Gdańszczanie po raz drugi jesienią zdobyli Warszawę!

7 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Traore dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Traore dwukrotnie wpisał się na listę strzelców

Piłkarze Lechii znów wygrywają w ekstraklasie! Gdańszczanie po dwóch przegranych zdobyli dzisiaj komplet punktów i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni Tomasza Kafarskiego po raz drugi jesienią zdobyli Warszawę. Po sukcesie na Łazienkowskiej tym razem biało-zieloni ograli na Konwiktorskiej Polonię 2:1 (1:0). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku

.

0:1 Traore 29
1:1 Mierzejewski 46
1:2 Traore 55 (karny)

POLONIA: Przyrowski - Jodłowiec, Pietrasiak, Dziewicki (59 Tosik), Brzyski - Mierzejewski, Trałka, Andreu, Bruno (77 Teodorczyk) - Gołębiewski (64 Gancarczyk), Sobiech

LECHIA: Małkowski - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Surma, Nowak, Popielarz (80 Pietrowski) - Lukjanovs (41 Kaczmarek), Buzała (74 Dawidowski), Traore

Sędzia: Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Pietrasiak, Tosik (Polonia), Nowak, Kożans (Lechia).

KONIEC MECZU. Lechia wygrała 2:1. To drugie zwycięstwo gdańszczan w tej rundzie i drugie odniesione w Warszawie!

90+5' pusta bramka Polonii, Przyrowski poszedł w pole karne Lechii. I właśnie na bramkarza poszło dośrodkowanie, Sebastian odbił piłkę głową, a potem odzyskał ją jeszcze przed gdańskim polem karnym

90+5' żółta karta dla Kożansa

90+4' kibice Polonii już nie wierzą w zmianę wyniku i gromadnie opuszczają stadion

90+3' Lechia umiejętnie gra piłką, Polonia nie może jej odzyskać i zaatakować remis

90' sędzia doliczył pięć minut

88' strzał z 30 metrów z wolnego Mierzejewskiego, ale wysoko nad bramką Lechii

84' gdański bramkarz potrzebuje pomocy masażystów, ponad minutę trwały zabiegi, aby przywrócić Sebastiana do pełnej sprawności

83' Małkowski uratował Lechię, bo otrzymał potężne uderzenie piłką w twarz po strzale Teodorczyka, wcześniej do przewrotki składał się Trałka

81' niecelny strzał Kaczmarka

80' druga zmiana w Lechii, Pietrowski zastąpił Popielarza, który pierwszy raz w karierze zagrał w "11" w ekstraklasie

79' po dośrodkowaniu Gancarczyka piłka trafiła w plecy interweniującego wślizgiem Popielarza, sugestie polonistów, że była ręka były bezpodstawne

77' ostatnia zmiana w Polonii, Teodorczyk zastąpił Bruno

76' żółta kartka dla Nowaka, który ręką przewrócił Mierzejewskiego, który próbował rozpocząć szybki atak gospodarzy

74' druga zmiana w Lechii, trochę dziwna, bo z boiska wszedł Buzała, który należy do najaktywniejszych piłkarzy gdańskiej drużyny, zastąpił go Dawidowski

73' szybka kontra Lechii, Buzała próbował dograć piłkę do Traore, przecięli to podanie obrońcy Polonii, ale był jeszcze Nowak, szkoda, że uderzenie pomocnika poszybowało nad poprzeczką

72' szczęście przy Lechii po rogu dla Polonii. Bruno z pięciu metrów strzelił, piłkę z linii bramkowej wybił Bąk

70' Nowak wrzucił z wolnego w pole karne, blisko dojścia do piłki był Bąk, ale ostatecznie najszybciej zareagował Tosik i popisał się dobrym wślizgiem

69' Traore tuż przy linii końcowej próbował spróbować Tosika do faulu, ale polonista dobrze go spychał i od bramki rozpoczęła Polonia

67' kolejna akcja Mierzejewskiego, piłkę głową próbował zagrywać jeszcze Sobiech, ale Małkowski dobrze wyszedł z bramki i przejął futbolówkę

64' druga zmiana w Polonii, za Gołębiewskiego wszedł Gancarczyk

62' pomocy lekarskiej wymaga Traore

60' Traore strzelił niecelnie, ale piłka po nodze Tosika i będzie róg

59' zmiana w Polonii w obronie, za Dziewickiego, który zawinił przy pierwszym golu dla Lechii wszedł Tosik

57' Trałka wstrzelił piłkę w pole bramkowe, na szczęście dla Lechii Sobiech jej nie sięgnął

55' Lechia prowadzi 2:1! Traore z jedenastki zmylił Przyrowskiego

54' KARNY DLA LECHII Faulowany Nowak przez Pietrasiaka, żółta kartka za to przewinienie dla obrońcy Polonii

52' Kożans próbował uruchomić kontrę po przechwycie piłki, ale zagrał zdecydowanie za mocno

49' pomocy lekarskiej potrzebuje Trałka

46' POLONIA WYRÓWNAŁA na 1:1. Fatalny początek połowy dla Lechii. Sobiech w polu karnym wycofał piłkę do nabiegającego Mierzejewskiego, który wpakował piłkę do gdańskiej siatki. Kapitan Polonii zrobił sobie prezent na 24. urodziny, które obchodził wczoraj

46' drugą połowę rozpoczęła Polonia, obie drużyny w tych składach, w których kończyli pierwszą połowę

Lechia prowadzi 1:0 do przerwy na Konwiktorskiej. Gdańszczanie dobrze grają w defensywie i czekają na kontry. Jedna z nich przyniosła prowadzenie.

45+2' Lechia przerwała atak Mierzejewskiego i sędzia skończył pierwszą połowę

45' sędzia doliczył dwie minuty

43' Małkowski złapał piłkę po dośrodkowaniu Mierzejewskiego i tym samym zakończył serię rogów dla Polonii

42' spięcie w polu karnym Lechii Kożansa i Trałki, obaj znaleźli się na ziemi, sędzia nakazał grać dalej

41' zmiana w Lechii, Kaczmarek zastąpił kontuzjowanego Lukjanovsa

40' Nowak mógł poprawić na 2:0. Strzał Pawła z kilku metrów obronił Przyrowski, a tym razem Traore nie zdążył z dobitką

38' szczęście przy Lechii, po akcji Bruno Mierzejewski wyszedł sam na sam z Małkowskim, ale zamiast strzelać wyłożył ją jeszcze Gołębiowskiemu, ten nie trafił na pustą bramkę!

36' szansa na gola dla Lechii, po rogu poszła kontra 4 na 3, Traore przebiegł pół boiska, w polu karnym podał Nowakowi, który nie znalazł miejsca do strzału, a gdy próbował dogrywać do Popielarza, to piłkę wybili obrońcy Polonii

35' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Brzyskiego Deleu wybił piłkę poza własną bramkę

33' strzał Nowaka, ale pewna interwencja Przyrowskiego

29' groźny strzał Andreu, piłka po głowie Kożansa nad poprzeczką bramki Lechii

29' GOL DLA LECHII! Buzała uciekł Dziewickiemu, który jeszcze się przewrócił, Paweł strzelił celnie, Przyrowski odbił piłkę przed siebie, a Traore z pola bramkowego dobijając posłał ją do siatki. Potem gospodarze reklamowali, że Buzała faulował Dziewickiego

25' Trałka wrzucił piłkę, ale nikt jej nie przyjął i wyszłą ona poza boisko, bez zagrożenia bramki Lechii

23' po złym wybiciu Przyrowskiego bramkarza Polonii próbował zaskoczyć Traore, ale niecelnie uderzył

21' dośrodkowanie Popielarza, zbyt mocne i pewnie łapie piłkę Przyrowski

19' po zabiegach masażystów Sebastian jest zdolny do gry

18' błąd Bąka, który trafił piłką w Gołębiewskiego, napastnik Polonii wychodził sam na sam z bramkarzem, ale odważna interwencja Małkowskiego zażegnała niebezpieczeństwo, bramkarz Lechii okupił tę interwencję kontuzją

17' Mierzejewski dał sobie radę z trzema obrońcami Lechii, przechodził ich wzdłuż pola karnego, na szczęście dla gdańszczan kapitan Polonii strzelił nad bramką

16' dobre wyjście obrońców Lechii i aż dwóch napastników Polonii na spalonym

15' Lukjanovs zmienił się z Traore pozycjami, bo niespodziewanie ten drugi grał z prawej strony boiska

14' bardzo dobry przerzut Wołąkiewicza do Traore, który przejął ją w narożniku pola karnego, szkoda tylko, że po minięciu Brzyskiego skrzydłowy Lechii nie zdążył do piłki, bo uciekła mu za linię końcową boiska

13' groźnie pod bramką Lechii, Gołębiewski mimo asysty Kożansa był w sytuacji strzeleckiej, ale na szczęście dla gdańszczan nie zdecydował się na uderzenie tylko próbował dogrywać do Sobiecha, który nie mógł zdążyć do piłki

9' indywidualna akcja Mierzejewskiego, który łatwo ograł Deleu, dobrze, że strzał pomocnika Polonii został zablokowany

4' pierwszy strzał Lechii, uderzał Lukjanovs nieznacznie nad bramką, strzał poprzedziła akcja Traore prawym skrzydłem, a do Łotysza zgrywał piłkę już w polu karnym Nowak

1' mecz rozpoczęła Lechia, w porównaniu z ostatnim meczem trener Kafarski zdecydował się aż na dwie zmiany, na lewą obronę wrócił po kontuzji Wołąkiewicz, a największą niespodzianką jest wystawienie w "11" Jakuba Popielarza. Do rezerwy odesłany został Buval. Bez zmian zostało zaś ustawienie, gdańszczanie nadal grają wedle schematy 1-4-3-3

Arka Gdynia - Korona Kielce 2:1 (1:1),
Cracovia - Wisła Kraków 0:1 (0:0), Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (1:0), GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Górnik Zabrze - Polonia Bytom 1:1 (1:0), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0), Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:0 (0:0).

Opinie (443) ponad 50 zablokowanych

• Lechia tylko skutecznie grać !!! (1)

• 74 16

• Co robią kibice Arki po wygranym meczu z Lechią 5:0 ??