Lechia przegrała i... awansowała

12 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Śmiech przez łzy, tak można określić stan piłkarzy Lechii po meczu we Wrocławiu. Rafał Janicki, jak i inni piłkarze biało-zielonych, mogą jeszcze długo nie dowierzać, jak wiele szczęście mieli w sobotni wieczór. Śmiech przez łzy, tak można określić stan piłkarzy Lechii po meczu we Wrocławiu. Rafał Janicki, jak i inni piłkarze biało-zielonych, mogą jeszcze długo nie dowierzać, jak wiele szczęście mieli w sobotni wieczór.

Piłkarzom Lechii dopisało bardzo duże szczęście. Gdańszczanie przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 0:1 (0:1), a mimo to zagrają w najlepszej ósemce ekstraklasy. Ze słabości biało-zielonych nie skorzystały Cracovia, która przegrała w Kielcach, a przede wszystkim Jagiellonia, która w końcówce meczu z Piastem strzeliła w słupek. Gdyby nowi podopieczni Michała Probierza wygrali, to oni zabraliby biało-zielonym prawo gry w grupie mistrzowskiej.

Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Ostrowski - Hateley, Droppa - F.Paixao, Mila, Patejuk – M.Paixao

Sędziowie: B.Frankowski (Toruń).
M.Bąk - Pietrowski, Janicki, Madera, Leković - Kostrzewa, Vranjes - Makuszewski, Frankowski, Grzelczak - Tuszyński

• 46' Ostrowski Zmiany Dudu
  • 63' Patejuk Zmiany Pilch
  • 77' Droppa Zmiany Calahorro
  • 46' Frankowski Zmiany Dawidowicz
  • 79' Kostrzewa Zmiany Pazio
  • 90' Pietrowski Zmiany K.Bąk
  • 55' M.Paixao
  • 41' Grodzicki
  • 87' Calahorro
  • 90+3 Grodzicki
  • 82' Dawidowicz

