Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:1. Twierdza zdobyta, lider obroniony

20 kwietnia 2024, godz. 19:25
Opinie (194)

Rifet Kapić strzelił gola, który sprawił, że Lechia Gdańsk jako pierwsza drużyna w tym sezonie wygrała w Łęcznej i po 28. kolejce Fortuna 1. Ligi na pewno nadal będzie liderem tabeli. Rifet Kapić strzelił gola, który sprawił, że Lechia Gdańsk jako pierwsza drużyna w tym sezonie wygrała w Łęcznej i po 28. kolejce Fortuna 1. Ligi na pewno nadal będzie liderem tabeli.

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:0 (0:0) i jako pierwsza drużyna w tym sezonie w Fortuna 1. Ligi z boiska tego rywala wywozi w tym sezonie zwycięstwo, zdobywając zbudowaną tam twierdzę. Rifet Kapić, jak na kapitana biało-zielonych przystało, strzelając pięknego gola w 84. minucie, zapewnił też pozycję lidera po 28. kolejce i to bez oglądania się na wyniki rywali. Podopieczni Szymona Grabowskiego cały czas unikają stwierdzenia, że są na autostradzie do zdobycia bezpośredniego awansu ekstraklasy, ale na 6 kolejek przed końcem rozgrywek mają już 11 punktów przewagi nad grupą pościgową, która zresztą niezbyt kwapi się do tego pościgu.

Roginić

Rezerwowi: 12 Woźniak, 5 Pawlik, 9 Podliński, 11 Janaszek, 19 Starzyński, 22 Fazlagić, 25 Zbozień, 29 Dziwniel, 52 Warchoł

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 21 Sypek, 26 Brzęk, 42 Kardaś, 72 Koperski, 79 Sezonienko, 94 Gueho
  • 73' 95 Roginić Zmiany 52 Warchoł
  • 83' 16 Żyra Zmiany 9 Podliński
  • 90' 20 Młyński Zmiany 19 Starzyński
  • 63' 16 D’Arrigo Zmiany 94 Gueho
  • 81' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 90' 30 Chłań Zmiany 79 Sezonienko
  • 84' Kapić
  • 57' Bednarczyk
  • 35' Bobcek
  • 35' Neugebauer
  • 39' Bugaj
  • 53' Dittmer kierownik drużyny
  • 90+6 Olsson

Przeczytaj, co po meczu Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:1 powiedzieli: Rifet Kapić i Szymon Grabowski Przeczytaj, co po meczu Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:1 powiedzieli: Rifet Kapić i Szymon Grabowski

Trener Grabowski nie eksperymentuje. Dokonuje zmian, które powodują kontuzje i kartki. Dlatego nie ma niespodzianek. W miejsce kontuzjowanego Piły na prawej obronie zajął Bugaj, a powrót po kartka Chłania "posadził" znów na ławce Sezonienkę. Pozycję po pauzującym drugi mecz po 12. żółtej kartce Żelizko - zachował D'Arrigo

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1. Lider w prezencie dla prezesa

natomiast ponowa operacja Fernandeza, który już nie zagra do końca sezonu, otworzyła ponownie drogę na ławkę dla nastoletniego Kardasia

Lechia Gdańsk nie może stracić tego piłkarza. Dominik Piła: Nie będę grał bohatera

kończąc sprawy kadrowe przypomnijmy, że piłkarzem Lechii nie jest już Kuciak. Z trybun w Gdańsku słowacki bramkarz trafił od razu do wejściowej "11" mistrza Polski. Jednak w debiucie Raków przegrał, a Dusan nawet zobaczył czerwoną kartkę, które później została anulowana

Lechia Gdańsk go nie chciała. Dusan Kuciak zadebiutował w Rakowie Częstochowa

arcyważny mecz dla Lechii, gdyż mierzy się z drużyną z grupy pościgowej, która w dodatku u siebie jeszcze nie przegrała, a w Gdańsku straciła wygraną dopiero w doliczonym czasie gry po golu Neugenauera

