Wiadomości

Gdańska młodzież na medal w... biathlonie. Harpaganki wicemistrzyniami Polski

Zespół biathlonowy Klubu Harpagan gotowy do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Kościelisku.
Zespół biathlonowy Klubu Harpagan gotowy do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Kościelisku. fot. Maria Żebrowska

Monika Hojnisz zdobyła w czwartek 6. miejsce w biegu biathlonistek na 15 km podczas igrzysk olimpijskich w Pjonczangu. Czy jej następczynie wychowa Pomorski Klub Orientacji Harpagan z Gdańska? Jest na dobrej drodze ku temu. Żeńska sztafeta zdobyła srebrny medal w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, który jest równoznaczny z tytułem wicemistrzyń Polski juniorek.Po raz pierwszy w historii pomorskiego biathlonu jest medal w tej rangi imprezie. W Kościelisku k. Zakopanego Joanna Koniuszy, Sandra FryczyńskaMagda Żebrowska zdobyły srebro w sztafecie.

W ramach młodzieżowej olimpiady rozegrano 4 konkurencje biathlonowe. W biegu sprinterskim, pościgowym, indywidualnym oraz w sztafecie. Wystartowali w nich m.in. zawodniczki i zawodnicy Pomorskiego Klubu Harpagan Gdańsk, na co dzień trenujący i uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.W tej placówce na co dzień uczą się i trenują z zawodnikami klubów z południowych stron Polski. Treningi odbywają się na strzelnicy i trasach narciarskich w: Jakuszycach. Asia, Sandra i Magda trenują biathlon, zarówno w odsłonie letniej, jak i zimowej, już od 5 lat.

Przed zawodnikami kolejne wyzwania - w najbliższym czasie wystartują w Finale Pucharze Polski w Dusznikach Zdroju na początku marca oraz Mistrzostwach Polski Seniorów kończących sezon zimowy. Kto wie - może na kolejnych zimowych igrzyskach olimpijskich Gdańsk będzie mógł pochwalić się swoimi reprezentantami w biathlonie zimowym?

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane