Lechia Gdańsk utrzymała się w ekstraklasie i zapewne zabrała tytuł Legii Warszawa

jag., Marta
3 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Radość piłkarzy Lechii po zwycięstwie nad Legią na wagę utrzymania ekstraklasy. Radość piłkarzy Lechii po zwycięstwie nad Legią na wagę utrzymania ekstraklasy.

Piłkarze i kibice Lechii Gdańsk mogą odetchnąć. Biało-zieloni sprawili sporą niespodziankę wygrywając na PGE Arenie z pretendującą do mistrzowskiego tytułu Legią Warszawa 1:0(1:0) i zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie na kolejkę przed końcem rozgrywek. Zespół ze stolicy w ligowej tabeli spadł natomiast na czwartą pozycję. Co ciekawe, trener Paweł Janas pokonując "wojskowych" skompletował przy okazji hat-trick zwycięstw nad zespołami, które prowadził w przeszłości, bo wiosną Lechia wygrała jeszcze tylko z GKS Bełchatów i Widzewem Łódź. Ekstraklasę opuszczają ŁKS i Cracovia.

Małkowski - Janicki, Madera, Bąk, Hajrapetjan - Surma, Bajić - Deleu, Nowak, Wilk - Traore
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Ślusarski
Widzów: 21 359
Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak - Vrdoljak, Gol - Kucharczyk, Radović, Żyro - Ljuboja
  • 70' Janicki Zmiany Pietrowski
  • 77' Wilk Zmiany Machaj
  • 82' Deleu Zmiany Tuszyński
  • 46' Kucharczyk Zmiany Blanco
  • 63' Vrdoljak Zmiany Wolski
  • 79' Żewłakow Zmiany Novo
  • 43' Wilk
  • 34' Surma
  • 90+4 Tuszyński
  • 33' Vrdoljak
  • 56' Gol
  • 60' Wawrzyniak

Legia Warszawa

18% 91 typowań LECHIA Gdańsk
25% 129 typowań REMIS
57% 292 typowania Legia Warszawa

Pomeczowy dwugłos trenerów
Paweł Janas
(Lechia): Tak na gorąco nie powiem, że to był najlepszy mecz Lechii po moją wodzą. Na pewno pierwszy zwycięski za mojej kadencji na PGE Arenie i to cieszy. Radość jest jednak z trzech punktów, bo dzięki nim nie musimy jechać na ostatni mecz w napięciu. Dziękuję chłopakom za ambicję i wolę walki. Kilku z nich jest mocno poobijanych. Jutro mamy czas, aby policzyć się i zobaczyć, kto będzie mógł w sobotę pojechać do Chorzowa. Dzisiaj potwierdziliśmy, że w ostatnim czasie gramy lepiej. Natomiast nie wiem, czy odebraliśmy Legii szanse na tytuł. W futbolu wszystko jest możliwe

Maciej Skorża (Legia): Przegraliśmy prawdopodobnie najważniejszy mecz w tym sezonie. Malutka nadzieja się tli. Może mamy jeden procent szans na tytuł, właściwie są one tylko teoretyczne.
Lechia zagrała świetny mecz, ale my też go dobrze
rozpoczęliśmy. Nie potrafiliśmy odpowiedzieć na bramkę Lechii po stałym fragmencie gry. Jestem zawiedziony zwłaszcza drugą połową, bo w naszej grze był jeden wielki chaos, nic z niej pozytywnego nie wynikało.

przed meczem wręczono nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego". Wygrał Wojciech Pawłowski, który tego dnia nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych
Pawłowski: dziękuję moim fanom i wszystkim ludziom, którzy na mnie głosowali. Dziękuję gdańskiej publiczności, bo tak naprawdę tutaj zaczęła się moja piłkarska kariera. Nigdy tego nie zapomnę"
zgodnie z naszymi przewidywaniami w miejsce kontuzjowanego Grzelczaka na szpicy zagra Traore (LECHIA), a na skrzydło wejdzie nominalny obrońca - Deleu (LECHIA), więcej niespodzianek jest na ławce rezerwowych, po raz pierwszy w "18" znalazł się Tuszyński, a poza składem jest Lukjanovs
przed meczem odegrano hymn narodowy, który część publiczności gromko również śpiewała
w Legii Wawrzyniak (LEGIA) i Kucharski ze składu na Euro 2012, a trzeci wybraniec selekcjonera Smudy - Wolski - jest na ławce rezerwowych
1'
od środka rozpoczęła Legia, która dzisiaj gra na zielono-czarno, Lechia w białych strojach
1'
od początku chóralny doping "Lechia gol"
3'
na razie piłka cały czas przy Legii, gdańszczanie uważnie przesuwają się w defensywie
3'
Małkowski (LECHIA) broni uderzenie Gola, który w polu karnym minął Surmę
4'
kolejna świetna interwencja Małkowskiego (LECHIA), tym razem odbił na róg "główkę" Vrdoljaka (LEGIA)
5'
zablokowany strzał Gola
5'
Nowak (LECHIA) próbował uruchomić atak Lechii, ale zagrał zbyt mocno do Wilka (LECHIA)
6'
teraz niezbyt kulturalne wsparcie kibiców Lechii
6'
pierwszy róg dla Lechii
7'
obrońcy Legii wybijają piłkę po dośrodkowaniach Nowaka (LECHIA) z rogu, a po chwili i Deleu (LECHIA)
7'
na spalonym Traore (LECHIA) po zagraniu z wolnego Bajicia
8'
kolejny spalony Lechii po dobrej akcji Traore (LECHIA), tym razem przed obrońcami gości za wcześnie znalazł się Deleu (LECHIA)
9'
Lechii udało się otrząsnąć z początkowej przewagi Legii, coraz bardziej gra jest odsuwana od bramki miejscowych
11'
po dośrodkowaniu Nowaka (LECHIA) z wolnego przed polem karnym do odbitej piłki dopadł Wilk (LECHIA), ale uderzył wysoko nad poprzeczką
12'
Traore (LECHIA) uderzył nieznacznie nad poprzeczką bramki Kuciaka (LEGIA) po dobrym podaniu Deleu
13'
pierwszy po przerwie atak Legii, próba wrzutki Kucharczyka (LEGIA) zablokowana
dobry wynik dla Lechii w Łodzi, ŁKS przegrywa z Bełchatowem 0:1. Ten rezultat oznacza utrzymanie dla gdańszczan bez względu na ich rezultat z Legią
15'
złe podanie Traore (LECHIA) do Wilka (LECHIA) w polu karnym, piłkę przechwycił Kuciak (LEGIA)
16'
kibice Lechii pozdrawiają... Wisłę Kraków
16'
teraz doping z kolei dla... Śląska, który z Legią walczy o mistrzostwo
16'
Kuciak (LEGIA) interweniował poza "16", bo do piłki podawanej przez Bajicia biegł Traore (LECHIA)
17'
ładnie wyglądają teraz trybuny, kibice wymachują biało-zielonymi flagami i szalikami
18'
piłka w polu karnym odskoczyła od nogi Wilkowi (LECHIA) i przepadła okazja do strzału
19'
Nowak (LECHIA) w polu karnym mógł strzelać, ale próbował dośrodkować na głowę jednego z kolegów, co skończyło się rogiem
20'
dośrodkowanie z rogu Lechii nie przeszło już pierwszego obrońcy, w tym przypadku Jędrzejczyka (LEGIA)
20'
po niemrawym początku, kiedy Lechia rozpoczęła zbyt dużym respektem dla rywala, od kilkunastu minut to gospodarze są stroną przeważającą
21'
Nowak (LECHIA) dobrze rozszerzył akcję Lechii, ale sędzia dopatrzył się, że Wilk (LECHIA) był na spalonym