Zagłosuj, czy Lechia Gdańsk już nie może wypuścić awansu? Szymon Grabowski: Szef zadowolony

o lepszej przyszłości dla Lechii na spotkaniu z kibicami mówił prezes Urfer

Lechia Gdańsk patrzy w przyszłość: sponsorzy, licencja, kontrakty, derby i inne

jednak znów o rozliczeniach finansowych przy sprzedaży Lechii odezwał się były prezes - Mandziara

Adam Mandziara kontra Paulo Urfer. Kto odpowiada za kłopoty finansowe Lechii Gdańsk?

kolejny ważnym wątkiem ostatnich dni był związany z derbami Trójmiasta. Nie czekając na ich oficjalny termin klub ruszył ze sprzedażą biletów, zastrzegając od razu, że zwrotów nie będzie później przyjmował

Lechia Gdańsk sprzedaje już bilety na derby z Arką Gdynia. Dokładnego terminu brak

na piątkowym spotkaniu u wojewody pomorskiej przedstawiciele Lechii i Arki zgodzili się co do terminu oraz że na derby wejdą kibice gości. Niektórym jednak 19 maja nie odpowiada, bo tego dnia uczestniczą w komuniach

Derby Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 19 maja z kibicami gości. Godzina do ustalenia

po już rozegranych meczów 28. kolejki wiemy, że do drużyn z 45 punktami, czyli na barierze, która obecnie wyznacza 3. miejsce o 8 punktów poniżej Lechii, dobiła Wisła Kraków, która po ciężkim boju wygrała Pruszkowie 3:2, a nie ruszył z niej GKS Tychy, przegrywając u siebie z broniącą się degradacją Resovią 1:3
Górnik też ma 45 punktów. Jest jedyną drużyną Fortuna 1. Ligi, która u siebie jeszcze nie przegrała
Górnik w identycznym składzie, jak w ostatniej kolejce, gdy dopiero w doliczonym czasie po karnym wygrali 1:0 w Sosnowcu
zwycięskiego gola strzelił wówczas Durmus (Górnik Łęczna), były piłkarz Lechii. W Górniku były skrzydłowy ustawiany jest jako lewy obrońca
piłkarze Lechii wychodzą na prezentacje w koszulkach: "Luis jesteśmy z Tobą". To dedykacja dla Fernandeza
Lechia w podstawowym zestawie kolorystycznym, biało-zielone koszulki oraz białe spodenki. Górnik zielone koszulki, czarne spodenki
losowanie kapitanów: Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Gostomskiego (Górnik Łęczna) nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny
1'
od środka mecz rozpoczął Górnik
1'
na trybunach obecni kibice Lechii. Otrzymali ponad 400 miejsc
2'
trener Grabowski, który na mecze w Gdańsku ubiera garnitur, dziś w sportowym stroju przy ławce
4'
Młyński (Górnik Łęczna) z prawego skrzydła dograł piłkę w pole bramkowe Lechii, ale Gąska (Górnik Łęczna) jedynie szpicem buta trącił piłkę, a Roginić się poślizgnął. Od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
4'
Młyński (Górnik Łęczna), Deja (Górnik Łęczna) i siedzący na ławce Zbozień (Górnik Łęczna) to byli piłkarze Arki
5'
Kapić (LECHIA Gdańsk) zagrał dobrą piłkę w pole karne, ale Chłań (LECHIA Gdańsk) nie opanował piłki i przejął ją Gostomski (Górnik Łęczna)
6'
po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk) piłkarze Lechii sygnalizują, że Cisse (Górnik Łęczna) pomógł sobie przy przyjęciu piłki ręką w polu karnym. Sędzia nie reaguje
7'
piłka wyszła na aut, był czas, aby sprawdzić VAR, ale gramy dalej, czyli karnego nie będzie
9'
Lechia poczyna sobie coraz śmielej. Mena (LECHIA Gdańsk) chyba nawet strzelał bardziej niż dośrodkowywał z linii pola karnego. Piłkę złapał Gostomski (Górnik Łęczna)
9'
na pewno statystycy policzą to jako pierwszy celny strzał Lechii w tym spotkaniu
