Vistal w półfinale PGNiG Superligi

9 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Vistal awansował do półfinału PGNiG Superligi. W zwycięskim meczu w Koszalinie najwięcej bramek dla gdynianek zdobyła Karolina Kalska (na zdjęciu). Vistal awansował do półfinału PGNiG Superligi. W zwycięskim meczu w Koszalinie najwięcej bramek dla gdynianek zdobyła Karolina Kalska (na zdjęciu).

Piłkarki ręczne Vistalu najkrótszą drogą podążyły do półfinałów PGNiG Superligi. Rywalizację w pierwszej rundzie play-off z Energą AZS Koszalin gdynianki rozstrzygnęły w dwóch meczach. W środę triumfowały na parkiecie rywalek 29:27 (14:10), a cztery dni wcześniej wygrały u siebie 28:22. Martwi jedynie kontuzja Loredany Matyki. O tym jak jest groźna, dowiemy się po szczegółowych badaniach. Na kolejnego rywala podopieczne Jensa Steffensena poczekać będą musiały do soboty, gdyż w parze Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin jest remis 1-1.

Energa AZS Koszalin Energa AZS Koszalin
Czarna, Borkowska - Kobyłecka 4, Bilenia, Muchocka 1, Chmiel 3, Błaszczyk 1, Odrowska 8, Lisewska 2, Garović 2, Nowicka, Winter 1, Matuszczyk 5
Sędziowie: Habierski, Skrobak (obaj Głogów)
Widzów: 1200
Kowalczyk, Gapska - Kalska 8, Janiszewska 7, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Kozłowska 1, Matyka 4, Khouildi, Zych, Kulwińska 2, Andrzejewska 1