22'
Traore (LECHIA) przed szansą na gola, ale po dośrodkowaniu Deleu (LECHIA) uderzył głową nad bramką
23'
Vrdoljak (LEGIA) w polu karnym Lechii, ale zagrał prosto w ręce Małkowskiego (LECHIA)
25'
zbyt głębokie dośrodkowanie Wawrzyniaka (LEGIA), Małkowski (LECHIA) pewnie wyłapał piłkę
25'
czwarty już róg dla Lechii
26'
doskonałe dośrodkowanie Nowaka (LECHIA) na głowę Bąka, niestety uderzenie stopera obok słupka
27'
Gol (LEGIA) minął Bąka, ale na posterunku jest Małkowski (LECHIA), który wybił piłkę na róg
28'
po dośrodkowaniu z rogu głową strzelał Wawrzyniak (LEGIA), ale za słabo, aby pokonać Małkowskiego (LECHIA)
28'
strzał Surmy (LECHIA), a właściwie próba loba, ale również za lekka, aby zmienić wynik 0:0
29'
bardzo dobry mecz w Gdańsku, teraz atak za atak, na spalonym Radović (LEGIA)
30'
a teraz na spalonym Traore (LECHIA)
31'
dobre podanie do Janickiego (LECHIA), ale ten "nie zabrał" się z piłką, aby wbiec w pole karne
31'
Wilk (LECHIA) wywalczył róg dla Lechii
32'
strzał Wilka (LECHIA) obok słupka, Lechia nadal w natarciu
33'
Żółtą kartką został ukarany Vrdoljak (LEGIA), który stracił piłkę, a potem sfaulował Nowaka
33'
Deleu (LECHIA) w doskonałej sytuacji na gola po podaniu Hajrapetjana, broni Kuciak (LEGIA)
34'
Żółtą kartką został ukarany Surma (LECHIA) po faulu na Kucharczyku
34'
dla Surmy (LECHIA) to czwarta żółta kartka, w ostatniej kolejce, w Chorzowie nie zagra
35'
pomocy lekarskiej potrzebował Małkowski (LECHIA), ale nie ma powtórka z meczu z Zagłębiem, kiedy już w pierwszej połowie bramkarz musiał zejść na skutek urazu
38'
jakby obie drużyny dopadła zadyszka, bo tempo gry osłabło
41'
niecelny strzał głową Żyry (LEGIA)
42'
Astiz (LEGIA) sfaulował 25 metrów od bramki Traore (LECHIA)
43'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wilk. Lewoskrzydłowy Lechii przymierzył z wolnego z około 25 metrów na wprost bramki Legii
45'
sędzia dolicza dwie minuty
45+1
kolejna akcja Traore (LECHIA) - Deleu (LECHIA), ale ten pierwszy na spalonym
45+2
Koniec pierwszej połowy. LECHIA PROWADZI 1:0
w Łodzi ŁKS remisuje z Bełchatowem 1:1, to także dobry wynik dla Lechii, gdańskich kibiców zapewne też cieszy rezultat z Wrocławia, gdzie zaprzyjaźniony z biało-zielonymi Śląsk prowadzi z Jagiellonią 2:0 i obecnie to wrocławianie są nowym liderem ekstraklasy
spiker ogłosił że widzów jest 21 359, to najwyższa frekwencja w tym roku
46'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kucharczyk, w jego miejsce wchodzi Blanco.
46'
Rozpoczęła się druga połowa
46'
Faul Bajicia (LECHIA) na Żyro (LEGIA)
46'
Żewłakow (LEGIA) w pole karne ale gdańszczanie wybijają na aut
48'
Legia częściej w posiadaniu piłki na początku drugiej połowy
48'
Pewna interwencja Małkowskiego (LECHIA), kontra gdańszczan ale źle wykończona
49'
Bajić (LECHIA) przedzierał się prawą stroną ale był falowany
49'
Akcja gdańszczan ale Legia wybija na aut
51'
Wilk (LECHIA) faulowany przy wyprowadzaniu kontry
52'
Legia próbuje skonstruować akcję zaczepną ale niezbyt dobrze jej to wychodzi
54'
Deleu (LECHIA) prosto w bramkarza Legii
55'
Zatrzymana kontra Radovicia (LEGIA)
55'
Ależ szansa Lechii... Traore (LECHIA) "zakręcił" Astizem (LEGIA) kompletnie uderzył w kierunku bramki a tam piłkę odbił Żewłakow (LEGIA). Piłka zaplątała się jeszcze w nogach Kuciaka (LEGIA) i wyszła na aut
56'
Żółtą kartką został ukarany Gol (LEGIA).
57'
Akcja Legii lewym skrzydłem powstrzymany
58'
Od bramki Małkowski (LECHIA)
58'
Traore (LECHIA) nie doszedł do zbyt mocnego podania
59'
Traore (LECHIA) faulowany przez Jędrzejczyka (LEGIA)
59'
Starcie Janickiego (LECHIA) i Wawrzyniaka (LEGIA) obydwaj zwijają się z bólu na murawie
60'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LEGIA).
61'
Blanco (LEGIA) faulowany ok 35 metrów przed bramką Lechii
63'
Ljuboja (LEGIA) z wolnego ale bardzo niecelnie
63'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vrdoljak, w jego miejsce wchodzi Wolski.
63'
A w Łodzi nadal 1:1 w meczu ŁKS - PGE GKS
64'
Akcja Lechii zainicjowana przez Deleu (LECHIA)
65'
Na spalonym Wilk (LECHIA)
65'
Faul na Wilku (LECHIA)
66'
Osaczony Zyro wybija piłkę na aut
67'
Akcja Legii Janicki (LECHIA) wybija na rzut rożny
68'
Dośrodkowanie Wolskiego (LEGIA), Małkowski (LECHIA) niepewnie ale wybija Bajić (LECHIA)
68'
Wolski (LEGIA) znów pod bramką gdańską, Lechia wybija na aut
68'
Janicki (LECHIA) poszkodowany w starciu z Wawrzyniakiem (LEGIA) prosi o zmianę
69'
Kolejny róg dla Legii
69'
Z rogu nic nie wyszło, Nowak (LECHIA) uruchomił szybko Traore (LECHIA) a ten błyskawicznie przeniósł się pod bramkę Legii i wywalczył kornera
70'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janicki, w jego miejsce wchodzi Pietrowski.
70'
Róg dla Lechii nic nie przyniósł
71'
Traore (LECHIA) i Deleu (LECHIA) w akcji w polu karnym Legii ale Brazylijczyk za późno oddawał strzał
71'
Na PGE Arenie zrobiło się od odpalonych przez kibiców Lechii
73'
Deleu (LECHIA) do Nowaka (LECHIA) w pole karne ale pomocnik Lechii obok bramki
74'
Róg dla Legii
74'
Legia na chwilę zamknęła Lechię w jej polu karnym
75'
Pewna interwencja Małkowskiego (LECHIA) po strzale Radovicia (LEGIA)
75'
Faulowany Bajić (LECHIA) leży na murawie
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilk, w jego miejsce wchodzi Machaj.
78'
Legia wciąż przy piłce, zdominowała w ostatnich minutach wydarzenia na boisku
78'
Jędrzejczyk (LEGIA) przeciął dalekie podanie do Deleu (LECHIA)
79'
Deleu (LECHIA) leży na murawie trzymając się za udo
79'
LEGIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żewłakow, w jego miejsce wchodzi Novo.
79'
Deleu (LECHIA) zniesiony na noszach poza murawę
82'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Deleu, w jego miejsce wchodzi Tuszyński.
82'
Gol (LEGIA) daleko zagrał do Novo (LEGIA) ale ten nie poradził sobie w narożniku boiska
84'
Kontra gdańszczan ale na posterunku Kuciak (LEGIA)
85'
Legia gubi piłkę w ataku
85'
Novo (LEGIA) w polu karnym wywalczył róg
85'
Piłka w siatce gdańszczan ale legioniści na spalonym
87'
Bąk (LECHIA) wybija ale pod nogi rywali
87'
87'
Co on zrobił??? Tuszyński (LECHIA) w debiucie w ekstraklasie mógł pogrążyć Legię, uderzył w sytuacji sam na sam minimalnie obok słupka
88'
Małkowski (LECHIA) od bramki daleko wybija piłkę
89'
Traore (LECHIA) nie zdołał przyjąć piłki po podaniu Bajicia (LECHIA)
90'
Wolny dla Legii na środku boiska
90'
Novo (LEGIA) fatalnie dośrodkowuje
90'
90+4
Żółtą kartką został ukarany Tuszyński (LECHIA). Przytomny faul taktyczny gdańszczanina
90+4
Strzela Żyro (LEGIA), broni Małkowski (LECHIA)
90+5
Broni Małkowski (LECHIA) wrzutkę Legii
90+6
Koniec meczu: Lechia - Legia 1:0. Lechia pozostaje w lidze, Legia może pożegnać się z mistrzostwem.