11'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę spod nóg Łukasiaka (Górnik Łęczna) sprzed pola karnego aż za własną bramkę
12'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (Górnik Łęczna). Piłki w kierunku bramki głową nie skierował Klemenz (Górnik Łęczna). Ostatecznie Gąska (Górnik Łęczna) uderzył sprzed "16" nad gdańską bramką
14'
drugi korner dla Górnika
14'
znów trochę walki w "16" Lechii po dośrodkowaniu Durmusa (Górnik Łęczna). Ostatecznie piłkę przejął Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
15'
"Lechia gol" - z sektora gości
16'
Roginić nie skorzystał z niezbyt pewnej interwencji w polu karnym Chindrisa (LECHIA Gdańsk)
16'
zagranie z własnej połowy Chłania (LECHIA Gdańsk). Bobcek wyprzedził Cisse (Górnik Łęczna) i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Nie była to łatwa sytuacja, gdyż Słowak musiał strzelać z ostrego kąta, ale Tomas uderzył celnie. Gostomski (Górnik Łęczna) wykazał się klasą i wybił piłkę poza bramkę
17'
Chondris niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kapicia (LECHIA Gdańsk)
18'
Gąska (Górnik Łęczna) spudłował z 7. metra po wyłożeniu piłki przez Roginicia
18'
już 5 strzałów z obu stron, jedyne dwa celne należały do Lechii
19'
zablokowany strzał Deji (Górnik Łęczna) z dystansu. Dobry powrót Chłania (LECHIA Gdańsk). Pamiętamy, że ten pomocnik w Arce co prawda niezbyt często, ale jak się wstrzelił w bramkę, to na ogół były to gole niezwykłej urody
20'
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasze Lechia gra..." - głośne śpiewy w sektorze gości
21'
Górnik buduje swoje akcje wieloma podaniami, ataki Lechii są rzadsze, ale też zdecydowanie szybsze i groźniejsze. Stąd posiadanie piłki aż 69:31 dla gospodarzy
23'
Chłań (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole karne do Bobcka, ale przekazana piłka przez Słowaka w kierunku Meny (LECHIA Gdańsk), nie doszła do adresata
25'
Olsson wybił piłkę po akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu Młyńskiego (Górnik Łęczna)
25'
ponowił akcję Bednarczyk (Górnik Łęczna) i zdobył korner
26'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gąski (Górnik Łęczna)
27'
po kornerze Górnika Mena (LECHIA Gdańsk) wyszedł z kontrą, ale źle zagrał przed polem karnym. Chyba nie podawał, a na pewno nie strzelał i stracił piłkę
28'
teraz Mena (LECHIA Gdańsk) już dobrze przekazał piłkę na 16. metrze do Bobcka, ale napastnik skiksował
29'
na trybunach, gdy kibice Lechii tylko mocno "dociną", to słychać tylko ich
29'
indywidualna akcja Meny (LECHIA Gdańsk) zakończona mocnym, celny strzałem sprzed pola karnego. Gostomski (Górnik Łęczna) wybił piłkę na rzut rożny
30'
po rzucie rożnym znów Kapić (LECHIA Gdańsk) szukał Chindrisa (LECHIA Gdańsk), ale tym piłka zbyt wysoko zagrana, aby Rumun skierował ją w kierunku bramki
31'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dośrodkowanie Młyńskiemu (Górnik Łęczna). Czwarty korner dla gospodarzy
31'
znów zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Durmusa (Górnik Łęczna). Strzał Łukasiaka (Górnik Łęczna) udało się jednak zablokować
32'
w rzutach rożnych 4:3 dla Górnika, w strzałach celnych 3:0 dla Lechii
35'
Żółtą kartką został ukarany Bobcek (LECHIA Gdańsk) po faulu na Łukasiaku
Bobcek otrzymał 4. żółtą kartkę w tym sezonie, w następnej kolejce nie zagra
35'
Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk), który tuż przed polem karnym sfaulował Łukasiaka
36'
rzut wolny dla gospodarzy tuż sprzed linii 16. metra, niemal na wprost bramki. Przy piłce Deja (Górnik Łęczna) i Durmus (Górnik Łęczna)
37'
strzał z wolnego Deji (Górnik Łęczna) w mur ustawiony przez Lechię
37'
solidna "budowla" jak na były BKS przystało
38'
zbyt mocne zagranie Kapicia (LECHIA Gdańsk) w kierunku Chłania (LECHIA Gdańsk). Piłkę przejął Gostomski (Górnik Łęczna)
39'
Żółtą kartką został ukarany Bugaj (LECHIA Gdańsk) po faulu na Gąsce
39'
piłkarz Górnika wymaga pomocy medycznej
39'
Olsson zablokował strzał Łukasiaka (Górnik Łęczna) i kończy się rzutem rożnym
40'
Gąska (Górnik Łęczna) może kontynuować grę
40'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Młyńskiego (Górnik Łęczna) we własnym polu karnym faulowany Kałahur (LECHIA Gdańsk)
40'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej. Chyba uderzony w głowę przez Roginicia, gdyż tam kierowane są okłady z lodu
41'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) na razie schodzi poza boisko, ale już widać, że ma ochotę na szybki powrót do gry
42'
Lechia w komplecie
42'
"Hej BKS" - z trybun
42'
długa piłka w kierunku Bobcka, ale Słowak był na spalonym, więc nie pobiegł w kierunku piłki. Tym samym sędzia nie przerywał gry
43'
Bobcek przed narożnikiem pola karego Górnika wdał się w drybling z trzema rywalami i stracił piłkę
44'
zbyt mocne dośrodkowania Lechii. Najpierw Bocka w kierunku Chłania (LECHIA Gdańsk), a po chwili Neugebauera (LECHIA Gdańsk) w kierunku Chłania (LECHIA Gdańsk)
44'
po tym zgaraniu Neugebauer (LECHIA Gdańsk) padł na murawę, ale ostatecznie obyło się bez pomocy fizjoterapeutów
45'
dobry powrót D'Arrigo (LECHIA Gdańsk). Uprzedził Łukasiaka (Górnik Łęczna) i zagrał piłkę do Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
w doliczonym czasie gra głównie w środku boiska
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GÓRNIK ŁĘCZNA - LECHIA GDAŃSK 0:0
Potwierdza się, że naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze defensywy Fortuna 1. Ligi. Lechia straciła do tej pory 22 gole, a Górnikowi nie pozwoliła nawet na jeden celny strzał. Natomiast za tylko 24 bramkami zainkasowanymi przez piłkarzy z Łęcznej stoją nie tylko obrońcy, ale także bramkarz, który jest kapitanem drużyny. Gostomski (Górnik Łęczna) w dobry stylu obronił trzy celne strzały gdańszczan, choć żadna z tych sytuacji nie była stuprocentowa.
Z obu stron prymat ma myślenie, aby nie stracić bramki, a dopiero w drugiej kolejności pomyśleć o jej strzeleniu. Do przerwy w Lechii martwią głównie kartki. Żadna z nich nie eliminuje nikogo z następnego meczu, ale po przerwie muszą się mieć na baczności zwłaszcza: Bugaj (LECHIA Gdańsk) i Neugebauer (LECHIA Gdańsk), aby nie osłabić drużyny.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - przypominają gdańscy kibice
48'
posiadanie piłki 57:43 dla Górnika
48'
Młyński (Górnik Łęczna) wywalczył rzut rożny
49'
Górnik kombinacyjnie rozegrał rzut rożny. Deja (Górnik Łęczna) mocno strzelił, Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę. Ostatecznie przerwał grę, gdyż sędzia uznał, że dogrywającemu Durmusowi (Górnik Łęczna), piłka uciekła poza końcową linię
50'
Kapić (LECHIA Gdańsk) ucierpiał po zderzeniu z Olssonem. Obaj ruszyli do piłki na środku boisku. Potrzebna jest pomoc medyczna
52'
