Wiadomości

Gino van Kessel: Dajcie mi trochę czasu

Lechia Gdańsk

Gino van Kessel nie zdążył zagrać w żadnym sparingu Lechii. Z trybun oglądał jedynie ten z Bytovią. Trudno się spodziewać, by trener Piotr Nowak postawił na niego od pierwszych minut już w meczu z Jagiellonią.
Gino van Kessel nie zdążył zagrać w żadnym sparingu Lechii. Z trybun oglądał jedynie ten z Bytovią. Trudno się spodziewać, by trener Piotr Nowak postawił na niego od pierwszych minut już w meczu z Jagiellonią. fot. Arkadiusz Buczyński / trojmiasto.pl

- Chciałbym zagrać od pierwszych minut niedzielnego meczu z Jagiellonią, ale potrzebuję czasu, aby zaadaptować się do filozofii gry Lechii - mówi Gino van Kessel. Reprezentant Curacao to materiał na jednego z czołowych strzelców i... sprinterów ekstraklasy, a już na pewno postać, która doda lidze sporo kolorytu. Kiedyś zawiózł bezdomnego z Francji do Holandii, opłacił mu hotel i kupił skręta z marihuaną, a prezesa AS Treczyn prosił, aby kapitanem drużyny mianował kurczaka. - Jeśli tylko mam okazję, staram się wykręcić jakiś fajny numer, ale tylko wtedy gdy jest na to odpowiedni czas - zastrzega 23-latek.PRZECZYTAJ CO ZIMA ZMIENIŁA W SKŁADZIE LECHII. WYSTAW KLUBOWI OCENĘ ZA TRANSFERY

Jak w rundzie wiosennej spisze się Gino van Kessel w barwach Lechii?

okaże się jednym z najlepszych transferów w ekstraklasie 44%
stanie się solidnym punktem gdańskiej drużyny 37%
pozostawi niedosyt i niekoniecznie będzie pierwszym wyborem trenera 13%
to będzie totalny niewypał 6%
zakończona Łącznie głosów: 553
Rafał Sumowski: Wszyscy zastanawiali się czy trener Piotr Nowak postawi na pana już pierwszym meczu wiosny przeciwko Jagiellonii. Wiemy już, że szkoleniowiec nie pali się do tego, by już w niedzielę wystawiać pana do pierwszej jedenastki. Ile czasu daje pan sobie, aby "rozepchać" się w składzie Lechii?

Gino van Kessel: Przeniosłem się do Gdańska ze Slavii Praga, aby grać więcej. Wierzę, że to nie będzie trudne. Chciałbym zagrać od razu, ale rozumiem trenera. Przecież nie zdążyłem zagrać w żadnym sparingu. Obejrzałem tylko mecz z Bytovią z trybun oraz przeglądałem kompilacje występów Lechii w internecie. To wszystko co wiem o grze Lechii na ten moment. Drużyna przyjęła mnie na treningu świetnie, od razu poczułem się jak w domu, ale wiem, że są rzeczy nad którymi muszę popracować. Potrzebuję chwilę, aby zaadaptować się do filozofii gry tego zespołu.

Może pan grać praktycznie na wszystkich pozycjach ofensywnych. Na której czuje się pan jednak najlepiej?

To nie ma znaczenia czy zagram jako wysunięty czy cofnięty napastnik albo na prawym lub lewym skrzydle. O tym zadecyduje trener, a ja dostosuję się do jego decyzji. Ważne, abym mógł dać jak najwięcej naszemu zespołowi.

Wspomniał pan o Slavii Praga. Po bardzo dobrym sezonie w Trenczynie, trafił pan nam za ponad milion euro. W Czechach grał pan jednak niewiele, a teraz trafił pan na wypożyczenie do Lechii z opcja pierwokupu. Co poszło nie tak w Slavii? Nie za szybko pana skreślili?

Od początku mojej przygody ze Slavią ciążyła na mnie spora presja. W każdej gazecie podkreślano, ile kosztowałem ten klub. Znam swoją piłkarską wartość. Potrafię zdobywać gole i zaliczać asysty. Na początku tak właśnie było. Może moja gra nie wyglądała jeszcze tak jak sobie tego życzyłem, ale liczby były w porządku. Zdobyłem trzy bramki i asystę w pierwszych kilku spotkaniach. Później przyszedł nowy trener i musiałem pokazać się od nowa. Niestety, nie byłem w tym momencie najwyższej formie. Zagrałem u niego trzy spotkania, z czego jedno było w moim wykonaniu naprawdę złe. Posadził mnie na ławce i tyle z tego było.

ZAGŁOSUJ - KTO BĘDZIE MISTRZEM POLSKI? SPRAWDŹ, CO PODPOWIADAJĄ STATYSTYKI I HISTORIA

Gino van Kessel będzie grał w Lechii z numerem 99.
Gino van Kessel będzie grał w Lechii z numerem 99. fot. lechia.pl
Dla polskich kibiców jest pan zagadką. Nie licząc epizodu w Slavii, liczby stoją za panem, ale zastanawia mnie co jest pana najsilniejszą stroną? Podobno szybkość. Pseudonimy "Usain Bolt" czy nawiązujący do gry komputerowej o przygodach jeża-sprintera "Sonic" chyba nie wzięły się z przypadku?

Tak sądzę i mam nadzieję, że będę miał okazję niebawem potwierdzić to na boiskach ekstraklasy. Nie lubię mówić o swoich silnych czy słabych stronach. Po prostu chcę udowodnić swoją przydatność dla Lechii i wierzę, że to czym dysponuję, będzie wystarczające. Nie pytałem jeszcze kto w Lechii jest najlepszym sprinterem, ale na pewno się sprawdzimy.

Czy przez te kilka dni w Gdańsku zdołał pan poznać miasto?

Rozglądałem się za mieszkaniem, ale nie widziałem zbyt wiele. Mam już jednak zaplanowane popołudnie na to, aby pospacerować trochę po centrum Gdańska i zobaczyć stare miasto.

Czytając o panu w internecie można znaleźć ciekawe historie. Kiedyś podwiózł pan bezdomnego z Francji do Holandii. Mało tego, opłacił mu pan tam hotel, obiad, a nawet kupił mu skręta z marihuaną, którego chciał spróbować. W Trenczynie po zdobyciu mistrzostwa Słowacji przyniósł pan prezesowi klubu kurczaka sugerując, by mianował go kapitanem. Tylko dlatego, że kiedyś po słabszym meczu powiedział, że gracie jak kurczaki. W Gdańsku też będzie z panem tak wesoło?

Lubię pomagać, a ponad wszystko uwielbiam żartować. Jeśli tylko mam okazję, by wykręcić jakiś fajny numer, nie zastanawiam się długo. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego kiedy jest na to odpowiedni czas. Mam nadzieję, że szybko wpasuję się do Lechii. Chyba nie będzie z tym problemu, bo wielu zawodników mówi tu po angielsku. Zagadywali mnie, pytali jak się czuję i tak dalej. Jestem nastawiony pozytywnie.

BOGUSŁAW KACZMAREK: LECHIA STOI PRZED HISTORYCZNĄ SZANSĄ

Gino van Kessel w ostatnich sezonach
2016/17 (jesień), Slavia Praga (Czechy)
ePojisteni.cz liga, 7 meczów, 2 bramki, 0 asyst
kwalifikacje Ligi Europy, 5 meczów, 1 bramka, 1 asysta
Puchar Czech, 2 mecze, 1 bramka, 3 asysty
Razem: 14 meczów, 4 bramki, 4 asysty

2015/16, AS Trenczyn (Słowacja)
Fortuna Liga, 33 mecze, 17 bramek, 8 asyst
Puchar Słowacji, 6 meczów, 7 bramek, 0 asyst
kwalifikacje Ligi Mistrzów, 2 mecze, 0 goli, 0 asyst
Razem: 40 meczów, 24 bramki, 8 asyst

2014/15 (wiosna), AS Trenczyn (Słowacja)
Fortuna Liga, 14 meczów, 6 bramek, 4 asysty
Puchar Słowacji, 4 mecze, 2 bramki, 0 asyst
Razem: 18 meczów, 8 bramek, 4 asysty

2014/15 (jesień), AC Arles-Avignon (Francja)
Ligue 2, 14 meczów, 2 bramki, 1 asysta
Puchar Ligi Francuskiej, 2 mecze, 0 bramek, 0 asyst
Razem: 16 meczów, 2 bramki, 1 asysta

2013/14, AS Trenczyn (Słowacja)
Fortuna Liga, 25 meczów, 10 bramek, 6 asyst
kwalifikacje Ligi Europy, 1 mecz, 1 bramka, 0 asyst
Razem: 26 meczów, 11 bramek, 6 asyst


O ZAINTERESOWANIU LECHII VAN KESSELEM INFORMOWALIŚMY JUŻ POD KONIEC STYCZNIA

Urodził się pan w Holandii, ale pana korzenie sięgają Curacao, którego jest pan reprezentantem. Tam miał pan okazję współpracować z Patrickiem Kluivertem, przed laty wybitnym napastnikiem. Jak cenne było to dla pana doświadczenie?

Bardzo. Patrick Kluivert to jeden z najlepszych napastników jakich mieliśmy w Holandii. Później był zresztą w sztabie reprezentacji, a następnie objął Curacao. Wszyscy traktowaliśmy go jako kogoś na kim warto się wzorować. Wymyślił własną strategię i myślę, że ona nam posłużyła. Postawił na piłkarzy, którzy wcześniej liczyli na powołania do kadry Holandii. Zostawił po sobie mocną drużynę opartą na holenderskiej szkole. Mamy w kadrze piłkarzy, którzy grają w Holandii, Anglii, Niemczech i teraz też w Polsce. Pod koniec czerwca gramy w finałach Pucharu Karaibów. Chcemy je wygrać. Dwa tygodnie później zagramy w CONCACAF Gold Cup. To duży turniej dla drużyn z północnej i centralnej Ameryki. Tam przekonamy się na jakim jesteśmy poziomie, bo za rywali będziemy mieć Meksyk, Stany Zjednoczone, Kanadę czy Honduras. Chcemy się pokazać i awansować przynajmniej do półfinałów.

Co wiedział pan o polskiej ekstraklasie zanim porozumiał się pan z Lechią?

Niewiele. Widziałem jednak, że obowiązuje tu system z podziałem na dwie ósemki i podziałem punktów po rundzie zasadniczej. Wcześniej słyszałem o czymś takim w Belgii, bo mam tam kilku przyjaciół. To ten sam system. Co o nim sądzę? Jeśli jesteś drużyną z czołówki, jest dla ciebie gówniany. Jeśli jesteś niżej w ligowej tabeli, jest sprzyjający, bo strata do tych wyżej jest mniejsza. Nie wystarczy grać dobrze 30 spotkań. Później przychodzi te 7 ostatnich i to one będą najważniejsze. Dlatego moim zdaniem nie ma co przykładać aż takiej wagi do tego, którą pozycję zajmiemy po 30. kolejce. Gra o mistrzostwo toczy się tak naprawdę później.

W niedzielę zaczynacie od meczu z Jagiellonią. W akcji zobaczymy więc pojedynek na szczycie. To dobrze, że zaczniecie od hitu kolejki czy też nie ma to znaczenia?

Myślę, że to dobrze, bo zagramy ten mecz u siebie. Za nami będzie doping kibiców przez całe 90 minut. Przynajmniej tego oczekuję po tym, co widziałem na nagraniach z meczów w Gdańsku. To będzie dla nas duża przewaga.

SŁAWOMIR PESZKO LIGOWCEM 2016 ROKU. PUCHAR ZOSTANIE WRĘCZONY PRZED MECZEM Z JAGIELLONIĄ

Typowanie wyników

mecz ligowy
12.02.2017 godz.18:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

76%

624 typowania

x

15%

124 typowania

2

9%

73 typowania

Opinie (66) 9 zablokowanych

 • (4)

  Z opiniami wstrzymajmy się do końca sezonu , dajmy mu trochę czasu na aklimatyzacje, poznanie drużyny , koncepcji gry itd .Nie oczekujemy , że będzie strzelał co mecz bramkę bo praktycznie tylko Messi i Ronaldo regularnie trafiają . Najważniejsze , że mamy ogromną szansę na puchary a przy dobrej grze i chłodnej głowie oraz braku "ingerencji" sędziów możemy zdobyć tytuł mistrza

  • 50 6

  • (1)

   Messi Ronaldo i Lewandowski.

   • 6 2

   • Ronaldo

    przecież to piłkarzyk wart Polskiej ligi nawet Legi nie potrafił strzelić bramki! a na euro to takiego łysola się bał jak małe dziecko.

    • 3 1

  • (1)

   Zgadzam sie jesli chodzi o ferowanie wyrokow przed pierwszym dotknieciem pilki, ale osobiscie uwazam, ze Lechia powinna zagrac w LE a nie w LM. W LM sie tylko skompromituje. W LE moglaby z sukcesem pograc w fazie grupowej.

   • 2 8

   • E tam. Za pierdnięcie w LM dostaje się więcej kasy niż za mecz w LE... i... przechodzi się do historii!

    • 5 0

 • (8)

  na razie to lechia sprowadziła swoje "szroty" z zagranicy którym tam się nie udało, więc ten Kessel to pewnie ta sama bajka, ale pismaki Was nakręcają że to gwiazda jest....z trenczyna gdzie się nie łapał....no ale pożyjemy, zobaczymy

  • 21 69

  • Po pierwsze matole..

   Nazwy własne piszemy Wielką literą.Po drugie, Arka to je..a kontrakty na Ligę Mistrzów.Po trzecie, spadaj śledziu, tu nie artykuł o skorumpowanej i trzeciorzędnej, sfrustrowanej Arce..

   • 36 4

  • Arka i wiele innych klubów eklasy marzyłaby o sprowadzeniu takich "szrotów", więc trochę obiektywizmu.

   • 30 1

  • Z liczbami się nie dyskutuje (1)

   A tabelka z bramkami mówi mi ze gość ma papiery na strzelanie bramek. Asyst tez ma sporo wiec liczę na niego

   • 15 1

   • tabelka Grzegorza Lato jest znakomita, jego też Lechia zatrudni? ponoć aktualnie jest do wzięcia od ręki

    • 0 5

  • Trenczyn

   • 8 0

  • czytanie ze zrozumieniem

   przeczytaj ten wywiad jeszcze raz. W wywiadzie jest wyraźnie napisane, w którym klubie sobie nie poradził. Z tego co wiem, to grając w Trenczynie, był królem strzelców tamtejszej ligi...

   • 15 0

  • po co z nim dyskutujecie?

   rolmops przeczytał - nic nie zrozumiał i bełkocze

   • 18 0

  • Współczujemy kibicowania arce

   • 9 0

 • Gino, czasu nie ma! (3)

  Walka o podium i w co wierzę , mistrzostwo trwa!.Dać mu szansę jako nominalnemu napastnikowi..Jeśli nie od początku to 30-45 minut.To da jakieś wyobrażenie o przydatności dla zespołu..

  • 22 10

  • (2)

   Spokojnie. Zaufajmy trenerowi Nowakowi, że na razie nie chce go od razu wystawiać do składu. Facet dopiero co się pojawił w Gdańsku i chyba ostatnio nie grał zbyt wiele. Dajmy mu trochę czasu. Pamiętajmy ile czasu potrzebował Milos czy Peszko, aby zacząć grać na miarę oczekiwań. Miejmy nadzieję, że Wolski też już się rozkręca po tych kilku miesiącach.

   • 11 1

   • On akurat..

    w porównaniu do Milosa miał krótką przerwę.Peszko prawie odrazu się wkomponował.Prędkości się nie traci, a co za tym idzie to przy mułowatych obrońcach w naszej lidze to zarąbisty atut..

    • 8 1

   • Ps.Milos i Peszkin..

    To typowi pomocnicy.Ja go widzę przed nimi..

    • 7 0

 • Jest szybszy od piłki..

  • 19 6

 • DANZIGER (4)

  Razem z braćmi stworzy super trio.

  • 15 4

  • Chyba TRÓJKĄT

   • 0 6

  • Bracia to muły hamulcowe, do odstrzału

   • 0 1

  • Żeby trump (1)

   Ich nie pogonil do kura kakao

   • 0 0

   • Walec biało zielony itd itd

    • 0 0

 • Turbo grosik jeszcze krócej byl w zespole. Z marszu wyszedł na murawę w Anglii. I dobrze zagral. Jak jesteś dobry i masz kondycje to możesz grać.

  • 26 2

 • Gino kupuje batony w Amsterdamie jest spoko :-)

  • 16 2

 • usta stworzone do milosci (6)

  to chlopaki z Wisly i Slaska sie ciesza..

  • 6 20

  • Podoba ci sie co? (4)

   Nie dla psa kielbasa,nie dla sledzia Pan Kessel! Ale popatrzyć i popodziwiać możesz.

   • 13 2

   • Pan Kessel ma taką "ciepłą" urodę (3)

    Pasuje do Lechii

    • 4 7

    • Wolisz urodę Abota? Nie kaleczy ci przy tym swoimi króliczymi siekaczami?

     • 7 0

    • Idź lecz kompleksy gdzie indziej frustracie

     • 4 1

    • cieplo bedziesz mial po derbach w galotach

     • 5 0

  • Heh

   Sam fakt, że zwracasz na takie rzeczy uwagę i masz takie skojarzenia, pozwala mi sadzić, że sam interesujesz się chłopcami...

   • 6 0

 • Wielka Lechia Gdansk (3)

  Juz w niedziedziele bialo-zielony walec rozjedzie Jagielinie a pozniej juz z gorki. Po zakonczeniu sezonu w trojmiescie bedzie feta. Cale trojmiasto od Fontanny Neptuna az do Skweru Kosciuszki bedzie bialo-zielone! Bedzie sie dzialo. My tworzymy historie!

  • 35 10

  • Odrób lepiej lekcje , bo dostaniesz od mamy szlaban na kompa.

   • 1 2

  • (1)

   Nie ma czegoś takiego jak trójmiasto. Jest Wolne Miasto Gdańsk wraz z Sopotem i ta rybacka wioska za Kamiennym Potokiem

   • 6 2

   • wolne w rozwoju, zgadza sie

    Gdyby nie euro to daleh gralibyscie na tym kartoflisku.

    • 0 3

 • Masz czas

  do 18ej w niedzielę.

  • 11 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 05.02.2022 godz. 20:00

mecz ligowy

Jak typują inni

1

85%

111 typowań

x

11%

15 typowań

2

4%

5 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. KRZYSZTOF BEKSA 21 42 66.7%
2. Andrzej Sobieski 21 39 61.9%
3. Grzegorz Piorecki 20 37 60%
4. Barbara Werner 21 36 61.9%
5. Jula Back 21 36 57.1%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 19 12 5 2 37:13 41
2 Pogoń Szczecin 19 10 7 2 35:16 37
3 Raków Częstochowa 19 10 5 4 36:22 35
4 Radomiak Radom 19 9 8 2 28:16 35
5 LECHIA GDAŃSK 19 9 6 4 33:23 33
6 Wisła Płock 19 9 2 8 29:26 29
7 Górnik Zabrze 19 8 4 7 27:26 28
8 Stal Mielec 19 7 7 5 26:26 28
9 Cracovia 19 7 5 7 25:26 26
10 Śląsk Wrocław 19 6 6 7 30:30 24
11 Jagiellonia Białystok 19 6 6 7 24:31 24
12 Piast Gliwice 19 6 5 8 26:26 23
13 Wisła Kraków 19 6 3 10 21:30 21
14 Zagłębie Lubin 19 6 2 11 20:36 20
15 Górnik Łęczna 19 4 6 9 19:36 18
16 Warta Poznań 19 3 7 9 14:24 16
17 Legia Warszawa 18 5 0 13 19:30 15
18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 2 6 10 20:32 12

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 19 kolejki:

 • Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (2:0)
 • Piast Gliwice - Stal Mielec 1:1 (1:0)
 • Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Cracovia 0:2 (0:1)
 • Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 5:0 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
 • Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (0:1)

Terminarz

05.02 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Śląsk Wrocław
11.02 (pt) godz.20:30 Cracovia typuj LECHIA Gdańsk
17.12.2021 (pt) godz.20:30 Wisła Płock 1:0 LECHIA Gdańsk LIVE!
11.12.2021 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 1:2 Jagiellonia Białystok LIVE!
04.12.2021 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 3:1 Raków Częstochowa LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane