Lechia zniszczyła Zagłębie po przerwie

Grzegorz Kuświk (z piłką) po wyrównującym golu przyjmuje gratulacje od Milosa Krasicia, który zaliczył asystę. fot. Arkadiusz Buczyński/Trojmiasto.pl

Piłkarze Lechii po przerwie w meczu z Zagłębiem Lubin wreszcie zrobili to, czego oczekiwano od nich od dawna. Wygrali na PGE Arenie 3:1 (0:1). Gdańszczanie od początku niedzielnego spotkania mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale przegrali pierwszą połowę, gdyż nie obronili się przed kontrą, a sami znów byli nieskuteczni. Dopiero po zmianie stron agresywna gra, zepchnięcie rywala do defensywy, przyniosły rezultaty. Pierwsze gole w biało-zielonych barwach strzelił Grzegorz Kuświk, a trener Thomas von Heesen zanotował w ekstraklasie debiutancki sukces.

LECHIA

50 Marić - 23 Wojtkowiak, 2 Janicki, 35 Gerson, 3 Wawrzyniak - 8 Łukasik, 4 Kovacević - 11 Makuszewski, 10 Nazario, 7 Krasić - 30 Kuświk

ZAGŁĘBIE

1 Forenc - 4 Todorovski, 33 Guldan, 2 Dąbrowski, 3 Cotra - 24 Tosik, 20 Kubicki - 7 Janus, 26 K.Piątek, 14 Janoszka - 27 Papadopulos

• 46' 10 Nazario [ICO] 9 Mak
    • 60' 23 Wojtkowiak [ICO] 22 Maloca
    • 74' 7 Krasić [ICO] 21 Peszko
[ICO] Zmiany
  • 46' 26 K.Piątek [ICO] 5 Jach
  • 59' 14 Janoszka [ICO] 90 Vlasko
  • 83' 4 Todorovski [ICO] 22 Sobków
  • 52' Kuświk
  • 60' Kuświk karny
  • 79' Mak
[ICO] Bramki
  • 34' Papadopulos
    [ICO]Kartki:
    • 12' Papadopulos
    • 20' Cotra

Jeden z dwóch goli Grzegorza Kuświka w meczu z Zagłębiem Lubin

[ICO]
    My, wierzymy - śpiewają fani Lechii
    Kovacević zastąpił pauzującego za kartki Borysiuka, ale nie jest to jedyna zmiana w porównaniu z meczem w Warszawie, na lewą obronę wrócił Wawrzyniak, a do ataku Kuświk
    rezerwa Lechii: 1 Budziłek, 6 Mila, 9 Mak, 18 Buksa, 21 Peszko, 22 Maloca, 29 Marković
    rezerwa Zagłębia: 1 Polacek, 5 Jach, 15 Błąd, 22 Sobków, 28 Ł.Piątek, 55 Zbozień, 90 Vlasko
    [ICO]
    Słaba gra biało-zielonych w tym sezonie wpływa na frekwencję na PGE Arenie. Dzisiejsza będzie prawdopodobnie najniższą w tym sezonie na meczu Lechii
    [ICO]
    Na meczu jest też grupa kibiców Zagłębia, a wśród nich fani Arki Gdynia, którzy wywiesili w sektorze gości flagę tego klubu
    1'
    od środka rozpoczęła Lechia
    2'
    dobrze rozpoczęła Lechia, nikt nie zamknął akcji Nazario, ale będzie róg
    3'
    bez zagrożenia dla Zagłębia po rogu Lechii
    5'
    Lechia stara się podyktować swoje warunki gry
    [ICO]
    5'
    Lechia, Lechia - skandują fani
    5'
    Jerzy Jastrzębowski uważa, że obecni piłkarze Lechii nie tworzą drużyny

PRZECZYTAJ KOMENTARZ TRENERA, KTÓRY DOPROWADZIŁ LECHIĘ DO PUCHARU POLSKI

8'
    niemal cały czas gra toczy się na połowie Zagłębia
    9'
    Marić (LECHIA) przejął piłkę do dośrodkowaniu Janusa (ZAGŁĘBIE)
    9'
    pierwszy celny strzał Lechii, Nazario (LECHIA) sprzed pola karnego uderzył w środek bramki, Forenc (ZAGŁĘBIE) miał nieco kłopotów ze złapaniem piłki
    [ICO]
    9'
    To my, kibice z Gdańska... - śpiewają fani biało-zielonych
    10'
    piłkarze Lechii dużo biegają, gdy mają piłkę, jest spora wymienności pozycji, a po stracie piłki pressing zakładany jest od linii środkowej
    [ICO]
    12'
    Żółtą kartką został ukarany Papadopulos (ZAGŁĘBIE) po faulu na Makuszewskim
    [ICO]
    12'
    Lechia gol - niesie się po PGE Arenie
    13'
    swoje zrobili dzisiaj już rezerwiści Lechii, w III lidze wygrali z Pogonią II Szczecin 3:0. Dwa gole strzelił Haraslin, jednego Wiśniewski

SPRAWDŹ, KOGO JESZCZE VON HEESEN ODESŁAŁ NA MECZ REZERW

14'
    pierwsza groźniejsza akcja Zagłębia, w polu karnym zablokowany strzał Piątka (ZAGŁĘBIE) przez Janickiego
    [ICO]
    16'
    Tylko Lechia - śpiewają kibice biało-zielonych
    18'
    ostre starcie Cotry (ZAGŁĘBIE) i Kuświka (LECHIA), ucierpiał obrońca Zagłębia, ale to on faulował
    19'
    Nazario (LECHIA) wrzucił z wolnego w pole karne, ale nikt nie doszedł do strzału
    [ICO]
    20'
    Żółtą kartką został ukarany Cotra (ZAGŁĘBIE) po faulu na Makuszewskim
    20'
    po wolnym Nazario (LECHIA) piłka wybita na róg
    21'
    bez zagrożeniu dla gości po dośrodkowaniu Nazario (LECHIA) z wolnego
    21'
    Forenc (ZAGŁĘBIE) piąstkuje po kolejny dośrodkowaniu Nazario (LECHIA)
    [ICO]
    21'
    W wolnym mieście Gdańsku... - słychać tym razem z trybun
    22'
    Forenc (ZAGŁĘBIE) z kłopotami, ale broni strzał z dystansu Nazario
    23'
    Nazario (LECHIA) na razie najaktywniejszym piłkarzem Lechii, widać, że Brazylijczyk chce zrehabilitować się za spudłowanie w dwóch idealnych okazjach na gola w Warszawie

LECHIA PRZEGRAŁA Z LEGIĄ 1:4 I ODPADŁA Z PUCHARU POLSKI

24'
    Janicki (LECHIA) sfaulował tuż przed polem karnym Janoszkę (ZAGŁĘBIE)
    [ICO]
    24'
    Zagłębie - słychać z sektora gości
    25'
    strzał z wolnego Janusa (ZAGŁĘBIE) w mur
    25'
    coraz więcej fauli, tym razem znów Cotra (ZAGŁĘBIE) nieprzepisowo zatrzymał Makuszewskiego (LECHIA)
    25'
    coraz więcej fauli, Cotra (ZAGŁĘBIE) znów nieprzepisowo powstrzymał Makuszewskiego (LECHIA)
    27'
    Zagłębie stara się przenieś grę na połowę Lechii
    28'
    po dośrodkowaniu Janusa (ZAGŁĘBIE) z wolnego z około 40 metrów niecelny strzał głową Tosika (ZAGŁĘBIE)
    [ICO]
    28'
    BKS, BKS, BKS - śpiewają kibice
    29'
    kolejny atak Zagłębia, złe dośrodkowanie Janusa (ZAGŁĘBIE)
    30'
    Krasić (LECHIA) wychodzi z kontrą, Guldan (ZAGŁĘBIE) zagrał z nim bark w bark, przewrócił Serba, a sędzia puścił grę
    31'
    Zagłębie wyżej wyszło pressingiem, stara się przejąć piłkę już na połowie Lechii, dlatego obraz gry zmienia się
    [ICO]
    34'
    [0:1] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Papadopulos. Na lewej obronie nie było Wawrzyniaka, Janus niczym pociąg ekspresowy przy osobowy minął Gersona i dokładnie dograł w pole karne, gdzie napastnik Zagłębia strzelił tuż przy słupku
    [ICO]
    34'
    My jesteśmy z gdańską Lechią, czy jest dobrze, czy jest źle - starają się pomóc fani
    36'
    kolejny faul Zagłębia, tym razem na murawie leży Janicki (LECHIA), którego powalił Papadopulos (ZAGŁĘBIE)
    37'
    strzał z dystansu Krasicia (LECHIA), Forenc (ZAGŁĘBIE) nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
    39'
    Krasić (LECHIA) zmienił się z Makuszewskim (LECHIA) stronami boiska, teraz Serb gra z prawej, a kapitan Lechii z lewej strony
    40'
    nieudane dośrodkowanie Janoszki (ZAGŁĘBIE)
    40'
    nie mamy szturmu Lechii, by odrobić straty, mecz wyrównany
    [ICO]
    41'
    gwizdy z trybun, bo przez minięcie się z piłką Łukasika (LECHIA) o mały włos goście nie poszliby z kontrą
    41'
    indywidualna akcja Janusa (ZAGŁĘBIE) zakończona niecelnym strzałem
    [ICO]
    41'
    fani starają się napędzać Lechię coraz głośniejszym dopingiem, ale to niestety nie ma wpływu na grę biało-zielonych
    42'
    sędzia techniczny upomina trenera Stokowca, który poza strefą przewidzianą dla szkoleniowców próbował udzielać wskazówek drużynie
    [ICO]
    43'
    Nazario (LECHIA) wrócił do dyspozycji z Warszawy. Kapitalna akcja Lechii. Makusyewski rozrzucił piłkę na skrzydło do Wojtkowiaka (LECHIA). Obrońca idealnie wyłożył piłkę do Brazylijczyka, a ten uderzył za lekko i zamiast strzału wyszło podanie do bramkarza
    [ICO]
    43'
    gwizdy także po tym zagraniu Nazario (LECHIA), gdyż kibice widzieli już piłkę w bramce
    45'
    Todorovski (ZAGŁĘBIE) sfaulował Krasicia (LECHIA) 10 metrów od narożnika pola karnego
    45'
    Dąbrowski (ZAGŁĘBIE) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Łukasika (LECHIA)
    45'
    minuta doliczona
    [ICO]
    45+1
    błąd Forenca (ZAGŁĘBIE), wybijając piłkę bramkarz Zagłębia trafił w nogi Nazario (LECHIA), który odważnie poszedł wślizgiem. Piłka po odbiciu nóg Brazylijczyka przeszła nad poprzeczką
    45+1
    KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA 0:1
    [ICO]
    Lechia grać,... - głośno z trybun na zakończenie połowy, nie brakuje także gwizdów
    [ICO]
    Lechia oddała w pierwszej połowie 4 celne strzały, Zagłębie tylko jeden, ale to właśnie goście prowadzą. Gdańszczanie mają optyczną przewagą, ale gdy przychodzi do uderzenia na bramkę, najczęściej strzelają tam, gdzie stoi Forenc (ZAGŁĘBIE). Bardzo aktywny w tej części gry Nazario (LECHIA), znów zasłuży na krytykę, gdyż kibice zapamiętają mu najbardziej zmarnowaną najlepszą jak na razie dla gospodarzy szansę na gola.
    Zagłębia potwierdza w Gdańsku, że jest drużyną bardzo dobrze zorganizowaną i zgraną. Groźne są szczególnie kontry wyprowadzane skrzydłami. Po jednej z nich tak chwalony w tym sezonie Janus (ZAGŁĘBIE) idealnie obsłużył Papadopulosa (ZAGŁĘBIE), a Słowak strzelił już 6 gola w tym sezonie, licząc ligę i puchar. Piłkę do siatki pakuje w czwartym kolejnym spotkaniu.
    von Heesen o Nazario (LECHIA) po meczu w Warszawie: "miał dwie stuprocentowe sytuacje i na tym poziomie trzeba takie szanse wykorzystywać. Z drugiej strony to jednak młody zawodnik"

TAK MÓWILI PIŁKARZE I TRENER O PROBLEMACH LECHII PO PORAŻCE W WARSZAWIE
    [ICO]
    46'
    LECHIA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Nazario, w jego miejsce wchodzi Mak.
    [ICO]
    46'
    ZAGŁĘBIE przeprowadza też zmianę w przerwie. Boisko opuszcza K.Piątek, w jego miejsce wchodzi Jach.
    46'
    drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
    [ICO]
    46'
    My, wierzymy... - zaczęli drugą połowę kibice
    [ICO]
    46'
    oficjalna frekwencja 10 796. Jest ona najniższa w tym sezonie na PGE Arenie
    47'
    Forenc (ZAGŁĘBIE) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Łukasika (LECHIA)
    48'
    Forenc (ZAGŁĘBIE) broni strzał z dystansu Kovacevicia (LECHIA)
    49'
    początek drugiej połowy z przewagą Lechii, Zagłębie cofnięte całą drużyną na własną połowę
    50'
    dynamiczna akcja Krasicia (LECHIA), jego podanie przepuścił Kuświk (LECHIA), ale nie doszedł do niego Mak
    [ICO]
    50'
    Lechia grać - śpiewają bez przerwy kibice
    51'
    róg dla Lechii
    51'
    po dośrodkowaniu Łukasika Forenc minął się z piłką, ale Wojtkowiak nie zdołał skierować jej do siatki
    [ICO]
    52'
    [1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk. Wawrzyniak zablokował Janusa na środku boiska, piłka trafiła do Krasicia, który zagrał w pole karne, gdzie napastnik Lechii strzelił pierwszego gola w nowych barwach
    53'
    Lechia nadal w natarciu
    54'
    zablokowany strzał sprzed pola karnego Kuświka (LECHIA)
    56'
    niepewnie Forec po dośrodkowaniu Łukasika (LECHIA), ale na szczęście dla bramkarza piłka wyszła poza boisko
    [ICO]
    58'
    karny dla Lechii! Ostre starcie. Sędzia uznał, że Dąbrowski sfaulował Wojtkowiaka
    [ICO]
    58'
    Wojtkowiak (LECHIA) potrzebuje pomocy medycznej
    [ICO]
    59'
    ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janoszka, w jego miejsce wchodzi Vlasko.
    [ICO]
    59'
    masażyści sygnalizują, że będzie potrzebna zmiana za Wojtkowiaka (LECHIA)
    [ICO]
    60'
    Wojtkowiak (LECHIA) zniesiony na noszach z boiska
    [ICO]
    60'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Za Wojtkowiaka wchodzi Maloca.
    [ICO]
    60'
    [2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kuświk Potężny strzał. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki
    63'
    Gerson (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Janusa (ZAGŁĘBIE), róg dla gości
    [ICO]
    63'
    Tak się bawią ludzie... - śpiewają kibice Lechii
    63'
    Janicki (LECHIA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Cotry (ZAGŁĘBIE) z rogu
    64'
    jeszcze raz dośrodkował Cotra (ZAGŁĘBIE), zderzyli się Gerson (LECHIA) i Marić (LECHIA), ale piłka była już zagrywa spoza koncowej linii przez obrońcę Zagłębia
    65'
    Papadopulos (ZAGŁĘBIE) strzelił głową nad poprzeczką, dośrodkował Vlasko (ZAGŁĘBIE)
    65'
    Zagłębie ruszyło do odrabiania strat, to szansa dla Lechii na kontry
    66'
    po dośrodkowaniu z wolnego Łukasika (LECHIA) piłka w rękach Forenca (ZAGŁĘBIE)
    68'
    Krasiciowi (LECHIA) zabrakło szybkości, po podaniu Kuświka (LECHIA) mógł pobiec sam na sam z bramkarzem, ale dogonił go Dąbrowski (ZAGŁĘBIE) i zabrał piłkę
    [ICO]
    68'
    piłkarze Lechii starają się w drugiej połowie zachęcić kibiców do przychodzenia na mecze, gdyż dzisiaj frekwencja jest słaba
    72'
    Zagłębie szuka w polu karnym Papadopulosa (ZAGŁĘBIE), druga wrzutka w jego kierunku w ciągu kilkudziesięciu sekund
    72'
    rozgrzewa się Peszko
    [ICO]
    72'
    BKS, BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają fani
    73'
    Kubicki (ZAGŁĘBIE) sfaulowany przez Malocę (LECHIA) około 25 metrów od bramki
    74'
    strzał Tosika (ZAGŁĘBIE) z wolnego w środek bramki, Marić (LECHIA) pewnie złapał piłkę
    [ICO]
    74'
    LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Krasić, w jego miejsce wchodzi Peszko.
    [ICO]
    74'
    Hej Lechia gol - śpiewają kibice
    77'
    Kuświk (LECHIA) bardzo dobrze przyjął piłkę i odegrał ją w polu karnym do Peszki (LECHIA), ale skrzydłowy nie doszedł do tego podania
    [ICO]
    79'
    [3:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mak. Z lewego skrzydła wrzucił Makuszewski, Maloca próbował strzelać z woleja, ale wyszła mu kapitalna asysta. Mak otrzymał piłkę 5 metrów od pustej już bramki i musiał ją umieścić w siatce
    [ICO]
    81'
    poprzeczka ratuje Zagłębie po strzale z 25. metra Łukasika (LECHIA)
    [ICO]
    82'
    Gdańska Lechia - śpiewają fani
    82'
    Zagłębie pogodzone z porażką, Lechia szuka kolejnych goli
    [ICO]
    83'
    ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Todorovski, w jego miejsce wchodzi Sobków.
    83'
    Makuszewski (LECHIA) do Maka, ale ten nie przyjął piłki, skończyło się na rogu
    84'
    84'
    niecelny strzał z dystansu Makuszewskiego (LECHIA)
    85'
    Forenc (ZAGŁĘBIE) wypiąstkował piłkę po strzale Łukasika (LECHIA), dobitka Kovacevicia (LECHIA) zablokowana
    87'
    Lechia zupełnie dominuje na boisku, Zagłębie ma problemy z przejęciem piłki
    [ICO]
    89'
    Lechia, biało-zieloni - śpiewają fani
    90'
    z obu stron jakby oczekiwanie na końcowy gwizdek, drużyny wydają się być pogodzone z wynikiem
    90'
    KONIEC MECZU. LECHIA WYGRAŁA 3:1
    W drugiej połowy do posiadania piłki z pierwszej odsłony Lechia dołożyła jeszcze skuteczność. Duże możliwości, mimo braków szybkościowych potwierdził Krasić (LECHIA), który asystował przy pierwszym golu. Wreszcie w biało-zielonych barwach rozstrzelał się Kuświk (LECHIA) i nie jest już ważne to, że podyktowany dla gdańszczan karny zapewne trafi do ligowych kontrowersji. Cieszy też kolejny gol Maka, który podobnie jak w Warszawie zdążył się wpisać na listę strzelców, mimo że wchodził z ławki.
    Zagłębie po przerwie rozczarowało. Nie potrafiło otrząsnąć się z przewagi Lechii nawet wówczas, gdy musiało gonić wynik. Niewiele zrobiło, by zmienić niekorzystny rezultat.

16 Lech Poznań 10 1 2 7 6:14 5

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-09-28

Wyniki 10 kolejki:

• LECHIA GDAŃSK - Zagłębie Lubin 3:1 (0:1)
    • Wisła Kraków - Korona Kielce 0:0
    • Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:2 (0:1)
    • Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
    • Cracovia - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)
    • Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
    • Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)
    • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

Opinie (229) ponad 20 zablokowanych

07.02 (pt) godz.20:30 Śląsk Wrocław typuj LECHIA Gdańsk
    14.02 (pt) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Piast Gliwice
    23.02 (nd) godz.17:30 Lech Poznań typuj LECHIA Gdańsk
    04.03 (śr) godz.20:30 LECHIA Gdańsk typuj Legia Warszawa
    10.03 (wt) LECHIA Gdańsk Piast Gliwice
    21.12 (sob) godz.15:00 LECHIA Gdańsk 0:3 Raków Częstochowa LIVE!
    15.12 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 3:0 LECHIA Gdańsk LIVE!
    07.12 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 2:0 Wisła Płock LIVE!
    04.12 (śr) godz.17:45 LECHIA Gdańsk 3:2 Zagłębie Lubin LIVE!
    01.12 (nd) godz.17:30 Wisła Kraków 0:1 LECHIA Gdańsk LIVE!

16 ŁKS Łódź 20 4 2 14 20:37 14

W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
    Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.