Vikriego nie było już na boisku. 18-letni pomocnik opuścił je w 82. minucie a zmienił go Dimas Drajad. Na otarcie łez zespół Egy'ego pokonał w ostatnim meczu Brunei, a piłkarz Lechii pojawił się na boisku w 60. minucie przy stanie 1:0.