Sztorm AWFiS zremisował w Piasecznie

Rafał Sumowski
7 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Gdańskie Piłkarki były blisko zwycięstwa w Piaseczne. Zabrakło im jednak sił, gdyż odczuwały skutki środowego meczu z wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie mogą być zadowolone, że obroniły chociaż remis. Gdańskie Piłkarki były blisko zwycięstwa w Piaseczne. Zabrakło im jednak sił, gdyż odczuwały skutki środowego meczu z wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie mogą być zadowolone, że obroniły chociaż remis.

Piłkarki Sztormu AWFiS zremisowały na wyjeździe z GOSiRkami Piaseczno 1:1 (1:0). Dla gdańszczanek to trzeci remis z rzędu. - Odcięło nam prąd w 70. minucie. We znaki dało się zmęczenie po środowym meczu z Górnikiem Łęczna. Mówi trener Robert Chałaszczyk. Szkoleniowiec po raz drugi musiał oddać zespół w stery asystenta Szymona Domachowskiego, gdyż wciąż obowiązywała go kara po meczu w Białej Podlaskiej.

Bramka dla Sztormu: Zawadzka 30

SZTORM AWFIS: Kołacz - Wróbel (Wierzbicka 55), Zawadzka, A.Bużan, Słowy - Zańko, Cywińska, Sirant (80 Grala, 89 Dopke), Słowińska, Świętonowska - Kopińska (70 Kamińska)

Dla gdańskich piłkarek sobotni mecz był drugim w tym tygodniu. Przypomnijmy, że w środę sensacyjnie zremisowały we Władysławowie w zaległym spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Sztorm zagrał w niemal identycznym składzie, z którego wypadła jednak pauzująca za kartki Kinga Bużan zastąpiona przez Olgę Sirant.

"Sztormówki" w Piasecznie zaczęły odważnie. Już w 10. minucie blisko zdobycia gola była Klaudia Słowińska, która najpierw uderzyła w mur z rzutu wolnego, a potem nieznacznie pomyliła się przy dobitce. Chwilę później Martyna Zańko groźnie z woleja uderzała po dośrodkowaniu Natalii Świętoniowskiej, ale piłka przeleciała obok słupka.

Ataki przyniosły efekt po pół godziny gry. Wtedy do gdańszczanki wycofały piłkę po rzucie rożnym, a Słowińska dośrodkowała w pole karne. Tam do piłki dopadła Marcjanna Zawadzka i wpakowała futbolówkę do siatki.

- Mecz był otwarty, ale rywalki zagrażały nam głównie po stałych fragmentach. Wychodziliśmy z tego obronną ręką - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Szkoleniowiec na ławce musiał ustąpić miejsca swojemu 22-letniemu asystentowi Szymonowi Domachowskiemu, gdyż wciąż obowiązywało go dwumeczowe zawieszenie po tym, gdy sędzina odesłała go na trybuny podczas meczu w Białej Podlaskiej. Zespół poprowadzi dopiero w następnej kolejce.

- Mieliśmy wszystko pod kontrolą po przerwie, ale do czasu. W 70. minucie dziewczynom odcięło prąd. Po meczu z Łęczną miały tylko dwa dni odpoczynku i to dało o sobie znać. Stanęliśmy w miejscu, a gospodynie zaczęły napierać - mówi Chałaszczyk.
GOSiRki miały przynajmniej kilka sytuacji na zdobycie gola. Za każdym razem uderzały jednak obok bramki lub prosto w dobrze ustawioną Magdę Kołacz. W końcu ich próby przyniosły jednak zamierzony efekt. Po rzucie wolnym piłka odbiła się od muru, a jedna z gospodyń płasko uderzyła po ziemi nie dając szans golkiperce Sztormu.

• gdanszczanki

Jakie to są gdańszczanki..? Mieszkają w Gyni, do szkoły chodzą lub chodzily w Gdyni. Graja we Władysławowie.kompletny brak identyfikacji z miastem

• 4 4

• remisowo

I znowu remis

• 2 0

• (1)

Chyba pare dziewczyn jest z gdanska,min.strzelczyni bramki. Studentki mieszkaja i ucza sie w gda, brak znajomosci tematu:)