Kapić (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem, 4 rezerwowych Lechii na rozgrzewce, ale nie zanosi się na zmianę
52'
Kapić (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko
53'
wydawało się, że żółta kartka będzie dla Cisse (Górnik Łęczna), który faulował Bobcka, ale sędzia oszczędził obrońcę Górnika, a z kartką pobiegł w kierunku ławki Lechii
53'
Żółtą kartką został ukarany Dittmer, kierownik drużyny LECHIA Gdańsk.
55'
Chłań (LECHIA Gdańsk) sfaulował Łukasiaka (Górnik Łęczna) na wysokości własnego pola karnego
56'
Olsson wybił piłkę po dośrodkowaniu Deji (Górnik Łęczna) z rzutu wolnego
56'
piłkę przejął Durmus (Górnik Łęczna) i szybko ją wrzucił w "16" Lechii. Znów skakał do piłki Olsson, ale został sfaulowany przez Roginicia
57'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk (Górnik Łęczna) po faulu na Chłaniu
58'
po rzucie wolnym jest rzut rożny dla Lechii
58'
"Lechia gol" - z trybun
58'
niecelnie główkował Chindris (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
59'
po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk) Chłań (LECHIA Gdańsk) zgrał piłkę głową, ale nie było nikogo na strzał. Spóźniony Kałahur (LECHIA Gdańsk) sfaulował przed polem karnym Gąskę (Górnik Łęczna)
60'
Mena (LECHIA Gdańsk) zabrał piłkę Durmusowi (Górnik Łęczna) i popędził w pole karne. Zagrał w pole bramkowe, ale tam Gostomski (Górnik Łęczna) uprzedził Bobcek
60'
Gueho (LECHIA Gdańsk) przygotowuje się do wejścia na boisko
62'
niecelnie główkował Roginić po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Deji (Górnik Łęczna)
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza D’Arrigo, w jego miejsce wchodzi Gueho.
63'
Gueho (LECHIA Gdańsk), nominalny środkowy obrońca, tak jak w poprzednim meczu wszedł na środek drugiej linii
64'
Bednarczyk (Górnik Łęczna) nie pozwolił na strzał Chłaniowo (LECHIA Gdańsk) z pola bramkowego po akcji Meny (LECHIA Gdańsk)
64'
rzut wolny dla Lechii po faulu Młyńskiego (Górnik Łęczna) na Kapiciu (LECHIA Gdańsk)
65'
z rzutu wolnego z około 20. metra Neugebauer (LECHIA Gdańsk) strzelił nad poprzeczką
67'
po przerwie jeszcze mniej dzieje się pod bramkami niż w pierwszej połowie, gdy też za wiele spięć podbramkowych nie było
67'
Lechia oddała 7 strzałów, w tym 4 celne
67'
Górnik nadal bez celnego strzału, jedynie 3 niecelne na koncie gospodarzy
69'
4. rzut rożny dla Lechii, w tym elemencie mamy remis
69'
Kapić (LECHIA Gdańsk) dziś z narożnika boiska dośrodkowuje na Chindrisa (LECHIA Gdańsk). Rumun doskoczył do piłki i uderzył głową, ale bez szans na celny strzał
70'
posiadanie piłki 56:44 dla Górnika
72'
Durmus (Górnik Łęczna) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk)
72'
Bobcek niecelnie główkował po dośrodkowaniu Kapicia (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
73'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Roginić, w jego miejsce wchodzi Warchoł.
73'
Górnik wymienił napastnika
74'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Durmusa (Górnik Łęczna)
76'
niecelne podanie prostopadłe Kapicia (LECHIA Gdańsk) w kierunku Chłania (LECHIA Gdańsk)
76'
Cisse (Górnik Łęczna) wybił piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk), a akcja rozpoczęła się od kolejnej straty przy wyprowadzeniu piłki Durmusa (Górnik Łęczna), który widać, że jeszcze nie ma nawyków lewego obrońcy
77'
Lechia próbuje teraz pressingu na połowie Górnika