O możliwych wariantach na ostatnią kolejkę w minionym tygodniu pisaliśmy wielokrotnie. Powyżej w skrócie przypominamy, co musi się stać, aby Lechia zajęła dane miejsce po 30 kolejce
Główne założenia są następujące:
* jeśli Lechia wygra, to w najgorszym wypadku będzie na 8. miejscu, a wyższa pozycja uzależniona jest od meczów Zawiszy i Górnika
* jeśli Lechia zremisuje lub przegra, to co najwyżej będzie 8., a utrzymanie przez nią tego miejsca zależy od wyników Cracovii i Jagiellonii
10. miejsce - Lechia przegrywa we Wrocławiu, a Cracovia i Śląsk wygrywają swoje mecze
9. miejsce - Lechia przegrywa we Wrocławiu, Jagiellonia wygrywa, a Cracovia co najwyżej remisuje
bądź Cracovia wygrywa, a Jagiellonia co najwyżej remisuje
bądź Lechia remisuje, a Cracovia wygrywa, wynik Jagiellonii nie ma już znaczenia
8. miejsce - Lechia remisuje, Cracovia co najwyżej remisuje, a wynik Jagiellonii nie ma już znaczenia
bądź Lechia przegrywa, a Cracovia i Jagiellonia co najwyżej remisują
7. miejsce - Lechia wygrywa, tylko jedna z drużyn Górnik lub Zawisza wygrywa, wtedy wynik drugiej nie ma znaczenia
6. miejsce - Lechia wygrywa, Górnik i Zawisza co najwyżej remisują
niespodzianką w Lechii jest brak w "18" Wiśniewskiego, do podstawowego składu wrócili pomocnik Frankowski (LECHIA) oraz stoper Madera (LECHIA), na ławce nie ma jednak Japończyka Nishi, którzy w tym tygodniu został zgłoszony do rozgrywek
Machaj, który już w trakcie sezonu rozwiązał kontrakt w Lechii, by przejść do Śląska zajął miejsce na ławce rezerwowej
miejmy nadzieje, że trener Moniz trafił z ustawieniem ofensywnym w "11", na ławce ma bowiem samych defensorów! W rezerwie pozostają: Stolarski, K.Bąk, Zyska, Dawidowicz, Pazio, Garbacik oraz bramkarz Rosa, z tych graczy w zimowych sparingach najbliżej bramki rywali był ustawiany Pazio, który grywał jako lewoskrzydłowy
dzisiejsza relacja nie będzie dotyczyć tylko meczu Lechia - Śląsk, ale będziemy również informować o wynikach Cracovii i Jagielloni, czyli drużyn, które walczą z gdańszczanami o awans do "8" oraz Górnika i Zawisza, a zatem ekip, które biało-zieloni mogą wyprzedzić w tabeli
piłkarze na prezentacji, Lechia na biało z zielonym poprzecznym pasie na koszulkach, Śląsk na zielono
Śląsk od 6 meczów nie wygrał u siebie
wszystkie mecze mają się zacząć o tej samej porze
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
bardzo szybko zaczęto strzelać w tej kolejce, są gole dla Podbeskidzia w Krakowie i to już 11 sekundzie (!) oraz dla Legii w Lubinie, strzelają zatem goście, to dobry prognostyk dla Lechii
3'
we Wrocławiu na razie gra w środku boiska
5'
remisy na stadionach we Wrocławiu, Kielcach i Białymstoku, a to oznacza, że Lechia jest w "8"
5'
niecelny strzał Ostrowskiego (ŚLĄSK), ten piłkarz niespodziewanie dzisiaj ustawiony na lewej obronie, zazwyczaj grał z prawej
7'
dobry powrót Grzelczaka (LECHIA), staranował F.Paixao (ŚLĄSK) i odebrał piłkę Portugalczykowi
7'
próba zagrania piłki na kontrę do Tuszyńskiego (LECHIA), ale zorientowała się w tym obrona gospodarzy
8'
powinien być gol dla Lechii, świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Grzelczak (LECHIA), zaskoczył rywali dogranie w pole karne prawą nogą, piłkę z 8. metra głową uderzał Frankowski (LECHIA), ale uderzył niecelnie
10'
Madera (LECHIA) przejął dośrodkowanie Zielińskiego (ŚLĄSK)
10'
wyrównany początek meczu we Wrocławiu
11'
Vranjesowi (LECHIA) nie udało się wywalczyć rogu
12'
zbyt mocne podanie Mili (ŚLĄSK), piłkę przechwycił M.Bąk (LECHIA)
13'
dobre zagranie głową Pietrowskiego (LECHIA) do M.Bąka (LECHIA), boczny obrońca przeciął podanie Mili (ŚLĄSK) do Patejuka (ŚLĄSK)
14'
zablokowany strzał F.Paixao (ŚLĄSK)
15'
Śląsk przejmuje inicjatywę
15'
po kwadransie gry bez goli we Wrocławiu, Kielcach i Białymstoku, a to oznacza, że Lechia zachowuje 8. miejsce
15'
M.Bąk (LECHIA) kapitalnie wybił na róg piłkę po strzale nożycami F.Paixao (ŚLĄSK), wrzucał Mila z rogu(ŚLĄSK)
16'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po rogu Śląska, który wykonał Mila (ŚLĄSK)
18'
po niezłym początku Lechia coraz bardziej oddaje inicjatywę w grze gospodarzom
18'
Kostrzewa (LECHIA) wybił piłkę za bramkę po akcji Zielińskiego (ŚLĄSK), róg dla Śląska
19'
po rogu dla Śląsku na rogu Grodzicki (ŚLĄSK), wolny pośredni dla Lechii
20'
Legia prowadzi w Lubinie 2:0, a gospodarze grają w "10"
20'
przypomnijmy, że gdyby Lechia zajęła 8. lub 7. miejsce to w drugiej części sezonu Legię gościłaby na PGE Arenie
22'
Lechia coraz bardziej cofnięta na własną połowę, czeka na ataki Śląska
22'
23'
M.Bąk (LECHIA) bez kłopotów obronił strzał z dystansu Droppy (ŚLĄSK)
25'
pomocy medycznej wymaga Grodzicki (ŚLĄSK), który ucierpiał po przerwaniu ataku Lekovicia
27'
za mocne dośrodkowanie Patejuka (ŚLĄSK) w kierunku F.Paizao, od bramki rozpocznie M.Bąk (LECHIA)
29'
nie zmienia się obraz gry, częściej przy piłce Śląsk, ale bez większego zagrożenia dla bramki Lechii
30'
we Wrocławiu, Kielcach i Białymstoku bezbramkowe remisy, to oznacza, że kolejność na miejscach 8-10 bez zmian, Lechia przed Cracovią i Jagiellonią
30'
Górnik przegrywa z Lechem 0:1, ten wynik oznacza, że gdyby Lechia wygrała we Wrocławiu, to by wyprzedziła zabrzan w tabeli
33'
Górnik przegrywa z Lechem już 0:2
33'
na spalonym F.Paixao (ŚLĄSK)
34'
niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA)
35'
M.Bąk (LECHIA) broni strzał M.Paixao (ŚLĄSK)
36'
Vranjes (LECHIA) dobrym powrotem "skasował" akcję Ostrowskiego (ŚLĄSK) i F.Paixao (ŚLĄSK), Śląsk sporo atakuje lewym skrzydłem
37'
niecelny strzał z dystansu Mili (ŚLĄSK)
38'
koronkowa akcja Lechii rozpoczęta przez Makuszewskiego (LECHIA), Grzelczak (LECHIA) zgrał przed pole karne do Vranjesa (LECHIA), a Bośniak z woleja niecelnie uderzył sprzed pola karnego
40'
bez zmian w tabeli na miejscach 8-10, Lechia przed Cracovią i Jagiellonią, wszystkie te drużyny bezbramkową remisują
40'
róg dla Śląska po akcji Zielińskiego (ŚLĄSK)
41'
Vranjes (LECHIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Mili (ŚLĄSK)
41'
zablokowany strzał sprzed pola karnego M.Paixao (ŚLĄSK)
41'
Żółtą kartką został ukarany Grodzicki (ŚLĄSK) po faulu na Tuszyńskim
42'
dośrodkowanie Frankowskiego (LECHIA) najpierw w nogi Zielińskiego (ŚLĄSK), a po poprawce lechisty piłka poszybowała w ręce Kelemena (ŚLĄSK)
44'
Zawisza przegrywa z Ruchem 0:1, przy niekorzystnym wyniku również Górnika, Lechia ma szanse na awans na 6. miejsce w tabeli, ale musi tylko wygrać ze Śląskiem
45'
mecz, który dla Lechii na razie nie ma większego znaczenie, Legia prowadzi z Zagłębiem 3:0
45'
bardzo dobre wieści dla Lechii z Białegostoku, Jagiellonia przegrywa z Piastem 0:1, to oznacza, że nowa drużyna trenera Probierza nie zagrozi biało-zielonym
45'
sędzia o minutę przewrócił pierwszą połowę we Wrocławiu
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY WE WROCŁAWIU. ŚLĄSK - LECHIA 0:0
Dość przeciętny mecz we Wrocławiu. Do przerwy Lechia nie potrafiła oddać żadnego celnego strzału, choć dobrą pozycję do zdobycia gola miał Frankowski (LECHIA). Śląsk jest częściej przy piłce, prowadzi grę, ale też "nie gniecie" gdańszczan. Gospodarze oddali trzy celne strzały, a M.Bąk (LECHIA) najbardziej musiał się wykazać umiejętności parując na róg piłkę po uderzeniu F.Paixao (ŚLĄSK)
na wszystkich stadionach zakończyły się pierwsze połowy, na razie Lechia nadal jest na 8. miejscu. Gdyby w końcowej tabeli uwzględnić wyniki po 45 minutach to na miejscach 6-10 kolejność byłaby następująca:
6. Zawisza 42
7. Górnik 42
8. Lechia 41
9. Cracovia 40
10. Jagiellonia 38
46'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę na lewej obronie. Boisko opuszcza Ostrowski, w jego miejsce wchodzi Dudu.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frankowski, w jego miejsce wchodzi Dawidowicz, czyli gdańszczanie zabezpieczają tytuły, bo defensywny pomocnik wchodzi za ofensywnego
46'
drugą połowę rozpoczął Śląsk
46'
pierwszy atak Śląska po przerwie kończy się po spalonym M.Paixao (ŚLĄSK)
48'
zablokowany strzał z wolnego Vranjesa (LECHIA)
48'
niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA)
50'
