Unihokeistki Olimpii już w półfinale

29 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Unihokeistki Energi Olimpii błyskawicznie załatwiły kwestię awansu do półfinału mistrzostw Polski. Tak cieszyły się z wygranej nad Juniorem Kębłowo. Unihokeistki Energi Olimpii błyskawicznie załatwiły kwestię awansu do półfinału mistrzostw Polski. Tak cieszyły się z wygranej nad Juniorem Kębłowo.

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa pokonały na wyjeździe Junior Kębłowo 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) i 9:0 (1:0, 3:0, 5:0). Tym samym gdańszczanki jako pierwsze awansowały do półfinału Salming Ekstraligi Seniorek. W półfinale 2 kwietnia zagrają z lepszym z pary PKS MOS Zbąszyń - Multi 75 Killers Kraków.

Junior Kębłowo - ENERGA Olimpia Osowa 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Bramki: Chudyszewicz 2, Raczkowska, Grądzka, Samson

Junior Kębłowo - ENERGA Olimpia Osowa 0:9 (0:1, 0:3, 0:5)
Bramki: Samson 3, Grądzka 2, Raczkowska 2, Stenka, Chudyszewicz

Skład Energi Olimpii: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Hanna Samson, Oliwia Ryszewska, Anna Chomnicka, Aleksandra Szychta, Maja Stenka, Ania Raczkowska,Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka

Niespodzianki nie było. Najlepszy zespół rundy zasadniczej łatwo uporał się z niżej notowanymi rywalkami. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem ćwierćfinału do dwóch zwycięstw zespół z Kębłowa poprosił gdańszczanki o rozegranie dwóch spotkań u siebie. Olimpia przystała na tą propozycję zastrzegając, że nie będzie ona aktualna jeśli przegrają pierwszy mecz.

To zabezpieczenie gdańszczanek podyktowane było ostrożnością i szacunkiem dla rywalek. O porażce w praktyce nie mogło być jednak mowy. W pierwszym meczu gdańszczanki rozkręcały się powoli, bo zdobywając po bramce w dwóch pierwszych tercjach, ale w trzeciej odsłony zapakowały przeciwniczkom 3 gole.

To była tylko przygrywka do drugiego meczu. Wprawdzie ten również rozpoczął się od prowadzenia tylko 1:0 w pierwszej tercji po bramce Weroniki Grądzkiej, ale w 32. minucie gry worek z golami rozwiązał się na dobre. Osowianki zanotowały 8 trafień i nie pozostawiły rywalkom złudzeń co do tego, komu należy się miejsce w play-off.

Na szczególną uwagę zasługuje występ Jagody Wieczorek uznanej najlepszą zawodniczką pierwszego spotkania. Do Kębłowa przyjechała prosto z Włoch spędzając przed meczem kilkanaście godzin w samochodzie. To nie wpłynęło jednak ujemnie na jej dyspozycję, gdyż miała wydatny udział w sukcesie gdańszczanek.

W półfinale zaplanowanym na 2 i 16 kwietnia (ew. trzeci mecz 17 kwietnia) Energa Olimpia zagra z lepszym z pary PKS MOS Zbąszyń - Multi 75 Killers Kraków. Po pierwszym spotkaniu prowadzą krakowianki. Rywalizacja ta rozstrzygnie się dopiero za dwa tygodnie , więc gdańszczanki mają sporo czasu na przygotowania do walki o miejsce w finale, który w maju odbędzie się w Nowym Targu.

pozostałe pary play off:
Ambra Ożarów - Podhale Nowy Targ 6:5
Szarotka Nowy Targ - Jedynka Trzebiatów 14:3
Multi-75 Killers Kraków - MOS PKS Zbąszyń 10:5

Opinie (8) 1 zablokowana

• Brawo!

Gratulacje pewnych zwycięstw i awansu do półfinału!

• 9 0

• Gratulacje!

• 10 0

• Bravo Jagoda :)

"Na szczególną uwagę zasługuje występ Jagody Wieczorek uznanej najlepszą zawodniczką pierwszego spotkania. Do Kębłowa przyjechała prosto z Włoch spędzając przed meczem kilkanaście godzin w samochodzie. To nie wpłynęło jednak ujemnie na jej dyspozycję, gdyż miała wydatny udział w sukcesie gdańszczanek."

Mało tego :) Dzisiaj była w pracy i też super sobie radziła (jak zwykle::)