78'
zablokowany strzał z dystansu Bednarczyka (Górnik Łęczna)
79'
szczęście przy Lechii. Młyński (Górnik Łęczna) wyłożył piłkę na strzał na 5. metrze, a Warchoł (Górnik Łęczna) wystartował za wcześnie i dostał piłkę za plecy. Gdyby piłkarze Górnika lepiej się zgrali, byłby strzał na pustą bramkę
79'
kończy rozgrzewkę Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
81'
zmiana w ataku Lechii
83'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żyra, w jego miejsce wchodzi Podliński.
84'
Górnik wzmacnia siłę ofensywną, za środkowego pomocnika wszedł napastnik
84'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapić. Kapitan Lechii przełożył sobie piłkę na 20 metra z prawej na lewą nogę i uderzył technicznie i precyzyjnie w długi róg bramki Gostomskiego, korzystając z tego, że Deja zamiast atakować, wycofał się w kierunku własnej "16"
85'
nie trzeba dodawać, że wygrana w Łęcznej bez względu na inne wyniki pozostali Lechię na 1. miejscu w tabeli i znacznie przybliży do bezpośredniego awansu do ekstraklasy
86'
na spalonym Młyński (Górnik Łęczna)
87'
Durmus (Górnik Łęczna) faulem przerwał kontrę Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)
88'
Lechia przygotowuje ostatnią zmianę
90'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
90'
Górnik Łęczna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Starzyński.
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90'
obaj trenerzy wykorzystali już limit zmian
90+1
strzał w pierwszym kontakcie z piłką Starzyńskiego (Górnik Łęczna), Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę przed siebie, a Olsson wybił ją poza bramkę
90+2
sędzia sprawdza jeszcze VAR, ale ostatecznie wskazuje na rzut rożny
90+2
po kornerze dla Górnika znów szczęście przy Lechii. Najpierw Podliński (Górnik Łęczna), a po chwili i Warchoł (Górnik Łęczna) z bliska nie potrafili umieścić piłki w siatce
90+4
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie spieszy się z wybiciem piłki od bramki, bo wiadomo, że czas pracuje dla Lechii
90+6
Żółtą kartką został ukarany Olsson (LECHIA Gdańsk) za grę na czas, opóźnianie wybicia rzutu wolnego na własnej połowie
90+7
Bugaj (LECHIA Gdańsk) nie dał się minąć Durmusowi (Górnik Łęczna)
90+7
KONIEC MECZU. GÓRNIK ŁĘCZNA - LECHIA GDAŃSK 0:1
Lechia jako pierwsza drużyna w tym sezonie Fortuna 1. Ligi wygrała w Łęcznej. Górnik dotychczas u siebie zanotował 5 zwycięstw i 9 remisów. Zdobycie tej twierdzy oraz utrzymanie pozycji lidera tabeli zapewnił biało-zielonym kapitalny strzał Kapicia (LECHIA Gdańsk) z 84. minuty spotkania.
Pod względem liczy sytuacji strzeleckich na pewno zwycięstwo Lechii zasłużone, bo strzelała 10 razy, w tym połowa z tych uderzeń była celna. Górnik odpowiedział tylko jednym strzałem, po którym Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nie dał się pokonać rezerwowemu Starzyńskiemu (Górnik Łęczna). Ponadto 7 prób gospodarzy było niecelnych.
Natomiast z przebiegu gry było widać, że mierzą się najlepsze defensywy 1. Ligi i żadna drużyna przede wszystkim nie chce stracić gola. W posiadaniu na piłki była nawet przewaga Górnika 54:46.
To arcyważne zwycięstwo dla Lechii w drodze po bezpośredni awans do ekstraklasy. Na 6 kolejek przed końcem rozgrywek, nad grupą pościgową, czyli od drużyna od 3. miejsca w dół, ma obecnie już 11 punktów przewagi

20 kwietnia 2024, godz. 17:30