Wiadomości

stat

Futbol amerykański. Białe Lwy Gdańsk o pierwsze zwycięstwo w sezonie LFA 2

Białe Lwy Gdańsk

Po blisko miesiącu Białe Lwy Gdańsk wracają na własne boisko. Podopieczni Mike'a Ricciego dwa ostatnie spotkania rozegrali na wyjeździe.
Po blisko miesiącu Białe Lwy Gdańsk wracają na własne boisko. Podopieczni Mike'a Ricciego dwa ostatnie spotkania rozegrali na wyjeździe. fot. Juwel Fotografia

- W tym meczu będziemy inną drużyną, nie ma mowy o przegranej - zapewnia Konrad Stępień, kapitan formacji defensywnej Białych Lwów Gdańsk. Futboliści amerykańscy zmierzą się w niedzielę o godz. 12 na stadionie przy al. Grunwaldzkiej z Jaguars Kąty Wrocławskie. Podopieczni Mike'a Ricci liczą na przełamanie, bowiem to przedostatnia szansa na zdobycie pierwszego zwycięstwa w sezonie LFA 2.Minners Wałbrzych - Białe Lwy Gdańsk 25:6. Przeczytaj relację z ostatniego meczu futbolistówPo blisko miesiącu futboliści Białych Lwów Gdańsk wracają na swój stadion przy al. Grunwaldzkiej 244. Ostatnie dwa spotkania gdański zespół rozgrywał na wyjazdach. W niedzielę o godz. 12 zmierzą się w przedostatnim meczu sezonu z Jaguars Kąty Wrocławskie. Dla podopiecznych Mike'a Ricci to również okazja do zdobycia pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Wejście dla kibiców będzie bezpłatne.

- W Gdańsku zawsze się łatwiej gra i to nie tylko dlatego, że to nasz dom, ale również ze względu na rywali. Mecze na własnym boisku rozgrywamy zazwyczaj z drużynami teoretycznie słabszymi, które są mniej wymagające - mówi nam Konrad Stępień, kapitan formacji defensywnej.

Przeczytaj o porażce Białych Lwów Gdańsk z Armadą SzczecinPrzy ostatniej okazji spotkania obu zespołów lepsi okazali się rywale. Przy ciężkiej, ulewnej atmosferze Jaguary wygrały 24:0. W niedzielnym spotkaniu ma być znacznie lepiej.

- Można powiedzieć, że poprzedni mecz przegraliśmy na własne życzenie. W pojedynku mieliśmy dziewięć niewymuszonych strat, ale ogromny wpływ na przebieg spotkania miała ulewa. Przyznam, że nigdy w życiu nie grałem w podobnych warunkach. W tym meczu będziemy inną drużyną, nie ma mowy o przegranej. Jesteśmy przygotowani i bardzo czekamy na to spotkanie - dodaje.
Nie ulega wątpliwości, że po awansie do LFA 2 Białe Lwy są najsłabszą drużyną w zestawieniu. Jak dotąd są jedynym zespołem, który nie zdobył jeszcze punktów w obecnym sezonie, a i na swoim koncie ma najmniej puntów - 19. Co jest przyczyną niepowodzeń?

- Liczba straconych przez nas punktów nie wygląda dobrze, ale ja skupiłbym się na czasie spędzonym przez naszą defensywę na boisku. Według ostatnich wyliczeń naszego trenera nasi obrońcy spędzili 30 z 40 minut na boisku. Przy takim wariancie siłą rzeczy ofensywa rywali ma większe szanse na zdobycie punktów w spotkaniu. Niemniej jednak liczymy na przełamanie w tym meczu - ocenia futbolista białych Lwów.

Konflikt w Seahawks Gdynia. Sprawdź, dlaczego trener Mele J. Mosqueda odszedłTo jednak nie jedyne nieudogodnienie. Konrad Stępień widzi je również w szeregach kadrowych.

- Sporym problemem jest fakt, że nie mamy rozgrywającego ze Stanów Zjednoczonych. Większość naszych przeciwników takiego posiada i widać różnicę w ich grze. Tacy futboliści rozdają sporo przemyślanych piłek, dzięki czemu rywalom łatwiej jest dojść do klarownych okazji - kończy kapitan formacji defensywnej.
Tabela grupy północnej LFA 2
kolejno: mecze, wygrane, porażki, punkty, małe punkty
1. Armada Szczecin 5 5 0 10 173:20
2. Miners Wałbrzych 5 4 1 8 98:73
3. Angels Toruń 4 2 2 4 105:80
4. Jaguars Kąty Wrocławskie 5 1 4 0 58:121
5. Białe Lwy Gdańsk 6 0 6 0 19:159


Terminarz Białych Lwów Gdańsk
8 czerwca Angels Toruń (wyjazd) 7:38
15 czerwca Armada Szczecin (dom) 0:24
13 lipca Jaguars Kąty Wrocławskie (wyjazd) 0:24
27 lipca Angels Toruń (dom) 6:7
4 sierpnia Armada Szczecin (wyjazd) 0:41
10 sierpnia Miners Wałbrzych (wyjazd) 6:25
25 sierpnia Jaguars Kąty Wrocławskie (dom)
7 września Miners Wałbrzych (dom)

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane