Gole w doliczonym czasie

1 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Pierwsze zwycięstwo w Młodej Ekstraklasie odnieśli trójmiejscy piłkarze. Sztuka ta udała się Lechii. Gdańszczanie na własnym boisku pokonali Polonię Bytom 1:0 (0:0). Znów nie powiodło się Arce, która przegrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdynianie ulegli na wyjeździe Lechowi Poznań 2:3 (1:1).

Młodzi gdańszczanie po pucharowym sukcesie nad Zniczem Pruszków poszli za ciosem. Biało-zieloni zwycięskiego gola zdobyli w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Pewnym egzekutorem jedenastki, która została podyktowana po faulu na Januszu Weberze był Łukasz Pietroń. Jednak z podopiecznych Tomasza Borkowskiego najbardziej wypromował się Damian Szuprytowski. 19-latek został zaproszony na treningi pierwszej drużyny.

Bramka: Pietroń 90+2.

LECHIA: Bąk - Sterczewski, Radovanović, Brede (71 Szałęga), Osłowski - Weber, Pietroń, Pietrowski, Łuczak (71 Grzywacz) - Kowalkowski (46 Gacek), Szuprytowski.

POLONIA: Jarzombek - Majsner, Kamiński, Królikowski, Stanicki - Nazar (86 Dzionsko), Kral (46 Zalewski), Tomasik (74 Mamos), Sikorski - Konieczny (46 Zakrzewski), Różkowski.

Arka dzielnie walczyła we Wronkach, gdzie w Młodej Ekstraklasie gości rywali Lech. Gdynianie dwukrotnie osiągali prowadzenie. Przed przerwą trafił Przemysław Kazimierczak, a na 17 minut przed końcem gry podopieczni Jacka Dziubińskiego podwyższyli na 2:1 po golu Wojciecha Wilczyńskiego. Niestety, w ostatnich minutach gospodarze odpowiedzieli dwiema bramkami, w tym decydującą w doliczonym czasie.

Bramki: Wilk 46, Tanevski 80, Gołembowski 90+2 - Kazimierczak 23, Wilczyński 73.

LECH: Kręt - Kadziński (78 Pater), Przybylski, Tanevski, Łoziński (46 Woźniak), Wrzeszcz (81 Wolkiewicz), Machaj, Czechanowski (46 Jasiński), Wilk, Cueto (70 Gołembowski), Kononowicz (46 Wawszczak).

ARKA: Kuć - Wilczyński, Urbaniak, Robakowski, Kowol, Budziński (68 Krzemiński), Barnik, Jaszczyk, Sulima (82 Dziubiński), Kazimierczak (46 Czoska), Bułka (90 Armata).

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 1:0 (1:0), Wisła Kraków - Cracovia 2:0 (0:0), Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:4 (0:1), Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0), ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 2:4 (0:2), Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 (1:0).