Zieliński (ŚLĄSK) starał się wyłożyć piłkę na strzał M.Paixao (ŚLĄSK), ale Portugalczyk w polu bramkowym nie sięgnął piłki
50'
Pogoń objęła prowadzeniu w meczu z Widzewem 1:0, na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców umacnia się Robak
52'
Górnik przegrywa z Lechem już 0:3, gdyby Lechia wygrała ze Śląskiem, byłaby w tabeli przed zabrzanami
54'
dość wyrównany mecz po przerwie we Wrocławiu
55'
Górnik już się nie poniesie w meczu z Lechem, przy wyniku 0:3 Iwan przestrzelił karnego
55'
[1:0] ŚLĄSK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki M.Paixao Portugalczyk zdobył gola po dośrodkowaniu z rogu Mili i błędzie M.Bąka, który nie zdołał przeciąć tego dośrodkowania.
55'
mimo niekorzystnego wyniku Lechia jest nadal na 8. miejscu, Cracovia bowiem tylko remisuje, a to oznacza, że gdyby tak zakończyły się te mecze, to gdańszczanie i krakowianie mieliby identyczny bilans punktowy, a dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań wyżej w tabeli byliby biało-zieloni
57'
róg dla Lechii, ale po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA) bez zagrożenia dla bramki Śląska
59'
dośrodkowanie Patejuka (ŚLĄSK) po nodze Janickiego (LECHIA), róg dla Śląska
60'
bez zagrożenia dla bramki Lechia po dośrodkowaniu Mili
61'
pomocy medycznej potrzebuje Makuszewski (LECHIA), który został kopnięty Hateley'a (ŚLĄSK)
63'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Patejuk, w jego miejsce wchodzi Pilch.
64'
szczęście przy Lechii, F.Paixao (ŚLĄSK) przestrzelił w 100-procentowej sytuacji
65'
bez zmian wyniki w Kielcach (Cracovia remisuje 0:0) i w Białymstoku (Jagiellonia przegrywa 0:1), to oznacza, że mimo niekorzystnego wyniku we Wrocławiu Lechia jest nadal na 8. miejscu
66'
Kelemen obronił strzał Grzelczaka (LECHIA) przewrotką, to pierwsze celne uderzenie gdańszczan w tym meczu
68'
Cracovia przegrywa z Koroną 0:1, obecnie Lechia coraz mocniej rozsiada się na 8. miejscu
68'
aktualna tabela na miejsca 8-10 przy uwzględnieniu wyników ostatniej kolejki:
8. Lechia 40
9. Cracovia 39
71'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po dośrodkowaniu z rogu Mili (ŚLĄSK)
73'
bez zagrożenia dla bramki Śląska po wrzutce Vranjesa (LECHIA)
76'
znów róg Vranjesa (LECHIA) i znów nie ma zagrożenia dla bramki Śląska
77'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Droppa, w jego miejsce wchodzi Calahorro.
77'
najwięcej bramek w 30. kolejce padło na razie w Lubinie, Zagłębie przegrywa z Legią 1:3
78'
niecelny strzał M.Paixao (ŚLĄSK)
83'
Jagiellonia zdobyła wyrównanie na 1:1 w meczu z Piastem. Na szczęście to nie wystarcza jej do tego, by wypchnąć Lechię z ósemki. Przy porażce gdańszczan w Białymstoku gospodarze muszą wygrać, aby awansować do grupy mistrzowskiej
79'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kostrzewa, w jego miejsce wchodzi Pazio.
82'
Żółtą kartką został ukarany Dawidowicz (LECHIA).
87'
Zawisza przegrywa z Ruchem już 0:2, a bramkę strzelił były kapitan... Lechii, Łukasz Surma. Jednak ten wynik będzie miał znaczenie dla miejsca gdańszczan w tabeli, gdy... wygrają we Wrocławiu, a na to się nie zanosi
87'
Żółtą kartką został ukarany Calahorro (ŚLĄSK).
90'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi K.Bąk.
90+1
Zawisza przegrywa z Ruchem już 0:3, ale w tabeli bydgoszczanie mają nadal 2 punkty (a po podziale punkt) przewagi nad Lechią
90+2
wielkie szczęście przy Lechii, choć dotyczy meczu w Białymstoku, Balaj z dwóch metrów posłał piłkę w słupek! Gdyby skierował ją do siatki Jagiellonia zabrałaby 8. miejsce gdańszczanom! A tak biało-zieloni są nadal w grupie mistrzowskiej!
żółta i czerwona
90+3
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Grodzicki (ŚLĄSK) za zagranie ręką i powstrzymanie akcji Grzelczaka
90+3
Arbiter kończy mecz. LECHIA PRZEGRAŁA ZE ŚLĄSKIEM 0:1.
gdańscy piłkarze i trener skupieni przy własnej ławce rezerwowych, nasłuchują wieści z Białegostoku, gdzie mecz jeszcze trwa
radość gdańszczan, w Białymstoku mecz zakończył się remisem 1:1, nowa ekipa trenera Probierza nie wyprzedziła zatem Lechii, biało-zieloni w drugiej części sezonu zagrają o miejsca 1-8!

Drużyny Punkty
1 Legia Warszawa 30 20 3 7 60:30 63 (32)
2 Lech Poznań 30 15 8 7 56:34 53 (27)
3 Ruch Chorzów 30 14 8 8 40:38 50 (25)
4 Pogoń Szczecin 30 11 14 5 47:38 47 (24)
5 Wisła Kraków 30 12 9 9 38:30 45 (23)
6 Zawisza Bydgoszcz 30 11 9 10 43:37 42 (21)
7 Górnik Zabrze 30 11 9 10 42:46 42 (21)
8 Lechia Gdańsk 30 10 10 10 38:37 40 (20)
9 Cracovia 30 11 6 13 37:43 39 (20)
10 Jagiellonia Białystok 30 10 9 11 46:43 39 (20)
11 Korona Kielce 30 9 10 11 36:41 37 (19)
12 Śląsk Wrocław 30 7 13 10 38:40 34 (17)
13 Piast Gliwice 30 8 10 12 29:47 34 (17)
14 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 6 13 11 27:39 31 (16)
15 Zagłębie Lubin 30 7 8 15 31:40 29 (15)
16 Widzew Łódź 30 5 7 18 26:51 22 (11)
Tabela wprowadzona: 2014-04-13

Wyniki 30 kolejki

• Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
  • Korona Kielce - Cracovia 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:3 (0:2)
  • Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:3)
  • Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)

Opinie (225) ponad 20 zablokowanych

• (15)

I jak tu nie szanowac Piasta Gliwice :)))))

• 212 7

• (2)

I Zdzicha Kręcinę. Czas mrozić Finlandię :)

• 51 5

• (1)

obowiązkowo !! :)

• 28 2

• Najgorsze że zawodnicy piją tyle co wy...

i potem widać to na boisku. Niestety to nie są sportowcy, to symulanci.

• 5 1

• No

• 7 3

• dobra, dobra!!! (3)

a teraz betonu przyznajcie się! gacie były pełne, prawda?

• 13 25

• (2)

a ty bys nie miał?

• 18 7

• gdybym był kibicem lechii, to bez pampersa na mecz bym się nie ruszał :) (1)

• 10 19

• na szczeście mama cie nie puszcza jeszcze na mecze więc wracaj do konsoli bo ci pada zabierze

• 39 2

• Cholera,wieś uratowała miasto...

Aż brak słów... Trochę wstyd,ale jedziemy dalej i to najważniejsze!

• 16 7

• Z Piastem faktycznie moglaby byc zawiazana zgoda (3)

• 24 1

• (1)

Tym bardziej ze relacje na linii LG-Piast sa dobre

• 23 1

• a ja mam dosc sląska

za kazdym razem dajemy im punkty które są nam potrzebne, teraz mielismy farta ale slask to jedna z niewielu druzyn z którą jakoś nie umiemy wygrywać, wole juz piasta

• 16 3

• Jak na to patrzylem to chyba z Jaga bo to ze nie wygrali to zasluga ich samych ;p

• 0 0

• Teraz będą grać bez napięcia wiec będzie luz i wszystko jest możliwe. Pierwsze trzy drużyny muszą bronić pozycji a to nie pomaga w grze.

• 8 2

• można powiedzieć, że Probierz wprowadził Lechię do pierwszej ósemki

• 6 1

• Ale fart. z taką grą to szkoda się pchać na salony

Jaga z metra w doliczonym nie trafiła, byłoby pozamiatane. miała być wygrana a jak zwykle nerwy i fart - ciekawe kto czuwał? i efekt nowej miotły już nie działa bo znów słabo jak było

PS. relacja pod koniec się zacieła, bo w TV nie pokazywali, haha ciekawy portal ;)

• 70 16

• (1)

bez walki ,ambicji i pomysłu, jak zawsze sekundę za wolni centymetr za niscy

• 63 9

• imbecyle

Ale fart...I ten po niżej ,gdzie oglądaliście mecz palanty .