w większej części rozgrzewki w pełnym zakresie uczestniczyła Andrzejewska (VISTAL Gdynia), a zatem powrót do gry byłej reprezentacyjnej rozgrywającej po operacji barku jest coraz bliżej
drużyna Energi w porównaniu z pierwszym spotkaniem, które w Gdyni wygrał 28:22, wzmocniona kołową Matuszczyk (Energa AZS Koszalin)
miła atmosfera na trybunach na apel spikera miejscowi kibice brawami witają Klubu Kibica Vistalu, z Gdyni jest około 15 osób
zawodniczki pojedynczo wyczytywane są do prezentacji, jako pierwsze, w kolejności wpisania do protokołu wywoływane były gdynianki
na parkiet szczypiornistki wychodzą w towarzystwie młodych adeptek piłki ręcznej, a zawodniczki miejscowe w towarzystwie dzieci
w mogącej pomieścić około 3 tysiące widzów hali jest około tysięczna widownia, ale ludzie jeszcze będą dochodzić w trakcie gry, gdyż spore kolejki pod kasami biletowymi
spiker zaprasza kibiców do "próby gardeł"
Vistal w błękitno-niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach, Energa na biało-czarno
1'
od środka rozpoczął Vistal
1'
"Agresywnie" - skandują miejscowi, bo ich drużyna jest w obronie
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia)
3'
Kowalczyk (VISTAL Gdynia) odbiła nad poprzeczką piłkę po rzucie Lisewskiej (Energa AZS Koszalin)
4'
Czarna (Energa AZS Koszalin) broni rzut Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
4'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) w kontrze rzuciła w słupek
5'
"AZS my chcemy gola" - skandują miejscowi
5'
[1:1] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin).
6'
[2:1] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin), kolejna akcja z koła
6'
karny dla Vistalu po faulu Odrowskiej (Energa AZS Koszalin) na Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
7'
[2:2] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) z karnego
7'
[2:3] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) po kontrze, na razie wszystkie bramki gdynianek należą do lewoskrzydłowej
8'
rzut Kobyłeckiej (Energa AZS Koszalin) w słupek, ale Energa pozostaje przy piłce
8'
karny dla gospodyń po faulu Kulwińskiej (VISTAL Gdynia) na Matuszczyk (Energa AZS Koszalin)
9'
[3:3] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS Koszalin) z karnego
9'
rzut nad bramką Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
10'
[3:4] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) po kontrze
11'
Kowalczyk (VISTAL Gdynia) broni rzut Lisewskiej (Energa AZS Koszalin), podnosi się z parkietu i odbija także piłkę po poprawce Muchockiej (Energa AZS Koszalin) ze skrzydła
12'
karny dla Vistalu po faulu Lisewskiej (Energa AZS Koszalin) na Galińskiej (VISTAL Gdynia)
12'
[3:5] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) z karnego, to piąta bramka Karoliny!
13'
[4:5] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin).
13'
[4:6] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
13'
[5:6] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin).
15'
karny dla Energi
15'
Lisewska (Energa AZS Koszalin) rzuciła niecelnie z karnego
16'
Czarna (Energa AZS Koszalin) odbiła piłkę po rzucie Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
16'
[6:6] Bramkę zdobywa Błaszczyk (Energa AZS Koszalin) po kontrze
16'
"Błaszczyk (Energa AZS Koszalin) Dorota to nasza dziewczyna złota" - skandują kibice
17'
17'
[6:7] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) z karnego, konsekwentnie rzuca z 7. metra w lewy, dolny róg bramki
18'
Andrzejewska (VISTAL Gdynia) weszła do gry, to jej pierwszy występ od operacji barku
19'
[6:8] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL Gdynia).
19'
Chmiel (Energa AZS Koszalin) potrzebuje pomocy masażysty po zderzeniu z Niedźwiedź (VISTAL Gdynia), gdynianka sygnalizowała kroki rywalki, sędziowie uznali, że rozgrywająca gospodyń była faulowana
19'
[7:8] Bramkę zdobywa Muchocka (Energa AZS Koszalin), skrzydłowa zaskoczyła rywalki wbiegając na koło
20'
niecelny rzut Matyki (VISTAL Gdynia)
21'
[8:8] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin) doprowadziła do remisu
wykluczenie
21'
Muchocka (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kulwińskiej
21'
Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) zgubiła piłkę w ataku
22'
Kowalczyk (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Błaszczyk (Energa AZS Koszalin)
22'
[8:9] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
22'
Energa zmienia bramkarki, między słupkami Borkowska (Energa AZS Koszalin)
23'
Energa w komplecie
23'
Kowalczyk (VISTAL Gdynia) broni rzut Odrowskiej (Energa AZS Koszalin), ale piłka zostaje przy gospodyniach
24'
Kowalczyk (VISTAL Gdynia) odbiła piłka również po rzucie Kobyłeckiej (Energa AZS Koszalin)
24'
[8:10] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL Gdynia).
25'
Borkowska (Energa AZS Koszalin) wygrała pojedynek sam na sam z Janiszewską (VISTAL Gdynia)
25'
[8:11] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po przechwycie i kontrze
26'
[9:11] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
27'
[9:12] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL Gdynia).
28'
"AZS, my chcemy gola" - krzyczą kibice, ale jest kolejna strata Energi
29'
[9:13] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia), najwyższe prowadzenie gdynianek
29'
niecelny rzut, po indywidualnej akcji Chmiel (Energa AZS Koszalin)
30'
po faulu Lisewskiej (Energa AZS Koszalin) na Kulwińskiej (VISTAL Gdynia) karny dla Vistalu
30'
"Brawo sędzia, brawo" - szydercze skandowanie z trybun
30'
Kalska (VISTAL Gdynia) zmieniła róg przy rzucie z karnego i tym razem posłała piłkę w słupek!
30'
[9:14] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia) po kontrze
30'
[10:14] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
30'
Khouildi (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulowała Matuszczyk
30'
7 sekund do końca pierwszej połowie, przy piłce Vistal
30'
niecelny rzut Matyki (VISTAL Gdynia) kończy połowę
30'
DO PRZERWY VISTAL PROWADZI Z ENERGĄ 14:10
"Czas żegnać się z marzeniami o medalach" - komentują już co bardziej sceptyczni koszalińscy dziennikarze
w przerwie pokazy najmłodszych adeptów sekcji judo Gwardii Koszalin
po judokach na parkiet wszedł Damian, tancerz-amator, który swoje układy czerpie na podstawie materiałów, które znajduje w Internecie, tak przynajmniej został przedstawiony przez spikera
Najskuteczniejsze szczypiornistki pierwszej połowy to gdyńskie skrzydłowe. Kalska (VISTAL Gdynia) zdobyła 6, a Janiszewska (VISTAL Gdynia) 5 bramek. W szeregach rywalek najskuteczniejsza Matuszczyk (Energa AZS Koszalin) - 3 trafienia
mimo niekorzystnego wyniku dla Energi na trybunach wesołe nastroje, przynajmniej uśmiechnięte twarze widać na telebimie, na którym prezentowani są kibice
31'
drugą połowę rozpoczęła Energa, Vistal w osłabieniu
31'
[11:14] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
31'
Odrowska (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kulwińskiej, jeszcze karny dla Vistalu
32'
[11:15] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL Gdynia) z karnego
32'
Vistal w komplecie
33'
[12:15] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
33'
34'
[12:16] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
35'
[13:16] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin).
36'
[13:17] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
37'
[14:17] Bramkę zdobywa Winter (Energa AZS Koszalin) po kontrze
38'
[15:17] Bramkę zdobywa Chmiel (Energa AZS Koszalin).
czas
38'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia).
38'
[15:18] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL Gdynia).
39'
[16:18] Bramkę zdobywa Matuszczyk (Energa AZS Koszalin).
41'
[16:19] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
czas
42'
Przerwa na żądanie (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
42'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę, karny dla Energi
42'
[17:19] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin) z karnego
43'
[17:20] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
44'
[18:20] Bramkę zdobywa Garović (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
44'
Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na rzucającej Garović
44'
30 sekund Vistal grać musi w piątkę!
44'
koniec pierwszej kary w Vistalu
44'
[19:20] Bramkę zdobywa Chmiel (Energa AZS Koszalin).
45'
niecelny rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
45'
pomocy medycznej wymaga Matyka (VISTAL Gdynia)
45'
Odrowska (Energa AZS Koszalin) wywalczyła karnego
45'
[20:20] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin), która z karnego ryzykowną przerzutką umieściła piłkę tuż pod poprzeczką, nie pomogła interwencja Gapskiej, która weszła na karnego
46'
46'
[20:21] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia) i odzyskała prowadzenie dla gdynianek
47'
[21:21] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin).
wykluczenie
48'
Odrowska (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Kulwińskiej i jeszcze karny dla Vistalu
48'
Czarna (Energa AZS Koszalin) obroniła rzut z karnego Kalskiej (VISTAL Gdynia)!
49'
[22:21] Bramkę zdobywa Chmiel (Energa AZS Koszalin), mimo osłabienia
49'
Czarna (Energa AZS Koszalin) obroniła rzut Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
50'
50'
faul w ataku Garović (Energa AZS Koszalin)
50'
Garović (Energa AZS Koszalin) wymaga pomocy lekarskiej, bo ucierpiała przy tym ataku
50'
strata w ataku Vistalu
51'
[23:21] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin).
51'
[23:22] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
52'
[24:22] Bramkę zdobywa Garović (Energa AZS Koszalin).
52'
Gapska (VISTAL Gdynia) wchodzi do bramki Vistalu
52'
[24:23] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL Gdynia).
52'
Matyka (VISTAL Gdynia) już dzisiaj nie zagra, staw skokowy lewej nogi gdyńskiej rozgrywającej obłożony lodem
54'
po akcji Kulwińskiej (VISTAL Gdynia) aż dwie rywalki padły na parkiet, ale to im sędziowie przyznali piłkę
54'
Matuszczyk (Energa AZS Koszalin) rzuciła w poprzeczkę
55'
Czarna (Energa AZS Koszalin) obroniła rzut Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
55'
niecelny rzut Odrowskiej (Energa AZS Koszalin)
56'
Kulwińska (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
56'
[24:24] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) z karnego
56'
jest remis, przypomnijmy, że takim wynikiem mecz się dzisiaj nie może zakończyć, musi być wyłoniony zwycięzca, gdyby nie było go po 60 minutach, zarządzona zostanie dogrywka
57'
[25:24] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS Koszalin).
57'
pomocy lekarskie wymaga Chmiel (Energa AZS Koszalin)
57'
[25:25] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL Gdynia).
58'
Energa indywidualnie pilnuje Niedźwiedź (VISTAL Gdynia)
wykluczenie
58'
Garović (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę.
wykluczenie
58'
Niedźwiedź (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
58'
obustronne wykluczenie
59'
[25:26] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
59'
[25:27] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL Gdynia) po kontrze
59'
Chmiel (Energa AZS Koszalin) wywalczyła karnego dla Energi
59'
[26:27] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin). 75 sekund do końca meczu
60'
[26:28] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL Gdynia). 59 sekund do końca
czas
60'
60'
kibice na stojąco oglądają ostatnią minutę
60'
Matuszczyk wywalczyła karnego, 40 sekund do końca
60'
"Jesteście lepsze" - skandują gdyńscy kibice
60'
Matuszczyk (Energa AZS Koszalin) wymaga pomocy masażystów
60'
[27:28] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS Koszalin) z karnego
60'
pressing Energi na całym parkiecie
czas
60'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). 25 sekund do końca meczu
60'
gwizdy w hali, Vistal przy piłce
60'
[27:29] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL Gdynia).
wykluczenie
60'
Garović (Energa AZS Koszalin) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na rzucającej Niedźwiedź
czerwona kartka
60'
Odrowska (Energa AZS Koszalin) dostaje czerwoną kartkę.
60'
kibice miejscowi milczą, słychać tylko skandowanie "Vistal Gdynia"
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 29:27 I AWANSOWAŁ DO PÓŁFINAŁÓW
serpentyny wyrzucone na parkiet przez gdyńskich kibiców
z obu sektorów pod adresem zawodniczek "Dziękujemy"

Pozostałe wyniki drugich spotkań ćwierćfinałowych:
Piotrcovia - Selgros Lublin 23:37 (15:17)
Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:27 (12:17)
Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:28 (12:15)