Tabela wprowadzona: 2012-05-03

Pozostałe wyniki 29. kolejki ekstraklasy: Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 0:2 (0:0), Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0), Korona Kielce - Widzew Łódź 0:2 (0:2), ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 1:1 (1:1), Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:4 (0:1), Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0), Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0).
jag., Marta

Opinie (409) ponad 20 zablokowanych

• Kocham cię LECHIO, że krawaciarzy obdarliście z majstra. (13)

• 367 22

• Cisowa (5)

jedna z dziwniejszych dzielnic Gdyni, pierwsze słysze, widzę, widzę chociaż cytat, że tam ktoś jest za Lechią. Słyszałem karwiny, jakieś kacze buki, ale jakoś nie widziałem. Bez spiny, ale skoro tak jest to szacun, że wogóle dajesz sobie tam rade, sam czy w kilku gdy jeździcie na mecze z końca Gdyni. Pozdrawiam

• 26 17

• i (1)

graty za wygraną, jesteście w extra dalej :>

• 32 1

• jeszcze 2 tygodnie temu gwizdali na Traore

rzucali bananami itp, kibice to byłoby za duzo powiedziane raczej napite guano z szalikami... Lechia ma piekny stadion i raczej nigdy nie spadnie do 1 ligi bo zawsze znajdzie sie jakiś wojciechowski lub inny który sypnie kasą, teraz cos mówią o PGE że chce kopnąć w dusze Bełchatów i przyjsć do Gdańska ale tez chce kupić Energę ja jestem za bo to byłoby idealne rozwiązanie

• 0 2

• ty ale on się podpisał Arka Cisowa (2)

wiec chyba cieszy się z wyniku (a nie kibicuje Lechii) - tak jak i ja - bo zrobiliście mocno pod górę Legii, która grała naszym kosztem w finale PP - moim zdaniem dzięki pomocy sędziów.
        Teraz mają za swoje!! To cieszy :-)
        Mimo animozji gratuluję zwycięstwa i utrzymania.

• 82 0

• dokładnie jest tak jak napisałeś. (1)

• 54 0

• sry

walnełem nie pod tym wpisem co trzeba

• 8 1

• zobaczyc teraz mine arkowca bezcenna (5)

i co sledzik cos tak cicho tak sie wygrywa i limanovw wsadzcie sobie w du...pe pograjcie sobie z trozem i bogdanka

• 14 26

• aaaa (1)

nie rozumiem spiny...

• 20 2

• Grzesiu ty juz dawno powinienes isc do psychologa.

• 2 0

• kolo z Arki gratuluje Lechii a Ty się jeszcze napinasz (1)

• 37 1

• dziękujemy za gratulacja od kolegów z Arki

a Arce życzymy awansu jak sie nie uda teraz to w nastepnym sezonie, dla napinaczy srodkowy paluch i jeszcze jedno - tym którzy pisali ze Lechia spadnie: wymieniam tych po remisie ze Ślaskiem na trójmiasto.pl: tyko arka, śledź, tag, luz betonowy kolego, i tego wam życze, dnooooo, limanovia, pawełekag, spadek... i wielu innych - ja jako kibic Lechii i Arki żadam przeprosin za te kłamstwa i pomówienia

• 6 0

• Zobaczyć wczoraj minę Starucha : bezcenne

• 2 1

• konfidencja

jak kibicow konfidencji gdansk nie cierpie , tak Gratuluje Lechi:D bo to nie lada wyczyn . szczerze i bez spiny zaslugujecie na eklase bez dwoch zdan

• 5 1

• (4)

LECHIA ROZDZIELI MISTRZOSTWO. BRAVOOOOOO.

• 223 10

• (2)

Podziękujcie Widzewowi, że wam odpuścił i dostaliście powera - ostatnio byłem w rozjazdach więc nie mogłem komentować spotkania z Lechii z moim ukochanym klubem, szkoda... ale cóż my nad wami, wy utrzymani, za rok Gdańsk jeszcze bardziej RPWska.

• 3 48

• pokaż się w barwach na ulicy marzycielu (1)

a najlepiej skonsultuj się z lekarzem albo farmaceutą!

• 20 1

• I znowu kolejny rok będzie męczy kicha

cały sezon... spuszczają się wszyscy nad tą lechią, a legia przecież tyle meczy przegrała tej wiosny... nawet PP nie byłoby, gdyby sędzia jej nie pomagał

• 4 5

• Dokladnie

Lechia rozdzieli a Wisła przypieczętuje...ŚLĄSK ŚLĄSK WKS!!

• 2 0

• Brawo Lechia (8)

Legio gdzie twoje berło , berło i korona ... :)

• (1)

Kończymy sezon z PP, wiosną w LE i wciąż mamy szansę na 3kę w lidze, o czym tu pisać, może jeszcze przytoczyć statystyki w liczbie MP i PP, jak i to, że Legia grała w LM...

• 0 2

• Ale przegraliście z nami tak samo jak rok temu i nie zdobędziecie mistrza i to się liczy !!!

• 5 0

• Arko gdzie wasza ekstraklasa i spadek Lechii ?

• 3 0

• LECHIA GDAŃSK! LECHIA GDAŃSK! LECHIA GDAŃŚK!

• 7 0

• Ekstraklasa utrzymana ! Legia pokonana ! (2)

Brawo Lechijka ! Piękny mecz !

• 231 11

• Noty za styl: (1)

10 oprawa, 10 kibice, 10 ambitna gra piłkarzy. Łącznie 30/30. Oby tak w każdym meczu!

• 40 1

• W 30 minucie zabrakło hot-dogów w sektorze "I", musiałem dzieciakom wciskać kiełbachę kibica, żenada...

• 0 0

• Lechia Pany!! (3)

• 167 18

• FETA BYLA JAK PO MISTRZOSTWIE 21,500 ludzi zarąbiscie.

Mam nadzieje ze niebeda oszczedzac teraz w tej przerwie panowie i wezma sie dobrze do roboty. Lechia nastepny sezon na majstra idziemy ;D

Legła sie z******a 3 napastnikow nie pomoglo siemaaaa

• 7 1

• A MY TAKICH PANÓW W DU.IE MAMY (1)

!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 1 6

• nie napinaj sie

ciesz się z tego co masz ale skoro masz cos w ..... to sie tym nie chwal szczególnie jeśli to ma coś wspólnego z panem

• 22 tys (1)

Tyle na Arce przez caly sezon nie bylo, ale beda sie spinac, ze sa klubem Pomorza, hahahha :)

• (7)

A ja powiedziałbym tak polska piłka nożna ubolewa, że w LM będą nas reprezentowali w eliminacjach ogórki, co dostaną od mistrza Mołdawii...

• 10 29

• (2)

Prawda niestety może Śląsk powalczy ale Ruch to pewnie pierwszym meczu pucharowym odpadnie...

• 7 0

• a Lech ? (1)

• 0 1

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Jakby legła została mistrzem... (3)

...to reprezentowałyby nas jeszcze większe ogórki, co dostają np. Lechii i z ledwością remisują u siebie z Gryfem Wejherowo, więc co za różnica? Idiotyczna teza. Poza tym nie rozumiem, jak można nienawidzić jakiegoś klubu na co dzień, a "od święta", czyli na czas występu w pucharach mu kibicować? Jakby legła została mistrzem, to z całego serca życzyłbym jej odpadnięcia jak najszybciej, bo przecież każde zwycięstwo w pucharach to dodatkowa kasa, którą potem mogą wykorzystać przeciwko mojej drużynie. Ponadto - samo deprecjonowanie tytułu Mistrza Polski jest głupotą. W tej lidze nie walczy się o awans do Ligi Mistrzów, tylko o tytuł Mistrza Polski, do cholery.

• 5 0

• (2)

Dużo można negatywów pisać o Legii, Lechu, czy Wiśle, ale to tylko te drużyny w niedawnej przeszłości potrafiły wyjść z grup w LE, zagrać na wiosnę i odpaść po równej walce z odrobiną pecha (Wilk poprzeczka z Bragą, Nunez prezentuje gola Liege itp. itd.), co do Śląska, czy Ruchu to pokazali na co ich stać w spotkaniu z Rumunami (chyba Dinamo, choć nie jestem pewien) i Austrią Wiedeń. Co do naszej ligi jeśli mistrz ma 60% możliwych punktów to dla mnie to jest dramat i pokazanie, że słaba liga=mistrz z przypadku, tyle w temacie.

• 1 1

• Mistrz z przypadku - zgoda (1)

Ale z takiego samego przypadku mistrzem byłaby przecież legła, czyż nie? Co z tego, że wyszła z grupy w LE (btw. Śląsk grał z Rapidem, nie Dinamem)? Spójrz, jakich miała rywali, a jakich rywali pokonywały kiedyś polskie drużyny z Wisłą i Groclinem na czele. Spójrz jak ta cała legła gra, obejrzyj kilka spotkań, a nie suche wyniki, przecież gra tego zespołu to jest dramat - jedno zwycięstwo w ośmiu ostatnich spotkaniach, ale co najlepsze - to jest drużyna bez stylu i charakteru. Sprawdź, ile razy udało im się w tym sezonie w lidze odwrócić losy spotkania, tj. wygrać mecz po pierwotnym przegrywaniu. Jak dla mnie to jest drużyna dużo bardziej żenująca od drużyn znajdujących się obecnie na podium i bardzo się cieszę, że nie zostaną mistrzem, bo na pewno na to nie zasługują.

• 0 0

• Trzeba pamiętać, że Legia straciła Komorowskiego, Borysiuka i Rybusa, kontuzjowany był Radović - 11 Ljuboja-Rybus, Wolski, Radović-Vdorjak, Borysiuk-Wawrzyniak, Komorowski, Żewłakow, Jędrzejczyk-Kuciak moim zdaniem (oczywiście to tylko gdybanie) zdobyłaby mistrza bez większego problemu, ławka Żyro, Rzeźniczak, Gol, Kucharczyk, Choto, Astiz, Skaba i młodzież - taka Legia miałaby jakość sportową, niestety kolejny raz w polskim futbolu sport przegrał wyraźnie z kasą.
              Moim zdaniem tylko Lech, Legia i Wisła mogą cokolwiek pokazać w Europie z polskich drużyn, reszta to będzie 4 mecze i do domu w najbardziej optymistycznej wersji...